Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Volkswagen Multivan 2.0 TDI 4Motion – Multifunkční nostalgie

Pokud hledáte dodávku, která zastane roli rodinného vozu, pracanta i cestovatelského speciálu, pak se jistě dříve nebo později dostanete k Volkswagenu Multivan.
Zpět na článek
Avatar - iudex
8. 7. 2019 15:07
Re: Ideální motor pro toto auto je třílitr
Tak nedávno som mal požičané podobné auto (tiež s usporiadaním 2+2+3) a dynamika nič moc aj s benzínovým V6. Ale praktické a pohodlné to je nesmierne, žiadne kombi či SUV sa tomu nemôže rovnať.
8. 7. 2019 15:39
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Ani jedno z nich nedosahuje prostornosti Multivanu. Takže naopak ty dvě auta jsou takové horší multivany.
Avatar - KANKUNEN
8. 7. 2019 13:48
Re: Ideální motor pro toto auto je třílitr
Prostor ti dává v tom autě svobodu , je to super. Lodní motor 15 koní už kus kufru zabere a v zimě nemáš lyže na střeše a po republice odvezeš kola kam chceš, na fesťáku se v tom vyspíš, jindy vezmeš celou partu do auta.
Avatar - Dinar
9. 7. 2019 07:37
Re: Ideální motor pro toto auto je třílitr
My máme Multivana T5 ještě s 2,5tdi a to je dle mého do toho auta ideál, plné auto, dvě rakve na střeše a drží 150 na dálnici kopec nekopec, spotřeba se motá kolem 10 litrů. Na dovolené nebo akce ve více lidech není lepší auto než osobní dodávka. ;-)
Avatar - Emel
8. 7. 2019 17:29
Re: Ideální motor pro toto auto je třílitr
To určitě... ale fakt na mě udělalo dojem, jak rychle se to sbíralo po zpomalení na 100-130 a pokračovalo do rychlostí 180+.
8. 7. 2019 16:10
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Mně nikdo nemusí nic říkat. Kouknu a vidím, ne. prostorově úplně neporovnatelný auta. https://www.rossihonda.com/…m-level-pricing/
Avatar - iudex
8. 7. 2019 15:34
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
U nás na to nie je trh a hlavne cesty a parkovacie miesta. Keď som v US s vanom zaparkoval na bežnom parkovacom mieste, bolo to ako u nás s Citigom, miesta vadše naokolo. Ale skús u nás zaparkovať v nákupnom centre s 5 metrovým vanom. to je o držku (resp. o lak).
8. 7. 2019 21:56
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Reálně zbývá výběr mezi VW Multivan a Mercedes třídy V. Z hlediska prostoru tomu mohou konkurovat pak už jen klasické dodávky typu Ford Transit, Opel Vivaro apod.
8. 7. 2019 15:23
Re: Ideální motor pro toto auto je třílitr
Pri aerodynamike stodoly s otvorenymi vratami to musi pri maximalke na dialnici zrat ako dva Superby...
Avatar - Emel
8. 7. 2019 14:23
Re: Ideální motor pro toto auto je třílitr
Tyjo... před nějakou dobou jsem stíhal jeden dvoubarevnej BiTDI na dálnici (služebním naftovým Superbem) a jelo mu to moc hezky, v kopcích a v provozu. Asi teda nebyl "v plném obsazení" :-)

Jo a včera se přesně tahle "žlutobílá" zapomněla podívat do zrcátka při předjíždění... tak doufám, že nebyla redakční.. ale měla na střeše rakev, tak asi ne :-)
Avatar - KANKUNEN
8. 7. 2019 13:11
Ideální motor pro toto auto je třílitr
V plném obsazení je dynamika nic moc. Na dovču ale nic lepšího není než tyhle boudy.
Avatar - speedfred
8. 7. 2019 23:55
Re: Páka
Asi to bude od Dangla (4x4)? Toyota má aj slušnú záruku 5r./1 000 000km.
