Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Praha rozšiřuje zóny placeného stání: ode dneška se platí i v Praze 3

Systém zón placeného stání je již plně funkční ve vymezených oblastech městských částí Praha 1 a 2. Od 18.2.2008 začíná podobný režim platit i na území Prahy 3.
Zpět na článek
18. 2. 2008 13:44
neregistrovaný "nextrom"
18. 2. 2008 14:34
neregistrovaný "nextrom"
18. 2. 2008 16:56
anonym
18. 2. 2008 14:40
neregistrovaný "spokojený"
18. 2. 2008 15:05
neregistrovaný "spokojený"
18. 2. 2008 15:23
neregistrovaný "spokojený"
18. 2. 2008 17:09
neregistrovaný "BeranK"
18. 2. 2008 17:06
neregistrovaný "Milý stydlín"
19. 2. 2008 09:18
neregistrovaný "spokojený"
19. 2. 2008 11:05
neregistrovaný "mam_las"
29. 2. 2008 11:45
neregistrovaný "MartinVF"
19. 2. 2008 01:55
neregistrovaný "Táno"
19. 2. 2008 08:59
neregistrovaný "to je jedno"
19. 2. 2008 09:25
neregistrovaný "spokojený"
19. 2. 2008 13:48
anonym
19. 2. 2008 13:40
anonym
18. 2. 2008 15:20
neregistrovaný "Hugo_z_hor"
18. 2. 2008 15:30
neregistrovaný "cuisine at work"
18. 2. 2008 15:46
neregistrovaný "mam_las"
18. 2. 2008 16:42
neregistrovaný "mam_las"
18. 2. 2008 21:54
neregistrovaný "Ach jo"
19. 2. 2008 01:14
neregistrovaný "nextrom"
19. 2. 2008 08:29
neregistrovaný "Hugo_z_hor"
19. 2. 2008 09:41
neregistrovaný "nextrom"
neregistrovaný "nextrom"
18. 2. 2008 13:44
motivace ke koupeni noveho auta
Auta se maji kupovat. Kdyz se prestanou kupovat tak je zle = nezamestnanost hrozi v automobilkach, prestane se konzumovat benzin = dane chybejici statu hrozi + vybirani parkovneho by prestalo existovat kdyby auta zmizela z ulic atd. atd. .

Takze nejlepsi reseni by bylo - kupovat nova auta, ale nesmet s nimi jezdit a nesmet je nikde nechat stat, ale kazdopadne by musely mit nastartovany motor pri stale plnem plynu ( to aby konzerny neprisly o obrat a stat o dane ). Kazdopadne by se ihned po koupi noveho vozu muselo za velke poplatky s motorem bezicim na plny plyn auto recyclovat a dulezite by take melo byt nepresahnout pritom stanovenou CO2 mez - 120g/100km .

Doufejme, ze vsichni radne platite (a kupujete), nebot nekdo vase penize strasne rad prijma...
Rozbalit vlákno
0
18. 2. 2008 13:46
Komunisti a blbci vubec
Takze. Mate li auto, ale nemate trvaly pobyt nebo nevlstnite nemovitost, tak mate smulu. V Praze, evropske metropole, kde je v jistych castech vice cizincu nez domacich potrebujete k dostani parkovaciho mista trvaly pobyt! To ty inteligenty fakt nenapadlo ze dneska si lidi uz pronajimaj byty a zaroven se jim nechce travit cas na uradech kvuli nake blbe evidenci? Uz vidim jak vsichni ty cizinci, nebo vubec, lidi kteri bydlej mimo prahu a v praze jsou jenom pres pracovni tyden, tak stoji na urade a nechavaj si libit ty blaboly od uredniku o tom ze nemaji hezky rukopis nebo ze nejakou kravinu spatne vyplnili. Je sice uz hezkych par let po padu komunismu, ale urcite veci se vubez nezmenili. Dnes je fakt jednodussi jit pracovat treba do Nemecka nebo spanelska nez si vybavit stani v praze. Teda pro ty, kteri nemaji tak strasne dulezity trvaly pobyt. Tohle ale lidi kteri jsou za to odpovedni vedeli..ale maji neomezene pravo konat, nebo, jako v tomhle pripade, nekonat, tak se na takove nazory jako je muj vypr...vykaslali. Ale podme dal. Mate vic aut v rodine? Tak si ocividne muzete dovolit platit podstatne vyssi sazby za dalsi auta. No jo...ocividne sme fakt jeste v totaci a rodiny dostavaji jedno auto na pridel. Nebo ne...? Ja bych si treba klidne zaplatil za to auto i treba dva tacy na rok, kdybych mohl parkovat. Ale nemuzu, bud mas trvaly pobyt nebo parkuj nekde jinde.

