Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: I Mazda musí elektrifikovat. Elektromobil přijede v roce 2020, plug-in hybrid o rok později

Mazda mezi automobilkami platí za poslední neelektrifikované mohykány, také ona ale musí reagovat na zpřísňující se emisní normy.
Zpět na článek
12. 6. 2019 14:19
Avatar - KANKUNEN
12. 6. 2019 11:29
Tak co to vlastně ta Mazda vyvíjí?
Elektromobil, šestiválce nebo naftový plug in. Řadový šestiválec v naftě plug - in, to by byla šupa, ale nekoupitelná za 2 mega.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - WinDiesel
12. 6. 2019 12:09
Prioritním trhem je stále Japonsko
A tam se SUV Mazdy roky prodávají s dieselem více než skvěle.
A když se připočítá Evropa a Austrálie, ale i USA, už se to vyplatí.
Takže diesel-hybrid určitě ano a nebudou v tom sami.
Rozbalit vlákno
2
12. 6. 2019 12:24
Re: Prioritním trhem je stále Japonsko
No, v Japonsku mozno. Ale tu (at) CX5 s dieselom uz skoro nikto nechce. A pritom uz stoja menej, ako rovnako vybaveny model s podobne vykonnym benzinom. Predajcovia na CX5 s naftou davaju velke zlavy, ale aj tak sa ich nevedia zbavit. Zato predvadzacku CX5 s 2.5L benzinom aby clovek hladal lupou...
12. 6. 2019 13:30
Re: Prioritním trhem je stále Japonsko
Momenticek - muzes mi najit pomer prodanych CX-5 v Japonsku benzin vs diesel? Tady se mi neco nezda, japonci podle me nekupuji diesely, ale mozna se pletu...

Kazdopadne se divim co resite a pritom nikdo nenapsal ani slovo k te paradni studii, mne se to teda libi velice :-)
Avatar - WinDiesel
12. 6. 2019 12:13
BT-50 - kooperace s Toyotou?
Nedivil bych se. S Forderm už nic společného nemají, leda výrobní kapacity - možná - v Thajsku.
Rozbalit vlákno
0
12. 6. 2019 14:19
Už i Mazda ? !
Její motory jsou super, žádný down-sizing. A přesto ji EU dohnala k šílenství.
Rozbalit vlákno
0