Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tesla už prý překonala rekord Porsche na Nürburgringu, má to ale háček

Podle neoficiálních informací už se Tesle podařilo překonat rekord pro nejrychlejší „elektrický čtyřdveřový sedan“ na Nürburgringu, který před pár týdny stanovilo Porsche. Celá věc má ale háček. A vlastně není jenom jeden.
Zpět na článek
19. 9. 2019 10:52
Re: U konkurence je super článek
Nafta je podle tebe vocasi na to, aby odtahovala nemohoucí EV jejíž famoušci (jako ty) plkají o strašných emisích? A paksi zjednaj náklaďák na odtah? Aha.
No ono je to tak. Když se ti vybije Leaf, maáš myslím 2xročně v ceně odtah. Přijede dieselgatový LTčko. To snad stačí ne.
Mimochodem od té doby, co jsi zcela vážně doporučil na tažení přívěsu 2 tuny po střední Evropě při mrazu -15 stupňů Teslu X s tím, žre to zvládne stejně dobře jako velký off road tě mám za blbce a tvoje urputné (a o to blbější) příspěvky beru jako breptání retardovaného dítěte.
Každý tady ví, že jsi blbec.
Všichni z tebe mají už legraci.
Avatar - Dinar
19. 9. 2019 10:39
Re: Je to čím dál praštěnější
V reálném životě tesly trhají rekordy v max. počtu kilometrů ujetých za kamionem na dálnici, v tom jsou zcela jednoznačně nejlepší. ;-)
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 10:37
Re: U konkurence je super článek
No ale PŘESNĚ NA TO přece nafta je ;-)

Už dnešníma EV typu Kia Niro nebo Hyundai Kona ujedeš při zapnutý klimošce a běžnym obsazení 2 lidí přes 400 km = a to se do toho plánuje obout https://oenergetice.cz/…-elektromobility :-!
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 11:02
Re: U konkurence je super článek
Nemluv se mnou jako doma se svym vocasem = zkus rozlišovat realitu

Máš v tom příspěvku kravin víc než obvykle = si sjetej nebo jen přirozenej stav?

Jo pokud to nevíš tak bez trvalýho multimiliardovýho zvýhodňování nafta patří zjednodušeně do aut od 3,5 tuny = po Dieselgate to padlo mockrát = ty to dodnes nevíš? Jak překvapivý ;-)

Fakt máš zase den debil = si sjetej? Vožralej? Nebo jen přirozenej stav?
19. 9. 2019 11:54
Re: U konkurence je super článek
Už zase meleš svoje srance, ty zoufalče.
Dotace na Ev (u nás co si vydupeš, např. v SRN 4000€ na kus) jsou podle tebe co, když ne zvýhodňování, ty strupe postiženej.
A neptej se mě, jestli jsem sjetej nebo je to normámní stav. Protože bejt sjetej je normání. Realita je iluze způsobená nedostatkem drog. :-!
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 11:05
Re: U konkurence je super článek
Smutný když rozumu případně znalosti řikáš troll = a navíc to myslíš vážně = co to o tobě asi řiká? :D

Nicméně tohle JE normální a JE v pořádku = od toho naftový motory sou tam i bez miliard dotací patří

Znám třeba místního nějakýho WinDiesla = ten když sem mu řek poprvé jak moc je nafta sponzorovaná = tak tomu nevěřil = až tak sou některý lidi mimo ;-)
19. 9. 2019 10:30
U konkurence je super článek
o tom, jak se Teslička po překonání rekordu nechala odtáhnout TDIčkovým VW.
To myslím dokresluje celou situaci okolo toho. Vlastně okolo EV obecně.
20. 9. 2019 13:27
Tesla nezklamala
a opět na NS zhebla a nepikantnější na tom je, jak kolem ní projíždí Taycany, 911, Panamery a samotnou Teslu si nakládá odtahovka vyrobená koncernem VW.
https://www.youtube.com/watch?…
19. 9. 2019 20:39
Re: Tesla je nejdal
Kristova noho už si jednou provždy uvědomte, ze elektromotor a jeho brutální točivý moment není Muskovým vynálezem, ani zásluhou...
19. 9. 2019 13:29
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Tak už nenabíjí přes dieselagregát, to je dobře. Ale o technice vyjma spekulací ani ťuk... ;-)
19. 9. 2019 11:52
Re: U konkurence je super článek
Hamuna dělá švestku v Belgii?
Avatar - KANKUNEN
19. 9. 2019 10:12
Je to čím dál praštěnější
Namísto ekologického vozítka se z EV stávají závody kdo překoná Veyron a to ještě s nějakým speciálem s kastlí sériovky. Tohle je mrhání energiemi. Korunu tomu dávají ještě ekofans, kteří mávají časem z NS.
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 12:01
WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Tak co kluci, vidím že rovina diskuse se opět posunuje dále. Několikaleté dohadování se o tom, že Tesla nedokáže zrychlit 3x v řadě a ujet 3 zatáčky, protože... (přehřátí baterek, motorů a nevím čeho dalšího) se přeneslo do roviny zda její čas na 22km dlouhém okruhu zajetý na úrovni supersportů se má srovnávat se sériovými auty, nebo speciály. To se mi líbí :-[] :-[] :-[] :no:

A k tomu odtažení TDIčkem, asi tolik https://www.motor1.com/…burgring-record/ Už nyní tedy Tesly na ringu krouží ze 40% na vítr a sluneční energii (ano, toto je složení energetického mixu v Německu).
Avatar - WinDiesel
19. 9. 2019 11:02
Re: U konkurence je super článek
To nemá cenu. Troll nikdy nepřestane. I jeho lepší příspěvky jsou vždy na hraně trollingu.
Je to wocas.
A ti co odtáhli Teslu TDíčkem by zasloužili zavřít až zčernají.

Ovšem ještě lepší bylo to promo belgických policistů, kteří si pořídili nějaká EV a k tomu diesel-generátor a bezelstně se tím chlubili a hezky se i s diesel-generátorem vyfotili. :*) :*) :*)
20. 9. 2019 23:22
Re: Tesla nezklamala
Já to sportovně beru, první kdo se začal vysmívat byl Musk, nikoliv já nebo kdokoliv jiný. Stačí si projít Muskův Twitter po představení Taycanu (při kterém se Porsche ani slovem nedotklo Tesly nebo Muska). Musk 5. či 6. září okamžitě začal startovat a dělat si z Porsche srandičky a v následné diskuzi pak prohlásil, že Tesla není rychlejší jen v přímce, ale že již příští týden (z dnešního pohledu tedy minulý týden) se Model S objeví na Nürburgringu, kde předvede, kdo je tady králem. No minulý týden nic nepředvedl, resp. místo Modelu S předvedl jakýsi prototyp čehosi a tento týden skončil, tak jak skončil. Takže pochopení mám, ale z Muska a jeho bezmezné arogance si klidně budu dělat srandičky, nic lepšího si tenhle nabob nezaslouží. To je třeba jako s boxery, když se vyzyvatel mistra světa dopředu chvástá a veřejně prohlašuje, že seřeže mistra světa tak, že ho vlastní máma nepozná a pak hned v první kole dostane nakládačku a skončí KO, tak holt musí počítat s tím, že se dost lidí bude smát a za břicho popadat, nebýt té provokace předem, tak by všichni řekli je to hrdina, alespoň to zkusil a nepovedlo se, tahle je to blbec co se umí jenom chvástat.
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 21:47
Re: Tesla nezklamala
Hodili to trapně na pár inženýrů a Winterkoma odklidili do důchodu. Co tam máš dál?
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 20:30
Re: Tesla nezklamala
Pro mě je k vrcholu ubožáctví daleko blíž například nazvat někoho jen tak pedofilem. A pak se místo omluvy trapně vymlouvat jako malý děcko. To je fakt ubohý.
Dělat si srandu z velkohubých prohlášení mi nijak ubohý nepřijde.
A dělat si srandu z totálně zaslepených ultrafans už vůbec.
20. 9. 2019 07:17
Re: Tesla je nejdal
Lorasi, ale za tím brutálním zrychlením nejsou baterie... ale elektromotor, se svojí charakteristikou křivky výkonu, která prostě funguje okamžitě...
19. 9. 2019 18:13
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Moje teorie je, ze tento Model S "plaid" bude levnejsi nez Taycan Turbo S.

A ze ho sfoukne jako svicku :-)
19. 9. 2019 14:26
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Potom je divné, že tu sa o tom špekuluje ako o nejakej oficálnej jazde.
Avatar - Emel
19. 9. 2019 10:25
Re: Je to čím dál praštěnější
Celý motorsport je mrhání energiemi, to mě nijak neruší.
U Tesly je zvláštní, že moc solidních pokusů z Ringu nemá... zaznamenal jsem nějaké pokusy okolo 9min s P85D, ale to je dost málo na to, že existuje P100D a určitě je i v Německu spousta nadšenců...
20. 9. 2019 14:42
Re: Tesla nezklamala
Komukoliv jinému bych nesmál, dávat NS v tempu není žádná sranda, ale Muskovi se vzhledem k jeho velkohubosti, vychloubačnosti a nadutosti smát musím a až budu vnoučatům vysvětlovat co znamená "pýcha předchází pád", tak už vím jaký příklad použít aby to bylo ze života a o něčem soudobém.
20. 9. 2019 06:41
Re: Pioneering Spirit
Stejně je to ale zajímavý, že Tesla (nová automobilka co se sotva drží nad vodou) prohání nový model Porsche.
20. 9. 2019 05:37
Re: Pioneering Spirit
Nestacim se divit, kolika lidem lezi uspech Tesly v zaludku..

Kdyby bylo Porsche o 20s rychlejsi, tak by se tu pely ody a svet by byl v poradku :-)

Doporucuji ti na okruhu odzkouset, jaky je rozdil mezi 4 a 7 mistnym autem.
Ja bych ten rozdil prirovnal asi k rozdilu mezi BMW 5 (nebo dokonce 3?) a 7 ;-)
Avatar - speedfred
19. 9. 2019 12:05
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
Časy napr 911 GT niečo
Avatar - _Karel_
19. 9. 2019 18:33
Re: Tesla je nejdal
Zkusím nějakou chronologii, když tak mě oprav - já Teslu moc nesleduji.
- Musk říká, že nechystá aktuálně žádné novinky pro Teslu S
-Taycan zajíždí rekord na NR
- Musk říká, že tam přiveze Teslu S
-Musk přebouchá techniku z jiného auta (Roadster) na S, vybrakuje z ní co jde pro odlehčení, a
zřejmě zajíždí skvělý čas
-přesto, že Musk informuje na Twiteru o každém ho.vnu, o možném rekordu kupodivu mlčí
-Musk informuje, že právě vymyslel speciální "edici" Tesly S - Plaid. Tato edice v plánu nebyla a
evidentně vzniká jen proto, aby mohl být rekordní čas uznán.

Můžu se plést, klidně mě oprav.
Já to vidím tak, že jeho "Vezmeme na NG Teslu S" byla jednoznačně lež.

Nějak se mi nezdá, že kdyby se jednalo např. o naftový Touareg, a VW namontoval těsně před jízdou na zadní nápravu druhý motor+ ho zásadně upravil, tedy že bys v tu chvíli Ty, Stenli, 99mathew a spol. spokojeně gratuloval. Nebo se pletu a neprotestoval bys v případě VW?
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 14:41
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
Ano a takové balíčky zcela jistě přijdou i na Taycan, jenže Taycan se ještě ani nezačal dodávat zákazníkům, takže srovnávejme srovnatelné.
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 14:14
Re: Je mi to u pr...
Umělej dodělanej upravovanej zvuk = maj dneska už i spalovací motory = určitě to víš
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 11:55
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
Co ti tam konkrétně nesedí? Bral jsem časy v rozsahu na který může sériový Taycan dosáhnout. Pokud myslíš okruhový speciál Modified Porsche 911 GT2 RS (991) tak se pojďme bavit také o instalaci tohoto okruhového kitu v ceně řádově několik milionů Kč na Taycan.
Avatar - Emel
19. 9. 2019 10:45
Re: Je to čím dál praštěnější
Jako... to zrychlení je působivý, ve sprintech je Tesla hodně dobrá. A na řádově deset minut na Ringu by jí baterky měly stačit (jestli se uchladí je otázka), takže je dost divný, že až doteď bylo ticho po pěšině.

V denním provozu jasně, tam je to pořád paradox... luxusní limuzína by měla hltat kilometry v levém pruhu, jenže se současným dojezdem a možnostmi nabíjení to nejde.
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 12:14
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
Tak to niečo není jen tak niečo, ale může to znamenat několik mio CZK, vykuchané sedačky a spoustu dalších věcí. Takže se zkusme bavit o sériových autech a ne o GT RS speciálech. Taycan měl přece taky sedačky, že... A taky neměl závodní kit za 4 mega, že...
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 11:26
Vyhýbavá taktika Porsche
Mě by spíš zajímalo, proč Porsche záměrně zajelo tak chabý čas a proč nepoužilo nejsilnější verzi. Tak se pojďme podívat na oficiální listinu Nurburgringu:

7:12.7 Porsche 911 GT3 (991.2)
7:13 Porsche 918 Spyder
7:17 Porsche 911 Turbo S (991.2)
7:18 Porsche 911 GT2 RS (997.2)
7:18 Porsche 911 GT3 (991.2)
7:24 Porsche 911 GT2 RS (997.2)
7:24 Porsche 911 Carrera GTS (991.2)
7:28.0 Porsche Carrera GT (980)
7:43.0 Porsche Taycan Turbo

Tak co, už vás to trklo? Rozkaz zněl jasně, musí zajet za 7:43 :-[] Ukazuje se totiž, že Taycan není zabiják Tesly, ale zabiják Porsche. Pokud totiž Tesla zajela čas 7:20 na okruhu kde se motaly desítky dalších aut, tak je s časem Porsche něco sakra špatně.

Zdroj: https://en.wikipedia.org/…hleife_lap_times

A že je motorsport plýtvání energií a neekologický? To sice ano, ale vždy posunoval hranice technologií kupředu. Ve finále z této "studené" války mezi Porsche a Teslou budeme těžit my, zákazníci :-)
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 23:37
Re: Tesla nezklamala
Člen sekty např. M.Zemana omluví u svého idolu cokoli, např. to, že neustále dělá opak toho, co říkal, že bude dělat (milost pro Kájinka atd.).
Sekta Svědků Elonových se pozná stejně, jako ta první. Není třeba kritické myšlení, vůdce to řekl, tak je to pravda.
Druhý odstavec mě v podstatě vůbec nezajímá. Já jako laik vidím to, že auto, které se při nadměrném zatížení přehřeje,má údajně nejlepší termomanagement baterie.
Ty píšeš - "z principu nikdo nemůže být lepší, než Tesla". To je mi k smíchu. Dál nedebatujme.
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 22:15
Re: Tesla nezklamala
Fakt nevím, co je na větě "Hodili to trapně na pár inženýrů a Winterkoma odklidili do důchodu" za zlehčování?
Zlehčování je, když napíšu, že s emisemi podvádělo daleko víc automobilek, navíc s tichým souhlasem odpovědných lidí v EU.

Jeden výrok... kterým před celým světem označil jiného člověka za pedofila. Drobnost. Ty jsi vůdce sekty? Teď si nejsem jistej, to tys mi psal, že Tesla je "úplně jinde než Porsche" s termomanagementem baterií?
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 21:53
Re: Tesla nezklamala
Vlastně je to chyba nevděčného potápěče. No nic, to byla odbočka, jen jsem poukázal, co je ubohé zase v mých očích. Chlap by měl mít koule.
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 21:46
Re: Tesla nezklamala
Teda, já vím, že toho stíhá hodně. Moc se mi nezdá, že by měl dokonce čas zjišťovat si dopředu sexuální preference potápěčů v Thajsku. Nicméně víme, že si najal na potápěče očko a nic nezjistil, tak se začal vymlouvat, že to myslel jinak.
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 21:00
Re: Tesla nezklamala
U čeho jsem měl být? Když Musk psal na svém Twitteru o chlapíkovi, že je pedofil? Tak u toho jsem vážně nebyl. Vidět, že je to ubohý z.mrd, na to nepotřebuju výrok soudu. Musk to prokazatelně napsal.
Avatar - Beefcake
19. 9. 2019 18:23
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
facepalm
19. 9. 2019 17:40
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Ahoj Emele,

V cem prosim te neni jasno?

Pred tim nez to zverejnili, tak jsem pochyboval, ze muze Model S 100 porazit Taycan. S timhle pohonem a novym podvozkem uz je mi to jasny.

Verze plaid bude mit tri motory. Bude dostupna pro Model S a Model X a samozrejme bude (asi jedinym) pohonem roadsteru.
https://electrek.co/2019/09/11/tesla-model-s-plaid-powertrain-chassis-prototype/
Avatar - pradeda777
19. 9. 2019 14:37
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
100% souhlas. Jo, a na ty 2 :no: ekofašisty se vyysseer.... ;-)
Avatar - Emel
19. 9. 2019 14:10
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Nějaká Tesla zajela čas, který nějaký chlapík se stopkama u trati změřil na 7:23. Musk k tomu napsal, že produkční verze Plaid se třemi motory, která půjde do výroby za rok, tyto časy ještě překoná.

Co přesně ale je to aktuální testovací auto, to vlastně nikdo neví... Tesla samotná k tomu (pokud vím) nic neřekla, ani nezveřejnila žádný čas. Může to být prototyp toho Plaid se třemi motory, stejně tak to ale může být nějaká poladěná P100D s křídlem, přidaným chlazením a upraveným podvozkem.
Avatar - speedfred
19. 9. 2019 13:19
Re: Už se to blíží...
Tak časy z okruhov je aj meranie si pindíkov, nie?
Avatar - Hammunasakra
21. 9. 2019 08:39
Re: Tesla nezklamala
Zemana pěkně shrnul Aston na Neviditelnym psu:

JE NEPOCHOPITELNÉ JAK NĚKDO MŮŽE TOHOHLE EXOTA POVAŽOVAT ZA ZKUŠENÉHO POLITIKA, KTERÝ MYSLÍ NĚKOLIK TAHŮ DOPŘEDU. POLITIK MÁ NĚJAKÝ CÍL A DOBRÝ POLITIK HO DOKÁŽE DOSÁHNOUT. EXOT ZEMAN NEMÁ JINÝ CÍL, NEŽ ROZZUŘIT TU POLOVINU SPOLEČNOSTI, CO HO NEVOLILA A POBAVIT SVÉ PŘÍZNIVCE. TO JE PROGRAM MAGORA, NE POLITIKA
19. 9. 2019 21:28
Re: Tesla je nejdal
Vis, to bych mohl napsat i o prototypu Porsche a 7:43.