Kdyz to meli spustit jeste v lonskem roce, trochu se to oddalilo prave kvuli nemoznosti parkovat pro lidi bez pobytu. V te dobe sem si jeste myslel, ze to tak zle v tehle republice neni. Ze se sice neco nedomyslelo, ale ze se to aspon dodatecne opravi. Ale ne. Lidi ktere platime se na to z vysoka vysr***.
Rozbalit vlákno
4
18. 2. 2008 13:54
Re: Komunisti a blbci vubec
Tak mi napadlo...az budu pred duchodem a nebude se mi uz chtit nak dal pracovat, tak se asi zamestnam nekde na urade, treba na Praze 7. To musi byt strasna pohoda..delat rozhodnuti ktere strasnym zpusobem po se rou zivot spouste lidem a vubec to neresit.
neregistrovaný "nextrom"
18. 2. 2008 14:34
Re: Komunisti a blbci vubec
Muzu te uklidnit, takovych komunistickych mest je na zapade uz hodne a Praha neni prvni co sikanuje sve obcany i sve navstevniky.
Ja bych si dovolil tvrdit, ze vim ktere "perfektni" idee jeste vasi statni urednici na vas prevezmou. Dnes by jste se jeste zasmali a rekli, ze to neni mozne, ale verte nebo ne, mozne je o hodne vic.
Hmmm, no tak poplatky za dalnice uz mate, ted vas za nejakou dobu bude tezke navstivit v Praze autem a jako dalsi by mohlo prijit... 8-s
Jit do hospody na pivo a zakourit si, no to zatim jeste muzete >:D

Nicmene je zajimave, ze kdyz se to dela pomalymi kroky a "spravne" argumentuje, tak je obyvatelstvo schopne akceptovat naprosto vse bez protestu. Jde prece o vas blahobyt a o vase zdravi a stesti. Stastne pracovat a stastne platit musi tudiz byt vase heslo, vzdyt vite pro koho to delate >:-[]
18. 2. 2008 14:47
Re: Komunisti a blbci vubec
Mne ty poplatky jako takove vubec neberou. Fakt nemam problem platit par tacu rocne za to, ze muzu parkovat ve meste. Dokonce si myslim ze je to dobre, protoze by ti pak pred barakem nestali lidi kteri treba jdou na zapas na stadion nebo na nakej koncert nebo jenom tak do meste a nechce se jim platit za parkovani v centru nebo brat auto do centra kvuli dopravni situaci.

Rikas dalnice... ale je prece jasne ze by to meli platit jenom ty kteri ji pouzivaj, tj ne z dani jako takovych. Ale ja si to parkovani nemuzu koupit vubec, i kdybych chtel. Jenom pro to, ze to nekdo setsakra nedomyslel. To je jakoby cizince na hranicich rovnou odklaneli z dalnice, ze sorry, dalnicni znamku prodavame jenom obcanum CR.

