Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dokud se nestane nehoda, nemají podle čeho porušení posuzova
| 13. 7. 2019 09:26
Ale to je přece správně, ne ?

Kromě toho nejde tady paušalizovat, záleží na povrchu vozovky sucho sníh led, navíc každé auto brzdí jinak, má jiné gumy, jiného řidiče atd... Dále mi není jasné jak bude možné předjíždět a zároveń neporušit předepsaný rozestup, a to už vůbec nemluvím o dramatickém snížení propustnosti silnic,která je už dnes občas zoufalá.
Avatar - pradeda777
Re: Dokud se nestane nehoda, nemají podle čeho porušení posu
| 13. 7. 2019 10:29
Přesně. Ale tady přece nejde o žádnou bezpečnost provozu. Primárním záměrem je vybírání pokut a okrádáni motoristů. To musí být každému, komu to alespoň trochu myslí, naprosto jasné.
Re: Re: Dokud se nestane nehoda, nemají podle čeho porušení
| 13. 7. 2019 11:08
Pokud pojedeš 100km/h za autem dva metry, tak uvidíš brzdovky a pak přední sklo, ani nohu na brzdu nedáš, ty myslící chytráku. Jen doufám, že takové myslitele na cestě nepotkám :'-(
Avatar - pradeda777
Re: Re: Re: Dokud se nestane nehoda, nemají podle čeho poruš
| 13. 7. 2019 11:18
????????
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Dokud se nestane nehoda, nemají podle čeho poruš
| 13. 7. 2019 14:25
Proč by tohle dělal někdo kdo rád řídí a má rád svoje auto? :P Odkdy je bezpečná vzdálenost 2m a míň? :D Pojď minus palečky, pooojď… Božííčku, i růžová to může být… tiriruru, tiriruru, pic pic.... Nějake drogy,alkohol před ťukáním do klávesnice, byli Pane? Ne ehm, děkuji, všeho mám dost... :-) :-)
Re: Re: Re: Re: Dokud se nestane nehoda, nemají podle čeho p
| 13. 7. 2019 20:33
Pokud řídíte, musíte vědět, ze se těch, co nemají rádi své auto, zjevně najde dost.
Avatar - traveldrive
Re: Re: Re: Re: Re: Dokud se nestane nehoda, nemají podle če
| 13. 7. 2019 20:36
Mnohí nemajú radi ani seba...
Avatar - Jerry.Gunman
Re: Re: Dokud se nestane nehoda, nemají podle čeho porušení
| 13. 7. 2019 15:58
2 Praděda

Obávám se, že nemám jinou možnost, než s Tebou souhlasit.
Kamaráda různé kotrmelce osud již před cca 8 lety přivedly do řad obecní policie.
Protože má +- 198 cm, 120 kg a psa - a tu práci bral VELMI vážně, každý den "svůj" rajón několikrát obešel, kouknul do hospody, vartoval před školou - prostě dělal to, co má obecní policajt dělat a měl v rajónu pořádek a klid. Po půl roce "byl odejit", protože přinášel málo pokut.
Re: Re: Dokud se nestane nehoda, nemají podle čeho porušení
| 15. 7. 2019 10:33
další bič na nás, asi to bude o volbách, nedávat hlasy dutohlavům. jezdím s odstupem, ale vždy se najdou závodníci, co mě předjedou, přitom jedu na limitu, tj. 50 obec, 90 mimo obec (Rakousko 100), 130 dálnice, vždy mě však další závodníci předjedou. zvolním i před obcí, abych nemusel brzdit u tabule, rekord, předjelo mě 5 auťáků ( ne IT) a abych nenaboural, musel jsem intenzivně brzdit. asi honí svůj nový pin, který dostávají v márnici, jako ta rodina, co ji vlekl vláček 300 m po dráze mezi jaroměří a hradcem :no:
nedodrzeni vzdalenosti
| 13. 7. 2019 11:10
Zase dalsi moznost jak z ridicu bez dukazu dostavat prachy. Policista ma vzdy pravdu ikdyz lze. Za 35 let rizeni jsem nezazil ze bych to napalil do nekoho za jizdy kdyz sleduji provoz. Ale jsou ridici co musi sledovat tachometr a nesleduji provoz na silnisi. Duvod je jednoduchy, nechtej dostat pokuty, protoze je vsude plno radaru aby si mesta i obce vylepsili svuj rozpocet. ZAKAZAL bych radary co jsou jen na vyber pokut. Mestum bych za to dal obri pokuty. Kdyz ridici budou sledovat provoz tak zas neni tolik bouracek ale zas by nedostali mesta i obce sve prachy. RIDICI JSOU PRO NE JEN KASICKA. Je to obecni a mestska bezohlednost.
