Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nejoblíbenější auto Jeremy Clarksona? Tahle volba nejspíš nikoho nepřekvapí

Jeremy Clarkson se rozhodl podpořit svou sociální síť DriveTribe dalším rozhovorem před londýnskou hospůdkou, kde zodpověděl pár zajímavých otázek.
Zpět na článek
6. 8. 2019 14:49
6. 8. 2019 14:58
7. 8. 2019 06:00
6. 8. 2019 14:01
tendle dedek jeste nekoho zajima ?
:no: nikdy jsem ho nemel rad, jeho urazlivy humor je jen aby se zviditelnil a mluvilo se o nem. :no:
Rozbalit vlákno
30
Avatar - Katikakus
6. 8. 2019 14:23
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Rekl bych, ze zajima rozhodne vic lidi, nez stupidni nazor nejakeho anonymniho misaka. :-!
6. 8. 2019 14:25
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Budeš se divit ale zajímá.U aut se pohybuje déle než kde jaký youtuber vůbec žije. A jeho humor ( možná není pro každého ) :-! ale jen pro tohoto,kdo ho chápe.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2019 14:38
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Problém neni až tak chápání humoru = ale často problematický info o autech = kterejm je nadřazenej ten efekt a humor

Já taky rozhodně radši Harrisona = než Clarksona

I když se oba shodli na tom že nej je Lexus LFA = a to mimochodem pěkně ukazuje ten ROZDÍL = Harrison proto jak jezdí jak je to sladěný Clarkson pro zvuk z výfuku
7. 8. 2019 05:57
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Harrison je kdo? Člen Beatles? :-[]
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 07:55
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Jo ten taky nebyl špatnej = i když v autech je vo fous lepší Harris :D
7. 8. 2019 08:00
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Tak ti to Faux pas promineme...

Harris je trochu jiný, naprosto skvělý. Méně glosátor, více jezdec a to skvělý. Bez JC by však nebylo takového Harrise, jak ho známe nyní. Musel si projít procesem a přidat část zábavy právě v Clarksonovském stylu. Je nyní nosným bodem TG a nebýt jeho, tak už TG podle mě není.
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 08:10
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
No to nevim = matně si vybavuju jak sem jako mládě čet Harrisovy texty = a byly super. První Top Gear byl koncem 2002 = fakt nedám dohromady ze kdy byly ty Harrisovy skvěle napsaný texty = ale tak nějak možná i starší

Což by šlo dohledat = rozhodně to nevidim jako ty = znáš jeho původní texty v Autocaru nebo kde to začínal? Možná Evo? To tehdy bylo taky skvělý = no mou tehdejší optikou dokonce FANTASTICKÝ :-)

Hele koukám na britskou wiki aktivní roky Chrise Harrise = od 2002 ;-)
Začínal v Autocaru kde byl do 2008 = texty z tý doby považuju za naprosto skvělý = a rozdíl mezi nim a Clarksonem ten co sem napsal: Velmi kvalitní a zábavnou formou napsaný skvělý čtení o autech, absolutní světovejch vrchol vs velmi nadstadardní ZÁBAVA o autech, kde chvílema zábava jest nadřazena serióznosti informace

Já dám přednost tomu privnímu = to druhý mě neuráží protože mám načteno to první a drobná odchylka mi nevadí. Vadí mi když část lidí = tu odchylku bere za písmo svaté
7. 8. 2019 08:18
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Jenže psát a točit jsou dva naprosto rozdílné světy. Autocar si koupila třeba u nás tisícovka nadšenců, na TG se koukají násobky lidí bez rozdílu věku, pohlaví...
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 08:21
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Tak prodejnost u nás to neber = Autocar je nejstarší autočasopis na světě byl a zčásti dodnes je oborovej magazín s velmi slušnym postavenim

Nerozlišuju Harrise dřív když hlavně psal a dneska když hlavně.. je furt stejnej. Fakt borec :yes: :-)
7. 8. 2019 08:29
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Znovu, ChH vůbec nezpochybňuji. Oceňuji kam se dostal, do výsledků JC (obecných) mu ještě něco chybí, ale času na to má dost a talentu na rozdávání.
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 08:38
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Nevim co máš za kritérum = obecný výsledek = popularitu?

Začali stejně a dle mýho Harris celý roky o level vejš = kvalita bez kompromisů a přitom slušná zábava

Z mýho pohledu = dál nebo vejš = to nejde
7. 8. 2019 08:41
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Ne, JC oslovil mnohem více lidí a hlavně otestoval kde co, od největších pleček po hypersporty. ChH chybí právě to spodní patro a zatím i množství oslovených lidí. Srovnávat AC s TG je pak nesmysl.
Nevím, kde je Harris o level výš.
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 08:43
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
No popularita masovost záběru = to zas pro mě neni to prvotní kritérium

V čem vejš sem napsal = nadřazenost serioznosti kvalitě informace = byť podaný zábavnou formou

Nadřazenost zábavný formě = která vede k tý větší známosti teda oslovení mnohem víc lidí = je plus na vydělávání peněz = ne na kvalitu informace. To upřednostňuju já
I když ty Clarksonovy prachy https://autoroad.cz/…remyho-clarksona něco do sebe maj :-!