Nebo jinak...fakt nechapu spojitost placeni za parkovani v miste bydliste s nutnosti mit trvaly pobyt. Vzdyt to ze tam bydlim muzu stejne dokazat najemni smlouvou.
anonym
18. 2. 2008 16:56
Re: Komunisti a blbci vubec
Já trvalý pobyt nemám a stejně mi parkovací kartu vydali bez keců. Stačí přechodný pobyt.
neregistrovaný "spokojený"
18. 2. 2008 14:40
Nářek potrefených hus
Na P7 je situace dávno neúnosná, ulice zavaleny mimopražskými a pendlery ze satelitů. Najít volné parkovací místo je horor. Od přátel z P2 mám parkovací zony pouze pozitivní ohlasy, výrazně klesla doprava v místě, výrazně se zlepšila možnost parkování pro místní. Tedy zavedení placeného stání vítám. Pro mimopražské jenom podotknu, že kamkoliv přijedu, tak jsem za parkování nucen zaplatit. Nechápu proč mají býti návštěvníci Prahy vyjímkou a parkovat zde, v širším centru, zdarma.
Rozbalit vlákno
14
18. 2. 2008 14:53
Re: Nářek potrefených hus
Situace je neunosna v dobe spolecenskych udalosti. Pres den zaparkujes na kterekoliv ulici. Takze pendlery ta situace nebude. I vecer se jakz takz zaparkovat da, jenom fakt ne kdyz se neco deje...fotbal, koncert, atp. At tak nebo tak, sem za to, aby se za parkovani platilo. Ale proc se sakra rozlisuje, jestli tam nekdo ma trvaly pobyt nebo ne?? Asi si jeste jednou procti co sem vyse napsal...nebo si to procti radej nekolikkrat...
neregistrovaný "spokojený"
18. 2. 2008 15:05
Re: Nářek potrefených hus
Ano, zaparkuješ po dvaceti minutách ježdění po ulicích a čekání až se někdo s RZ 1U3 vyřídí co potřebuje a odjede. Při tom čekání mám kolikrát tolik času si spočítat % mimopražských v ulici, kolísá to kolem 20-30%! Trvalý pobyt bylo jediné možné kriterium, ulice nejsou nafukovací, tudíž tu smlouvu by si přinesl každý a výsledek nulový. Tedy, máš trvalý pobyt, parkuješ, nemáš, nasledanou. Na férový pronájem trvalý pobyt dostaneš, vím to, kamarádka ho dostala v bytě soukromého majitele, vše ošetřeno smluvně, my se nebavíme o černotě v regulovaném bytě, že? >:-[]
18. 2. 2008 15:14
Re: Nářek potrefených hus
ne, my se bavime o tom, ze zpousta lidi v Praze ma pronajem, ale nema chut resit trvaly pobyt, zvlast kdyz si treba pronajme neco na pul roka nebo rok. Pro mne taky neni problem si vybavit trvaly pobyt. Ale nemam na to cas ani naladu. A stejne se budu za par mesicu stehovat. Kto vytahl paty z cech tak vi, ze vsude na zapad plati jednoduche pravidlo> mas prachy, mas to co chces. Nehlede na to jestli si si vystal frontu na uradech, a urcite nehlede na to, jestli se funkcionar vyspal v ten den dobre nebo spatne, kdyz psal nakej zakon nebo narizeni.
neregistrovaný "spokojený"
18. 2. 2008 15:23
Re: Nářek potrefených hus
To funguje i tady to pravidlo - máš prachy, máš co chceš. Provozovnu na IČO v místě kde chceš parkovat a za 12k ročně máš parkovací kartu jak víno >:-[]
neregistrovaný "BeranK"
18. 2. 2008 17:09
Re: Nářek potrefených hus
Ono to není na tom západě tak v pohodě, jak si tady maluješ. Jsou třeba země, kde se platí mýto při vjezdu do města....i řada dalších věcí, které nás ještě bohužel čekají. No, a co se týká toho pronájmu a řešení si trvalého pobytu - bydlím v obecním bytě za stále ještě regulované nájemné, které letos po zvýšení dosahuje cca 60% toho tržního. No a sousedka je přihlášená (sama) v bytě a vesele (na černo) ho pronajímá dvěma mimopražským, kteří se nejen nechtějí přihlašovat, ale ani nemohou - inu, protože jsou v prónájmu načerno. A samozřejmě mají oba dva auta (Budějovice a Pardubice...) a oba dva se mohou pominout, kde budou parkovat. Komické je, že MHD jezdí jenom lůza, oni musí všude dojet svými auty, oni se nebudou přece tlačit s Pražáky v přeplněných tramvajích a metru. Přitom oba mají stání v hromadných garážích u firem, kde dělají. A ona paní, která jim pronajímá samozřejmě nejen pronajímá něco, co jí nepatří, ale taky samozřejmě neplatí daně...Ale to tady v Čechách je v pořádku, pokud někdo neokrádá mě, tak je to všechno ok a byl by hloupý, kdyby to nedělal. A na tom západě by si to většina lidí nedovolila a světe div se, úřady jsou tam v řadě případů (berňák, sociálka) daleko důslednější a ostřejší než v Česku.