Avatar - pradeda777
Re: nedodrzeni vzdalenosti
| 13. 7. 2019 11:19
:yes: Chtělo by to u nás "Žluté vesty"......
Re: nedodrzeni vzdalenosti
| 13. 7. 2019 21:24
Kdyby jen sledovali řidiči tachometr,ale oni sledují sociální sítě. :-O
Avatar - _beta
Re: Re: nedodrzeni vzdalenosti
| 14. 7. 2019 10:22
Toto je bohužiaľ veľká pravdepodobnosť. Všímam si vodičov, veľa z nich má pohľad ponorený niekam dole. Zjavne na mobil.
Jeden předpis na druhý předpis a pro ně třetí předpis...
| 13. 7. 2019 11:35
..., aby se řidič nesoustředil na jízdu, nepoužíval mozek a jen se klepal strachy, na co ho policie ve spolupráci s "nestrannými a neúplatnými" obecními úředníky uvaří. Jiný smysl to nemá. Pokud jako řidič dodržím požadovaný odstup 50 metrů, bude se přede mne cpát jedno auto za druhým. Což značí, že budu permanentně stát na brzdě, ohrožovat vozy jedoucí za mnou a v reálu pojedu s 2x vyšší spotřebou o polovinu pomaleji. Prakticky to znemožní předjíždění, protože nikdo s mozkem v hlavě nezahajuje předjížděcí manévr 50 metrů za předjížděným vozidlem. Ale hlavně že budeme mít předpis, co nejpřísnější postih (o peníze za pokuty jde přece až v první řadě, že) a politici si budou tahat triko, jak zase zatočili s těmi zlými, zlými, ošklivými piráty silnic... Vždyť přece "...ikdybytomělozachránitjenjedinýživot..."
Vážně se těším na den, kdy policie v rámci bezpečnějšího světa a lepší ochrany občana-ovčana před jím samým instaluje na záchody kamery, čidla, digitální váhy a evidenční čipy, změří mi, zváží a zkalibruje exkrement a napaří mi 50.000 pokuty za to, že vzhledem k velikosti, tuhosti a hmotnosti produktu jsem tam seděl o 9,2 vteřiny déle. Protože - co kdybych si vyseděl hemoroidy, že? S tím se přece musí něco udělat!
Bezpečná vzdálenost.
| 13. 7. 2019 11:55
"Automobilky věří, že odstup vyřeší do budoucna za řidiče samotná auta prostřednictvím svých asistentů." Je pouze otázkou jak dát do souladu představu automobilky a policii o té "bezpečné vzdálemosti. Některá nákladní vozidla, třeba Volvo, mají dnes adaptivní tempomaty, které automaticky udržují ten správný odstup. Ovšem policie v Německu má svoji pravdu a ukládá přesto pokuty. Kde je tedy pravda, u výrobce, který zná schopnosti daného vozidla včas zastavit, nebo u policie a jejich "tabulek".
Avatar - xxc
Re: Bezpečná vzdálenost.
| 13. 7. 2019 12:35
Autá už po novom signalizujú nebezpečný rozostup. Ale až fakt nebezpečný, vtedy to bliká.