Tesla bude kazdopadne vyrazne rychlejsi. Je rychlejsi v prototypu. A bude rychlejsi v serii. Tohle neni zavod prototypu. Tyhle auta (Porsche i Tesla) odrazeji moznosti (budoucich) seriovek..
19. 9. 2019 21:01
Re: Tesla je nejdal
Moc se nesmej :-)

Dosahnout 7:05 s velkym sedanem bude husty i kdyby to byl jen zavodni prototyp ;-)

https://electrek.co/2019/09/19/tesla-model-s-plaid-time-nurburgring-coming-back/

Tesla dela elektro-revoluci (ne Porsche..). Tesla posouva hranice :yes:
19. 9. 2019 20:45
Re: Tesla je nejdal
to by si chcel prilis :) na druhej strane je ale pravda, ze manazment a technologiu baterii ma zvladnutu najlepsie ... Tesla sa venuje vyvoju baterii minimalne 12-14 rokov, europska konkurencia tak 3-4 ... ja to vidim tak, ze do dvoch rokov ho europska konkurencia dobehne ...
19. 9. 2019 14:41
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
ano, mas pravdu, ze v sucasnosti su zasahy politikov brutalne, ale na druhej strane istu formu kontroly / donucovania nadnarodne korporacie zrejme potrebuju. prikladom je aj dieselgate, ktora vznikla len kvoli chamtivosti automobilek. ak by nasadili technologie, ktore uz vtedy boli k dispozicii, len boli o nieco drahsie, ziadny problem by nenastal. vidiet to na moderych diesloch, ktore vypustaju zlomok NOx2 oproti Euro 5. dnesna doba je poznacena extremami - bude je vsetko cierne, alebo biele, pricom existuje este tisice oddtienov sedej :)
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 14:33
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Tonoucí se stébla chytá...
19. 9. 2019 14:31
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Nebyť toho, že ťažba ropy na začiatku 20.storočia zaznamenala obrovský boom, možno by sme dnes na tú elektrinu jazdili. Akurát parametre už by boli asi celkom iné.
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 14:20
Re: U konkurence je super článek
Mateřskou = nedochozenou ;-)

No blbý že si se zasek u týhle KRAVINY že to je koruna = zajímavý ODKUD to máte = přesně tim tu zkusilo argumentovat už VÍC lidí = řekneš ODKDUD? :-!

No Ozzy se obětoval a v diskuzi pod Camry to spočítal = tak si najdi = jen v česku jen přes daň to dělá těch asi 14-15 tisíc milionů ročně. A tim to bohužel nekončí

Tentokrát máš holt asi pravdu = že ROZDÍL v mentální úrovni je VELKEJ až NEPŘEKONATELNEJ :-)
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 13:44
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Jak o technice ani ŤUK = je to furt stejná sedminístná krabice jen posun z Ludicrious Mode na LUDICRIOUS PERFORMANCE tj + třetí elektromotor výkon 613 koní 931 Nm. Prostě Porsche Turbo a Turbo S :-)
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 13:22
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
:yes: :yes:

Pro tvý názorový oponenty radši česky https://autobible.euro.cz/…i-sve-nabijecky/ :-)
19. 9. 2019 13:05
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Pokud je to prototyp, jak začíná být čím dál tím víc zjevné, pak srovnávat čas se sériovými vozy nemá smysl. Už z vizuálního porovnání je vidět evidentně přenastavený podvozek, obutý na nespecifikovaných pneumatikách, díra v nárazníku na chlazení, pravděpodobně o jeden elektromotor víc...

Nedělal bych z toho vědu.
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 12:37
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Pouze poukazuji na to, co je zjevné. Komando určitě ne, respektuju právo každého na svůj názor, to by jsme se jinak nikam neposunuli...
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 12:35
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
Tak co, vsadíme se?
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 16:05
Re: Tesla nezklamala
Míru pochopení mi snižují zejména zdejší ultra-fans.
Je fakt, že Musk se kupodivu "rekordem" nepochlubil, tak asi není důvod se posmívat jemu.
20. 9. 2019 07:19
Re: Kde je Nokia?
Jakmile udělá Porsche elektrickou 911ku - jiné cesty nebude - bude se prodávat stejně dobře jako doposud. Ten design, aura toho auta, to bude pořád na špici. Není nic snažšího, než to přestavět na elektřinu.
Ale doufejme, že k tomu ještě dlouho nedojde.
19. 9. 2019 18:58
Re: Tesla je nejdal
Heled, ja ti nemam na co odpovidat.
Tohle vubec neni nic oficialniho. Je to prototyp ;-)

Jde o to, ze tu bude za rok takova verze.

Je to jako pred lety s Hondou CivicType R IX a X.
Vsichni se posmivali teaserum, ze dlouho nejde, ze nebude tak dobra a pak se stala na dlouho nejlepsi..

Proc Porsche nezajelo s prototypem o 20s lepsi cas??? Protoze na to nema a nikdy by se tomu v serii nepriblizilo. Proste takovy je naskok Tesly..

Uvedom si, ze Tesla na roadsteru a jeho pohonu pracuje od roku 2014 ;-)
To bylo pred dieselgate a kdybys rek, ze prijde elektricky Porsche, tak by se ti vsichni vysmali.
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 14:38
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
Své doporučení se ponech pro sebe a ať se tedy posuneme od mlácení prázdné slámy k činům, tak se vsadím, že:

Do 3/2021 bude mít Tesla v oficiálním prodeji konfiguraci / konfigurační balíček, kdy bude zajíždět na Nurburgringu lepší čas, než 7:43.

Jak prosté a jednoduché. Pokud se tak stane, budeš ty pod svých dalších 50 příspěvků psát, že jsi prohrál sázku z roku 2019 a odkaz na toto vlákno. Jinak to budu psát já.
Avatar - Beefcake
19. 9. 2019 14:20
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
No tak si napisal svoje teorie, myslim o tych upravach a cene a teraz daj k tomu zdroj.
Avatar - Beefcake
19. 9. 2019 14:19
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Podstatne ale je, ze to Tesla je a ze to ukazuje moznosti.
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 14:13
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Nejsou ekologičtější = jen maj nižší CO2

A funguje JEN za cenu multimilard pravidelnýho zvýhodňování = to je sakra VELKÝ mínus

Bohužel ekologicko finanční nároky od dopravy ropy většinou z problematickejch států po zpracování v https://zpravy.aktualne.cz/…5e8ac1f6b220ee8/ na což potřebuješ gigantický množství elektřiny po rozvoz na čerpačky kterej je taky docela gigantická podpora nákladní přepravy = na ty frekventovanější 3x denně = po místní stáří aut 14-15 let a tomu odpovídající co jim leze z vejfuku = jo tak nějak sem to odhad

Už se těšim na elektrolýzou vyráběnej vodík a https://www.idnes.cz/…042_automoto_vok

Nejsem žádnej ekolog = ale ten rozdíl jestli velkoměstem zrovna projíždí poskakuje statisíce starejch spalováků nebo EV nebo vodík = to si představit umim = a v tu chváli toho ekologa fakt chápu :D

Jj že nafta dává smysl zhruba od 3,5 tuny je dávno spočítaný = asi bych byl tolerantní u velkejch těžkejch SUV = ale pro běžný auta leda tak taxi prostě něco s obřim nájezdem https://www.idnes.cz/…auto_ojetiny_fdv tam nafta nebo hybrid.

Jak správně tady v diskuzi zmínil elektrikar = Tesla krouží v rekordních časech po Nurburgringu ze 40% na slunce a vítr :-!
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 13:46
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Vážně ne = vážně nás daleko daleko víc stálo zvýhodňování nafty = tuhle Ozzy počítal kolik to dělá jen v malym česku za rok. Proto ostatně nafta došla takový úspěšnosti v Evropě a jinde ne = jen za cenu stovek miliard dotací

S bonusem negativ že to vlastně upřednostňuje překamiováno na silnicích = před železniční dopravou
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 13:15
Re: U konkurence je super článek
Proč uvozovky? To nevíš = že to je letitá realita?

Nesrovnatelně větší elektřiny? Fascinující = jak všechno OTOČÍŠ a vidíš OBRÁCENĚ než to je

Rozhodně neekonome fando hoaxů co řikáš na https://hlidacipes.org/…macnim-bublinam/

U tý elektřiny u mě asi eště víc u vodíku = ze STEJNÝHO důvodu proč se to dělá = je to logický a správný. No a ze stejnýho důvodu mi vadí zvýhodnění silniční nákladní dopravy před železniční a lodní
19. 9. 2019 20:14
Re: Tesla je nejdal
nie, nebude za rok takato verzia ...
Avatar - speedfred
19. 9. 2019 13:17
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
....a možno v kufry schovaný nejaký dizelagregát ktorý vyrába “šťavu”.
Avatar - Dinar
19. 9. 2019 10:36
..žiš
to je napínavý, jak to asi dopadne? :D :D
Avatar - Jerry.Gunman
19. 9. 2019 14:06
Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
byl osazen o něco lepšími brzdami, nežli sériové modely...
Aby brzdy po pouhých 15 minutách (byť evidentě velmi nestandardního řádění) na okruhu byly totálně na odpis, to o nějaké extra přiliš vysoké kvalitě nesvědčí.
https://www.autoforum.cz/…ydrzi-vubec-nic/

Elektromobil se "narodil" nějakého půl století před benzínovými automobily a jistou dobu byly relativně populární
Elektromobil se stal v roce 1899 dokonce nejrychlejším vozidlem planety
Ještě na přelomu XIX. a XX. století se v USA prodávalo 2x tolik elektromobilů, co vozů se spalovacími motory, i když se pořád jednalo o prodeje "pár tuctů" vozidel...
Pak přišel Henry Ford a postavil na kola nejprve Ameriku a po ní celý svět - a umožnil tak lidem do té doby nikdy nevídanou míru osobní svobody a cestování.
Prostě, "plynové" spalovací motory (ať již jezdí na benzín, naftu bebo plyn) se ve volné soutěži vokázaly jako zákaznicky neskonale lepší volba.

No a protože to přece nejde, aby si obyčejní lidi vybírali, co chtějí, začali "mocní tohoto světa" svobodu cestování pomaličku osekávat. Tu nějaká ta restrikce, tu daň, tu poplatek, tu další daň, tu "ekologická" omezení aj...
Dříve byli nositeli pokroku technici, inženýři a konstruktéři - lidi praktické práce s rukama zamazanýma od oleje a šmíru až někam po lokty. Dneska se vůdčí silou společnosti stávají úředníci a "profesionální" aktivisté, kteří bouchnutím razítka, škrtem pera a "sponánními"demonstracemi prosadí téměř jakýkoli zákaz toho, co se jim osobně nelíbí, aniž by brali v potaz názor lidí.

Ke skutečnému úspěchu se nelze prodanit, prokrást, prořvat ani prodotovat.
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 12:03
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
Tato Tesla bude sériová příští rok, viz. vyjádření na Twitteru. Stejně tak jako vyjádření, že čas 7:23 je pouhý začátek. Porsche také zajelo s předsériovým prototypem a ty auta ještě nejsou reálně k dodání.
Avatar - _Karel_
21. 9. 2019 08:49
Re: Tesla nezklamala
Já ale vážně nemůžu za dieselgate, ani za to, že jsi imbecil a nechápeš psaný text. Napsal jsem, že z toho trapně obvinili pár inženýrů a vedení to prošlo. Netuším, co víc ode mě čekáš. Obřadnou sepuku?
P.S. Doporučuji vyhledat na internetu význam slov, u kterých si nejsi jistý, než je začneš používat. Začni slovem "sebereflexe". Já skutečně nejsem Martin Winterkom a nemám s VW nic společného.
20. 9. 2019 23:47
Re: Tesla nezklamala
Nevím o jakých stáncích mluvíš a jak to souvisí s tématem, že Musk se začal jako první vysmívat Taycanu. Pokud jsem viděl nějaké reklamní fotky Taycanu,u nějaké nabíječky, tak to byl vždy stojan Ionity, kterou VW propaguje společně s ostatními německými značkami.
https://autobible.euro.cz/…-taycan_08-1.jpg
dtto ID3
https://cdn.images.express.co.uk/img/dynamic/24/590x/VW-electric-car-charging-points-UK-1139416.webp?r=1560328633912
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 23:10
Re: Tesla nezklamala
Já někde píšu, že někoho usvědčili? Proč by je chtěli usvědčovat, když jim to sami umožňovali? Aby zničili automobilky? Prospělo by to někomu? VW odhalili amíci, v Evropě bylo nejdřív ticho po pěšině, pak se tedy se rozběhlo nějaké to "vyšetřování". Samozřejmě se jedná o můj názor podpořený mnoha indiciemi, neprezentuji to jako fakt.

K tomu zbytku - nějaký člen vaší sekty tu psal, že je Tesla "úplně jinde" např. v termomanagmentu motoru. Píšu to podruhé, neb asi neumíš číst. Mě přijde nesmírně smutný, když jinak možná inteligentní lidi upadnou do stavu naprosté debility (to není na tebe) a hodnotí Taycan, ve kterém jelo pár zkušebních jezdců. Ty víš, jaký má termomanagement baterií? Tesla na tom klidně může být ve spoustě věcí líp, ale to dnes ještě nevíme. Nicméně víme, že Tesla se přehřívá.
P.S. E-tron má stejnou techniku jako Taycan?
20. 9. 2019 19:31
Re: Kde je Nokia?
Odpověděl jsi si nejlépe sám ve svém příspěvku. "... kamionů, z nichž každý smrděl jak bolavá noha"
Přesně tak, spalováky prostě smrdí a Tesla a Musk udělal pro alternativu daleko více než všichni dohromady.
Avatar - Emel
20. 9. 2019 16:00
Re: Tesla nezklamala
Berte to sportovně... každej, kdo někdy ladil auto a závodil, nebo aspoň zblízka závody sledoval, by měl mít pochopení.
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 15:55
Re: Pioneering Spirit
Podle reakce usuzuju že k vyprázdnění střev nedošlo = to je mi tě líto JERRY = tak snad příště :D

Zkus šaratici nebo zaječickou hořkou = to prej zahořklejm starejm dědkum co bajkařej o svejch ekonomickejch znalostech pomáhá :-!
Avatar - Emel
20. 9. 2019 15:39
Re: U konkurence je super článek
Tohle je úplně mimo. Naftu nikdo nesponzoruje, jen je o něco méně zdaněná než benzín (což je v diskusi o nákladní dopravě úplně mimo téma, nákladní doprava na benzín je blbost). Taky se nikam "necpou multimiliardy", nejsou žádné dotace... ale naopak se ty multimiliardy vybírají - na spotřební dani, na dani z přidané hodnoty, na mýtném, na silniční dani. Po celém světě jezdí nákladní auta na naftu a třeba v USA je ještě mnohem méně zdaněná než v Evropě. A i v té Americe je podíl nákladních aut oproti vlakům cca. 5:1.
Avatar - .StenLi.
20. 9. 2019 14:41
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Rec je o autach, nie monopostoch a specialoch. A ano.. nie Roadster ale Roadster 2.0 :)
Avatar - Emel
20. 9. 2019 13:58
Re: Tesla nezklamala
Zajímavý auta tam jezděj... nějakej maskovanej prototyp na bázi LFA?
Jinak jo, jistá ironie v tom je, ale na druhou stranu je to testování...
Avatar - Emel
20. 9. 2019 13:33
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
No tak ano, rychlosti v řádu 10-15.000km/h na oběžné dráze asi žádné jiné auto nekonkuruje... jakkoli je otázka rychlosti ve vesmíru komplikovaná tím, proti čemu ji měříme.

Pokud se bavíme o Ringu, tam má aktuální rekord hodnotu 5:19
Avatar - .StenLi.
20. 9. 2019 11:59
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Ked komik a zufalec oznacuje ineho ako komika a zufalca lebo mu flusol pravdu do tvare :D
To musi byt pre luzrov ako Fostek velmi neprijemna udalost.. a to este Musk potvrdil ze je to neoficialny cas a mieria na cas okolo 7:05, aj ked je pocasie stale vyrazne chladnejsie ako pri Taycan pokuse a ktory mal rychlejsiu prazdnu trat. PLAID ma byt pohon pre Roadster ktory bude najrychlejsim autom vobec takze od slubov sa posunuli pekne blizko k realite :yes:
Avatar - CICERO
20. 9. 2019 11:53
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
20. 9. 2019 11:52
Re: Pioneering Spirit
Neviem ci presne chapes oco tu ide. Par dni dozadu ak by nikto nepovedal ze tesla dokaze zrobit kolo po 8minut a teraz ked to dala riesis ake mala gumy a podvozok. Taktiez nebola na okruhu sama ako v pripade porsche. A nezabudajme nato ze porsche bol taktiez prototyp.
Porsche robi vynikajuce ICE auta. Su to fakt ikony a pojem v automobilovom svete. Bohuzial medzi EV nepriniesli nic prevratne.
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 09:16
Re: Pioneering Spirit
Neřikal si že deš pracovat? :-|

A jak to šlo = střeva vyprázdněný? :-!
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 08:38
Re: Pioneering Spirit
Já tomu samozřejmě fandím, zádrhel je, že se jedná o baterii, kterou ještě nikdy nikdo neviděl ani nezkoumal. Mám informace, že v Letné, kde měli "testovací" výrobní linku, už je po nich jen díra.

Sice Číňani, ale na každém šprochu... https://www.euro.cz/…nekradli-1406180
19. 9. 2019 20:40
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
No mas vlastne pravdu. Celej Nuerburgring s Teslou je takovy testovani, podle me. Jen je videt kam az se Tesla dostane. A ze to je stejny (obdobny) auto jako na Seca.
Do jaky miry nevim ;-)

Ja myslim, ze dosavadni Model S, by se mozna nedostal pod 8 minut.

Edit:
Tak ted uz to mas ofiko. Bylo to jen testovani a chteji dosahnout 7:05 :-D

Data from our track tests indicates that Model S Plaid can achieve 7:20 at the Nürburgring.

