Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Evropa si zamilovala americké pick-upy, Ford navyšuje produkci Rangeru

Během prvního pololetí 2019 prodal Ford v Evropě 26.700 kusů modelu Ranger – nejvíce od roku 1999, kdy byl uveden na evropský trh.
Zpět na článek
23. 7. 2019 09:48
:-)
je vidět, že zákazníci berou to snižování emisí CO2 v autech vážně :D :D
23. 7. 2019 18:29
Re: :-)
Vždyť berou, v Evropě se neprodává s pořádnými motory. ;-)
23. 7. 2019 12:12
Oni se dobře prodávají i jiný podobný pickupy
zejména ty japonské. Jde o to, že díky tomu, že jsou to podle TP LUVčka, mají trošinku mírnější ty děsivý normy a z aut je to prostě znát. Jsou poctivější. Zkrátka normální auta jsou dnes díky zpraseným regulím a zprasenýmu vedení automobilek čím dál víc vzdálena preferencím zákazníků a ti se v zoufalství obracejí k pickupům, i když nejsou cílová skupina (horal).
Preference na EV a infotainmenty a autonomní ježdění a tyhle srance má hlasitá skupina zákazníků, ale jen málo z nich má řidičák nebo peníze na auto. Zato uhrů a blbejch keců plnou tlamu - známe dobře ze zdejší diskuse.
Zkrátka v čajovně, na happeningu nebo v gay clubu moc aut neprodáš a real life people se uchylují k pickupům, které navíc jsou za slučné peníze - vzhledem k tomu, co dokážou. A ani tu mamičku bych nezatracoval. Asi chápe, že obrovská kastle na rámu je větší bezpečnostní terno pro jej bábetká, než Front assist nebo hlídání pruhu.
Avatar - WinDiesel
23. 7. 2019 11:32
Ranger není americký pickup
Ranger není "americký" pick-up. Je to globální pickup od Fordu. Teprve nedávno ho začali v USA prodávat. Americký pick-up je F150 a výše. Ranger je pro USA malý. Nicméně se američtí giganti snížili i na tuto úroveň a začali v USA prodávat Colorado pod Silveradem a Renger pod F150.
Avatar - Barrichello
23. 7. 2019 12:30
Re: Ranger není americký pickup
Těch pikapů řady F taky přibývá, tuhle jsem cestou do práce potkal 4, už začínaj dohánět RAMky :-)

Nově je prodává i Ford AMB třeba :-)
Avatar - WinDiesel
23. 7. 2019 11:35
Re: Preco
Takovou "mamičku" jsem fakt ještě neviděl.
Ale "trebárs" musí nějaký slovenský horal "do hory" pro dřevo a mají jen to jednou auto, jen toho Rangera :-!
24. 7. 2019 10:59
Re: :-)
Fajn, ale pořád to není žádný eko auta. Chlastat to bude jako tank s každým motorem.
23. 7. 2019 20:10
Re: Oni se dobře prodávají i jiný podobný pickupy
OK, už chápu.
Avatar - twistedTSD
23. 7. 2019 19:37
Re: Preco
Viděl jsem ve městě naleštěný Wildtrak a kurňa, hned jsem si říkal, že mít v kapse zbytečné mega...

Je to pořádný kus auta.
Avatar - WinDiesel
23. 7. 2019 19:13
Re: Oni se dobře prodávají i jiný podobný pickupy
ASX mělo 1,8 >>> 2,2
Outlander měl 1,8 a 2,2 >>> jen 2,2
L200 měl 2,4 >>> 2,2

Takhle to myslím.

U Nissanu a Renaultu všechno šlo zase do 2,3 (byly tam i 3-litry)
Dokonce z 2,0 >>> 2,3

Sjednocování motorů, snižování nákladů …...
23. 7. 2019 18:30
Re: Oni se dobře prodávají i jiný podobný pickupy
Rozhodli se, že budou mít jeden motor?
Mluvíme o L200?
Tam měli jeden motor na celým světě doteď.
Od teď mají pro Evropu jinej, než jinde.
Nějak tě nechápu, jaks to myslel.
Avatar - WinDiesel
23. 7. 2019 17:07
Re: Oni se dobře prodávají i jiný podobný pickupy
To není starý motor a Mitsubishi se rozhodlo podobně jako Honda že bude mít jen 1 motor. Honda se rozhodla pro malý 1,6, Mitsubishi pro 2,2. Pořád lepší než 1,9 nebo tak nějak.

Navíc Mitsubishi může teď mít i motory od Renaultu …. 1,5/1,7/2,0/2,3 … ale nic většího, s tím je konec.

Na rozdíl od Hondy Mitsubishi prodává různá provedení svých dieselových motorů různě po světě. Kdykoli si svůj motor může opět stáhnout k přepracování, pokud to EU/EK a majitel Nissan/Renault dovolí a povolí.
23. 7. 2019 16:55
Re: Oni se dobře prodávají i jiný podobný pickupy
Ano. Nobvé L200 všude super MIVEC 2.4, v Evropě narychlo spatlaný ze starýho Outlandera 2.2.
Avatar - WinDiesel
23. 7. 2019 14:57
Re: Oni se dobře prodávají i jiný podobný pickupy
Smutný osud potkal Isuzu, které mělo motor 2,5 a v rámci evropského downsizingu nyní jezdí s 1,9 D. Ovšem jinde ve světě se dodává s motory 2,5 a 3,0, případně nejnovější generace s motorem 2,8.
Avatar - Barrichello
23. 7. 2019 13:00
Re: Ranger není americký pickup
já tuhle i GMC Sierra.
23. 7. 2019 12:41
Re: Ranger není americký pickup
JJ, větších obecně je víc. Potkal jsem teď nějaký Tundry.
23. 7. 2019 10:06
Preco
Tento segment áut má uplatnenie pre ľudí ktorý sa potrebujú dostať do ťažko dostupných oblastí a priviesť resp. odviesť aj nejaký materiál. Ale keď vidím mamičku ktorá touto obludou vozí deti ráno do školy, prípadne na nákupy tak sa len usmievam a krútim hlavou keďže tomuto trendu kupovania takýchto pickupov na dennodenné jazdenie jednoducho nechápem.