Avatar - CICERO
Re: Bezpečná vzdálenost.
| 13. 7. 2019 14:33
Když jedna pulka unie neví/nechápe/nepřipouští si co chce druhá... to stejné ve vztahu průměrného muže a ženy, policie a automobilek... a společnosti ajejím názoru na budoucnost -> který nereflektuje zkušenosti nabyté z minulosti, je to prolezlé vším a k čemu to spěje poznáváme dnes a denně :-) Všechno je rychlejší a tak nějak svázanější, nesvobodnější a lidé utaženější a nasr*nější, polomrtví táhnoucí se za břitkým uspěchem, který se nikdy nedostaví... :-) Hezký zbytek dne... :-)
Avatar - pradeda777
Re: Re: Bezpečná vzdálenost.
| 13. 7. 2019 16:28
Jen pro tebe....přišel chlapík do obchodu a kupoval 4 metry silného špagátu. Prodavač se ho ptá jestli to chce zabalit? A chlapík mu na to říká: "přesně"...... ;-)
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Bezpečná vzdálenost.
| 13. 7. 2019 18:14
a jak stou pointou mám naložit? :D
Avatar - pradeda777
Re: Re: Re: Re: Bezpečná vzdálenost.
| 13. 7. 2019 21:27
....nedělej to..... :-)
Nepřijatelné
| 13. 7. 2019 13:08
Není divu,že pro ***e za volantem je takový návrh nepřijatelný a považují jej jen za možnost vybírání peněz.
to je zase blbost
| 13. 7. 2019 15:39
Pri striktnim dodrzovani udavanych vzdalenosti budete neustale brzdit jako debil, jelikoz se vzdy najde moula ktery se pred vas zaradi. Co k tomu dodat. Ke zvyseni dani se neustale hleda jak zvednout prijmy naseho uboheho statu, aby meli panove nahore co rozkradat a utracet....
Avatar - pradeda777
Re: to je zase blbost
| 13. 7. 2019 16:32
Souhlas. Ale polovině českých voličů tohle nevysvětlíš..... ;-\
Re: to je zase blbost
| 13. 7. 2019 20:30
Zřejmě se v tom Švýcarsku aj., zmiňovaném v článku, nedá jezdit. ;-)
Re: to je zase blbost
| 15. 7. 2019 13:51
Někteří řidiči umí zpomalit bez použití brzd. Ono existuje i něco takového jako lehce ubrat plyn, obnovit odstup a stále se jede dál.
A i když si třeba na státní silnici nastavím adaptiv na 95kmh a někdo se tam zařadí tak auto nebrzdí, ubere na chvilku plyn. O tom jak někteří tvrdí že po chvilce budete stát nemůže být ani řeč. A to se ta elektronika neptá, tak suše udržuje odstup.
Avatar - Ada je zase tady
Dělají prostor
| 13. 7. 2019 16:33
V době nuceně elektromobilní, kdy již nebude existovat svoboda pohybu pro většinu populace, to je možná dobrý nápad. Kapacita městských a konec konců všech tras pohybu vozidel by se snížila na 1/4. Stejně se za pár let sníží počet vozidel na ulicích, protože na auto na baterky se všemi asistenty normální lidé finančně nedosáhnou. :no:
Avatar - CICERO
Re: Dělají prostor
| 13. 7. 2019 18:27
doufám, že už zase budou volby... :-)
Kolaps dopravy !
| 13. 7. 2019 17:37
Tak tohle je absolutně špatně !!! Ve špičkách v Praze,Brně,Ostravě se sníží prostupnost křižovatek,zpomalí se doprava minimálně 3 x , Tam kde je doprava svedena do jednoho pruhu dojde k nekonečným kolonám a opět ke zpomalení dopravy a to nemluvím o tom,že se nepřetržitě zvyšuje počet prodaných aut a počet nových řidičů !!! :yes:
Bezpečná vzdálenost
| 13. 7. 2019 17:45
Návrhy na metry, vteřiny či jiné jednotky definující vzdálenost mezi vozidly jsou jen eqilibristické pokusy právníků bez smysluplných výsledků. Konkrétní vzdálenost je variabilní veličina odvislá od velkého množství parametrů a nelze ji předem definovat. Pokud by ovšem neměla sloužit jen na pokutování. Řešením může být až technicky dokonalejší asistenční systém ve vozidle vycházející dnešních pokusů o samo-řiditelná vozidla. Zatím to je stále na osvědčené formulaci o povinnostech řidiče dodržet, přizpůsobit, zabránit atd.