With some improvements, 7:05 may be possible when Model S returns next month.
19. 9. 2019 19:44
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Earlier today, we reported that Tesla’s testing of new Model S vehicles, including a 3-motor “Plaid” Model S, continues at the Nürburgring racetrack, and a witness said that Tesla already crushed Porsche Taycan’s time.

https://electrek.co/2019/09/17/tesla-model-s-2020-plaid-rear-facing-seats-elon-musk/

Ma tri motory. Co ma za techniku, tezko rict. Je to testovani..
A nebude totozna se serii. Dulezite je, ze serie bude obdobne rychla.

PS Tvy dotazy plynou z duvodu chabych informaci acz..
Avatar - Beefcake
19. 9. 2019 18:14
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Moznosti pohonu.
Avatar - Jerry.Gunman
19. 9. 2019 17:41
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Možná jsme četli oba neco podobného. Já si vybavuji i výslovně zmiňované (brutální) přehušťonání pneumatik, které se tím pádem silnice dotýkají menší plochou.

No a korunu tomu nasadil mercedes se svou 41 litrovou nádrží :D
https://www.autoforum.cz/…-obeti-regulaci/

BTW, když vidím, jak jeden z mých zákazníků lisuje pedály (spojka, brzda, plyn) JENOM z plastu a nedávají tam už ani vnitřní kovovou výztuhu...
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 17:33
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Nojo = uvádět věci na pravou míru = to se holt neodpouští :-)

Tvuj oblíbenej film? No tohle bych ti věřil = pasuje k tobě ;-)
Avatar - Jerry.Gunman
19. 9. 2019 16:12
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Á ha - já měl (nevím už ani z čeho, snad jak jsi popisoval ty jízdy hore a dolů kopcom) pocit, že jsi odněkud od Liberce...?
Do Brna nejezdím ouplně zřídka kdy, takže až budu mít cestu příště, můžeme se domluvit.
Ď
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 15:37
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Není problém, Brno.
Avatar - Jerry.Gunman
19. 9. 2019 15:31
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
2 Lorasi
Dízl gejt byl podvod, o tom se vzájemně nemusíme přesvědčovat.
Z mého úhlu pohledu stejným podvodem jsou třeba (v Evropě) deklarované spotřeby aut.
U auťáků do roku výroby +- 2000 se ten, kdo nejezdil jako úplné hovado, s reálnou spotřebou pohyboval někde okolo té, která byla deklarovaná v techničáku
U aut do roku výroby dejme tomu 2010 - 2012 se člověk musel drobátko snažit, ale pořád se reálná spotřeba od té deklarované zase až tak moc nelišila.

A dneska?
Audi A6 Avant TDI Quatto, (pětimetrovej kombík co váží 2 tuny) má deklarovanou spotřebu 5,7 litrů / 100 km? O hausnumerech, která se uvádějí u hybridů se raději nebudu ani zmiňovat
19. 9. 2019 14:53
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Ještě nikde nebyly ofiko informace o úpravách podvozku, výkonu, upraveném chlazení atd..
Avatar - pradeda777
19. 9. 2019 14:43
Re: Už se to blíží...
V tomto případě je to "přes čáru"........ :-!
Avatar - Hammunasakra
21. 9. 2019 08:54
Re: Tesla nezklamala
https://archiv.ihned.cz/…ho-samotka-zlomi + https://zpravy.aktualne.cz/…70a0cc47ab5f122/

Většinou to těm největšim svinim projde = u VW to podobně dopadlo při minulym skandálu s úplatkama a letama za brazilskejma prostitutkama. A chodí to tak obecně = neskutečný co u nás všechno prošlo už Andrejovi = od korunovejch dluhopisů https://echo24.cz/…novym-dluhopisum po https://www.seznamzpravy.cz/…va-ututlat-77768 a to nemluvim o jeho aktivitách v 90. letech

Ale Dieselgate celkově prospěla https://www.idnes.cz/…109_automoto_fdv to je velký plus
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 15:50
Re: Tesla nezklamala
Asi tak. Dokonce to prý kompletně balí, zítřejší pokus o rekord se nekoná. Ale až přijedou příště .... tak prý budou ještě rychlejší, říkal vůdce sekty. Prý 7:05. Tedy, pokud se jim opět nerozpadne auto.
20. 9. 2019 12:51
Re: Tesla je nejdal
to je jasne, elektromotor maju vsetci ten isty. Tesla ma ale lepsi manazment a konstrukciu baterii. vdaka tomu je pred konkurenciou, ktora zacal vznikat pred par rokmi.
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 08:23
Re: Pioneering Spirit
Kterak se z celkem zábavného pindala co používá správný historický data stát buznokecalem = smutný příběh s názvem JERRY.GUNMAN
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 23:23
Čest Teslově památce
„Račte sděliti s obcí pražskou mé upřímné díky za její laskavé a cenné poselství. Mám milé vzpomínky na Vaše krásné město, a inspirace, které se mně tam dostalo, právě nyní mně napomáhá při mé práci. Veliké pocty, jež se mi tam prokazovaly, jsou mnou velmi vysoce ceněny, a doufám, že se ukáži býti jich hoden. Můj obdiv pro skvělý lid Československa, nositele pochodně vzdělanosti, nemůže býti vyjádřen slovy. Projevuji nejvřelejší přání pro jeho stálý zdar.“
— Nikola Tesla, držitel čestného titul doktora technických věd (dr. h. c.) Českého vysokého učení technického v Praze, v děkovném dopisu rektorátu ČVUT v roce 1936

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/…iki/Nikola_Tesla
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 23:16
Re: Tesla je nejdal
A s čím by měli chodit, když vývoj popelnice (nejneúspornějšího a průměrně výkonného BEV na trhu) Audi e-tron trval několik let a stál 200 miliard Kč, nebo kolik... To je směšné. Jediná záchrana pro ně může být Rimac. Ti lidi co tam sedí na té konstrukci, starého psa novým kouskům nenaučíš.. Asi ani u VW ID3 nepochopili, že to nemá motor, a proto tam neudělali přední kufr, to je k pláči. Prostě každý VW má pod kapotou motor, už to pochopte.
19. 9. 2019 23:13
Re: Tesla je nejdal
Tesla bude vyrabet takovy auta i bez vstupu automobilky ;-) A servis v Praze uz taky otevrela :-)

PS Musim trochu vyvazovat hatery..
19. 9. 2019 22:12
Re: Tesla je nejdal
:yes:

Dejme tomu, ze Tesla s tim prijde zacatkem 2021..

Ale jak pise elektriar vyse, Porsche s nicim podobnym nejen ze nemuze prijit, protoze neumi, ale ani nechce, protoze by zbytek jeho vyrobniho programu ztratil smysl :-)

EV zdar
19. 9. 2019 22:11
Re: Tesla je nejdal
Jj, kdo je pravde bliz, ty co deklaruji kazdy den konec Tesly, nebo ja, kdyz tvrdim, ze Tesla je technologicky nejdal a nejen ze to ustoji, ale stava se z ni vazny konkurent napr. pro BMW? Padaly v diskuzich silna slova jako ponziho schema atd.

Mozna jsem si myslel, ze bude v plusu za letosek. Na druhou stranu, VW tady breci, jak je drahy vyvoj jedne platformy. A podivej se co ma Tesla..

S tou investici jsem to chtel skutecne udelat, kdyz se akcie dostaly pod $180, bohuzel jsem to neudelal, jelikoz se investovanim nezabyvam.

Ja musim priznat, ze myslenka Tesly mi prisla na zacatku zcestna a ze pro EV jeste nebyla doba (Roadster 1. Gen). Ale cas mi ukazal jak jsem se mylil. Ze Tesla je skutecnym prukopnikem s fantastickym technickym resenim a ze to jde.
19. 9. 2019 21:42
Re: Tesla je nejdal
No to je taky dalsi duvod, proc se mi Tesla libi.

Neprodava predrazeny produkty jen kvuli image.

Porovnej si vykon 911 a Corvette za stejnou cenu ;-)

Podobny to bude s Taycanem a Modelem S..
19. 9. 2019 21:00
Re: Tesla je nejdal
Takze myslis, ze budou mit odpoved na Roadster?
Vazne? Porsche? Tezko.

https://electrek.co/2019/09/17/tesla-roadster-2021-elon-musk-break-nurburgring-record/
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 17:56
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Nojo to by mě vlastně možná i zajímalo = co děláš když zrovna nebajkaříš na ACZ a nestříkaj z tebe bajky (nejsem tak trapně vulgární jako ty = abych řikal uvedení věci na pravou míru fekální..

Jo vlastně ty neuvádíš věci na PRAVOU míru = spíš tak nějak naopak = tak to bych MOH použít.. :D
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 16:13
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
No tak nic = dál ti opakovat aby ses nechoval jak hovado a neřikal mi puseno apod. = asi nemá cenu. Tim že si timhle ubohym chovánim trapně dodáváš sebevědomí = u jinejch zas dál padáš = ale to asi taky nemá cenu vysvětlovat

Tak nazdar tupej trapnej ubožáku = co místo sorry chybka svou fatální neznalost kombinovanou s nabubřelostí že netuší rozdíl mezi ekonomi-í a ekonomi-kou dál a dál šíří

Eště si kecale nevysvětlil svuj přechod z prvního V6 2.9 co sis poplet objem na tuctový olítaný nafty PSA = eště si nevymyslel jak to okecat?

No a DOST okecávání = to jak si pomotal multimiliardový zvýhodňování silniční nákladní dopravy = to sem fakt myslel že SI KECAL ale ne TOTÁLNÍ MIMOŇ

To jak se přepneš do tohohle OKECÁVACÍho REŽIMu když si argumentačně v úzkejch = to funguje? :-)
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 15:36
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Ano, je to tak. Mlží schválně. Tento tweet hovoří za vše :-[] https://twitter.com/…3977554950217733
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 14:54
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
No než ta verze pude do prodeje = spíš se objeví

Furt je to ale vagón pro 7 lidí = soupeřící s ... žádná https://www.autoforum.cz/…le-skoro-nikoho/
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 14:44
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Čas 7:43 zajel prototyp Porsche Taycan :-[]
Avatar - speedfred
19. 9. 2019 13:04
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
GT3 RS je trocha extrémny model ale ho môžeš normálne kúpiť aj s rámom.
19. 9. 2019 12:49
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
Nesázej na termíny tesly, jestli nejsi šílenec.
JInak nikdy se nikdo nedozví, jak moc bude stejná jako ten kus z ringu.
Ale co, Bugatti tak y udělalo PR s nerekordem.
Koenigseg rulez - pěkně s károu na číslech od zákazníka a podle všech pravidel pro rekord!
20. 9. 2019 06:49
Kde je Nokia?
Zná dneska někdo mladší značku Nokia? Naprosto dominantní značka v telefonech a kde je teď?
Třeba za pár let budeme vzpomínat na Porsche..
Ale k technice. Zkuste se, až nějakou Teslu potkáte, podívat jaké má brzdy a podvozek. Stačí se jen ohnout a uvidíte, že zrovna v tomhle Tesla slabá není. Je to lepší než donekonečna přepisovat drby, že má nestejné spáry v interiéru..
20. 9. 2019 05:50
Re: Pioneering Spirit
WTF, Jerry.

Jak muzes ztracet cas psanim takoveho hnoje o polivkach :-)
20. 9. 2019 04:47
Re: Pioneering Spirit
Přestaň tu dehonestovat Pulp Fiction, nestačím se divit kolik nekritických a zaslepených Teslích fanatiků tu píše o svém mesiáši...

Tobě i Don Vitovi doporučuji odzkoušt co na závodním okruhu udělá jen obutí slicků nebo semislicků a co udělá závodní podvozek. Pak bych tu něco řešil, ten čas má vypovídací hodnotu hlavně proto, že Tesla umí vyjet i na závodní trať a už se uchladí.
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 23:07
Pioneering Spirit
Je neskutečné sledovat tento "Pioneering Spirit" (průkopnického ducha), kdy je Tesla schopna do několika dní poslat tým extrémně namotivovaných mladých inženýrů a pár kontejnerů přes půl světa a díky průkopnickému duchu zbastlit během mála okamžiků prototyp konkurující supersportům. To je něco, na co Němci totálně nejsou připraveni a už vůbec nejsou schopni reagovat. U Porsche stojí vývoj čehokoliv minimálně několik měsíců a miliony Euro. Stejně tak jsou schopni za několik týdnů připojit do elektrické sítě 150kW Supercharger. To by tady v Czechii trvalo díky papírování minimálně 5 let :-(

Vzkazka pro arogantní Porsche:
„Ezechiel 25:17. Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh…“ (Jules - Samuel L. Jackson) :-[]

A takto tato magořina funguje ve skutečnosti https://www.elonx.cz/…ajaleinu-1-cast/
Avatar - _Karel_
19. 9. 2019 21:55
Re: Tesla je nejdal
Každej prodává, za kolik si může dovolit. Jestli jednou dokáže Musk postavit po všech stránkách špičkový produkt, bude si za něj moci účtovat víc. Zatím se musí snažit, aby auta dodaný zákazníkům byly vůbec plně funkční.
To se u Porsche nestává, to bude ta image.
19. 9. 2019 21:54
Re: Tesla je nejdal
Roadster ? Si myslis, ze Roadster bude relevantne auto pre velku automobilku z hladiska ekonomiky ? Bude to "chutovka", ktora bude bezpochyby uzasnym autom so skvelou technologiou baterii / ak ju vymyslia a vyrobia /, ale v cene okolo 300 000 EUR. Pre vyrobcov a ekologiu budu relevantne auta okolo 20 - 60 000 EUR.

Cas na okruhu ma nikdy pri ziadnom aute nefascinoval, pretoze pre konecneho uzivatela je uplne irelevantny. Moj priatel je fanusik Porsche, ma ich niekolko :) a minuly rok si k nim dokupil Teslu 100D. Boli sme ju otestovat na okruhu. Dynamika je uzasna, dojazd na EV super, kym sme nezacali vyuzivat jej potencial na okruhu - takmer full nabitu bateriu zakilloval po cca 100 - 120 km.

Si jeden z tych, kto bol presvedceny a ochotny sa este donedavna hadat, ze za rok 2019 bude Tesla v zisku. Uz dlho vieme, ze nebude. Vysmieval si sa kazdemu, kto tvrdil, ze Tesla je pred bankrotom. Bola / priznal to samotny Musk /. Tvrdil si, ze v tomto roku ziadny dalsi kapital potrebovat nebude. Opat si sa mylil. Tym chcem len povedat, ze v ziadnom pripade nevies co bude o polroka, ci rok. A ak si o tom tak silne presvedceny, tak ako to deklarujes na webe, poznam jednoduchy sposob, ako mozes kazdemu, kto si mysli, ze si len neobjektivny tesla fanatik "vytriet zrak". Staci, ked zalozis svoje byvanie, pozicias si peniaze od rodicov a priatelov a vsetko investujes do akcii Tesla. Pretoze ak sa splni vsetko, co tvrdis, hodnota akcii Tesla bude o rok vyrazne vyssie ako je dnes.

Btw ... o dalsej buducnosti Tesly a jej CEO vela napovie uz prvy polrok 2020, kedy by mal najneskor predstavit Teslu Semi. Predavat sa ma zacat koncom roka 2020, cize predstavenie by malo byt uz "za rohom". Ak bude skutocne schopny dodat tahac slubenych parametrov / rozumej bateriu slubenych parametrov / bude to skutocne parada / len si neviem predstavit, akym sposobom sa bude nabijat /.
Avatar - _Karel_
19. 9. 2019 20:55
Re: Tesla je nejdal
Ano, vito má pravdu. Zejména v tom, že Porsche dokáže svůj produkt prodávat dráž, než Tesla.
Dál má jen zbožná přání.
Snad se bude odpornému Muskovi dařit s auty líp, než dopadl u soudu za nechutné pomluvy.
19. 9. 2019 18:45
Re: Tesla je nejdal
Nemyslim si, ze to bylo tak narychlo, jak pises.

Myslim, ze s Porsche pocitali predem ;-)
Protoze tvrzeni ze s Modelem S porazi Taycan, mi nebylo jasny, dokud to nevysvetlily tri motory :-) .

Celkove mi prijde, ze Muska/Teslu zase podcenujes, jestli si myslis, ze to je jen kvuli Taycanu.

Tesla ma tenhle pohon k dispozici, uz na nem dlouho dela, tak proc ho nedemonstrovat v dobe, kdy se o tom nejvic mluvi.

Kdyby s tim prisli a nebyl Taycan, tak by to bylo mnohem min zajimavy.
Takhle Tesla demonstruje svou silu.

