Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Za volantem nového Mercedesu GLS: Jak jezdí třída S do terénu?

Třetí generace Mercedesu-Benz třídy GLS kombinuje luxus klasického eska a k tomu přidává mimořádné terénní schopnosti. Maximální úroveň výbavy totiž doplňuje unikátní vzduchové odpružení známé z nedávno představené třídy GLE a zcela nový pohon 4x4. Kola mají navíc rekordní rozměr až 23 palců.
Zpět na článek
24. 6. 2019 20:11
24. 6. 2019 21:38
24. 6. 2019 21:43
24. 6. 2019 22:13
25. 6. 2019 03:09
25. 6. 2019 07:25
25. 6. 2019 10:07
25. 6. 2019 05:11
25. 6. 2019 18:02
25. 6. 2019 20:26
Avatar - CICERO
24. 6. 2019 19:48
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
2
25. 6. 2019 11:22
Re: Přesně takhle vypadá dokonalost !!!
Četl jsi někdy po sobě ty příspěvky? Přestaň to brát, nedělá Ti to vůbec dobře pomatenče...
24. 6. 2019 19:56
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - CICERO
25. 6. 2019 13:11
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
25. 6. 2019 15:48
Re: Tenisy - kurzové sázení, velmi spolehlivé informace
autor příspěvku CICERO dlouhodobě nerespektuje pravidla diskuse. Nevadí?
Avatar - hugino
24. 6. 2019 20:11
Medveď
Ja to stále tvrdím že Mercedes je najlepšia auto značka na svete.TOP. :-[] :yes:
Rozbalit vlákno
0
24. 6. 2019 21:34
A hele co to umi
A hele co to umi delat: https://youtu.be/Af1BSLW9cL8?t=473
:-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - CICERO
25. 6. 2019 13:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - happy_driver
24. 6. 2019 21:38
***
Proste Mercedes. Top. Bravo. :yes:
Rozbalit vlákno
0
24. 6. 2019 21:43
Masakr
Vypada to fakt neuveritelne mohutne, ale zaroven tak uslechtile a noblesne. U techto aut si jen vzdycky kladu otazku "proc". S tak obrovskym autem ta jizda uz musi byt o nicem, zaparkovat v nakupaku uplbe mimo mistu, do terenu s kolama za pul mega tezko. Tak proste protoze proc ne.
Rozbalit vlákno
8
24. 6. 2019 21:44
Re: Masakr
A co nový Peugeot 2008?? Bude info? Nebo je Embargo z Boleslavi??
24. 6. 2019 22:13
Re: Masakr
No jo tak uz jsi mel Range Rover Sport a potom Range Rover Vogue a bylo to dobry ale vypada to furt stejne, ze si ani manzelka nevsimnula, tak si ted muzes pro zmenu koupit treba Mercedes nebo BMW. Neco si za ty penize koupit musis, proc bys je jinak vydelaval ... Asi tak nejak to vidim :-)
To je auto, za ktere si muzes koupit 5 GTIcek ale co zas potom s peti auty ... :-)
Avatar - white label
25. 6. 2019 03:09
Re: Masakr
RR "Vogue" má být co? ;-)
25. 6. 2019 07:25
Re: Masakr
Vzal výbavu, myslel plnotučného Range.
25. 6. 2019 10:07
Re: Masakr
Jo je to tak, tady v Londyne mi prislo, ze ty plnotucny jsou vzdy s oznacenim Vogue, tak jsem myslel, ze to je oznaceni pro plnotucnej RR ... zjevne je to oznaceni (te nizsi) vybavy :-) Tak sorry, ja se precejen v tech mastodontech nad £100k moc nevyznam, ale jak koukam, ve vybave Vogue se da koupit i za prijemny lidovy penize pod 100, takze asi proto tahle vybava jde tak na dracku, az me to celeho zmatlo :-)
Clovek se stale uci ... ja ted teda ani nevim jak se plnotucnej RR jmenuje, ciste Range Rover a nic?
25. 6. 2019 05:11
Re: Masakr
Hele, já to řeknu jednoduše. Chceš auto pro rodinu, kde je dost místa v zadní řadě sedadel a kam se vejdou kufry a mraky věcí pro aktivní život. Zároveň chceš silný motor, pohodlí, ticho a nějaký ten luxus uvnitř. Peníze neřešíš, respektive nemusíš nutně kupovat něco levného.