Avatar - CICERO
Re: Bezpečná vzdálenost
| 13. 7. 2019 18:34
stim dokonalejším jdi, voltaire more do p*dele… 1. bych to vypl, abych nebyl nesvépravnej kr*pl ...ale jo až budou jednou rust diky celýmu ZELENYMU bundestagu (už po dalších volbách v sšajze kountry? … maybe ) fialky i na myslenkách vedení, tak jo... bude to přesně jako v:
>> Já Robot a až se vysekáš při nehodě bez autonomního koloborantního dozoru...>>>: 99% populace si na Tebe bude ukazovat a nikdo to nechapat… :P

Jako film to byla dobrá sranda, stejně jako v >> DEMOLITION man ...nachvilku to ironicky pobaví, když si ale uvědomíš, že za 5 minut, respektive max 2-3 volebni období sme tam bez náhrady... WHAT-?! co mi ktomu řekneš ted? :-) Zvykni si Cicero? :D NIKDY !!! ;-) NIKDY !!!
Nesmysl
| 13. 7. 2019 18:56
Tolik zbytečných informací o naprostém nesmyslu. Dodržování bezpečné vzdálenosti a dokonce měření a pokutování třeba na D1, která je jednou velkou kolonou a už teď nemá s dálnicí nic společného? Výborný nápad! Takže si z mých daní zaplatím řešení, díky kterému už na D1 nemá cenu ani vyjíždět? Jo, díky moc. Ale už mě ta tupost dávno nepřekvapuje.
Co takhle místo toho zabezpečit spoustu železničních přejezdů bez závor nebo konečně dodělat tu dálnici. Pak něco řešte.
50 m
| 13. 7. 2019 19:50
Takže 50 metrů je "tak obrovská vzdálenost", že je nemožné ji odhadnout.
To je dost nesmyslné tvrzení, je to například 10 - 11 vozidel běžné délky těsně za sebou, nebo dvojnásobek délky hrany zahrady v běžné zahrádkářské kolonii a mnoho jiných známých věcí.
Bezpečná vzdálenost.
| 13. 7. 2019 20:23
Před 10 lety, když jsem jezdil kamionem v Německu, byla vzdálenost limitována mezi kamiony na 70 m. Na silnici byla od krajnice příčně namalovaná silná čára dlouhá asi 1m a o 70 m dál druhá. Kamion předemnou měl zadní kola návěsu na značce a já za ním přední kola na značce. Pak to bylo v pořádku. Pokud jsem byl na značce dřív, tak mě vyfotila kamera a přišel na podnik befél od Policie BRD vyfocením přestupku, aby byla do určité doby zaplacena pokuta 40 € u kterékoliv pobočky Deutche Bank. Po termínu naskakovaly mastné penále a pokud Vás zastavila kontrola kdekoliv v Německu, oni o tom věděli z počítačového systému. Odstavili vozidlo a vy jste vyrazili shánět peníze, jinak jste neodjeli. Nevím, proč tohle a jiné vychytávky nemůžeme prostě jen okoukat a proč vymýšlíme zase hlouposti!
Avatar - CICERO
Re: Bezpečná vzdálenost.
| 13. 7. 2019 20:37
německé a západní šikany, té je tady až až… děkujeme nechceme... časy se měěěěnííí měěěěníííí …. a svobody ubývá, na to myslím nejvíc...

Víte vůbec o kolik tohle zdraží u nás rohlík a zboží z dovozu, když Vám to klapne a zakonodárci to povolí? :D :D :D Božíčku... Já to platit nebudu... :D A oni taky ne...v dalších volbách si zvolí ještě větší prasátka a já taky (mám dobrou vůli, myslím to se sebou dobře a vy už mi lezete stím bundestagem nosní přepážkou ven a to ste mi tam vlezl rektem, takže děkuji, ale tohle nechci :-)

Lechtáte mě a houpete ale já se nedám a oni taky ne...