Az pride Roadster, tak jediny co se bude moct pomerovat (maximalne tak slapat na paty..) bude Koenigsegg.

https://electrek.co/page/2/
Avatar - _Karel_
19. 9. 2019 18:43
Re: Tesla je nejdal
Že se bude prodávat S se třemi motory jsme věděli před jízdou? Jak nejde o druhý motor? Má S dva motory a tohle mělo nejspíš 3?
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 18:32
Re: Je to čím dál praštěnější
Takhle tě berou všechny středoškolačky nebo jen tahle? :-!
19. 9. 2019 17:03
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Jasne, tie hodnoty boli absurdne :) cital som ako merania spotreby vyzerali. vsetky "spary" prelepene paskou, specialne disky s uzkymi pneumatikami + par dalsich "vychytavok". nehovoriac o tom, ze sa v skutocnosti merala spotreba na chranenych ovaloch za idealnych poveternostnych podmienok a samozrejme bez kurenia, klimatizacie, ci radia. v US si nieco take automobilky nedovolili, pretoze by sli okamzite na sud a prehrali by. dnes je to uz o niecom inom. hlavne po zavedeni WLTP a aktualne WLTP2 fakt udavana spotreba zodpoveda realite. dokonca, comu som najprv nechcel verit, su majitelia, ktori jazdia pod deklarovanu spotrebu udavanu vyrobcami ( vela pripadov hlavne pri 6 valcoch ). cela diesel kauza ale ukazuje na extrem kam boli ochotne automobiky zajst pre usetrenie "par" eur. ako som pisal, najabsurdnejsie na tom celom je, ze pozadovane normy boli schopne plnit "lavou zadnou". na druhej strane, cital som dokument, ktory popisoval sposob optimalimalizacie vyrobnych nakladov na jeden model auta.v nom sa pocitala aj uspora par centov na suciastku, pretoze vo vysledku slo usetrit povedzme 200 eur na auto, co sa mozno nezda, ale pri pocte predanych aut ide o pekne cisla. vid dnesny trend nalepit do auta dispeje. tie su totiz vyrazne lacnejsie ako "tlacitka". minule som sa smial, ze "tlacitkova" verzia interieru bude v buducnosti za priplatok. aj preto vyzera Tesla 3 tak ako vyzera. ide o najlacnejsie mozne riesenie ake sa dalo pouzit v interiery auta. ohladom hybridov a plug in hybridov - nie je to zase az take zle ako v pripade "merania spotreby" v minulosti. ked jazdis, ako hovori jeden moj znamy "na taxikara", tak sa vies v dobrom pocasi skutocne dostat velmi blizko dojazdom udavanych vyrobcom. radikalne sa dojazd znizuje ak potrebujes jazdit po dialnici, alebo cestujes s plnym autom. v pripade rannych mrazov sadas do auta s cca -30 % kapacitou baterie - vyskusane na nenavidenej a milovanej Tesla S / nie mojej samozrejme /.
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 15:51
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Zajímavý jak si to OTOČIL = místo nesponzorovat nákladní silniční dopravu na úkor železniční napíšeš RYCHLÝ PŘESUN ROZHODNUTÍM EKO-BLBA = jako že eko-blbost je přestat dotovat sponzorovat zvýhodňovat naftu a nákladní silniční přepravu?Dost dobrý + fakt HODNĚ extrémní :D

Obecná preference založenána cenovym zvýhodnění nákladní dopravy před železniční = je 3,14na :-)

Normální je to nechat na trhu a ten to přirozenym způsobem vyselektuje = co tak co onak. Vynakládat stovky miliard na to aby jezdilo víc kamionů a v každym vlaku o pár vagonů míň = je debilita ;-)

Kůň s křídly neni reálnej ani dneska = leda s nějakejma pro okrasu nefunkčníma = víc nízkoemisních rsp. bezemisních aut posouvajících se bez emisí po městech = to je čistá realita

Zajímavý jak ti fakt nejdou = kašli teď na to V6 2.9 a ekonomii = ta míňemisní budoucnost to je na hodně procent REALITA
Avatar - Jerry.Gunman
19. 9. 2019 15:42
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
A staří Řekové si dokázali představit koně s křídly.
Ale zatímco koně s křídly by už genetičtí inženýři (možná) spáchat dokázali, rychlý přesun většiny nákladní dopravy ze silnic na koleje (rozhodnutím nějakého eko-blba) by znamenal TAK velkej náraz na realitu, že by to rozvinuté státy nejspíš neustály

Preference silniční nákladní dopravy před železniční má své přirozené a racionální důvody
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 15:22
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Fakt zajímavý kolik lidí trápí určitá podpora bezemisních elektromobilů = a kolik se jich současně brání tomu že daleko víc = byly a sou podporovaný naftový auta

A silniční nákladní doprava před železniční = zatimco bezemisní auta = maj docela smysl = a to upřednostnění náklaďáků je naopak hnusnej nesmysl

Já si teda DOVEDU představit jak po Praze jezděj víceméně jen bezemisní auta stejně jako že většina dopravy de železnicí a zmizí tisíce kamionů :yes: :-!
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 15:13
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Ne ne ne = bylo na TVUJ fatální omyl když se bavíme o EVROPSKYM zvýhodnění nafty což je TEN důvod proč jen tady došla nafta v osobních vozech extrémního rozšíření = díky dotaci pokřivení trhu státnímu sponzorování zvýhodňování trhu = a ty nejdřív po argumentu že nemůžu ČESKOU realitu zvýhodnění přenášet i dál a pak přejdeš na SVĚT = no tak holt pak přijde 3násobný NE :-!

Takže je to EVROPSKÁ záležitost a jak už asi chápeš stejně tak česká jako slovenská a TO je ten důvod proč v těhle rozměrech jen v Evropě a na ostatních kontinentech ne

Že poté co sem začal dávat konkrétní čísla včetně slovenskejch hledáš útěk z diskuze = nic nezmění na těch stovkách miliard rsp. bilionech kterejma uměle upřednostňujeme naftu před benzínem

A nejsi zdaleka jedinej kterej na fakt že to tak je = reaguje velmi podobně = je do děsný když to člověku dojde žejo?
Avatar - Jerry.Gunman
19. 9. 2019 15:03
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
TT,
ta příčinná souvislost byla poněkud opačná... Automobily tím, jak se rozvíjely, zdokonalovaly a jak od doby Henryho Forda dramaticky narůstaly jejich počty, vyvolávaly a generovaly vyšší poptávku po palivech.

On počátek průmyslové těžby ropy byl vlastně velmi ekologický... Petrolej, který se z ní destiloval, v poměrně krátké době nahradil velerybí tuk v lampách. Během 15-20 let (???) petrolejky ovládly trh a romantické řemeslo velerybářů začalo scházet na úbytě.

Díky mazadlům, která se z ropy také začala vyrábět, dramaticky poklesla potřeba i spotřeba kolomazi (vyráběné do té doby ze dřeva a tuku).

Benzín, nafta, frakce pro výrobu dalších mazadel, olejů a plastů... to všechno byly výsledky zpracování toho, co se původně bralo jako "odpad" při výrobě petroleje
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 14:45
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Došly argumenty když přišly čísla = i za Slovensko? ;-)
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 14:43
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Je fuk jak to vidíš ty = to že se ta elektrická energie co její pomocí rafinuješ ropu pošle rovnou do auta = je efektivnější a úspornější. Nepotřebuješ tu rafinerii, nepotřebuješ tu ropu = sakra úspora

Tu asi polovinu ropy co tu vznikala 5 milionů let sme za století asi z poloviny spotřebovali. Ty kovy se daj recyklovat = prostě tohle promejšleli drobet chytřejší lidi než sme my 2 = imožná i my 2 dohromady? :-! a došli k tomu s čim muj mozek souhlasí. Tvuj zdá se ne
19. 9. 2019 14:35
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
hmmm .. rozmysleam, ci mas nejake "limity" ohladom citaneho textu :) ... citujem : " mozno su upravy v takom rozsahu, ze by stala 250 000 USD" ... zdoraznujem slovo "mozno" ... a to, ze nejde o model, ktory by sa dal kupit potvrdil samotny Musk ... takze nejde o ziadne moje "teorie" ...
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 13:18
Re: U konkurence je super článek
Ne viz má odpověď nepřijde = tak to prostě chodí = vim s kym se shodnu no a s kym ne https://cs.wikipedia.org/…ger%C5%AFv_efekt ty by ses zjednodušeně takhle a víc neshod = na jakýkoli fakultě jakýkoli školy? ;-)

Nejsem bohužel strašně chytrej = je toho eště hodně nade mnou = je děsivý že ty si myslíš že můžeš radit i Hawkingovi = a shodneš se s... :D

Viz jen tahle diskuze = já mám třeba podobnej pohled na věc jako elektrikár nebo DonVito nebo dřív MT

Pravda dneska se asi s většinou co tu zůstali neshodnu = že ACZ prošlo pod machi(avelli)m obřim úpadkem opakuju často ;-)

Jestli ty máš maturitu = a tvuj způsob myšlení i závěry docela znám = je to fakt selhání školního systému = sorry :-!
Avatar - pradeda777
19. 9. 2019 12:25
Už se to blíží...
...poměřování "kdo ho má většího"...... :-! Jak ubohé.... :no:
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 15:53
Re: Tesla nezklamala
To už teď plánuješ jak jim budeš plést hlavu = aby byly mimo jako děda Šimpanz? :-|

Tak jim aspoň nezapomeń vyjmenovat co všechno jeden jihoafričan dokázal a v kolika věcech lemry líný nemyslící většinu lidstva který jen remcaj = dokázal posunout https://www.flowee.cz/…eni-pri-pristani
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 18:51
Re: Tesla je nejdal
Nesedí tvuj PŘÍKLAD = druhýho motoru+

Je to spíš něco jako JINEJ motor = kdybys chtěl analogii se spalovacíma = prostě doteď tam byl V8 a tohle bude verze V12

Stejně tak sou hybridy co maj jeden, dva nebo tři elektromotory = a taky to neřešíš = prostě vyšší výkon. Taky sou plánovaný auta se 4 elektromotorama = v každym kole = i toho se nejspíš dočkáme :-)

Plus má velmi pravděpodobně pravdu DonVito = viz 18:45
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 18:37
Re: Tesla je nejdal
Pleteš se = nejde o druhý motor+ ale když chceš tu analogii tak třeba V8 z jinýho modelu = a tenhle model s timhle motorem se začne normálně prodávat. Tebe trápí že s nim vyrazili na Ring ještě před začátkem prodejů
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 14:32
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Porovnávat elektromobil z roku 1899 a elektromobil z roku 2019, tak tomu říkám výplach mozku :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] A co porovnáme dál? Telegraf z roku 1844 s bezdotykovým smartphonem z roku 2019?? :-[] :-[] :-[]
19. 9. 2019 13:38
Re: Už se to blíží...
tak je to hlavne marketing ... a na urcitu skupinu klientov urcite zaberie. nakonic Kodiaq RS bol svojho casu najrychlejsie SUV na okruhu ... aj ked mne to prislo dost zvlastne ...
19. 9. 2019 14:03
Je mi to u pr...
Už jsem se zmiňoval? Porno bez zvuku je o ničem:) sportovní auto musí dělat hezký kravál - jinak si ho strčte za klobouk i kdyby jezdilo rychlosti světla...
19. 9. 2019 14:03
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
ak si zastanca ekologie, tak pravda je taka, ze dnesne diesle su ekologickejsie ako benziny a z urciteho pohladu aj ako elektro auta. ja som ale este nikdy nevidel podrobnu odbornu studiu / ani od elektro fans ani od fanusikov spalovacich motorov /, ktora by zapocitala uplne celu ulikovu stopu / pocinajuc tazbou ropy a vzacnych kovov do baterii az po recyklaciu /. Prave som vyberal rodinne SUV v rozumnej velkosti ... skoncili sme u diesla / aj ked by som dal osobne prednost benzinu /, pretoze pri porovnani s benzinom skoncil vyrazne lepsie vo vacsine parametrov. Suhlasim s Tebou, ze diesle su idealne od urcitej velkost aut, len sa nezhodneme na tej "velkosti", ci "vahe", pretoze je hovorim o cca 2t+ Ty o 3,5t+. Jednoznacne je ale nezmysel davat v sucasnosti diesle do malych, pretoze dnesne fukane benziny maju velmi podobnu spotrebu a krutiach pri takto lahkych autach nie je az tak dolezity. Este k tym "dotaciam" - dotovane nie su len samotne EV - ich vyroba a predaj, ale aj instalacia nabijacich stanic, vyroba elektriny z obnovitelnych zdrojov a pod. - to su ale dohladatelne a overitelne udaje na rozdiel od dotacii nafty.
19. 9. 2019 11:57
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
No já myslím, že hlavní problém je, že ta Tesla (jak jsem předpověděl) není na rozdíl od Porsche sériová.
Ale jistě chápu směr Tvých myšlenek. Hele, něco na tom může být. :yes:
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 18:07
Re: Tesla je nejdal
Moc pěkná a asi fakt výstižná závěrečná věta :yes: :-)

Vtipný a zajímavý kolik lidí to irituje
19. 9. 2019 18:03
Tesla je nejdal
Nejprve nekolik odpovedi na v diskuzi vyrcene otazky.

Tesla pokus na NS nekomentuje, jelikoz se jedna o prototyp. Ze stejneho duvodu, se domnivam, neposkytuje zadne detaily. Jelikoz je tato trimotorova verze plaid jeste ve vyvoji.

Jedna se ale o zajimavou synergii vyvoje roadsteru, pro ktery je tento pohon primarne urcen. A jehoz podvozek mohl byt castecne nasazen - brzdy?, zaveseni kol? .

To jsou ale vsechno jen spekulace.

Ja se tesim, jak s timhle pohonem pojede Roadster, kdyz 7-mistny vuz prekonava sportovni specialy.

Takze blahoprani Tesla.
Myslim, ze 20s naskok na Ringu tak nejak demonstruje realny naskok Tesly v elektromobilite :yes:
20. 9. 2019 19:29
Re: Kde je Nokia?
Neříkala si podobné věci i Nokia?)
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 18:05
Re: Pioneering Spirit
No podle těch pusin co tu furt dokola házíš = asi pořádnýho chlapa chceš ty

A vzhledem k tvejm problémum s vyprazdňovánim co známe z rána = pořadnej černej klacek do ***e = by ti asi udělal tuplovaně dobře :-!
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 16:08
Re: U konkurence je super článek
Celý vlákno je dotovaný"- souhlas.
Avatar - Emel
20. 9. 2019 15:01
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Nojo, ale je Aventador SVJ se sérií 900ks "sériovka"? Je sériovka Koenigsegg Agera RS, kterých snad existuje všeho všudy 25?
Avatar - Emel
20. 9. 2019 13:47
Re: Tesla je nejdal
Myslím, že Porsche je nakonec celkem jedno, jestli prodává elektrická auta nebo benzínová... elektrická mají své výhody (třeba v tom, že se za ně neplatí pokuty za CO2). Jo, znamenalo by to velkej zásah do výroby... ale kdyby to lidi chtěli, tak by to určitě šlo.

Smysluplnost modelů vůbec nestojí na času z Ringu, nakonec většina prodaných Porsche jsou i dneska modely, které jsou pomalejší, než ten Taycan (a to teď vůbec nemluvím o SUV, mám na mysli běžné 911 a 718). Pokud by teoreticky Taycan zajel Ring za 7:00, tak v tom nevidím z pohledu Porsche žádný problém... pořád bude využitelnost Taycanu v běžném životě hodně omezená, protože v takovém režimu ujede po Autobahnu třeba 100km a pak stráví příjemnou půlhodinku na nabíječce (pokud tam nějaká bude), zatímco kolem projede i důchodce v Matizu.
Avatar - Emel
20. 9. 2019 13:25
Re: Tesla je nejdal
Nechci vypadat jako věčný reptal, ale Plaid je sedmimístná? Není to tak, že Tesla testuje sedmimístné provedení eSka a pak prototyp Plaid, ale jsou to dvě různé věci? Někde jsem viděl spekulaci, že to auto co zajelo 7:20 bylo naopak bez sedaček...
Avatar - .StenLi.
20. 9. 2019 11:54
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
Porsche zavadza o modely s ktorym isla, bol to Taycan Turbo S ale detuned verzia, nevie sa ci na vykon Turba alebo niekde medzi nimi. Tak ci tak je to skutocne velmi slaby cas na 800V EV uz len z toho pohladu ze 300k predokolka Megan Trophy dosiahol podobny cas.
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 11:49
Re: U konkurence je super článek
Viz já 10:53 úvodní 2 věty = zase to samý :-)

Odhady sou dáávno spočítaný! :D

Zajímavá otázka = na kterou asi neodpovíš = by byla Jak si na to přišel, že tahle průmyslová revoluce nebude revoluce ale evoluce? Jako většinou VYMYSLEL usmyslel sis to? Nebo jak?

Neni potřeba tahat černochy kterejm řikáš černoušci běloušku = ale že tu v tuhle chvíli chybí nějakejch 400 000 lidí = to je prostě realita. Stejně jako že to sou většinou místa který běžnej čech nechce dělat

Je to teda asi zbytečný ti vysvětlovat = ale i to že ve svym výpočtu nebo jak tomu řikat = nebereš v potaz že počet míst ROSTE. Stejně jako to že třeba ty aktuální stovky tisíc volnejch míst skoro bez nadsázky NEJSOU místa pro čechy. Ale to už ti to asi moc komplikuju. Zůstaneme u toho primitivně jednoduchýho = budou to stovky tisíc míst mínus https://ekonom.ihned.cz/…160-prace-nebude

To že tahle průmyslová revoluce bude jen u nás znamenat ca to co píšu = to je JISTOTA ;-)
Źe ty to nevíš a když se ti to řekne tak jako obvykle místo poučení POPÍRÁŠ = to je taky JISTOTA :D

Tvá závěrečná věta ostatně skoro jako celej tenhle příspěvek = je fakt blbost čistej debilismus = fakt neexistuje možnost že bys měl maturitu :-)

A jako vždycky všechno si to blbě pochopil = já vyplašenej nejsem. Možná bys měl bejt ty? :-!
20. 9. 2019 11:37
Re: Tesla je nejdal
Takze do 2 rokov dotiahne konkurencia Teslu :D vw predstavil ID3 a k zakaznikom sa dostane v lete buduceho roku. Ale ty predpovedas ze za 2 roky uz Tesla nebude mat ziaden naskok. Kto ju akoze dotiahne?
20. 9. 2019 11:31
Re: Tesla je nejdal
Ty si chod radsej zistit o kolko % klesne kapacita baterii pri pouzivani klimi pocas zapchy aby si sa mohol uistit ze v tej zimnej zapche to elektromobil v pohode zvladne.

Za rok taka verzia nebude? Stavime sa?
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 10:53
Re: U konkurence je super článek
NE z MÉHO = co sakra na tom furt nechápeš? :-(
Že TY si všechno vymýšlíš TO je ten rozdíl mezi náma

Vodíkový už sou = a vzhledem k dění na planetě se jich časem asi dočkáme i u nás. Ten poměr polovina máš odkud?

Od prostýho jednoduchýho = multimiliardový zvýhodnění nafty před benzínem je špatně si svou nefungující logikou a snahou najít jakejkoli argument došel daleko ;)
Je to přitom fakt strašně jednoduchý = stejná daň kdyžtak díky rozdílný objemový hmotnosti kdyžtak přesně otočená = prostě NEZVÝHODŇOVAT

Nejde o nějakou jednu kolonu = to je ta blbě fungující logika = já mluvim o zhruba 50 000 kamionech DENNĚ = díky multimiliardama zvýhodněný naftě

Často to nechápeš ani s nápovědou = a snažíš se o to co teď, vymejšlet = tak teď už chápeš že míň těch kamionů, je prostě lepší? Že nezvýhodňovat uměle miliardama ten 2.0 TDI před 2.0 TSI je = prostě správně a logický a levnější atd. atp.? :-)
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 10:44
Re: U konkurence je super článek
A multimiliardama to finančně podpořit :yes: :-!