18. 2. 2008 17:52
Re: Nářek potrefených hus
Ale jak sem psal vyse, mne nejde o placeni. ja bych treba taky klidne platil za vstup do mesta. Nebo tam vubec nejezdil. Jak sem ale rekl, ja si to stani nemuzu zaplatit vubec. To ze tady bydli spousta lidi nacerno, to je pravda taky.

Ja sem docela dlouho stravil mimo CR a SK. To ze v nekterych zemich jsou urady duslednejsi vim. Ale jsou ferovi. A zamyslej se tam vice nad tim, jak to ovlivni lidi, jak ten kterej zakon udelat co nejlepe. A kdyz ho uz udelaj, pak ho i stejne svedomite dodrzuji. Jak sem rikal, chapu situaci s parkovanim, chapu a souhlasim s placenim za parkovani, ale nesouhlasim s tim, ze si nekdo ulehcil praci s navrhem zakonu. Ja treba docela hodne potrebuju jezdit do centra. A beru parkovani v parkovacich garazich nebo domech jako samozrejmost.
neregistrovaný "Milý stydlín"
18. 2. 2008 17:06
Re: Nářek potrefených hus
Kamkoliv přijedeš, jsi za parkování nucen zaplatit - ano, pokud chceš parkovat na přímo v centru, tedy obvykle na náměstí daného města. K centru má ovšem takový Žižkov nebo Holešovice opravdu daleko. Nehledě na fakt, že kamkoliv po Praze přijedu, do pár minut bez problémů (a legálně) parkuju. Chce to jen nebejt línej, nebo neschopnej...
neregistrovaný "spokojený"
19. 2. 2008 09:18
Re: Nářek potrefených hus
Hele, ty nebudeš pražák, že ne? :-) Víš, ono řešit každý den problém kde zaparkovat je trošku otravné. Zony kritizují ti kteří jimi budou postiženi, rezidenti je vítají. Do tématu centrum a "centrum" bych nerad zabředávál, ale z místa mého bydliště to mám tři zastávky metrem na Muzeum, dvě zastávky tramvají na staromák a nebydlím na P1 :-) Na ulicích kolem je blízkost centra vidět, jak píši nahoře samé vozidlo 1U1, 2B3, 3L4.
neregistrovaný "mam_las"
19. 2. 2008 11:05
Re: Nářek potrefených hus
Asi tě namíchnu. Ale auto by doma mělo stát na parkovišti nebo v garáži (přístřešku, na dvoře). A pokud parkuje na veřejné ulici, tak je logické, že by to mělo být zpoplatněno. Mimochodem, daně platíme všichni a koeficient rozdělování ze státní do obecních kas, zcela jasně preferuje občany velkých měst. A města jim z nich staví parkoviště i parkovací domy. Zatímco my vesničtí vidláci, si musíme garáž postavit na svém a za své. A ještě něco. Jestli budou nebo nebudou měšťáci platit za parkování na návsi, mi je vcelku fuk. Ale docela mi vadí, když si takový nemehla postaví auťák tak, že zneprůjezdní cestu na humna a hřbitov. O stání v protisměru a na křižovatkách nemluvě. Mají jediný štěstí, že obecní policajt je jeden a o víkendu nepracuje. :-)
neregistrovaný "MartinVF"
29. 2. 2008 11:45
Re: Nářek potrefených hus
Ja myslim ze zony zacnou stvat i ty co je ted vitaj ...Co treba kdyz nekdo drzi pohotovost pro firmu a ma kazdou chvily jiny sluzebak? Co treba kdyz se ti poroucha auto a pujcis si nahradni? Co treba kdyz ti instalater rekne k vam nejedu nemuzu pred barakem legalne parkovat a naradi nebudu tahat 100metru v rukach.. (stalo se me)O tisicich podnajemniku se smlouvamy nemluve.. ty sou out pze nejsou volici. Je to tezce nedotazeny projekt.