Avatar - Machýrek
8. 7. 2019 23:36
Re: Ideální motor pro toto auto je třílitr
Tak tak. Pote co jsem jednu dovcu s dodavkou absolvoval, rodina v nicem jinym uz jezdit nechce.
Avatar - speedfred
8. 7. 2019 23:18
Re: Páka
Tak otočný čudlik namiesto “didla” má Toyota a jej sestry-je to celkom fajn.
A vedia spraviť aj slušnú cenu,neviem ako to majú teraz vo VW so zľavami.
Je ale pravda že 4x4 u nich nenájdeš ak by to niekto chcel silou-mocou.
Avatar - _beta
8. 7. 2019 17:57
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Ospravedlňujem sa.
Asi som to fakt zle odhadol. Pardón za mystifikáciu.
Žil som v tom, že Sedona je väčšia. Alebo to bola Grand. Už presne neviem. Mali sme to požičané a bolo to ozaj veľké a pohodlné. A kupodivu to nevyzeralo ako krabica od topánok.
Avatar - Emel
8. 7. 2019 17:30
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Podívej se na vnější rozměry... od stolu bych řekl, že tam bude dost zásadní rozdíl v šířce oproti Odyssey (Kiu neznám)... ale teď se mi to nechce hledat.
8. 7. 2019 13:58
až na tu cenu
se to jeví jako ideální rodinný auto pro početnejsi rodiny, nebo rodiny, který potrebujou kybl bagáže. Napríklad my ve trech (dcera 4 roky) na letní dovolenou zaskládáme XC70tku i s rakví. Až prijde další člen, asi to pujdu omrknout :D Se starší generací jsme s kapelou objíždeli festáky a nedám na to auto dopustit. Motor 75 kw, ale po dálnici drzel 150. Trochu jako jarda jágr - vpredu byznys, vzadu party.
8. 7. 2019 13:52
Páka
Ale jo, bral bych to. Akorát bych musel najít využití. Přeci jen velkým autem za mego a půl je zbytečný jezdit na nákup nebo na chatu. Jediný, co jsem nepochopil, je páka aut. převodovky - proč je sakra tak velká, když je součástí palubky? To tam nemohli dát jen otočnej knoflík nebo tu páku udělat aspoň menší? Aby nepřekážela v přístupu k ovládání klimy a k dalším čudlíkům.
Takhle to tam trčí jak ztopořený péro ;-\
9. 7. 2019 10:35
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Ale nie, pokojne aj súrodenci od PSA a Toyoty.
Avatar - _beta
8. 7. 2019 15:11
Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Pozrite si Kia Sedona, Honda Odyssey.
Poriadne MPV sa ku nám ani nedovážajú.
12. 7. 2019 11:20
Re: Ale jo
cena dobrá, auto už míň. I když je to maxi jezevčík (což se dost projevuje na estetice auta), tak to prostorově, výkonově a vůbec tak nějak celkem ztácí. Ale chápu že za mega takový mulťák není a ze svého se prachy navíc vytahují hůř.
Avatar - simon_sez
11. 7. 2019 22:01
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Hej, zvláštne. A vzadu ma 3... Škoda no, mne sa paci aj Transporter, ale manželka nechce jazdiť v dodávke...
Avatar - simon_sez
11. 7. 2019 21:57
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Ja tam vidím 2+2+3. A takto to majú asi vsetky :'-(
10. 7. 2019 10:39
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Sedm sedaček není jako 7 sedaček, nemluvě o nd, servisu atd...
9. 7. 2019 22:01
Re: Ale jo
Varianty od PSA jsme taky zvažovali, cena vs. výbava je u nich hodně zajímavá. Ale jedna z hlavních podmínek byla 4x4. Bydlíme na kopci v 750mnm. V mulťáku je i el.uzávěrka a po první zimě můžu říct že funguje dobře.
9. 7. 2019 19:58
Re: Páka
Tipnul bych si že ten dangel bude nejmíň pětkrát dražší než 4Motion
Avatar - speedfred
9. 7. 2019 18:30
Re: Ale jo
My sme kupovali Toyotu v najvyššej výbave,najdlhšiu,najvýkonejšiu (180PS),6st. hdm aisin vrátane nezávislého kúrenia na DO,strešné,ťažné a všetko možné s hore uvedenou zárukou za 1M vč. DPH.
Je to ale iba fwd čo je asi pre hodne ľudí mínus.
Spotreba cca od 8,5L.
9. 7. 2019 17:04
Ale jo
Máme mulťáka rok, kupovaný jako roční s 30tis za 1,3m. Z výbavy chybí jen šíbr. I když se snaží tvářit že není, je to pořád dodávka (zejména při přejetí díry nebo po kostkách). Zezačátku jsem byl skoro naštvanej, páč jsem nechápal co na tom stojí takový prachy, ale když člověk vstřebá cenu, tak ta variabilita vnitřního prostoru je extrémně návyková a dnes už si neumím představit že bych se vrátil do kombíku. S rozjížděním problém nemám (dsg, 4motion=hlavní důvod proč vw, žádný dodělávaný 4x4 jsem nechtěl, Véčko se mi nelíbí a jiná alternativa prostě není). Pravdou ale je, že přehrání softu jsem odmítnul, takže máme pořád původních 150kW. Před pár dny jsme se vrátili z dovolený chorvatsko/slovinsko/rakousko. Jeli jsme v pěti (4 dospělí, 1 dítě, část cesty ještě +1 dospělý a dítě) na střeše rakev, na kouli 4 kola, sebou vozík za kolo, nafukovací sup s plachtou, hromada serepetiček k vodě, jídlo atd. V pohodě jsme se vešli, a na 3tis.km průměrná spotřeba 8,2 což mě mile překvapilo. Nejmíň jsem s tím jel za 7,3 po okreskách. Hrkačky po městě to jezdí kolem 9, v zimě 10. I když to při nákupu sloužilo jako jeden z argumentů pro koupi (že se dá použít jako "stěhovací dodávka"), tak v praxi si nedokážu představit že bych v autě co má vnitřek celej v kůži stěhoval skříně nebo tahal pytle s cementem. Po roce používání můžu konstatovat že největší slabina je pořizovací cena. Kdyby to vw prodával za ceny jako PSA tak jim lidi utrhaj ruce. Ale proč by to dělal když se prodávaj...
Avatar - speedfred
9. 7. 2019 16:58
Re: Páka
Áno,preto sme vybrali Toyotu z tých trojičiek.
9. 7. 2019 15:51
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
https://www.google.com/search?…

ale to prostřední nevypadá plnohodnotně..
Avatar - simon_sez
9. 7. 2019 13:09
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
Mne sa 'americke' velke MPV pacia, len viete o nejakom s usporiadanim sedadiel 2+3+2?
Avatar - Machýrek
9. 7. 2019 00:31
Re: Páka
Jj je to Dangel. S tou zárukou je zajímavý, že PSA to nenabízí :-(
Avatar - Machýrek
8. 7. 2019 23:34
Re: Páka
Navim jak u Toyoty, ale v sourozencich od Peugeot a Citroen ctyrkolku mit muzes. Akorat ma kvedlacku, nevim proc to s automatem neumej. Tipuju ze do Zafiry casem pujde taky.
Avatar - _beta
8. 7. 2019 16:05
Re: Také slabšie MPV ... ale hlavne predražené.
To ti kto takú múdrosť povedal?
Avatar - CICERO
8. 7. 2019 13:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
8. 7. 2019 13:34
Re: Ideální motor pro toto auto je třílitr
Tak né každý vláčí na dovču půl domu i se zahradou ;) Já bych na dovču jel radši Passatem, když už by to muselo být od VW.