Proto Harris o level vejš = a víc to už nejde
7. 8. 2019 10:09
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Pro mě Harris fajn, celkovým přínosem pro autofandy má ještě co dohánět, ale je skvělé vědět, že tu je vedle JC někdo další.
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 10:14
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Tady se teda neshodneme = právě pro pravý autofandy = je Harris daleko před pro tvou matku a další populárnim JC
7. 8. 2019 10:30
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Zbytečný...dál bych to nerozváděl ;-)

Nech to plavat.
Avatar - KANKUNEN
6. 8. 2019 14:43
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Troufám si říct, že když si tady přečtu od každého 10 příspěvků, tak na 80% trefím, jestli sympatizuje z Clarksonem nebo ne. Kdo je chytrý jako ovládání ventilace na 5 dotyků, tomu se Clarkson líbit nebude. S posměchem komentuje naprosto nelogické kroky automobilek.
Avatar - CHerokee
6. 8. 2019 20:29
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Souhlas.Clarkson je skvělý.
Avatar - Hammunasakra
6. 8. 2019 20:47
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Harrison lepší :-)
7. 8. 2019 06:01
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Opět? Beatles? Nebo Ford? Indy?
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 07:59
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Spíš ty Beatles = jeho https://www.youtube.com/watch?… je skvělá = i když někdo tvrdí že neni úplně jeho :-!

A závěrečný opusy jako Cloud Nine a spolupráce s https://www.youtube.com/watch?… byly taky fajn

No asi mi tam skočilo Clark-son Harris-on :D

Rozhodně já radši daleko radši hodně hodně nad Clark-sonem vnímám Harris-ona :-)

U Clarksona mi vadí že zábava je nadřazená = takže docela často zkreslený info o autech = ve jménu zábavy. Jakkoli povedený. Zábavně dovede psát auta představit popsat i Harris = ale je to seriozní kvalitní informace
7. 8. 2019 08:02
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Tahle vymezení jsou u mě nefunkční, viz horní reakce. Bez Clarksona by TG tak jak je nyní vč. Harrise nebylo a Chris by byl slušným youtuberem.
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 08:07
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
No a? To nic nemění na skutečnosti = že Clarkson nadřadí zábavu = a i viz tady v diskuzi = vyvolá mylný dojmy. To je moc

Dám přednost relevantní informaci = a Harris to umí podat jak celkem zajímavě a zábavně = tak hlavně správně

S trochou nadsázky Clarkson v části lidí vyvolával reakce kdy se lidi ptali https://www.csfd.cz/…oda/zajimavosti/?… kde je ta hospoda kde Nárožný čepuje :-!

Harris zábavně podává informace o autech = Clarkson dělá zábavu o autech = takhle nějak bych to řek
7. 8. 2019 08:20
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Všechny odstavce smaž a ponech ten poslední. A nezapomeň na to, že Clarkie testoval naprosto všechna auta, TG se teď upíná k tomu nejzajímavějšímu. Moc by mě třeba zajímal Harrisův test třeba C4...a divil bych se, kdyby vyzněl o 180st jinak než pokud by ho dělal JC. :D
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 08:23
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
No tak nějak pravdivý sou myslim všechny ty odstavce

Prostě od 2002 je mi vo něco blíž Harrisův přístup = důvod sem napsal

A ten poslední odstavec = to ve zkratce asi vystihuje no :-)
7. 8. 2019 08:43
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Harris je víc technický, právě pro to, co testoval. K hujdám se nikdy pořádně nedostal nebo nechtěl.
To, že JC zabalí info do humorné formy a pracuje jako karikaturista, tedy vypíchne největší klady, či chyby je v pořádku...pouze jiný přístup. Někomu bližší, někomu vzdálenější. Ale horší nebo lepší? Obecně těžko.
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 08:53
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
No možná se mi líbí i to víc technický = auta sou hlavně o technice

Myslim že kdysi Harris psával i o běžnějších autech typu Fiesta a tak = ale už je to moc dávno. Nicméně psal a dneska i hodnotí na nejvyšší úrovni. Pro mě prostě nic dál vejš neni

Styl JC samozřejm chápu a asi i to proč je populárnější než jinak v oboru dobře známej Harris

Nevim co máš ty za kritérium pro to obecně = obecný hodnocení. Já prostě právě ty informace = těch dá Harris víc a vo fous serioznějš = přesně ta forma která mi vyhovuje. JC to překlápí jen do zábavy ta je nad všim = a těch info o autě dá míň. Že se forma JC líbí trochu víc lidem = pro mě neni kritérium. Základní kritérium pro psaní hodnocení vidim HLAVNĚ serioznost informace = když je podaná zábavně PLUS. Žádný další plus už neni = kvalitní info podaná v pěknym balení = je nejvíc

Lepší balení s trochu horší info = neni lepší. Jen může bejt populárnější = a vydělat víc prachů :-!
7. 8. 2019 10:12
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Kritérium? Je to jednoduché...celkový přínos. Zatímco na trio vedené JC se ráda dívá i např moje matka, kterou jinak auta vůbec nezajímaly, tak na Harrise zatím ne. To je jen vrcholek, neber mě za slovo...