Tobě se prostě líbí co bylo = socialismus a důchodce obraceč názoru kdykoli se mu to hodí https://www.idnes.cz/…75616_domaci_rko a mě zhruba opak https://www.e15.cz/…m-v-zemi-1362513 a mrzí mě že díky komunistum je průměrnej majetek občana asi 4x menší než v tom Rakousku který dávám z důvodu staletí společnýho státu a zhruba stejný pozici před nástupem totality za příklad

Kamiony na dálnici sponzorovaný aby jich bylo víc = v českym případě asi 50 tisíc denně = by se nám ale neměly líbit ani jednomu = to deš do extrému
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 10:43
Re: U konkurence je super článek
Tak si jako obvykle NEPOCHOPIL o co de a utekla ti podstata? Nebo zase snaha okecat a nevíš co s tim = žes napsal 100% blbost a doprovodil jí BOŽE CO TY MÁŠ VLASTNĚ ZA VZDĚLÁNÍ VŽDYŤ MELEŠ ÚPLNÝ ZHOVADILOSTI :-)

Jj a protože se ryccardo rozhod že to je evoluce proto tomu zbytek světa řiká REVOLUCE a počítá se ztrátou desítek milionů míst = u nás v první fázi tak půl milionu a další tak milion a půl lidem to výrazně změní styl způsob práce. Hele je něco co si NEVYMÝŠLÍŠ a neřikáš NAOPAK než je?

Tak Průmysl 4.0 = znamená PRŮMYSLOVÁ REVOLUCE = už 4. = fascinující CO VŠECHNO zvládneš vymejšlet že je jinak než je ;-)

Průmysl 4.0 = čtvrtá průmyslová revoluce. Teď už to víš? Teď už si to budeš pamatovat? :-!

BOŽE CO TY MÁŠ VLASTNĚ ZA VZDĚLÁNÍ VŽDYŤ MELEŠ ÚPLNÝ ZHOVADILOSTI = už ses kouk na ty Ozzyho výpočty = že to je o stovky procent víc = než sis vymyslel?
Hele protože tim NESMYSLEM že to je 1 koruna argumentovalo víc lidí = odkud to máte?
Avatar - Emel
20. 9. 2019 09:20
Re: U konkurence je super článek
Tak o to se snaží všichni... bez dotací a státní podpory by železniční nákladní doprava skončila jen u přepravy surovin a velkých věcí (jako jsou auta) na velkou vzdálenost (třeba z přístavu do vnitrozemí), pro běžnou distribuci zboží třeba po ČR je zoufale neflexibilní a neefektivní.
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 08:55
Re: U konkurence je super článek
No viz závěrečný 2 věty = s autorem slov BOŽE CO TY MÁŠ VLASTNĚ ZA VZDĚLÁNÍ VŽDY MELEŠ ÚPLNÝ ZHOVADILOSTI je to 1 koruna = což jako obvykle netrefil ani stodolu = včetně objemový hmotnsoti dokonce několik Ozzy svym výpočtem pod Camry došel myslim k aktuálnim 5ti = nemá smysl diskutovat = a beru to jako další potvrzení že tahle hlava je naprosto zcela nekompatibilní = s maturitou jak opakovaně tvrdim tipuju vyhodnocuju = no hlavně že urážíš vysokoškoláky všech možnejch oborů a vysmíváš se celejm vědeckejm oborum :-!

Ale základku snad máš = už tam se něco učilo o průmyslovejch revolucích = tak tohle je prostě 4. = zkus vzpomenout co přinesly, nemyslim technicky nahoru ale co na to a co to znamenalo pro lidi jako ty ;-)

Jinak k TESLE https://www.e15.cz/…m-v-zemi-1362513 :yes: :yes:
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 08:51
Re: U konkurence je super článek
Neposuzuj všechno a všechny ostatní furt jen podle SVEJCH přístupů. Tohle neni žádnej MUJ výmysl = to ví každej z oboru a určitě nejen mýho ;-)

Nevymejšlej si blbosti o spáse = prostě je to o NEVYHAZOVÁNí obřích sum = na blbost = na umělou podporu nafty před benzínem. Abys to pochopil i ty = aby 2litr nafta byl JAKO zajímavější výhodnější než 2litr benzín. Tvou snahu argumentovat že krom elektrickejch a dneska už i vodíkovejch pohonů vlaků existujou furt i na naftu nechápu = asi prostě snaha NĚJAK oponovat? :-!

Na tom zase přesunout část přepravy z přetíženejch silnic na železnici nebo vodu jak je hodně rozšířený tady vedle v Německu neni nic vzletnýho = snad každej kdo po těch silnicích by za to byl rád + to ušetří ty mulitimiliardy. A každej kdo má mozek :-)
Prostě neni o čem diskutovat = zajímavý jaký reakce ten dlouhodobej známej FAKT gigantickýho pokřivování = u diskutérů ACZ vyvolává
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 08:42
Re: Kde je Nokia?
Leafa si koupí jen kolenovrt, který by jel mezi kamiony i se svou fóbií (jezdí na spotřebu) :-[] :-[] :-[] K tomu je to pionýrská technologie, která už je v důchodě.

To ty ale nikdy nepochopíš, já také občas jezdím na spotřebu i když mám dost baterie. Prostě mě to baví, je to krásně plynulá jízda i v menší rychlosti, prostě balada na duši.
19. 9. 2019 23:04
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Soucasny Model S se mohl trochu zlepsit s pohonem z M3, ale v porovnani s Taycanem by dopadl spatne.

Je tezka, nesportovni - podvozek ani brzdy..

Horsi uz je snad jen vzit na okruh hybridni Lexus..
Kde se v podstate vsechny jeho vyhody meni na nevyhody :-)
Avatar - Emel
19. 9. 2019 22:14
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
No vida, aspoň něco víme :-)
Uvidíme, co se nakonec z té Plaid vyklube... klidně to může být taková obdoba "Meggie RS Trophy R", tj. de facto auto na Ring... a klidně může v sérii vypadat takhle, vč. rozšířených blatníků... jen teda to křídlo vypdá dost nesériově.

Jaký čas by dosáhla aktuální P100D by mě právě zajímalo... to je to co mi přišlo vždycky divný, že to nikdo nezkusil... nebo se o tom aspoň nepíše.
Avatar - _Karel_
19. 9. 2019 18:03
Re: U konkurence je super článek
Tady s tebou opět souhlasím. Myslím, že by všude po městech měly vést koleje nebo řeka, aby se mohlo zboží rozvážet ekologičtěji. Ať už diesel-elektrickou lokomotivou nebo dieselovou lodí. Loučím se s pokřikem "koleje do každé dědiny, třikrát zdar!"
Avatar - kari.laz
19. 9. 2019 14:50
Re: Už se to blíží...
nejrychlejší sedmimístné ;-)
Tak trochu kategorie sama pro sebe
Avatar - Beefcake
19. 9. 2019 14:15
Re: U konkurence je super článek
"Ovšem ještě lepší bylo to promo belgických policistů, kteří si pořídili nějaká EV a k tomu diesel-generátor a bezelstně se tím chlubili a hezky se i s diesel-generátorem vyfotili." a vies o tom, ze uz bolo vysvetlene, ze to bolo inak ? Ta budka vedla mala primarne ine urcenie.
21. 9. 2019 08:12
Re: Tesla je nejdal
si dokonale predviedol svoj "intelekt" nepochopenim pointy, alebo hysteriu ked dochadzaju argumenty. neviem, co je horsie :-) skusim Ti to vysvetlit co najzrozumitelnejsie : pointa bola, ze Tesla nema ziadnu zasadnu konkurencnu vyhodu v podobe elektromotora ... elektromotor ( celkovo dva ), ktore pouziva Tesla 100D je synchronny elektromotor s permanentnym magnetom, ktory nazvali "permanent magnet synchronous reluctance motor". Porsche pouziva vo svojom aute synchronny elektromotor s permanentnym magnetom ( dva ), ktory nazvali "permanently excited synchronous electric motors". Oba motory su rovnake pokial ide o koncepciu .zopakujem specialne pre Teba : "Porsche aj Tesla pouzivaju vo svojch autach ( 100d a Taycan ) elektromotry rovnakej koncepcie". Samozrejme, ze nie su "tie iste", nekupili ich v Hornbachu od cinskeho vyrobcu a nepouzili vo svojich autach, takto to skutocne nebolo. Kazdy na vyrobu toho svojho pouzil svoje vlastne kapacity a motory sa samozrejme lisia v pouzitych technologiach a "vychytavkach". pointa : "motory nie su zasadnym prvkom ( konkurencnou vyhodou ) , ktory by daval Tesle lepsi dojazdy a dynamiku ... tym su baterie".

ako sme sa ale dozvedeli, niekedy ani to nestaci : https://www.autoforum.cz/…-americane-bali/
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 23:52
Re: Tesla nezklamala
Ano, propaguje, ale není to jeho síť. Heh, myslíš tu síť veřejných nabíječek stavěnou z veřejných dotací, peněz nás všech (proto se spolčilo víc výrobců, protože to nemůžou uzavřít jen pro sebe = je to z veřejných peněz). Kolik si myslíš, že dostala Tesla dotací na budování sítě Superchargerů? Asi nejsi moc v obraze, co... https://elektrickevozy.cz/…ny-superchargery

Moc dobře vím, kolik nenávisti a manipulací vypotili skopčáci a jejich nohsledové na Teslu za ty roky. Když ještě před měsícem byla elektřina fuj fuj fuj a nyní najednou je nej nej nej a všechny německé automobilky hromadně a nekompromisně oznámily totální odklon k elektřině. Najednou se ředitel VW veřejně posmívá vodíku, že tomu věří jen idioti a malé děti.
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 08:14
Re: Pioneering Spirit
Tak společnost He3da a pan Procházka je kapitola sama pro sebe, bohužel to celé tak trochu dost smrdí klasickým podvodem. Bůh s těmi nekvalifikovanými (drobnými) investory, kteří do toho nainvestovali.
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 07:10
Re: Pioneering Spirit
:-[] :-[] :-[]
Asi jsi trochu pozapomenul, že v Tesle a SpaceX pracují totální špičky svých oborů. Ti nejlepší z nejlepších, to v rámci celého světa. Takže to prosím nesrovnávej s nějakou českou přemotivovanou blbkou, která právě vylezla z rychlokurzu. Ano, takových tu pobíhá spousta, souhlasím s tebou. Zkus si přečíst tu odkazovanou sérii článků, pak dostaneš náhled do tamního fungování. Když říkám ti nejlepší, tak si nedělám legraci...

Tesla a SpaceX prostě vysává extremní talenty z univerzit z celého světa. Zjisti si například kdo a jakou metodou navrhuje jejich revoluční motory, které jsou světelné roky před konkurencí. Ano, je to tým vysokoškolských studentů Prométheus z Athén, který používá simulace na superpočítačích a vyhravál celosvětové soutěže, kde drtil konkurenci.
19. 9. 2019 22:41
Re: Tesla je nejdal
Ja jsem nepsal o tobe..

Ja nemam nekolik se tisic dolaru..

Keep calm :-)

PS Tvuj problem je, ze na zaklade (jen) ekonomickych udaju se snazis predpovidat / hodnotit stav Tesla.
19. 9. 2019 22:40
Re: Tesla je nejdal
kde som napisal / deklaroval, ze Tesla zbankrotuje ??? daj mi sem jeden jediny moj koment, kedy som nieco take napisal prosim. ziadny nenajdes. a to, ze ak by Tesla neziskala dalsi kapital / ktory si tvrdil, ze Tesla v tomto roku potrebovat nebude /, tak by zbankrotovala ... to je fakt / priznal to CEO spolocnosti /. na druhej strane, samotny bankrot by este neznamenal koniec znacky Tesla ...

ale ved je predsa uplne jedno, ze je vyvoj platformy drahy, to vsetci uz davno vedia. Ty si sa "do krvy" hadal, ze Tesla bude za rok 2019 v zisku a nebude. a ako pises : "Mozna jsem si myslel, ze bude v plusu za letosek" ... Tvoj problem o.i. je, ze korporatnym financiam a makro / mikro ekonomike nerozumies. to nie je nadavka, alebo urazka, ale proste konstatovanie. tak ako ja napriklad nerozumiem medicine. medzi nami je rozdiel v tom, ze sa nebudem hadat s niekym, kto tomu rozumie a dokonca aj v obore, kde som "doma" v mnohych pripadoch viem, ze nic nie je iste na 100 %, pretoze taka je doba. Ty si ale proste clovek, ktory tvrdi, ze je absolutne iste, cize na 100 %, ze ... a teraz nasleduju vsetky tie veci ohladom Tesly. Mylis sa, minimalne v troch dolezitych veciach si sa v tomto roku mylil a stale si sa nepoucil.

Tvoj argument, ze si chcel nakupit ked klesne hodnota akcie na 170 je cista vyhovorka, pretoze ak sa splni vsetko, o com si podla svojich slov na 100 % presvedceny, tak hodnota pojde zo sucasnych 246 o niekolko desiatok percent vyssie. cize by Ti malo byt uplne jedno aka je dnesna hodnota. lenze Ty nenakupis, pretoze je rozdiel nieco deklarovat na socialnych sietach, kedy vlastne o nic nejde ... a ine je konat v realnom zivote, kde za svoje skutky mozes byt "odmeneny", ci uz v dobrom, alebo zlom. a samozrejme je rozdiel ci investujes povedzme par desiatok tisic USD, alebo par sto tisic USD. Ak by si bol k sebe uprimny a skutocne veril vsetkemu, co pises, uz davno by si niekoko sto tisic USD do akcii Tesla investoval.
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 18:05
Re: U konkurence je super článek
Nojo to je muj starej dobrej Karel :-!
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 17:28
Re: U konkurence je super článek
Jo = já vim že věci hodnotíš ne tak jak si se popsal ale jen podle sebe = zdá se ti to ok, nezdá = nesouhlasíš
A podle dalšího napíšeš holt buď DEMAGOGIE BEZ racionálního MYŠLENÍ totéž napsat o úrovni Hawking už je trapný tak SNÍLEK :-)

No i tady se MÝLÍŠ = k tomu že to je NUTNOST došlo už mraky lidí = diametrálně jinejch než ty ;-)

No to je ale VELKEJ rozdíl jestli máš na mysli názor pohled na věc nebo odlišný ZPŮSOB KOMUNIKACE = já samozřejmě mluvim o tom prvnim = ať v týhle diskuzi nebo těch emisích = no a ty v obojim.. :-!

Nepřirovávám se K NĚMU ty matlo = ale že máme STEJNÝ NÁZORY pohledy na věc = no a ty OPAČNÝ

Sranda že ty neustále urážející mraky vysokoškoláků vysmívající se celejm oborum bájící o kvalitě vzdělání za komunismu atp. = máš péči o urážení :yes: :D

Máš neuvěřitelnej dar = skoro VŠECHNO OTOČIT vidět OBRÁCENĚ než je :-)
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 14:51
Re: U konkurence je super článek
No Hawkingovi si radil žejo = že místo utopistická ideologie napíšeš snílek = je to samý :-)

A s elektrikarem se shodnu = ty jak vidno ne. Snad jediná otázka PROČ JEMU nenapíšeš že má zelenou utopistickou ideologii a demagogii? Když máme 100% shodu?

Škoda že neni pravda ta 2. a 3. věta = ale zkoušej to to zní dobře = zkus proměnit slova v činy ;-)

Zatim platí jen první část tý druhý věty = a to je PROBLÉM :-!
19. 9. 2019 14:24
Re: U konkurence je super článek
Čoveče zatím jsem se neshodl názorově jen s tebou. Jinak se s odborníkama v oboru celkem názorově shoduju. Respektive většinou si spíš utvářím názor na základě znalostí, který od nich načerpám. U tebe to je čistá zelená demagogie bez racionálního myšlení, takže tam jsme prostě názorově každej úplně jinde.
Hawkingovi jsem rozhodně neradil to je opět tvůj výmysl, kterým si asi omlouváš vlastní blbost. Jako selhání školního systému vidím čoveče spíš tebe. A nezařazuj se do stejnýho fochu s MT nebo elektrikářem. Ti na rozdíl od tebe mají znalosti a není to jen zelená utopistická ideologie jako prezentuješ ty.
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 08:27
Re: Kde je Nokia?
Já jsem předvědčen, že "klasické" spalovací motory ještě ani zdaleka neřekly poslední slovo :)
BTW, ve středu navečer jsem jel z Olomouce na Pardubice. Ve "slavném" Mohelničáku (cca 6 km stoupání od Mohelnice na Moravskou Třebovou, v pravém pruhu kolona kamionů, všecko to jelo tak těch 40-5 km/hod - a jak je tak v levém pruhu předjíždím, vidím, že mezi 2 kamiony je zaseknutý nějaký Nissan Leaf...

A fčílkaj mi řekněte přátelé elektromobility - PROČ se řidič elektromobilu, který objektivně má velmi dobré zrychlení, proč se dobrovolně táhnul zaseknutý v koloně kamionů, z nichž každý smrděl jak bolavá noha, když v levém pruhu bylo pro předjíždění místa dost?
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 08:00
Re: Pioneering Spirit
strécu Elektrikářu,
šlo mi konkrétně o to označení "extrémně namotivovaný mladý... " což podle mých zkušeností většinou vyústí do velikého průseru. Ta holčina, o níž hovořím, byla také velmi vzdělaná a po čistě odborné stránce k ní nebylo možno míti výhrady.

Vnitřní prostředí Tesly (Space X) neznám, tak jako nikdo z ACZ :)
Ale je zcela nesporné, že JE to firma (konglomerát firem), která ve svém oboru je jedna z nejlepších - a taky své úspěchy umí nejlépe předvést na veřejnosti. Protože co víš, co se děje ve firmách, které tu sebeprezentaci tak neprožívají?

Vezmi si třeba firmy He3da / Magna Energy Storage. V průmyslové zóně zrušeného dolu František v Horní Suché (čili v lokalitě, kterou si z hlavy nevybaví skoro nikdo) se potichoučku rozjíždí firma, která má šanci být největším výrobcem nejmodernějších baterií na světě a jejíž technologie (nano-tech v bateriích) by mohla znamenat srovnatelný převrat, jako byl přechod z pazourku na hutní zpracování kovů. Z toho mála, co o tom vím (a ještě menšího mála, co z oboru nanotechnologií dokážu pochopit) mi vychází, že tohle (skoro neznámá firma z malučké vesnice na česko-slovensko polském pomezí) může být technologický gigant budoucnosti.