neregistrovaný "Táno"
19. 2. 2008 01:55
Re: Nářek potrefených hus
Napadlo Vás, že karty na parkování pro místní občany se mohly vydávat bez poplatku? To že se musí zaplatit a nemáš garanci místa, to je další možnost jak z řidiče vytáhnout další prachy.
neregistrovaný "to je jedno"
19. 2. 2008 08:59
Re: Nářek potrefených hus
OK proč já jako pražák mám platit na Praze 7 a ty jako pražák u mě na Praze 12 neplatíš? Kde je je chyba, nebo se ti to zdá rovné ....
neregistrovaný "spokojený"
19. 2. 2008 09:25
Re: Nářek potrefených hus
Rovné to rozhodně není, ale s tím nic nenaděláš. Co je to Praha 12 jsem si musel najít v Google, nikdy jsem tam nebyl, těžko tam někdy pojedu a budu parkovat, tedy nic ve zlém ;-) Kdežto ty z P12 na P7 pojedeš pravděpodobněji, na čutálisty, hokejisty, do technického muzea, do galerie, na návštěvu na Hrad - pěkná procházka Letná-Chotkovy sady-letohrádek-Hrad-doporučuji :yes: Tedy je snaha tě donutit jezdit MHD a když pojedeš autem, tak tě pumpnou o parkovné.
anonym
19. 2. 2008 13:48
Re: Nářek potrefených hus
Ty si to malujes. Za par tydnu, az se to zavede i jinde a na placeni si vsichni zvyknou, bude problem sehnat parkovaci misto stejne jako dnes, jenom, narozdil odedneska, ty za to misto ktere nesezenes, budes platit nejakou tu stovku ci tisicovku rocne. Potom uz to asi vitat nebudes, ale pak uz to bude houby platny.
18. 2. 2008 14:42
NASHLEDANOU NA SLAVÍNÉ
Rozbalit vlákno
5
18. 2. 2008 14:52
Re: NASHLEDANOU NA SLAVÍNÉ
Napadá mě bezva nápad. Zavedl bych mýto na přechodech pro chodce.... Jen ještě nevím, jestli pro chodce nebo pro motoristy >:D
18. 2. 2008 14:55
Re: NASHLEDANOU NA SLAVÍNÉ
>:D Jasně, jedna zebra, zaplať pětku >:D
18. 2. 2008 15:02
Re: NASHLEDANOU NA SLAVÍNÉ
...a na Palačáku od Výtoně bys to měl za dvojnásobek >:D
18. 2. 2008 15:06
Re: NASHLEDANOU NA SLAVÍNÉ
>:D :yes:
anonym
19. 2. 2008 13:40
Re: NASHLEDANOU NA SLAVÍNÉ
Zbytecne dilema. At plati oba.
