Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Explorer
| 4. 11. 2019 16:44
:-( :-(
Parádní auto, moc se mi líbí, už jsem si na něj myslel a měl jsem strach, že bude za 1,5 mega. Byl jsem naivní.
Re: Explorer
| 5. 11. 2019 12:36
za 2,4 luxusnější bratříček Lincoln Aviator https://www.spiritcars.cz/…e-4x4-black.html
Re: Re: Explorer
| 5. 11. 2019 13:17
To je ale hnus... zlatej Explorer...
Re: Re: Re: Explorer
| 5. 11. 2019 19:40
v čem jako?
Re: Explorer
| 5. 11. 2019 18:37
Nejsem úplně fanda SUV, ale tohle se mi fakt líbí. 450 hybridních koní za nějakých 1,8 mega v reálu? Nekup to! Ford není zrovna v pozici, kdy by si mohl dovolit nedávat slevy.
krasa
| 4. 11. 2019 17:54
auto krasne... tento americky look ocenujem ... len sa obavam ze u nas si za 2 melony zakaznik uz proste kupi nieco ine ;-\ ... keby to stalo 1,5 melona nepoviem nic ale 2 melony je za mna kusok "cez ciaru" .. ale cas ukaze a aj samotny trh ci je to adekvatna cena .. drzim palce :yes:

a jeho najvacsi konkurent u nas? zeby touareg?
Re: krasa
| 4. 11. 2019 18:58
Adekvátní cena to je, v této kategorii SUV působí jenom prémie, Touareg a nyní i Ford. Samozřejmě mohou být předsudky a Ford takovou cenu neunese, ale prodávat v podstatě prémiovou techniku za 1,5 mega by byla blbost a bylo by to ztrátové pro automobilku.
Re: Re: krasa
| 4. 11. 2019 19:22
Může být. Ale že by to byla spása pro evropské prodeje Fordu, to asi ne. ;-)
Re: Re: Re: krasa
| 4. 11. 2019 21:01
No spása určitě ne, prodeje musí Ford spasit Fiestou, Focusem nebo Kugou.
| 4. 11. 2019 21:02
Jestli bude Ford takhle pokračovat, tak ho už nespasí nic. Focus s tříválcema, Mondeo oproti předchozí generaci horší a dražší, Kuga je hnusná. Takže mu zbývá tak akorát Fiesta a pak tyhle dvě velký SUV - Edge a tohle. Obojí dobrý auta, ale ty ceny jsou naprosto mimo.
Re: Re: Re: Re: krasa
| 4. 11. 2019 21:09
Ford chce hlavně osobáky mimo Mustang zcela zrušit a dělat jen SUV, crossovery a pikapy. No když si myslí že je to spasí,zatím sou na tom z velké trojky nejhůř
| 5. 11. 2019 13:18
To by mne zajímalo, v čem je Mondeo MK5 horší, než Mondeo MK4 ? Povídej.... měl jsem (mám) obě..
| 4. 11. 2019 19:34
skoda ze u nas nemame aj hyundai palisade a kiu telluride ... ktore su zhruba podobne velke aj vykonne ako tento explorer... takze v tomto ma u nas v eu v podstate aj istu vyhodu ze okrem touaregu tu priameho konkurenta vlastne ani nema.. alebo?