Jak píšu níže, obecný rozvoj zájmu. Pokud člověk aspoň trochu chce, od JC se dozví podstatné. Od Harrise u sporťáků taky nebo i víc, běžná auta nedělá. A kdo chce suchopárnost, ten si ladí AMuS.
7. 8. 2019 06:01
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
;-) :yes:
7. 8. 2019 05:58
Re: tendle dedek jeste nekoho zajima ?
Ano a svým příspěvkem jsi jen ukázal na to, že nejsi hoden... ;-)
6. 8. 2019 14:39
Zvuk LFA
je asi fakt to nejlepší, s čím se lze u silničního auta setkat: http://www.youtube.com/watch?…

Výzva pro Fosteka: jestli víš o něčem lepším, hoď to sem :-) Volume doprava!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - KANKUNEN
6. 8. 2019 14:49
Re: Zvuk LFA
Fantazie. A já poslouchám závodničku: https://www.youtube.com/watch?…
6. 8. 2019 15:03
Re: Zvuk LFA
Mazda 787B je skvělá. Ovšem když už závoďák, vede jasně tohle: http://www.youtube.com/watch?… - čas okolo 5:30. Porsche 917 a Steve McQueen forever! :yes:
Avatar - Emel
6. 8. 2019 14:58
Re: Zvuk LFA
Takhle z videa zní spousta těch supersportů hodně podobně. Pusť si třeba Zondu... a podle mě budeš mít docela problém je od sebe poznat.
7. 8. 2019 06:00
Re: Zvuk LFA
LFA, Carrera GT, Enzo, 911GT3...těch aut s charakteristickým a úžasným zvukem je hodně ;-) .

A ano, LFA je jeden z topů.
7. 8. 2019 07:39
Tendle dědek...
...jak je psáno v prostoduchém prvním příspěvku, udělal pro automobilové nadšence víc než kdokoliv jiný. V době, kdy se vlastnictví automobilu a jeho užívání stává stále méně svobodou a více dojnou krávou na financování států, skupin, politiků, ekošmejdů apod, JC držel a drží prapor nad naší svobodou. Desetiletí pojmenovává věci pravými jmény, nebojí se jít do extrému, (narozdíl od jiných aby nedejbože nenaštvali některé výrobce) umí se radovat jako kluk z povedených aut...

Nejenže udržel u deseti, možná stamilionu lidí vášeň k automobilismu, ale ještě tyto řady rozšířil. Jde o člověka natolik inteligentního, že umí mluvit ke všem skupinám lidí (vyjma komunistů a ekoteroristů). Proto jsem za jeho pořady, názory, testy, cesty tak rád.

LFA? Sakra proč ne?! Tak dobré auto, že ho Toyota cizelovala na několikrát a na každý kus doplácela. Moc rád bych ho měl v garáži taky! ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - CountachSV
7. 8. 2019 08:49
metal symphony
ten LFA má sice zvuk asi nedostižný, nicméně pokud bych hledal soupeře z "moderních aut", tak taky u V10:

https://youtu.be/vXCMiYKAwyY?t=98

jinak já mám vždy husinu u tohoto:

https://www.youtube.com/watch?…

Ad Jeremy... po shlédnutí posledních dvou sérií TGT a hlavně kolumbijského speciálu s escobarovými hrochy na konci musím říc, že jak ho mám rád už hodně let, tak teď teprve začal zrát, jako víno. A celá trojice je naprosto kompaktní celek, kterému by slušelo dělat třeba dokumentární série.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Hammunasakra
7. 8. 2019 09:06
Re: metal symphony
Tos dal výborný příklady zvuků = právě proto je ten V10 Lexusu hodnocenej nejlíp. Lambo je už moc brutal = pro delší poslouchání. M5 je famózní ale LFA prostě o něco dál

Souhlasil bych s Clarksonem = že LFA je nejlepší zvuk co kdy slyšel. A s Harrisem = že nejlepší auto co kdy řídil = i když to nemůžu posoudit = to beru jen podle toho co sem o autě čet :-)
7. 8. 2019 10:32
Re: metal symphony
Obecně V10 mají nádherný zvuk, trochu víc tónů už pak přinese jen nádhera V12. Ale tenhle vysokofrekvenční ječák je úžasná věc.