A jiná otázka, ale souvisí to spolu, dáte na rohlík s vidinou pokuty těm kteří stojí před vaším domem v tisících bude li huř milionech... :-) dáte jim na rohlík, když vaše děti budou říkat, že to jsou kamaradi? Dáte... Prostě dáte! Nebude platit pokuty, je to nemorální, radši se v*se*ete na svobodu... :D :D

Já vím... Vy už máte vyděláne, ale nekažte sny druhým víc, než je zdrávo... :-)
Re: Bezpečná vzdálenost.
| 14. 7. 2019 09:20
Kamiony se mozna kontroluji v Nemecku vic ... nevsiml jsem si ale ze by se v nektere zemi jezdilo podle predpisu vcetne tech s vysokymi pokutami jako Svedsko. Rozdelil bych to na zeme kde jezdi zhruba podle predpisu a zemi jako Polsko nebo Litva kde nikdo rychlost nebo rozestup neresi a treba kamiony se nalepi metr za vas pri rychlosti kolem 100km/h - to stejne se mi stalo treba i ve Finsku. Tam bych tu vzdalenost resil, to uz je fakt o zivot mezi osobakem a nakladakem.
A pak clovek zjisti ze se u nas jezdi docela rozumne, a treba ze auto s nemeckou znackou u nas nedodrzuje rychlost a neumi se zaradit aby umoznilo ulicku pro zachranare i kdyz jsme masirovani tim jak jidne (zejmena na zapad od nas) jezdi vzorne a my jsem barbari.
Re: Re: Bezpečná vzdálenost.
| 14. 7. 2019 15:56
Nejezdit podle předpisů a nedodržovat bezpečnou vzdálenost se stává už globální nemocí společně s degenerací.
VZDÁLENOST
| 13. 7. 2019 20:35
Dokud budou jezdit bezohlední dementi jako teď,tak se nic nezmění
Avatar - CICERO
Re: VZDÁLENOST
| 13. 7. 2019 20:38
To je slovo chlapa dop*ce ! Zdravý rozum přátelé, jim uletěl, jak červený trenky odvedle standardy :P Co už...
Re: VZDÁLENOST
| 13. 7. 2019 21:54
Definuj prosím bezohledného dementa. Třeba jsem jím i já. Dnes jsem jel asi 30 km do města a cestu si užíval.Byl malý provoz a já předjel slečnu co jela mezi městy 70 já ji předjel asi ve 140 km/h . Jsem ten dement?
Včera jsem jel za nějakou paní přes křižovatku a měli jsme zelenou .Ona v křižovatce dupla na brzdu a dávala přednost chodcům co stáli u přechodu, protože měli červenou.Ta paní vyvolala větší riziko a potenciální nebezpečí,než já se se svojí dnešní jízdou.
Mám najeto cca 900 tis bez nehody. Jsem tím bezohledným dement.m?
Avatar - _beta
2 sekundy sú fajn.
| 14. 7. 2019 09:52
Za 25 rokov a cca 750 tisíc km som bol v x nehodách. Aj na diaľnici. Nikdy som nemal rozbitý predný nárazník, ak už niečo bolo, tak do mňa nejaký majster sveta čo to mal v oku a v rukách trafil zozadu.
vzdálenost
| 14. 7. 2019 16:12
bohužel u nás většina řidičů zkracuje vzdálenost za před ním jedoucím vozidlem kvůli dementům, kteří jim tam vpálí a vybrzdí je, to by se mělo řešit....
Avatar - Hanson
Nemám s tím problém,
| 15. 7. 2019 07:29
ale jak bude policie postihovat dementy, kteří do těch "mých" 2 sekund nacpou své vytuněné auto, a že těch pitomců není málo.
tak tohle???
| 16. 7. 2019 18:07
Do dnes nebylo jak votravovat a pokutovat. Až to procpou, bude to další výdělečná lajna fízlů. Stejně jak pasy, lekárničky, nebo pro obce radary, ...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku