Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Toyota Supra skutečně nabízí vyšší výkon, než jaký automobilka uvádí

Málokdy se stane, aby vám automobilka dala něco zadarmo. V případě Toyoty Supra se však zdá, že jsme zdarma dostali pěkných pár koní navíc.
Zpět na článek
10. 6. 2019 14:58
Kdyby někdo nevěděl :-)
Protože každá brzda z tohoto tisíciletí umí odpory mezi motorem a koly změřit a k hodnotě naměřené na kolech připočíst, takže výsledkem je vždy výkon motoru a ne výkon na kolech
Avatar - Ozzman
10. 6. 2019 15:04
Re: Kdyby někdo nevěděl :-)
Takže vám SUPRA dává neuvěřitelné 3kw zadarmo !!!! Čert to vem, protože Škodovka vám dá na TSI 20kw navíc ! :D
Avatar - Hammunasakra
11. 6. 2019 07:39
Re: Kdyby někdo nevěděl :-)
Jako fakt? :-!

Všude to sežrali https://jalopnik.com/…-more-1834928175 https://www.motorauthority.com/…-than-advertised jen hrstka diskuktérů ACZ = se nedala ;-)
Avatar - speedfred
10. 6. 2019 23:08
Re: Je to jednoduché
Na 235i mi namerali (vypočítali) 360PS , údávaný výkon bol 326PS.
Avatar - .StenLi.
10. 6. 2019 22:54
Ak by niekoho zaujimalo..
realne (ale stale priblizne) urovne strat:
■FWD: 10-15% loss
■RWD: 10-18% loss
■AWD: 17-25% loss
10. 6. 2019 17:15
Re: Kdyby někdo nevěděl :-)
Měření působí velmi diletantským dojmem a stejný pocit mám i z interpretace výsledků v článku
10. 6. 2019 15:28
Re: Kdyby někdo nevěděl :-)
Taky mi to přišlo hodně divný, když mi úprava od Racechipu seděla na brzdě úplně na chlup a v článku jsem se dočetl, že by měla být naměřena hodnota o 30% nižší:)
Avatar - Hammunasakra
11. 6. 2019 10:19
Re: Kdyby někdo nevěděl :-)
Místni článek je jako většina o technice na ACZ = tristní

Machi(avelli) stáhnul ACZ na svoji úroveň. Myslím odbornou = sám si docela užívá
Avatar - Ozzman
11. 6. 2019 08:17
Re: Kdyby někdo nevěděl :-)
Trochu tě minulo, na co jsem mířil můj příspěvek... a o Toyotu tentokráte nešlo... Navíc, přečti si ten místní článek jak je věrohodně a profesionálně interpretováno měření :D
11. 6. 2019 09:00
Re: Kdyby někdo nevěděl :-)
Moderne brzdy ti "odmeraju" aj straty pri dobehu motoru, takze tam ti to bude +- sediet. Ono ti chip tunery urcite nebudu vyberat motor z auta a ladit ho na stolici, takze ich odmerane hodnoty budu tiez len aproximacia z brzdy (nie motorovej), preto ti to sedi.

Tu to asi merali na nejakej zastaralej brzde, ak nevedeli zistit mechanicke straty. V tom pripade je ale dost otazna presnost. Ta okrem ineho zavisi aj od toho na ake vykony je brzda stavana, ideal je ak sa hybes v strede odporucanej max. hodnoty - to bude presnost najvyssia.
10. 6. 2019 22:43
Je to jednoduché
Motor pochází z BMW a u těch už se to párkrát stalo že udávají menší výkon !!!
Avatar - Emel
10. 6. 2019 15:40
Re: Kdyby někdo nevěděl :-)
Tak... umí, otázka je, co vlastně změřili. Ale video jsem si nepouštěl.