A teď si představ, co se může dít ve firmách (v Číně, Indii, možná ještě i jižní Koreji), o nichž nevíme ale lautr VŮBEC NIC ...
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 07:32
Re: Pioneering Spirit
Done Vito
(btw, don Vito Scalea a nebo don Corleone?)
Nemám snad s těmi inovacemi pravdu?
Pokud pracuješ v nějaké alespoň trochu zavedené firmě, tak víš sám, že v "permanentní revoluci" se dá fungovat tak měsíc-dva - a pak je na čase říci DOST, končíme s inovacemi a najíždíme na sériovou výrobu
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 01:16
Re: Pioneering Spirit
No, nevím jak v tobě, ale ve mně slovní spojení extrémně namotivovaný mladý (cokoliv) mnoho pozitivních pocitů nevzbuzuje.

Celkem jasně si vybavuji jednu (ZCELA PŘESNĚ, jak píšeš) extrémně motivovanou mladou inženýrku... Nastoupila na pozici produktové managerky a po cca dvouměsíčním zaučování začala objíždět klíčové zákazníky ve "svém" segmentu. Ke každému nakráčela způsobem "je mi jedno, co jste udělali a dokázali, já vám ukážu, jak to děláte špatně". Poté, co z nějakých 10 firem, které navštívila, mi 3 majitelé osobně zavolali (a jeden napsal), že tuhle osobu si už nikdy nepřejí ve své firmě vidět, jsem doporučil obchodnímu řediteli ukončení jejího pracovního poměru ještě ve zkušební době, což se i stalo

"Zbastlit na koleně prototyp" čehokoliv a vyjít s tím ven (nebo třeba postavit stan okolo výrobní linky a lidem rozdat energetické nápoje, aby "jeli na 200%"), to jde jenom v malých, pionýrských či rozjíždějících se firmách, to je fakt. Velká firma potřebuje plánovat věci s dostatečným předstihem a podle svého pořádku. Ale zato má své standardy, pravidla a zavedené postupy, které jí umožňují, aby se vyhnula velké většině toho, co se pak u těch malých a pionýrských musí řešit šturmováním a ad hoc improvizacemi.

A řekni mi, žil bys rád ve světě, kde se ve všem a furt improvizuje a bastlí?
Ona rutina sice nevypadá tak efektně, ale je daleko efektivnější.

S inovacemi je to jak s kořením do jídla. Je nutno je používat ve správném (dostatečně malém) množství a ve správný čas. Polívka bez soli ti sice poleze z krku, ale nějak to dáš. Zvrhni si ale do talíře celou solničku - a nebude to k žrádlu
19. 9. 2019 22:30
Re: Tesla je nejdal
Jo mas pravdu, v tom jsou Nemci opravdu silni.

Marketing, image resp. nadrazovani..

Jsem rad, jak Taycan Tesla smazla :-)

PS Nepis uz nesmysly typu: "Zatím se musí snažit, aby auta dodaný zákazníkům byly vůbec plně funkční."

https://electrek.co/2019/09/15/tesla-ranked-among-most-reliable-brands-in-uk-survey/
Avatar - _Karel_
19. 9. 2019 18:52
Re: Tesla je nejdal
Odpovíš mi na poslední otázku z předešlého příspěvku?
Nebo jinak - pokud zítra Porsche přiveze fest upravenýho Taycana bez sedadel a motorem navíc, jen aby Teslu překonala, a řeknou - "tohle budeme za rok a půl prodávat jako Taycan RS 4" - napíšeš - Takhle Porsche demonstruje svou sílu?
Oba známe odpověď....
Avatar - CICERO
19. 9. 2019 18:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
19. 9. 2019 17:53
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
toto je jeden z problemov EV, ich vyroba je v sucasnosti nerentabilna a automobilky sa snazia znizovat naklady na vyrobu co sa len da. vidiet to na Tesle 3. dokonca na niektorom webe tesla fanusikov bola informacia, ze faceliftove X a S preberu interier z Tesly 3 ( informacia nebola nikym kompetentnym potvrdena. dokonca neexistuje ani oficialne stanovisko, ci samotny facelift vobec pride v najblizsom case ). obavam sa, ze europska konkurencia na tom bude podobne. licovanie a technicke spracovanie sice bude na vysokej urovni, ale samotne pouzite materialy budu zrejme lacnejsie oproti modelom so spalovacimi motormi. samozreme, v pripade modelov v cenach okolo 100 000 EUR to bude inak, ale cenovky okolo 30 - 40k EUR by tymto mohli trpiet. za par mesiacov budeme vediet posudit, ked sa prve kusy IDcka objavia v salonoch.
Avatar - Emel
19. 9. 2019 15:31
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Možnosti čeho?
Pokud není jasno ani v tak elementární věci, jako jestli je pod kapotou upravená P100D, nebo plánovaná třímotorová varianta (a nebo něco úplně jiného), tak z toho vyplývá jen to, že je Tesla schopná takhle rychlé elektroauto postavit.
Tesla kolem toho mlží schválně... jasně, proč ne, spekulace a diskuse přinášejí publicitu...
Avatar - Jerry.Gunman
19. 9. 2019 15:15
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Skutečně to někde porovnávám?
Pouze konstatuji fakta, že při "hlasování peněženkou" to elektromobily vůči benzínovým motorům prohrály. Nebo snad máš pocit, že tomu tak nebylo a není?

Zkus se prosím oprostit o zbytečných emocí i smajlíků - a zaměřme se pouze na fakta a realitu.
Jsou dneska elektromobily schopny v přímé konkurenci (tedy bez státních zásahů, regulací, zdanění paliv atd atd atd) nabídnout lidem lepší služby (vyšší užitek), nežli "klasické" automobily se spalovacím motorem?

BTW, odkud vlastně jsi? Onehdá (před cca měsícem?) jsem Ti psal, že bych se na to tvé elektrické BMW rád přijel podívat. Jestliže jsi ho kupoval už ojeté a mělo před tím docela těžký život, tak to může sloužit jako dobrý příklad míry životnosti a použitelnosti tohto typu auta pro relativně běžného uživatele... Pokud nechceš psát veřejně (čemuž rozumím), napiš mi na (a)seznam.cz
Avatar - rokyta.p
19. 9. 2019 14:15
Re: Je to čím dál praštěnější
"Má to ale háček" - Guru Jára - :D :D :D
19. 9. 2019 20:35
Re: Tesla je nejdal
Peugeot 208 dosiahol najlepsi cas medzi malymi autami... automobilka sice na testovanie nasadila 208 WRC ... tvrdi ale, ze ho buduci rok zacnu predavat v salonoch :)
19. 9. 2019 14:43
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
ok ... je jasne, ze s Tebou fakt nema zmysel komunikovat :)
19. 9. 2019 14:33
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
ani jeden z Tvojich linkov zial nie je v tejto diskusii nijak vyrazne relevantny, rafinerie mozu horiet a dopad na zivotne prostredie je katastrofalny s tym suhlasim, ale to iste plati aj pre tazbu vzacnych kovov. cely svet funguje na fosilne paliva, takze aj dopad na zivotne prostredie je obrovsky. pocet EV je v sucastnosti k celkovemu poctu aut zanedbatelny, preto aj negativne vplyvy na zivotne prostriedie vyvolane tazbou vzacnych kovov, spotrebou energie pri recyklacii a pod. je aktualne zanedbatelny. je naivne si mysliet ze ked/ak dojte k masivnemu zavedeniu EV, tak dopad na zivotne prostredie zostane stale zanedbatelny. Je velmi pravdepodobne, ze tak ako je dnes nicene zivotne prostredie kvoli tazbe, transportu a spracovaniu ropy, tak bude v buducnosti nicene zivotne prostredie kvoli tazbe, transportu a spracovanie vzacnych kovov. a pokial ide o vodikovy pohon... preco nie ? mozno je to ta spravna cesta. netusim co bude o 5, ci 10 rokov a rad si kupim auto na alternativny pohon, ktory bude ekologickejsi k zivotnemu prostrediu, pokial sa rozumne priblizi k tomu, co dnes poskytuju spalovacie motory.
19. 9. 2019 14:33
Re: U konkurence je super článek
Omlouvám se, tak to není koruna ale 1,9 CZK rozdíl nafta vs benzín. Proč ti ale nevadí daleko masivnější dotování elektřiny si mě stejně nezodpověděl.
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 14:25
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Ne ne ne = NE na svět! Na Evropu! A samozřejmě sou rozdíly v daních z paliv = ale nafta je zvýhodněná všude po Evropě = myslim bez výjímky to bych musel hledat ale prostě drtivě většinově nebo VŠUDE
Od 316€ z 1000 litrů v Rumunsku po 650€ v Británii

U nás je celkový zdanění 53% daň benzín 47% nafta
U vás bejvalo 50% vs 43% nafta = nevim jestli eště platí

No a PROTO se v EVropě rozšířila nafta do osobních aut = žádnej jinej důvod to nemá :-)

To co si někde našel pasuje = no a to dělá stovky miliard korun za ty roky biliony

A chybí ti tam zvýhodnění přes objemovou hmotnost = to udělá slušnejch pár kil paliva na jediný nádrži. Zopakuju A PROTO SE NAFTA ROZŠÍŘILA I DO OSOBNÍCH AUT = jen na jedinym kontinentu = na tom co jí dlouhodobě masově sponzoruje zvýhodňuje asi by šlo říct velmi výrazně pokřivuje trh
Jinak vychází dává smysl jen do nákladních aut = zhruba od 3,5 tuny
19. 9. 2019 14:19
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
dane su vymysel vlad, aby mali z coho financovat svoje rozpocty :) nehovoriac, ze v kazdej krajine je to uplne inak. Ty ale generalizujes a podmienky v Cesku uplatnujes na cely Svet. ak mate na naftu nizsiu dan, tak je to predovsetkym aj kvoli Tebe a ostatnym obyvatelom Ceska, pretoze naklady polnohospodarov a cely transport produktov / ktory sa premieta do konecnej ceny vyrobkov / prebieha predovsetkym na dieslovych nakladiakoch, vlakoch, lodiach. Ale aby som sa drzal faktov, tak som si nasiel aku mate spotrebnu dan na pohonne hmoty ... Benzin 12,84 Kc na 1l a Nafta 10,95 Kc na l ... cize rozdiel je vo vyske 1,89 Kc ... cca 0,0729 euro centa.. U nas stoji nafta cca 1,216 EUR ... a benzin asi 1,334 EUR. Bez nizsej spotrebnej dane by bola cena nafty cca 1,2889 vs 1,334 za benzin ... takze ekonomika je stale rovnaka.
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 13:56
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Nerozumim tvýmu jpp = jaký studie by sis představoval? :-!

Ty nevíš že JE rozdílná daň VE prospěch nafty?

Ozzy to tu tuhle počítal za rok a česko = 14-15 miliard zvýhodnění jen daní = my tu máme eště koruny ;-) Další skrz rozdílnou objemovou hmotnost = která se správně obchoduje velkoobchodně převodem na maloobchod vzniká další obří podpora = do jeho naftovýho Mondea to dělá asi 9 kg paliva na nádrž. To je časem HODNĚ VELKÁ podpora :-)

Takhle kdysi nevěřil velkej fanda dieslu WinDiesel = asi je to tak zažitý že se tomu nechce věřit? No TOHLE ta megagigapodpora daní i rozdílnou objemovou hmotností = je TEN důvod proč se nafta rozšířila do osobních aut na jedinym kontinentu = a stálo to jen stovky miliard, teda biliony ;-)
19. 9. 2019 13:49
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
hmmm ... toto je "jpp" ... cize "jedna pani povedala" ... ked je to tak, ako hovoris, tak sem daj niekolko / nie jednu, aspon 2-3 / studii, ktore Tvoje tvrdenie podlozia a je to vybavene ...
19. 9. 2019 12:49
Re: U konkurence je super článek
Teda Hamuno ty jsi to dopracoval :D Zkus si vytáhnout konečně hlavu ze zadku a začni používat mozek. Jsem rád, že jsem ti větu "Každý tady ví, že jsi blbec" nemusel napsat já. Vzhledem k tomu, že mám nízký IQ a nevzali mě ani na střední školu by to nemělo takovou váhu :D Nepřijde ti trošku divný, že z tebe skutečně všichni mají legraci? Myslíš, že je to fakt tím, že ty seš strašně chytrej a všichni kolem blbí?
20. 9. 2019 21:41
Re: Tesla nezklamala
Co přesně řešíte? Pomlouvat Muska za prohlášení pod článkem kde je psáno o Porsche které je součástí VW které má na zádech drsnej podvod dieslgate je trochu mimo.
Ultra fans - VW brutálně podvádělo, slibovalo jak vše objasní a kde je jediné info s konkrétním jménem kdo za to mohl?
19. 9. 2019 14:17
Re: U konkurence je super článek
Bože co ty máš vlastně za vzdělání? Vždyť ty meleš úplný zhovadilosti? Spotřební daň na litr benzínu přibližně 12 korun na litr nafty 11 korun. To ti vadí. Na elektřinu spotřební daň nula naopak dotace z veřejných daní na pobídky nákupu elektromobilu a to ti nevadí a vyjádřit se k tomu PROČ to máš takhle selektivně nastavené ti tvoje mentální úroveň zjevně neumožňuje.

Nebavím se vůbec o vodíkových článcích. Tam jsem pro. To má budoucnost. Masivní rozšíření EV do zásuvky nabíjený z uhelných elektráren je jaksi trošku nesmysl. Jen ty si na to pořád ještě nepřišel.
19. 9. 2019 13:40
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
inak vazne ... preco stale opakujes ako je nafta zvyhodnovana, pricom EV su zvyhodnovane ovela ovel viac ?
19. 9. 2019 13:36
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
problem bude v tom, ze tato konkretna Tesla bola specialne upravena na jeden jediny ucel a ziadna podobna sa seriovo kupit neda. mozno su upravy v takom rozsahu, ze by stala 250 000 USD ... Porsche je sice predseriovka, ale presne taketo auto sa bude dat za par tyzdnov / mesiacov kupit. je to ako keby niekto zobral Golfa, dal donho motor z Porsche / stale je to predsa VW /, vymenil vsetky plechy za karbon a x dalsich vychytavok. nasledne by prisiel s tym, ze je najrychlejsi :) vobec nespochybnujem skvelu dynamiku aut od Tesly ... ale toto mi pride ako manipulacia podobna tej, ktoru vypustil Musk z ust vyhlasenim, ze ma kupcu, ktory zaplati za akcie automobilky premrstenu cenu ... skoro ho to stalo hlavu. Musk je vizionar, ale zial notoricky ( usvedceny ) klamar, takze akekolvek jeho vyjadrenia treba brat s velkou, skutocne velkou rezervou.
Avatar - Dinar
19. 9. 2019 12:19
Re: Je to čím dál praštěnější
Ano, to je přesné, a pro mně osobně, dokud auto vyšší střední nebo snad lux segmentu (nevím, kam sama tesla S model řadí) nebude schopno přejet Evropu tak, abych nemusel třikrát za den dvě hodiny "obědvat", a to rychlostmi odpovídajícími dané třídě a dálnicím, a dokud nebude mít interiér, který nebude vypadat jako vykradený sklep, ale jako v autě za dva miliony, do té doby můžou trhat rekordy na Ringu do alelujá, pro mně to auto zůstane naprosto nezajímavé. ;-)
22. 9. 2019 15:37
Re: Tesla nezklamala
Právě naopak, pokrytec je ten, kdo upozorňuje na chyby druhého, ale nepřizná vlastní nebo chyby ostatních.
22. 9. 2019 10:35
Re: Tesla nezklamala
Lidi jako ty Hendly mají oficiální označení pokrytec.
22. 9. 2019 10:30
Re: Tesla nezklamala
Jo byl. Na tom twitru mohl být každý. Ty jsi opravdu extremně nechutná Muskova ovečka elektrikáři. A trošku si zaspal. Zatímco ty se tu zamotáváš do toho že potápěč mohl být pedofil, tak Elon už vše změnil a prý výrazem pedo vůbec pedofila nemyslel. Holt Elon je před teboz v lhaní o dva kroky napřed. Osobně nechápu jak můžeš tuto nechutnost obhajovat.
22. 9. 2019 10:23
Re: Tesla je nejdal
Občas mám z fandů ev dojem že Musk kromě automobilu a elektromotoru vynalezl snad i elektřinu.
22. 9. 2019 10:16
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Jednak tesla žádný oficiální čas nezajela a potom to nebylo sériové auto ale speciál. Takže není o čem se dohadovat, je to celkem jasné.
22. 9. 2019 10:14
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
Nikdo neví kdy a zda vůbec bude tato Tesla sériová.
22. 9. 2019 10:12
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
U Muska je to jako u psů. Jeden Muskův rok je sedm lidských. Divim se že mu na ty jeho zaručené termíny může ještě někdo skákat a dokonce se o ně chtít sázet.
22. 9. 2019 06:49
Re: Tesla nezklamala
Zrovna ty jsi tady jmenoval Zemena, ale chováš se přesně jako on. Zařazování lidí do skupin které ponižuješ (kavárna/sekta Elonova), překrucování, lhaní a urážky.

Ty nazýváš fanoušky elektromobility případně Tesly sektou. A já se ptám jak by jsi nazval fanoušky a zákazníky Porsche a VW, když jim prominou takovou věc jako dieselgate?
Tohle je to na co odpovídáš urážkama místo normální debaty a přitom tak jednoduchá otázka.
22. 9. 2019 04:32
Naštěstí pro oba tyto vozy,
není okruh příliš dlouhý.
Avatar - Hammunasakra
21. 9. 2019 12:49
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Viz já 9:00 tak "vyfackat za svouju hlupost" je extrém = stačilo by přestat se přeceňovat a změnit svuj ZÁKLADní přístup postavený na (ne)znalostech a uvědomit si že jeho základem je spíš ZPÁTEČNICTVÍ
21. 9. 2019 12:37
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
mas pravdu, mal by si sa poriadne vyfackat za svoju hlupost.

https://www.autoforum.cz/…-americane-bali/

v podstate som mal vo vsetkom pravdu, okrem ceny. je pravda, ze "TO" vykuchane, co (ne)jazdilo na okruhu zrejme cenu 250 000 USD mat nebude.
Avatar - Hammunasakra
21. 9. 2019 09:00
Re: Tesla je nejdal
Ti nějak nevim LORASI s tým "intelektom" https://www.auto.cz/diskuse/71778/1?… viz já včera 15:26 rsp. ty 13:01
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 23:30
Re: Tesla nezklamala
Připadá ti snad, že Musk staví reklamní stánky s Teslama vedle superchargerů VW? Aha, nestaví. A on vlastně ani nemůže, protože žádné nejsou :-[] :-[] :-[] Nebo to u tebe není arogance, ale ukázka mistrovského marketingu das auto?
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 22:42
Re: Tesla je nejdal
Elektromotor rozhodně ten isty nemají. Jediné co mají společného je to, že se jedná o rotační elektromagnetický stroj napájený třífázovým střídavým proudem.

