Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rychlé kolo v Mostě: Honda Civic Type R vs. Hyundai i30 N Performance

Měly by to být možná dva nejlepší hot-hatche současnosti. Tedy říká se to. Kde je pravda? A kdo byl rychlejší?
Zpět na článek
8. 7. 2019 13:52
Re: Civic
Civica X jsem koupil predevsim kvuli podvozku. Jak pisete, je velice hravy a v zatackach drzi jako pribity. Turbodiru ma 1.0 jen v nizkych otackach (pod 1600), jinak pak po zajeti tahne srdnate az k omezovaci bez zjevneho poklesu vykonu. Myslim si, ze 1.5 je daleko vhodnejsim motorem. 1.0 je v urcitych situacich objektivne nedostacujici a neumoznuje dokonale vychutnat schopnosti podvozku. Navic nema charakter a jeho maximum v 5500 ot/min je ostudne. Ackoliv se jedna o bezesporu zabavne auto, musim rici, ze oplakavam syrovost starsich Civicu,ktere hucely, naklanely,daly pocitit kazdy kaminek na ceste se a rvaly v sedmi tisicich pred omezovacem. U tech mel clovek pocit,ze auto ridi. Soucasna Honda Civic ridi vice vas. A v kombinaci s motorem 1.0 adrenalin vyplavuje maximalne jen dokonaly podvozek,rozhodne ne motor.
8. 7. 2019 13:41
Re: Obě tay auta jsou hnusný
Ano, design je veci vkusu a urcite se design Civicu X nelibi kazdemu. Nicmene jakozto jeho majitel jsem obdrzel na adresu tohoto vozu spousty obdivnych vyjadreni. Pochybuji, ze se najde jediny clovek, ktery si se zajmem bude prohlizet genericky design I30 a bude vam rikat, pane, mate moc pekne auto...Priznam se, ze me to pokazde zahreje u srdce a jsem jsem rad, ze pri koupi vozu zvitezilo srdce nad rozumem.
Avatar - LeonST
7. 7. 2019 18:41
Srovnání?
Auta obě velmi rychlá, I30N mi přijde prostě typický korejský produkt - okopíruju :no: co už vymysleli ostatní a vyrobím to s nižšími náklady a pomůžu si případně levnějšími řešeními, pak všechny seru tou nízkou cenou a ještě blbější propagací (kombík co ujede všem a podobně).

Rozhodně ale tvrdit, že I30N je nejlepší hot-hatch současnosti bez objektivních kritérií pro srovnání je blbost. Pokud by se tam prohnal Megane RS a Cupra, je skoro jistý, že I30N bude poslední (Focus RS nevím jestli je předokolka).

Fulín to v roce 2015 dal se sériovou Cuprou kombi 206 kW za 1:57 (https://youtu.be/gRp6QajZI8k) a přišlo mi to, že by mohl být i podstatně rychlejší, kdyby opravdu chtěl. Dnešní Cupra s 221 kW by byla ten čas zajela taky rychleji. Pan Machala každopádně umí jezdit fakt dobře :yes:
Avatar - speedfred
5. 7. 2019 14:04
Re: A kdyby s tím
Presne tak,Martin M. v Moste seká celkom slušné časy. Okruh by si mali podaktorý vyskúšať na vlastnú kožu pokial niečo napíšu.
5. 7. 2019 11:34
Re: A kdyby s tím
Mělo tam být něco jiného a už jsem neopravil, byl tam mužský životný...hluboká a upřímná omluva.
Avatar - Emel
5. 7. 2019 11:15
Re: Civic
Nojo, tak já se svými 70kg bych si holt představoval v lehce sportovně střiženém autě nějaké sportovnější sesle... ale vyloženě problém jsem s tím neměl. Spíš ten zadek je takovej fádní http://www.cartavern.com/…terior-seats.jpg

Právě vzhledem k těm rozměrům auta je kufr malej, absolutně ne... měl jsem Civica ve výběru a asi bych s tím uměl žít, ale když dneska vidíš Captur 500+...