18. 2. 2008 14:46
NASHLEDANOU NA SLAVÍNĚ
No, vidíš, a ty si zoufáš. Kup jednu tříkolku z Liberty Mělník a máš je na háku. Tedy ale pokud vlastníš auto a je jedno, jestli je to yaris z pátého kolene či čerstvě císařákem zrozená ixpětka, musíš cvakat. V tomhle jsme si prostě všichni rovni. Co? Že nevíš, za co máš cvakat? No za sebe. Ty se ještě nestydíš, že žiješ? Copak ty nevíš, že nejcennější pro společnost seš v urnovým háji? Vždyť jen z tvé kremace dokážem dálkovodním topením vyhřát jeden prostydlej sídlištní třípokoják. Tak to tu ještě těch pár tejdnů vydrž, Slavín už čeká... A ne abys uleh´ do papírový rakve, koukej jít do buku. Má dobrou výhřevnost.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Hugo_z_hor"
18. 2. 2008 15:20
Re: NASHLEDANOU NA SLAVÍNĚ
Nevytunelovali Libertu bejvalej ministr Svoboda a Snopková ??? >:D
neregistrovaný "cuisine at work"
18. 2. 2008 15:30
mhd
a ještě bych zavedl další zdražení mhd tak o 100 % ať i ti kžteří jezdí mhd taky přispějí do poklady stejně jako ti co jezdí autem >:D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "mam_las"
18. 2. 2008 15:46
Že by přišla bída na mětské kovboje?
To by mě zajímalo, kolik těch remcalů tady na fóru, nebydlí v Praze, ale musí denodenně parkovat zrovna v těch zónách. Soudě podle kár, s kterýma se tu občas machruje, by jeden čekal, že není problém, zaplatit si taxíka z parkoviště na obvodu Prahy, když už teda panáček, musí dojet do středu autem.
Rozbalit vlákno
4
18. 2. 2008 16:34
Re: Že by přišla bída na mětské kovboje?
Ja bydlim na P7.
neregistrovaný "mam_las"
18. 2. 2008 16:42
Re: Že by přišla bída na mětské kovboje?
Tak buď rád, že můžeš MHD. :-)
anonym
18. 2. 2008 17:00
Re: Že by přišla bída na mětské kovboje?
Já taky. Trvalý pobyt tady nemám a stejně mi parkovací kartu vydali bez keců. Stačí přechodný pobyt. Jsem občan SR.
18. 2. 2008 17:53
Re: Že by přišla bída na mětské kovboje?
tak to sem fakt asi prisel na urad v nespravny den....
neregistrovaný "Ach jo"
18. 2. 2008 21:54
špatný nákres
Mimochodem na té mapce je zóna zakreslena nepřesně, doopravdy je o trochu větší.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "nextrom"
19. 2. 2008 01:14
ve vlastnim zajmu
Za auto platim rad - pri koupeni, pri zdaneni, pri tankovani, pri opravach, pri parkovani, pri dalnicovani ( >:D ), pri buzerovani - neuveritelne, jeste stale jsem Autophil :-) !

Ale co kdyz, co kdyz me to prestane bavit a koupim si trikolku od...od, jak se ta firma preci jmenuje 8-s ?
Pak to bude vypadat spatne. Kdyz prestanu ty auta kupovat, protoze me to bude znemoznene hledat parkoviste ve meste a nebo navstivit zname autem a cekat na semaforech nez padne konecne zelena (ja cekam rad), tak pak ty fabriky muzou zavrit ! At si pak ty skopky kupuji ti jen statni urednici.

Jak je videt kazdy ma ten svuj osobni zajem...
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Hugo_z_hor"
19. 2. 2008 08:29
Re: ve vlastnim zajmu
No dobrý na tom všem je ta možnost volby. Pokud nechceš, pak NEMUSÍŠ - nemusíš platit při koupení, při zdanění, při tankování, při opravách, při parkování, při dálnicování ( >:D ), při buzerování. Prostě NEMUSÍŠ. A to je na tom skvělé :-!
btw. věř tomu, že tvůj případný (ne)nákup auta fabriku nedonutí zavřít :*) státních ouředníků je tu dost a dost :-(
neregistrovaný "nextrom"
19. 2. 2008 09:41
Re: ve vlastnim zajmu
Ano, velice spravne pojato, ale rekni to nekomu, kdo tam zaparkovat potrebuje (ten duvod necht si kazdy ponecha sam pro sebe).
Kazdy bude mit nejaky ten svuj duvod a mela-li by to byt i lenost...