Takže co tu máme. Éčkový kombík - pěkné auto, skvělý interiér, praktický kufr, málo místa pro nohy. BMW - v pětce rozhodně málo místa pro nohy. Podotýkám, že moje dcera už je vyšší než manželka, takže místo vzadu je potřeba. Často kvůli rodině jezdíme velké vzdálenosti po Evropě, nemám rád ten pocit, že už nevíš, kam s nohama. Z normálních aut má dobrý prostor vzadu jen superb, OK, je to dobré auto, ale přece jen chceš lepší motor. Jsou tu dlouhé limuzíny - S-Klasse a BMW 7. Ale to nejsou úplně klasická rodinná auta, kufr je nepraktický, i když jinak skvělé vozy na delší přesuny. Pak je tu A6 Avant - sorry, zívám nudou, když se řekne Audi, zní mi to jako služebák, značka mě vůbec nepřitahuje. Takže začneš uvažovat o X7 nebo o tomhle GLS. X7 je trošku obludka, GLS je hezčí. Navíc máš strach z pověsti bavoráckých osmiválců. Ejhle - jsi u GLS. Neřešíe, že "jízda je o ničem", jak píšeš ty. Naopak ti jde o sametové ticho a hladkou jízdu, izolaci od okolí. Na jízdu "o něčem" máš jiné auto nebo jsi se prostě už vybláznil před 20 lety.

Jen naznačuju, jak to může probíhat. Vždycky jsou lidi, kteří mají jiné potřeby než ty.
25. 6. 2019 18:02
Re: Masakr
ano, samozrejme záleží na vzrustu, pokud má žena 185cm a dcera 187, vy 195, tak se do éčkového mercedesu asi neposkládáte. touto optikou jsem to nebral. mám 183, žena je kapesní a decka mám malý, navíc bez potenciálu na vzrust do dvou metru.
Proto, v mých očích, je to auto zbytečnost, když do takového éčka v Allterrainu se poskládáme plus mínus stejne (aktualne xc70 s rezervou) a jízda v kombiku bude vždy prijemnejší, než v takové mastodontí stodole. Výrobce se muže i rozkrájet, ale fyzika je fyzika.
25. 6. 2019 20:26
Re: Masakr
S tím souhlasím, taky jsou mi kombíky sympatičtější než SUV. Mám teda pocit, že to volvo je uvnitř prostornější než éčko, takže věřím, že vám vyhovuje velmi dobře. Na to jsem zapomněl, volva jsou dobrá volba. No, až ten čas přijde, samozřejmě zkouknu i to éčko. Jen jsem kolegovi odpovídal, že si naprosto dovedu představit, že někdo do GLS půjde. Je velká škoda, že se k nám nevozí velká (a relativně levná) rodinná auta, jaká jsou v Americe, např. Toyota Sequoia. Tu bych bral hned. Nicméně u nás je segment velkých rodinných SUV vyhražen jen velmi drahé prémii.
25. 6. 2019 07:25
Nepoužitelná třetí řada?
X7 ji má pro lidi do 180cm použitelnou, to mě při rozměrech GLS překvapuje. Ale jinak se mi líbí víc než právě bavorská konkurence, tam se oproti jiným nemohu srovnat s tvarem zádě (ne světel). Dále jezdí jako GLS, tedy kolébání. To pak už radši právě Benze.
Rozbalit vlákno
1
25. 6. 2019 10:24
Re: Nepoužitelná třetí řada?
Anglicani tu treti radu v GLS velice chvalili - sice musis posunout sedadla druhe rady trochu dopredu, jenze tam je tolik mista, ze i po posunuti je to jeste naprosta parada rekneme na nohy stale zustane jako v Passatu spis vic ... a potom mas velmi slusne misto i ve treti rade. Jasny, zadna hitparada, ale urcite lepsi nez nejaky Rapid nebo Scala vzadu ... :-)
25. 6. 2019 09:58
v prvom rade to nie je do terénu
keď som minulý týždeň išiel so známou po poľnej, tak mala smrť v očiach a na tacho 10/20, mláky poctivo obchádzala a rovno povedala, že trpí, že s tým lux suv musí ísť po takej ceste. Swišť to prefičal no problemo :-)
Rozbalit vlákno
4
25. 6. 2019 10:29
Re: v prvom rade to nie je do terénu
To projede v terenu hodne, to se nemusis bat. Ze na to nekdo nema to srdce, to je uplne jina vec. Ono takovy jedno novy 22” kolo s pneu na mercedes te muze stat vic penez nez celej triletej swist, tak se potom asi nechce tolik spechat... :-)

Nedavno jsem byl na islandu, kde je mnoho prasnych sterkovych cest casto v ubohem stavu s velkymi dirami ... a zatimco ja mel sotva srdce tam s Dusterem jet 80kmh a oci na stopkach, abych nejakou velkou diru neprehlidnul, a ze jich tam bylo, mistni tam valej s Fabii 120kmh a zjevne to i ta fabie vydrzi v pohode az jsem cumel, co to snese ... takze ten Duster by zvladnul mnohem mnohem vic ... ale nemel jsem to srdce. Navic ta brzdna draha na sterku s pneumatikami s hroty ... asi kdybych tam zil, postupne bych se nejspis prizpusobil mistnim zvykum a taky to valil 120 ... ale hlavne muze se stat, ze treba prorazis pneu (to jeste vymenis) nedejboze poskodis kolo nebo neco na podvozku, lidi rikali casto na dusteru praskne zadni okno kufru od kaminku, proste nahoda je blbec ... a pak co tam uprostred prekrasne prirody 300km od civilizace (ehm od vesnice) ... chces si uzivat dovolenou a ne telefonovat sem a tam (pokud je signal) a cekat hodiny a hodiny na opravare nebo resit odtah ... :-)
Tak a ted mam chut na nejakou paradni dnes vylovenou rybu, ale takovou jako maji tam jen tak nesezenes ... :-)
25. 6. 2019 12:42
Re: v prvom rade to nie je do terénu
ja viem, že má celkom dobrú priechodnosť, ale s takým autom ju proste netestuješ, ani sa za tým účelom nekupujú.
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2019 12:42
Re: v prvom rade to nie je do terénu
Gecko je podla mna celkovo lepsim autom ( ktore si dlhsie udrzi aj svoju cenu ) ako GLS.... a v terene niekolkonasobne lepsim :yes:

ono GLS podla mna uz kludne moze nahradit aj S kladu... jeho smerovanie uz fakt nebude na teren ale na valcovanie europskych dialnic ... a tu si viem predstavit ze aj 5 ludia s batozinou sa tu odvezu nakoniec este pohodlnejsie ako v nejednej luxusnej limuzine .. . a este zaujimavejsie bude sledovat ako nadalej luxusne limuziny budu ustupovat prave takymto SUV mastodontom s prichodom noveho GLS.. uplne novej X7 a dalsich podobnych kuskov...
25. 6. 2019 18:03
Re: v prvom rade to nie je do terénu
géčko je úplne jinej typ auta, to nechceš srovnávat :no: :no: :no:
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2019 12:36
radsej Gecko
chapem kam cieli tento mastodont ale mat 2.5 melona len tak na auto tak Gecko je u mna jasna volba od medu bedu momentalne .... ale inak chvalim dizajn... nove SUVecka od medu bedu ako GLB aj GLE sa mi uz pacia.... mne osobne by uplne stacilo GLB v 4kolke bohate bohate na vsetko ale kedze nemam momentalne ani na famozne ASX :-[] v dvojlitri v 4kolke tak este musim nadalej sporit a sporit... lebo cas leti rychlo ale auta starnu este rychlejsie 8-s
Rozbalit vlákno
2
25. 6. 2019 13:06
Re: radsej Gecko
G ešte zostáva pri koreňoch, GLS je alternatíva S.
26. 6. 2019 03:53
Re: radsej Gecko
Ty jsi vážně nemocný, pod jakékoliv auto zamotáš otřesné ASX (nezkoušené) a meleš o něm. V čem je Gečko lepší, nebo dokonce několikanásobně lepší?
25. 6. 2019 20:20
Bude v ČR benzín
Redakce, podle konfigurátoru na webových stránkách vidím, že v ČR zatím nabízejí jen 2 diesely. Budou v prodeji i benzínové verze? Máte prosím nějaké informace?
Rozbalit vlákno
0