TypeR je úlet, ale přece jen... je rozdíl, jestli je GT křídlo na Felicii nebo na TypeR, tomu TypeR se smát nemůžu :-) . I tak musím říct, že mám radši funkční design a obří zaslepené nádechy a výdechy mě úplně neberou, stejně jako falešné výfuky (to samo není na Civic).
Avatar - Emel
5. 7. 2019 10:28
Re: A kdyby s tím
Přitroublí ovečky... Počkej až přijde purista Woody, ten ti dá :)
5. 7. 2019 09:47
Re: A kdyby s tím
palečkáři určitě viděli machiho v akci...prostě přitroublé ovečky bez názoru a sebereflexe. :-!
5. 7. 2019 09:47
Re: A kdyby s tím
palečkáři určitě viděli machiho v akci...prostě přitroublí ovečky bez názoru a sebereflexe. :-!
Avatar - CICERO
5. 7. 2019 09:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
5. 7. 2019 09:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 7. 2019 06:57
Re: Badoo.red - pro dospělé seznamka splnit partnera pro s
Nechápu...naprosto.
5. 7. 2019 06:50
Re: A kdyby s tím
Tak to zase prrr...Machi má Most solidně najetý a to se závodními auty. V den kdy to testovali jsme zorvna měli i my testování. Jezdí nadprůměrně a umí.
5. 7. 2019 06:45
Re: Obě tay auta jsou hnusný
Hlavně už se točí dokola stále a stále na tom samém. Dřív se to nechalo číst, teď je to utrpení.
5. 7. 2019 06:45
Re: Obě tay auta jsou hnusný
Ty jsi měl úraz? Pod jakýmkoliv autem, jakoukoliv kategorií, jakoukoliv diskuzí skončíš srágorou typu ASX, Eclipse, Outlander.

Jaký asi průsečík bude mít HH a Outlander? Když manželka dostane choutky, taky tě napadne ASX nebo Eclipse? ;-)
5. 7. 2019 06:42
Re: HONDA IS THE BEST
Problém je, že ku konfortu to ma ďaleko. Skus si vyskúšať aký rozdiel je medzi komfort a šport pri i30.
Avatar - Hammunasakra
4. 7. 2019 23:44
Re: Badoo.red - pro dospělé seznamka splnit partnera pro s
To to redakce doteď nezablokovala = no hlavně že roky blokovali autoforum = hlavně že si machi(avelli) zajezdil na okruhu = a škoda že zapomněl že je šéfredaktor = to je ten co za všechno zodpovídá = a úroveň časopisu webu je hlavně jeho úroveň
Avatar - SKAY
4. 7. 2019 23:14
Re: Civic
Civik sedan je hezcí ale míň prakticky proto mam hb s 480 l kufrem kde dám kocarek i vaničku :yes: mam 100 kg a 186 cm a sedacky jsou super hold pro americke postavy. Najak tlacici uzouny v leonu.
Avatar - Emel
4. 7. 2019 22:42
Re: Civic
Ale jo... ale kvůli těm výfukům nemůžeš mít rezervu, nemůžeš mít tažné... jasně, Mazda jako hb je na tom hůř.

Ale žádné auto není dokonalé a Civic beru.
4. 7. 2019 22:36
Re: Civic
Sedacky jsou v 10g podle me tak prumer.
V 9g mely lepsi bocni vedeni a mozna byly o trochu pohodlnejsi.
10g jsou hodne siroky a hladky.
Kufr je na svou tridu dobrej.
Civic je ve tride, pokud vim, snad nejdelsi.

Designove podle me jednoznacne nejlepsi Type R, kam se ty zadni "mrizky", ale i celkovy pojeti (agresivni nizka prid, zadni deleny okno atd.) hodi.

PS Z pohledu designu je nejlepsi sedan, obzvlaste zad je nejenom lepsi nez HB, ale proste i absolutne super - muj pohled. https://www.auto.cz/…vyzrala-revoluce?…
Avatar - speedfred
4. 7. 2019 22:31
Re: Obě tay auta jsou hnusný
...že autlander pri HH :-O :-O :-O ,ty to vieš pekne zamiešať. Ty by si určo neskončil u Mitsu,raz to tu už bolo.
4. 7. 2019 22:28
Re: Civic
Jo to taky, do omezovace to jde zatracene nizko :-)
Avatar - ZaklinacTristan
4. 7. 2019 22:21
Re: Civic
Maličký kufor? Videl si ten v Mazde? :)
Práve kvôli kufru som Hondu kúpil, očakávali sme prírastok. Všetko, čo potrebujem sa mi doň vojde.
So sedačkami nemám nijaký problém. Mám cca 90 kg.
Dizajn veľmi nerezal ani mne. Ale zvykol som si.
Avatar - Emel
4. 7. 2019 22:04
Re: Civic
Za ty prachy je ten litr fajn, to je fakt. Krom turbodíry bych si uměl představit i vyšší redline.
Avatar - Emel
4. 7. 2019 22:04
Re: Civic
Já přece jen pár výtek našel... sedačky nejsou nic moc, vzadu je to takové šedivé, kufr maličký díky těm frajerským výfukům... a design taky není úplně můj šálek saké. Ale jako celek se mi Civic líbil.
Avatar - Emel
4. 7. 2019 22:01
Re: No,
Jo, souhlas... za ty prachy eNko super, Honda... Honda jako auto určitě lepší, ale holt si to zaplatíš.
Avatar - _beta
4. 7. 2019 21:50
Drahšie je teda rýchlejšie.
No takéto prekvapenie.
Avatar - 3_diamanty
4. 7. 2019 21:38
Re: K "designu" Civicu
akurat ze ako hmyz tu podla neho vyzera civic.. a nie i30 ak som spravne pochopil fosteka ;-)
Avatar - 3_diamanty
4. 7. 2019 21:33
Re: K "designu" Civicu
ale do Aspenu nakoniec dosli nie?
Avatar - Uživatel_5340709
4. 7. 2019 21:23
A kdyby s tím
Machala uměl jezdit, dostalo by korejské poloauto cca. 5 s! :no:
Avatar - Uživatel_5340709
4. 7. 2019 21:21
Re: K "designu" Civicu
Máš recht, .............. v korejským autě. http://www.carstory.com/…MHD35LE4DU075811
(jako kusadla brouka Potužníka :-) )
4. 7. 2019 21:15
Re: Civic
Blahopreju k vyberu :yes:

V testu se mluvi o prilnavosti predni napravy.

Ja mel pres tyden nahradni vuz Civic 1.0 turbo 10g. A muzu rict to samy. Mozna ze to bylo dany i lehcim motorem, ale doted jsem neridil zadnou predokolku, ktera by se jen priblizovala. Kdyz clovek dobrzduje do zatacky, zad je hrava. V zatacce neutralni, obcas s naznakem pretacivosti. A podvozek je zaroven neuveritelne komfortni.

V porovnani s 9g s tezkym motorem, nadrzi vpredu a jednoduchou zadni napravou je to uplne jinde. 9g ma snad jen trochu presnejsi razeni. A vyssi pozici sezeni, ktera je lepsi na cestovani, ale ne na "sportovani".

Exterier je hodne agresivni a po chvili zvyku mi nevadi, krome prehnanych zadnich fake mrizek. Interier mne prijde uplne v poho, snad krome grafiky navigace.

Jaky ma podvozek Mazda 3? Tou jsem nejel.