Motorů máme XX konstrukcí - asynchronní, synchronní a spoustu hybridních řešení. Stejně tak jako máme XX konstrukcí geometrií uložení permanentních magnetů v rotoru a XX konstrukcí zkratovací klece rotoru a XX geometrií magnetických polí. Tvrdit, že mají ten istý elektromotor je tedy celkem dost velký úlet a zásadní neznalost :D
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 18:35
Re: U konkurence je super článek
Švestku v Belgii asi ne, ale blběnku na Auto.cz zcela nepochybně ano ;-)
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 18:03
Re: U konkurence je super článek
Pane bože ty to VIDÍŠ :-!

1. neni moje = je prostě mnoha korunama na litr zvýhodněná
2. přispěl si Andrejovi estébákovi = on je dneska za naše prachy skoro monopolnim dodavatelem adBlu a díky https://www.idnes.cz/…54148_domaci_cen dostává podíl i z každýho prodanýho litru nafty i benzínu

Zajímavý jak letitá informace o rozsahu dotací zvýhodnění nafty a znevýhodnění benzínu = vyvolá emocí. Přitom je to jen nějakejch třeba 30 km nový dálnice rok co rok = nebo vyvolání pocitu že nafta v osobnim voze má smysl :-)

Blbý je = že i takový pako co předvádí takovýhle divadlo = při tom tankování tu výhodu 8-9 kg paliva ZDARMA = fakt dostalo :D :-!
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 17:51
Re: U konkurence je super článek
Hele, samotného mne to překvapilo, ale hamuňka nekecala :D
Jel jsem dnes přes Kralupy, tak jsem si řekl, že to vyzkouším. Zajel jsem k pumpě, natankoval plnou - u kasy řekl, že si jedu pro Hamůninu dotovanou naftu. 3x se otočil po směru hodinových ručiček, odplivnul si přes levé rameno, temným hlasem zamumlal "hamuňka, ha, muňka, HA, MUŇKA, SAKRA - a namísto, abych platil já čerpadlářce, tak mi podala přes pult dva "Masaryky" - a bylo to.
Vyzkoušej to taky, je to osvěžující :-)
20. 9. 2019 17:27
Re: Tesla je nejdal
https://www.autoforum.cz/…-americane-bali/

hlavne sa mi paci poznamka, ze auto, ktore dalo super cas malo komplet vykuchany interier, takze je to presne tak, ako som pisal. Tesla jazdiaca na okruhu bola maximalne odlahcena. kapacita / cize vaha / baterii bola bez akychkolvek pochybnosti len aby stacila na jeden okruh + rezerva. k tomu pridany treti motor a dalsie specialne upravy. tymto sposobom dosiahnuty "rekord" by bol k smiechu. Tesla z okruhu nebude v ziadnom pripade predavana buduci rok, resp. nebude predavana vobec, ved kto by si kupil Teslu S s vykuchanym interierom a dojazdom par desiatok km ? :)
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 16:35
Re: U konkurence je super článek
Nepiš to ironicky = viz to množství diskuzí na který si stěžuješ = velký množství lidí to fakt nevědělo ;-)
Hned mě napadne velkej bojovník proti dotacím pro bezemisní auta WinDiesel :-!

Xy lidí reagovalo že to je koruna za litr = že to je o ničem :-)
Docela zajímavý KDE k tý koruně přišli = že se na ní shodli = přitom je to blbost = koruna to nebyla nikdy

Mám pocit že se to HODNĚ zlepšilo = a že i ti co věděli že tam NĚJAKÝ zvýhodnění je = netušili že to je třeba 30 km novejch dálnic ročně
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 16:32
Re: U konkurence je super článek
Jo jo, nebejt tebe tak tu nikdo neví, že na naftu je o něco nižší sazba spotřební daně.
Z tvého příspěvku se na první pohled zdá, že máš pocit, že už jsme to všichni pochopili. Takže je šance, že už s tím přestaneš otravovat?
Ne ne, co kdyby si diskuze začal číst někdo novej, co to ještě neví... chápu. Piš dál.
Avatar - Emel
20. 9. 2019 16:27
Re: U konkurence je super článek
Té diskuse já se neúčastním.
Kupuju benzínový auta... a žerou i trávu u cesty, takže z pohledu výběru spotřební daně a výstavby dálnic můžeš být spokojený :-)
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 16:26
Re: U konkurence je super článek
Ale že to TRVALO než to spoustě lidí došlo = žejo? :-|

Nevěřil bys kolik jich to ze začátku nejdřív odmítalo vysmívalo se popíralo
Avatar - _Karel_
20. 9. 2019 16:15
Re: U konkurence je super článek
O "sponzorovaný naftě" jsou téměř všechny diskuze, kterých se účastníš, nejen tato.
A ještě dlouho budou.
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 16:12
Re: U konkurence je super článek
No ale diskuze je o sponzorovaný naftě a tim výrazně pokřivenym trhu osobních aut = že to multimiliardový zvýhodňování nafty = a fakt by za to ročně šly postavit desítky km dálnic = mj podporuje i nákladní silniční dopravu = to je jen další blbej efekt týhle blbý dotace

Prostě taková Okta nebo Sup TDI vs TSI = bez dotace vůbec nedává smysl

Teď po Dieselgate se to mírně znormálnilo teda posunulo směrem k normálu
Avatar - Emel
20. 9. 2019 16:02
Re: U konkurence je super článek
Já o osobní dopravě nenapsal do tohohle vlákna ani ťuk, s ryccardem se bavíme o kamionech. No nic, už mlčím.
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 15:59
Re: U konkurence je super článek
Celý vlákno je dotovaný zvýhodněná nafta a tim zcela pokřivenej trh OSOBNÍCH aut. Že to zvýhodňování nafty má jako jeden z vedlejších efektů i určitou podporu silniční nákladní přepravy = to je smutná realita. Ale tam nafta PATŘÍ = bez dotací v osobnim autě nemá až na pár výjímek vůbec smysl. Bez dotací přes nižší daň a pokřivení při přepočtu z velkoobchodu na maloobchod který udělá ve prospěch asi 9 kg paliva v Ozzyho Mondeu = jak sme počítali :-)
Tak bez toho multimiliardovýho zvýhodňování by ti něco jako Golf TDI přišel naprosto nenormální = protože bez toho nafta dává smysl až ca od 3,5 tuny
Kravinu benzínovej kamion nekomentuju = uvidíme co https://www.e15.cz/…sta-voda-1358387
Avatar - Emel
20. 9. 2019 15:56
Re: U konkurence je super článek
Jak to že není řeč o nákladní dopravě? Celý tohle vlákno je vlak vs. kamion.
Jestli si myslíš, že by zvýšení spotřební daně z nafty vedlo k rozšíření benzínových kamionů nebo snad hromadnému přesunu na železnici... tak si to klidně mysli dál, já budu trénovat sebekontrolu a mlčet :-)
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 15:07
Re: U konkurence je super článek
To neni výplod civilizace = jen politika. Že se naftový auta díky tomu rozšířily na JEDINYM kontinentu = spíš víš ne?
Většinu ekonomů to leda tak sere. Taky nemusíš ZDRAŽIT naftu = můžeš i zlevnit benzín žejo ;-)

No souvislosti proč a že sou celkem známý = a zatim většina lidí tady popírala ŽE to tak vůbec je, což mě až překvapilo, a když pochopila ŽE to tak fakt je = tak aspoň hledá výmluvy..

Tady teď máš skoro NEJrozumnější reakci ze všech :-)
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 15:04
Re: U konkurence je super článek
Kam sme se to dostali = od popírání multimilardovýho zvýhodnění nafty po zpochybńování důsledků
Nemusel bych NIC = prostě když nebudeš výrazně dotačně a eště jednou kvůli jiný lahvi zvýhodňovat třeba Coca Colu před Pepsi = trh už si to nějak poskládá. KDYŽ dlouhodobě cpeš multimiliardy na to aby jedno z toho bylo zvýhodnění a druhý naopak = holt to časem trh pokřiví =až TAK že většina lidí považuje něco jako Golf TDI za naprosto normální. No ale ono to normální bez miliard dotací NENÍ = normální vychází nafta až tak o 3,5 tuny
Nevim kolik by přirozenou cestou bez dotací ubylo náklaďáků z těch 50 000 co tu denně křižuje = ale část prostě jo
A nejde jen o ně = prostě jestli si někdo koupí Colu nebo Pepsi musí bejt jeho rozhodnutí. Když daňově ovlivňovat tak leda tak čistou vodu před přeslazenou limonádou. Nebo bezemisní auto před chrličem..

Nebo holt dál můžeme = v našich podmínkách = místo třeba 30-40ti kilometrů novejch dálnic ročně = radši sponzorovat naftu a mírně podporovat tu kamionovou přepravu :D :-!
20. 9. 2019 14:28
Re: Tesla nezklamala
Akorát jsem na to koukal. ;-)
Avatar - Emel
20. 9. 2019 13:52
Re: U konkurence je super článek
Musel bys začít tím, že místo distribučních center u dálnic postavíš distribuční centra designovaná pro přímou nakládku na železnice... abys aspoň na jedné straně odstranil nutnost to překládat. Pak bys měl zásobování od výrobce do skladu po železnici, mezi distribučními centry by se musela zavést nějaká pravidelná "linková" nákladní doprava... a až pak ten finální rozvoz na pobočky by byl po silnici.
Na první pohled je jasný, že to je tržně neprůchozí... tohle by musel zavést rozkazem nějaký diktátor...
Avatar - Emel
19. 9. 2019 20:00
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Jediná ofiko informace byla, že zajeli rekord s tím Plaid na Laguna Seca a že bude dostupný pro S, X a Roadster cca. za rok.
S čím jezdí po Ringu a nakolik je to blízké budoucímu produkčnímu autu... to už jsou ty spekulace. Když čteš třeba tenhle článek https://electrek.co/2019/09/17/tesla-plaid-model-s-crushes-porsche-taycan-nurburgring-time/ , tak to jsou jen takové útržky, které si novináři spojují dohromady... ale bez záruky toho, že správně.
Avatar - Emel
19. 9. 2019 19:23
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Není jasno zejména v tom, co je zač to auto, co zajelo čas okolo 7:20... co je v tom za techniku, jestli už má tři motory nebo ne, jestli má sériové baterky... a tak.
21. 9. 2019 00:39
Re: Tesla nezklamala
Já také netvrdím, že to je jeho síť, jenom říkám, že jí propaguje. A z části jeho je, protože zakládací kapitál Ionity dalo VW, BMW, Ford a Daimler, takže je jasné, že všechny německé automobilky a Ford budou Ionity propagovat, protože to je jejich dceřiná společnost. Nevidím na tom nic špatného.
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 17:56
Re: Pioneering Spirit
No koukám puseno, že to do sebe leješ pravidelně - a JAK to panečku zabírá, když jsi tu za dnešek natrolila takových (hrubým odhadem) 60-80 komentů?
A co, taky je to dotované jako ta nafta?

Heleď, poradím Ti. Neseď pořád za compem, vyraž si někam ven - a třeba tam konečně potkáš nějakýho pořádnýho chlapa, který tvou žádostivost ukojí :D
20. 9. 2019 12:59
Re: U konkurence je super článek
To je výplod civilizace. Mě se ty kamiony taky nelíběj. Možná by pár procent toho co se veze po silnici dalo na vlaky přeložit, ale stejně se drtivý většiny těch kamionů zbavit nedokážeš. Taková je prostě realita a když zdražíš naftu, tak tím zdražíš všechno. Možná vláda jednoho dne dospěje do stavu osvícení a moudrosti kde se nacházíš ty a sjednotí spotřební daň na jednu úroveň. Jako já neříkám, že by tenhle rozdíl nešel zmenšit. Nejsem zásadně proti. Jen neznám všechny souvislosti, tak do toho nekafrám tak jako ty.
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 12:55
Re: Pioneering Spirit
Hele, ty střevo; jak tak koukám na různá zdejší témata, tak asi ne. Protože ty se vyprazďuješ všude a furt - a stále s tím nejsi hotová.
Ty jednou způsobíš veliké hlavy lámání studentům medicíny, až tě budou na hodinách anatomie probírat jako hamůňovský paradox - jak je možné, aby něco bylo TAKHLE MOC duté a prázdné - a přitom se to imrvére, furt-und-furt a kontinuálně vyprazdňovalo do nějakých 10 či více diskusí zároveň :D

Inu, to se pozná dobrej ročník - nebo, že by snad nočník? :D :D :D
Obsahově by to celkom odpovídalo :D
20. 9. 2019 11:45
Re: U konkurence je super článek
Aha takže on to někdo vzletně nazval průmyslovou revolucí a ty už vyhlížíš ty miliony nezaměstnaných. Čekáš, že to bude skokově jo ze dne na den nebo z roku na rok? Myslíš, že se to udělá samo a nebo spíš myslíš, že to bude postupný zavádění novinek a technologických procesů do firem. Částečné nebo úplně využití robotů na některé činnosti případně Cobotů v součinnosti s člověkem? U tebe je problém, že ty čekáš vždycky ve všem náhlý zvrat, revoluci a úderem do stolu všechno jinak. Jenže ono se to děje průběžně samo v součinnosti s vědeckým pokrokem. POSTUPNĚ. Na jednu stranu plácáš o milionech nezaměstnaných a na druhou jsi mlel o tom, že je potřeba tahat černoušky z Afriky protože bez nich trh práce v Evropě nepřežije. Tak jak to teda je? Ty seš tak vyplašenej ze všeho co si kde přečteš, že to je možná na nějakou ambulantní léčbu. Přečteš si o Průmysl 4.0 a už vidíš milion a půl nezaměstnaných. :D
20. 9. 2019 10:33
Re: U konkurence je super článek
máš pravdu a to je bohužel důvod proč je pohodlnější a rychlejší to poslat kamionem.
20. 9. 2019 10:31
Re: U konkurence je super článek
Hluboce se omlouvám, že jsem střelil od boku 1 korunu a ono je to v reálu 1,90. Doufám, že na tomhle mým omylu si svoje pošramocený ego honíš naposledy :D Ale jestli seš takovej chudáček, že si to ego na někom honit nutně musíš. Tak klidně pokračuj. Já to vydržím. :D Průmysl 4.0 nebude žádná revoluce ale evoluce způsobená vědeckým pokrokem, která některý pracovní obory a postupy modernizuje, zefektivní a změní. Ale ono se to děje průběžně ty revolucionáři, takže žádný supr velký změny jak ty předpovídáš zřejmě nebudou.
20. 9. 2019 10:24
Re: U konkurence je super článek
No tak z tvýho pohledu je o 2 Kč menší sazba spotřební daně blbost. To je ovšem jen tvůj pohled na věc. Tak ho neber jako nezpochybnitelný fakt. Polovina lokomotiv je elektrických a druhá polovina dieselových. Vodíkový nemáme. Ještě by bylo zajímavý zjistit kolik kilometrů ročně najezdí a kolik nákladu přepraví elektrický a dieselový. Takovou statistiku, ale těžko seženem, takže si vystačíme s tím, že 50% lokomotiv jezdí na tu tvoji dotovanou naftu. To není snaha oponovat, ale vysvětlit ti to. Si tak nějak pamatuju jak jsem se rozčiloval proč amíci stěhují svoji armádu po D1 a ne po železnici a ty si se mýmu nápadu vysmál. Považoval jsi přesun armády po D1 jako v pořádku. Takže zrovna ty pomlč o nějakým racionálním využívání železnic. Já jsem určitě pro je víc využívat.
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 08:38
Re: U konkurence je super článek
Riku,
s Hamůňou je to tak, jak to popisují Cimrmanovci ve hře Švestka.
Není schopna myšlenku udržet ani opustt :D
20. 9. 2019 08:29
Re: U konkurence je super článek
Jenom bych tě rád upozornil, že na tu "dotovanou" naftu jezděj i ty tvoje vlaky o kterých tak vzletně píšeš jako o spáse. Jasně pokud by se podařilo víc zboží přemístit na dráhu, tak by to bylo určitě supr, ale když kvůli něčemu, tak proto, aby se uvolnilo na silnicích.
20. 9. 2019 08:27
Re: U konkurence je super článek
Ano násobně víc. Jestli ti 0 za elektřinu a 11 korun za naftu tak nepřijde tak to s tou matematikou máš dost špatný. To nemluvím o ekonomických pobídkách na nákup EV. Fakt užasný. Proč do toho zase taháš intervence ČNB to už mi vůbec uniká. To je ten tvůj autismus a neschopnost rozvíjet jednu myšlenku :D Tak mě třeba vůbec nevadí. že je na naftu o 2 koruny menší spotřební daň. Ono to má možná svoji logiku. Na benzín jezdí jen osobní auta, ale na naftu všechno ostatní. tj. dodávky, nákladní auta, kamiony, vlaky, takže zdražení nafty (pokud by si to srovnal s benzínem) se ti promítne do ceny veškerýho zboží a služeb. Tudíž možná proto je nafta zvýhodněná těma 2 korunama na litru. Ty to vidíš jako tragédii. Já to beru jako že jsou tak od státu rozdaný karty a je mi to úplně fuk. Ač teď jezdím na benzín. Je úsměvný, že podle tvojí ideologie by si lidi nekoupili osobní naftový auto, kdyby na něm byla vyšší spotřební daň o 2 koruny. Jak je pak možný, že si lidi kupujou benzínový auta, kde ty 2 koruny platí a navíc ty auta víc žerou? To jde přeci úplně proti tvým poznatkům :-D Jaký změny prosím tě mají nastat s přechodem na Průmysl 4.0? To je něco jako měli komouši program Přestavba? :D :D
19. 9. 2019 22:58
Re: Tesla je nejdal
a ano ... mas pravdu, neuvedomil som si to "mnozne cislo" . obe skupiny su uplne mimo, ci uz tesla fanatici, alebo tesla hateri ... ani s jednou sa neda normalne komunikovat.

nie, to predsa nie je problem. pretoze ja si uvedomujem, ze nic nie je absolutna pravda, nic nie je na 100 %. v sucasnosti existuju spolocnosti ako Uber, Tesla, Netflix, pricom ani jedna z nich by za normalnych okolnosti nemala fungovat samostatne s tak obrovskymi dlhmi, ale kvoli nizkym urokovym sadzbam, tonami lacneho "cashu" a casto nelogickemu spravaniu trhu su stale s nami ... o to vacsi bude poprask, ked zacnu praskat. za normalnych okolnosti mala mat Tesla davno strategickeho investora v podobe niektorej z velkych automobiliek ... a podla mojho nazoru, by dnes Tesla vyrabala nie len technologicky skvele auta, ale aj kvalitne a spolahlive s vybornym servisom.
19. 9. 2019 16:46
Re: U konkurence je super článek
No jestli narážíš na to, že jsem konstatoval, že osidlování jiný planety mimo sluneční soustavu je utopie, tak v tom případě s Hawkingem teda nesouhlasím. To je fakt nápad snílka.

S elektrikářem žádnou 100% shodu nemáte a taky máte diametrálně odlišný způsob komunikace. On se nechová jako arogantníkretén a navíc jeho příspěvky ve mě vzbuzují dojem, že to o čem píše, tak tomu skutečně rozumí. Rovněž jeho způsob vyjadřování je kultivovanej a má hlavu a patu. Nepřirovnávej se k němu prosím tě. Mohlo by ho to urazit.
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 22:48
Re: Tesla nezklamala
A koho dalšího usvědčili? Poprosím včetně zdroje vyvozujícího trestně právní důsledky pro danou společnost.

Tesla je hlavně úplně někde jinde s účinností celého auta, když 770hp Model X má menší spotřebu než 400hp Audi e-tron.

A jen pro upřesnění, když je elektromobil neefektivní, kam se ta energie ztrácí? Že by do tepla? A že k tomu pak potřebuješ chlazení motoru kapalinou? Žádné ztráty = žádné chlazení.
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 18:31
Re: Pioneering Spirit
Inu, není nad laskavé a milé lidské slovo, prodchnuté takovým tím správným lidským teplem, které (jak vidno) vychází z ... mocných a v pravém slova smyslu hlubokých vlastních zážitků :)

Hele, ale něco by jsi si měla nechat pro sebe, přece na sebe nemůžeš vyvalit úplně všechno :D

A kde že to vlastně študuješ nebo snad pracuješ? Že tam sbíráš takto silné zkušenosti? :D
Avatar - Hammunasakra
20. 9. 2019 15:45
Re: U konkurence je super článek
To je SAKRA mimo = neni to totiž o nákladní dopravě = ale naopak o sponzorování dlouhodobym zvýhodňování jednoho paliva z ropy před druhym = tim částečně zvýhodněná nákladní doprava = a těch 50 000 kamionů co tu denně křižuje je fakt HODNĚ = je jen jeden z důsledků

Sorry ale tenhle příspěvek máš KOMPLET BLBĚ

Znova = neni řeč o nákladní dopravě = ale o ZVÝHODNĚNÍ nafty = ročně v desítkách miliard = což je přece TEN důvod proč sou v Evropě rozšířený naftový osobní auta = a ve zbytku světa ne
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 09:12
Re: Pioneering Spirit
Po očku je sleduju, protože mají blízko k nano-technologiím, které bezvýhradně obdivuju :) Na konci letošního roku (resp. přelomu 19/20) se mají rozjet, takže nejpozději o prázdninách 2020 se uvidí, zda se tam realizují vize nebo tunely ;-)
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 09:06
Re: Kde je Nokia?
Každá technologie byla jednou pionýrská a každá bude jednou v důchodě, to tak prostě je

Záměrně jsem zmínil, že jel zaseklý v koloně kamionů, z nichž každý skutečně DOST smrděl
Co pochopím a co ne, nech prosím na mně, ano? Držme se věcného tónu.
Ale v tomto konkrétním případě máš pravdu, pokud tam jel skutečně dobrovolně, tak to pochopit doopravdy nedokážu...

BTW, balada v duši... no nevím jestli bych si ji chtěl dopřávat jako nějaký relax :-)

Balada je lyricko-epický veršovaný útvar mnohdy s ponurým, strašidelným dějem a většinou nešťastným, někdy až tragickým koncem. Námětem je v mnoha případech provinění člověka, které je potrestáno řízením nadpřirozených bytostí či osudu. Balady mají prudký dějový spád a bohatý jazyk, častým jevem je sugestivní a zkratkovitý dialog mezi postavami.
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 08:33
Re: Pioneering Spirit
Pokud vím, tak problémy s tím, že s penězi investorů zachází vcelku dosti svérázně, měl (či snad možná stále ještě má) i Musk a Tesla?

No nic, jdu se věnovat práci :)
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 00:39
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
Takže buďto neděláš nic, nebo děláš to, za co se i ty sama stydíš :D

Inu, nepřekvapuješ
19. 9. 2019 22:00
Re: Tesla je nejdal
Jasne, mohol, ale Porsche sa zacne predavat do konca tohoto roka. Tesla, ktora jazdila na okruhu sa nebude predavat ani o rok. Suhlasim ale v jednom, ze nikto z nas nevie, ake auta v skutocnosti na okruhu jazdia, resp. ako daleko maju k skutocnemu produkcnemu modelu predavanemu v salone.
19. 9. 2019 21:21
Re: Tesla je nejdal
ale Ty ani ja predsa nevieme, aka tazka bola tato Tesla. som si na 99,99 % isty, ze hmotnost znizili maximalne ako sa len dalo ... dokonca aj upravili kapacitu baterii tak, aby im vystacila na pozadovany vykon a cas jazdy ... a ani o kusok viac ...
Avatar - Jerry.Gunman
19. 9. 2019 17:44
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
A co vlastně děláš, tedy když zrovna nesedíš za kompem a moudra z tebe nestříkají ze zteřelé hadice fekálního vozu?
Jsi ještě někde na škole nebo už pracuješ?
Avatar - Jerry.Gunman
19. 9. 2019 17:24
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
A co vlastně děláš, tedy když zrovna nesedíš za kompem a moudra z tebe nestříkají ze zteřelé hadice fekálního vozu?
Jsi ještě někde na škole nebo už pracuješ?


Co se týká tvého ostatního plácání, prsení se a hamuňkování, budeš muset zase nějakou dobu počkat. Můžeš se ale utěšovat tím, že očekváním se touha tříbí - a ty jsi na mne tak natěšená, že až... ale vždyť ty víš :D

Teď ale vskutku na tebe... nemám čas :D https://www.youtube.com/watch?…
19. 9. 2019 16:39
Re: U konkurence je super článek
Jenže když nebudeš elektromobilitu masově dotovat a zvýhodňovat (násobně víc než naftu) tak budou prodeje tvořit pár procent jako do teď. Tyhle auta do zásuvky jsou prostě slepá cesta. Respektive v masovým měřítku. Kolem nějakých 10-20% v celkovým mixu můžou nakonec dosáhnout. A čím pak budeš chtít sanovat výpadek na straně příjmů do státního rozpočtu to fakt nevím. Stejně se na to bude muset uvalit nějaká daň. Z prodeje paliv stát ročně vybere na spotřební dani z paliv asi 90 mld. Představ si že by všechna auta jezdila na elektřinu. Kde těch 90 mld co ti vypadne seženeš? To je panečku zvýhodnění a dotování elektromobilů oproti fosilním palivům. 90 mld ročně. To ti teda nevadí. Zvláštní, ale nafta kde je spotřební daň 47% ta ti vadí.
Avatar - Jerry.Gunman
19. 9. 2019 16:09
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
No vidíš, jak ti to jde. Už je to zase ta stará hamůňoidní Ha, muňka! Sakra
Ale musím tě zklamat kočeno
Dneska se budeš muset dlachnit sama, mám na starosti důležitější věci, nežli tvoje tlachy. Ale slibuju, až někdy opět nebudu mít půl dne co dělat, udělám si na tebe čas :D

Tak si ještě pákrát odblinkni, napiš něco ve smyslu "viz já 38:16" a podobně a můžeš odfrčet
Čau, puseno :D
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 15:55
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
:yes: :yes: :-!

Teď speciál pro ryccarda = viz elektrikar 15:39 neslyšel si to už někdy? Tolik k tvejm nesmyslum a utopistickejm ideologiim ´= už mě tvý vymejšlení kravin fakt nebaví :-|
19. 9. 2019 15:09
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
ake "argumenty" ? ved Tvoje reakcie typu "Ne ne ne = NE" ... ved sa spravas ako hystericka zenska ... fakt nema zmysel komunikovat s niekym, kto je tak evidentne nevyrovnany. vsetci si tu z Teba robia ***, ja som s Tebou skusil komunikovat normalne ako s dospelym clovekom a dostalo sa mi uplne rovnakej reakcie. preco by som v diskusii s Tebou pokracoval ? vytahujes si co sa Ti hodi. riesis "dotacie" na naftu, ale neriesis bilonove USD dotacie na fotovoltaiku a veterne elektrarne. riesis vplyv tazby ropy na zivotne prostredie, ale ignorujes vplyv tazby vzacnych kovov na zivotne prostredie. obnovitelne zdroje energie maju o.i. zabranit oteplovaniu planety, pricom je exaktne dokazane, ze prave na poliach veternych elektrarni je priemerna teplota vyssia o priblizne 2 stupne, co ma mimoriadne negativny vplyv na zivotne prostredie. ziadne z riesenii dnes nie je idealne, ale Ty stale riesis len jednu jedinu temu a reagujes absolutne neadekvatne aj ked sa s Tebou niekto snazi komunikovat ako s dospelym clovekom. takze zial nie, nema zmysel s Tebou "diskutovat".
Avatar - speedfred
19. 9. 2019 14:58
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
Ešte by mohli na Teslu hodiť nejakú plachtu (fúka tam občas dosť) a bola by poháňaná ekologicky možno zo 70%.
21. 9. 2019 08:33
Re: Tesla nezklamala
Stále to samé. Nazýváš někoho sektou a sám nejsi schopný sebereflexe u takového rozsahu jako byla dieselgate.
VW brutálně podvádělo (je uplně jedno jestli podvádějí i ostatní), vykřikovalo jak vše vyšetří a najde kdo za to může (to se do dnes nestalo) a to vše je přehlíženo a nebo dokonce dáváno na roveň toho, že se někde napsalo někde křivé obvinění.
PS: Právě dieselgate ukázalo jak je nutné hledat alternativu, protože odhalilo, že nějaké udávané hodnoty škodlivin z aut jsou jen pohádka a skutečnost je daleko horší.
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 23:45
Re: Tesla nezklamala
Tak to pozor! Já píšu, že z principu koncern VW nemůže být lepší než Tesla. Z principu šířky a hloubky dodavatelského řetězce. Jejich neefektivity ve vývoji (nikoliv výrobě) a reakčních dob. Nikde není napsané, že například Rimac, nebo Číňani, nemůžou být lepší než Tesla.

Já se pouze snažím používat selský rozum, fakta a dívat se trochu dále do budoucnosti. Ty už jsi někde viděl nějakého příznivce Zemana používat argmunety, ano? :-[] :-[] :-[]
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 23:24
Re: Tesla nezklamala
Aha, takže každý komu vadí smradlavá a zdravotně závadná auta na cestách, a je rád, když se dělá něco pro zlepšení, tak je člen sekty. A jak se tak sekta jmenuje? Sekta příznivců zdravého rozumu? Nebo sekta za zdravé děti? Nebo sekta proti rakovině???

Říká ti něco vývoj in-house a outsourcing? Protože Porsche jen čeká, co mu ten, nebo ten dodá (Bosch, Siemens, Continental, LG Chem, CATL...), tak narozdíl od Tesly, která si klíčové komponenty (ECU, KLE, BMS, motory, atd.) navrhuje a vyrábí již přes 10 let in-house, nemůže z principu věci konkurovat Tesle. U VW je to prostě z logiky věci podřadná technika a to ještě zpožděná o několik let (ano, tak dlouho v případě outsourcingu trvá, než ta daná technologie "probublá" až k automobilce, oni ti dodavatelé totiž také nikam nespěchají a mají své ekonomické cykly u svých výrobků). U Tesly pokud má nějaký inženýr dobrý nápad, zaklepe vedle na kolegu a do týdne to může být implementováno ve výrobní lince. Jak dlouho to trvá u VW? Rok? Dva? Kolik musí komunikovat dodavatelů mezi sebou? 4? 5?
20. 9. 2019 22:05
Re: Tesla nezklamala
A jak by jsi nazval takové lidi co nejsou schopní přiznat podvod dieselgate, když o Muskovi za jeden výrok mluvíš takhle?
PS: Psát o ultrafans a pak zlehčovat dieselgate je dost protichůdné.
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 22:00
Re: Tesla nezklamala
*** to, rozhodně twitterový účet jeho dosahu by si neměl něco podobného dovolit i z důvodu poškození toho chlápka...
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 21:50
Re: Tesla nezklamala
Špatně, za vše může Róbertek Bosch. Ten to celé zosnoval a das autu zákeřně vnutil.
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 21:49
Re: Tesla nezklamala
Tak on ten pán je tam celkem známá postavička dlouhodobě se tam vyskytující, ale tím se nechci Muska zastávat. Rozhodně to byla chyba. Každopádně opět to staré dobré přísloví, že pesimista je optimista se zkušenostmi a kdo nic nedělá, nic nezk**ví... Kdyby se nesnažil nic dělat, tak by měl klid. To známe z vlastní zkušenosti, každého potrestat dle zásluhy. :no:
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 21:36
Re: Tesla nezklamala
A napadla tě třeba taková drobnost, že ten Musk z něčeho vycházel? Nebo se domníváš, že měl vnuknutí, že je to pedofil? Ono je Thajsko hodně chudá země a sám asi tušíš, co tam někteří "turisté" jezdí hledat. Tím netvrdím, že to musí být pravda. Ale také nikdo z nás asi stoprocentně neví, že to pravda není.
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 20:46
Re: Tesla nezklamala
Jasně a ty jsi u toho byl, že jsi se pasoval do role soudce. :yes: Nebo jsi dokonce obou stranám radil co a proč mají říkat :-[]
Avatar - elektrikar
20. 9. 2019 18:08
Re: Tesla nezklamala
Myslíš ultra hatery? Jinak posmívat se někomu za testování a prototypování, tomu říkám vrchol ubožáctví
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 17:47
Re: U konkurence je super článek
No a takhle si nedáš poradit s ničim = viz to NÁSOBNĚ VÍC

Dohnat rozsah kterym evropa totálně pokřivila trh ve prospěch nafty = to zřejmě nikdy EV nedaj. Otázka je proč si ty a LORASI kterej nejdřív stejně jako WinDiesel ani nevěřil že nafta je v obřim měřítku zvýhodňovaná myslíte že EV sou NÁSOBNĚ VÍC = i když teď si to rafinovaně už trochu poupravil :-)

Je to furt ta ČNB a kurz 25,10 kterej si jim přes PŘEDTIM varování sežral a realita https://www.kurzy.cz/…en-od-16-9-2019/ ty se rozhoduješ na základě.. svýho POCITU? Dojmu? Ideologie? Jak to CHCEŠ aby to bylo? Vs znalost = jedno jestli elektrikarova v jeho oboru a moje v mym

Jo NErovná daň umělý zvýhodnění nafty před benzínem = mi vadí. Mělo by každýmu = zajímavý že spoustě lidí ne = za normální považujou tak jak věci sou = ostatně 30 let po ekonomickym bankrotu komunistů = spouta lidí chce návrat socialismu :-) Ty jak se zdá nejsi zatim ani v úrovni pochopit PROČ je ta snaha omezit spalovací motory

Takže jo = když nějakej idiot úmyslně daňově i objemovou hmotností zvýhodní např. tu Colu před Pepsi a navíc když to povede k zvýhodňování silniční nákladní přepravy = tak to všem kdo tomu rozumí vadí. Až VELMI zajímavá je reakce většiny co neví neznají :D :-! :*)

Jiná forma daně = to je úplná trivialita = ostatně zdanění např. dle vlastnictví vozu včetně ujetejch km by bylo možná i celkově lepší. Ostatně s nástupem rozšířenim Průmyslu 4.0 bude muset přijít obecně sposta VELKEJCH změn = pro dost lidí možná až nepředstavitelnejch
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 15:39
Re: Tak hlavně aby ten Tesla prototyp
2016: dosáhnout limitů Euro 6c je mimo fyzikální limity, politici po nás chtějí nemožné
2019: naše motory dosahují emisí na úrovni 20% normy Euro 6c
Avatar - Hammunasakra
19. 9. 2019 14:35
Re: U konkurence je super článek
ODPOVĚDĚL = jak to že to NENI masivnější ale naopak daleko MENŠÍ
A taky proč mi to nevadí

Rozdíl jestli kačka nebo dvě je dost rozdíl = skoro o 100% ;-)
Rozdíl dál narůstá zvýhodněnim přes objemovou hmotnost = to všechno na podporu tisící náklaďáků na silnicích = místo železnice

Jo vadí mi to stejně jako by mi vadilo daňový zvýhodnění Coca Coly před Pepsi Colou nebo naopak = snad ta doba pomalu končí
Avatar - kari.laz
19. 9. 2019 12:34
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
"Tato Tesla bude sériová příští rok"

A pak se v roce 2023 dovíme, že příští rok už to opravdu bude ve výrobě :D :D :D
Avatar - WinDiesel
19. 9. 2019 12:24
Re: Vyhýbavá taktika Porsche
za rok, nebo za 2, nebo nikdy komiku
Avatar - fOE
19. 9. 2019 11:50
Re: Je to čím dál praštěnější
:yes: :-)
19. 9. 2019 12:52
Re: U konkurence je super článek
Pořád si se nějak nevyjádřil k tomu proč ti vadí "sponzorování" nafty vůči benzínu a nevadí ti nesrovnatelně větší sponzorování elektřiny. Jestli u tý nafty jsou to miliardy tak u elektřiny jsou to stovky miliard. Proč tohle nezmiňuješ a neřešíš pane ekonome?
Avatar - WinDiesel
19. 9. 2019 12:25
Re: WinDiesel, Fostek a další zoufalci
děkujeme že jsi nás označil
a pošleš taky na nás nějaké elektrické komando?
jsi komik a zoufalec :-!