PS Litr turbo by mne skoro stacil. Zvuk trivalce mne nevadi. Problem je akorat trochu s turbo dirou. A samozrejme zustavaji obavy o zivotnost, kde tezko muze neco konkurovat atmosfere..
Avatar - Uživatel_5340709
4. 7. 2019 21:14
Re: No,
To není smrkové dřevo, to je korejská dřevotříska!
Tady v testu se někdo snaží o srovnání ušlechtilého dřeva s umakartem. Ale najdou se tací, co ti budou tvrdit, že milují umakart. :-)
4. 7. 2019 21:09
Re: No,
***m se člověk už rodí,nebo se jim teprve během života stává..?
Avatar - 3_diamanty
4. 7. 2019 21:05
Re: Obě tay auta jsou hnusný
mne sucasny civic ( aj ten zakladny ) pride strasne cikusovy s tymi pozerskymi nasrdenymi naraznikmi jak z 1000 konoveho specialu...ako som pisal.. este nam za predoslym ufo civicom ( hoc tiez nebol krasavec ) nakoniec aj bude smutno ;-\ .. i30 je tu krajsim kuskom za mna z tejto dvojice aj ked nie lepsim ... a teraz ktore z tychto dvoch? ani jedno... v podobnej cene radsej top outlandera v 4x4
Avatar - ZaklinacTristan
4. 7. 2019 20:53
Civic
Civic mám, teda nie TypeR, ale civilný 1.5T, výbava Sport Plus. Strašne dlho som auto vyberal, do poslednej chvíle som chcel zobrať Mazdu 3. Ale nakoniec som nemohol urobiť lepšie. Na to auto nemám jedno krivé slovo. Som veľmi spokojný. Takže keď niekto nad ním uvažuje, za seba plne odporúčam.
4. 7. 2019 20:33
K "designu" Civicu
Blbý a blbější jezdili v autě, co vypadalo jako pes.
A nejblbější jezděj v autě, co vypadá jako hmyz.
:-!
4. 7. 2019 20:28
Obě tay auta jsou hnusný
Honda hnusnější. Ale zase kvalitnější.
Myslím, že zdravej člověk si nemůže koupit ani jedno.
4. 7. 2019 20:27
Re: HONDA IS THE BEST
Ajéje. Zástupce kšiltovkářskejch závodníků vylezl zase jednou do diskuse.
V hlavě naděláno, na ní bílá kčitovka, volšový ruce a místo auta kastrol na rejži.
To je ta pakáž.
Horsie… kristepane ty jseš vygumovanej.
Avatar - rokyta.p
4. 7. 2019 20:08
Re: No,
Bukové dřevo bývá dražší než smrkové ;-) Ještě když má prasklý smrk v sobě kůrovce 8-s
4. 7. 2019 19:53
No,
není ale nutno zapomenout, že mezi auty je 200tis. cenový rozdíl. Hyundai nabízí opravdu pěkný poměr cena/výkon. Honda zase něco navíc......za víc :-[]
Avatar - rokyta.p
4. 7. 2019 19:45
Re: HONDA IS THE BEST
Jé, pán co faceliftem střelil web do nohy :-[] Dneska to bude jednoduché. Zcela bezvýhradně a jednoznačně celým svým srdcem fandím daleko lepší HONDĚ :-! I kdyby zůstala v kačírku, šla přes střechu nebo do tribuny. Pořád to bude proti tomu mazlavému hlenu z díry spanilá Queen of the road. Dyť to pozná i dítě podle znaku. Honda hrdé háčko, jako horsie :-) Hovnají zkřivené ;-\
Avatar - CHerokee
4. 7. 2019 19:17
Srovnání
4 sekundy je dost. Honda je úplně jinde. A co se týká toho denního použití, je dobré nastavit auto do komfortního módu, pak je to úplně v pohodě. Ne jako v minulé generaci. A vnitřním prostorem a kufrem je na tom Civic také lépe...tolik k denní použitelnosti.

Design je samo věcí osobního vkusu. Někdo raději korejské, jiný japonské. Minimálně interiér v Hyundai působí ale dost lacině.