teraz ma napada este novy land rover discovery.. aj ten by exploreru u nas mohol konkurovat ... vid jeho verzie napr: 3.0V6 dizel 190kw v cene 1,6 melona.. rovnako 3.0V6 benzin 250kw v cene 1,6 melona ....ta hybridna technologia je proste drahsia ako len "cisty dizel" alebo "cisty benzin" ;-\
| 4. 11. 2019 21:07
Cenu kolem 2M jsem čekal i když mě přijde moc. Bude záležet kolik půjde srazit slevou. Konkurence je zatim jen z řad prémie. Q7tfsie a GLE350de zatím nemají ceník a X5 45e má ceníkovou cenu ve srovnatelné výbavě 2,6M, se slevou 12-14% to dělá něco kolem 2,25M. Pokud by byl Explorer za ceníkovou, tak si připlatim za X5. Za nějakých 1,7 by to byla jiná.
| 4. 11. 2019 21:11
Cpeš sem "konkurenci", která není konkurencí. 450hp PHEV se šestiválcem ve velkém SUV má dnes jenom Porsche, Audi a chystá ji VW (Touareg R).
| 4. 11. 2019 22:52
XC90 hybrid taky má, i když pravda to už cenově vyjde podobně. A pak je taky Lexus RX 450h, který je jednak od firmy, která s tím narozdíl od Fordu má letité zkušenosti a světe div se, je opět levnější.
Re: Re: Re: Re: Re: krasa
| 5. 11. 2019 00:03
XC90 má hybrid se čtyřválcem a jako čtyřválec také jezdí, k šestiválcovým hybridům si ani nečichne. Navíc jak jsem psal jinde, XC90 je v podstatě mainstreamová technika nejen ohledně motorů, ale uspořádáním celého powertrainu Líbivý kabátek, ale pokud jde někdo více do hloubky a za své peníze chce i odpovídající techniku, tak XC90 vyřadí ze seznamu. Ford ač mainstreamová automobilka, tady nabízí prémiovou techniku a za nižší peníze než prémie. Jestli ta nižší cena je dostatečně nižší aby vyrovnala handicap nižší image Fordu je na jinou diskuzi, ale technicky jasně převyšuje Volvo.
| 4. 11. 2019 20:57
Jedinej argument, proč si místo tohohle nekoupit XC90, která pravděpodobně bude i levnejší?
| 4. 11. 2019 21:08
Dám ti jich klidně několik.
1. Ford má šestiválec, Volvo má vyhoněné čtyřhrnky
2. Ford má prémiovou koncepci s motorem podél plus 4x4 přes diferenciál, Volvo má mainstreamovou koncepci s motorem naštorc a s haldexem na 4x4
3. Ford je znatelně větší
4. Ford má klasický víceprvek s vinutými pružinami, Volvo má vzadu listové péro a skáče jak koza.
5. Volvo vůbec nenabízí 450 hp.
Re: krasa
| 4. 11. 2019 20:07
tusim, že to bude vetsi nez Tuareg, ne? minimalne na tech fotkach to vypada brutalne dlouhý. tak na pul cesty mezi GLE a GLS.
Fajn auto pro lidi, co chtějí obrovský luxusní SUV a nechtějí ve svém okolí budit dojem, že si žijí až moc nad pomery:D nezasvecenej člověk asi nevytuší, že ten Ford stál 2 mega.
| 4. 11. 2019 20:40
ano je dlhsi od touarega... o nejakych 17cm.. v razvore o 12cm.. ale napriklad aj v malej triede alebo v nizsej strednej triede mas vozy ktore sa od seba lisia aj o 10-15cm a napriek tomu si vzajomne priamo konkuruju ... cize v pohode .. navyse pri tak velkych vozoch sa aj 15cm pri pohlade na ne strati daleko skor ako na podstatne mensich hatchoch

povedal by som ze dnes v eu mame 3 velke premiu nahanajuce ( ale nadalej nepremiove ) SUVecka: touareg explorer a discovery ( lebo premiant je tu za mna az range rover ale land rover je taka ta este nepremiova podskupina celej znacky ) ... :yes:

skoda tej velkej kie aj hyundaia ze v eu nie u ... mohlo to byt este zaujimavejsie ... ale vdaka bohu aj za tohto explorera.... :yes:
| 4. 11. 2019 20:59
Novy discovery je neuveritelne skaredy auto. Narozdil od staryho, ktery melo styl. Sak taky skoro zadny nejsou.
EU zakazniky neprodejný šunt a...
| 4. 11. 2019 18:16
...a vlakem zpátky :-)
Neprodejné
| 4. 11. 2019 20:57
No to bych chtěl vidět, kolik tohohle prodají. Pochybuju, že ten, kdo má dva mega na auto, si koupí Forda. Explorer je dobrý auto, ale za tuhle cenu je to neprodejný.
| 4. 11. 2019 20:59
Jedinej argument, proč si místo tohohle nekoupit XC90, která pravděpodobně bude i levnejší?
| 4. 11. 2019 21:00
A proc zrovna xc90?
| 4. 11. 2019 21:03
A proč ne? Je to přímá konkurence a narozdíl od Fordu je to prémie (no i když...). A když takový auto vyjde levnějš (jakože vyjde), je někde něco dost špatně, nemyslíte?
| 4. 11. 2019 21:18
Xc90 je fakt krasny auto. Ale ze soucasnych Volv mi ve vztahu ke konkurenci prijde jako nejslabsi clabek automobilky.
| 5. 11. 2019 12:37
Ford má taky prémii, Lincoln Aviator https://www.spiritcars.cz/…e-4x4-black.html
| 4. 11. 2019 21:07
Já bych popravdě zase nenašel důvod pro koupi XC90 místo tohoto.
Pokud chceš ale jedinej argument - co třeba motor. A pro někoho schopnosti např. na kouli. Pro mě je tohle chlapácký auto a Volvo navoněná slečinka.
Další amerika v čr
| 4. 11. 2019 21:06
cena je vyšší, ale je to další amerika v čr a i přes hybrid je to aspon benzín a V6. Takže určitě pozitivum že je tu v nabídce a je to doplnění nabídky Mustangu pro všechny co chtěj ameriku ale zároven nechtěj kupé nebo už ho maj
Multivan
| 5. 11. 2019 09:45
Hodně se tu srovnává s SUV typu Touareg nebo XC90, to ale nejsou auta, který by uvezly 7 lidí a víc než dvě kabelky. Když jsou lidi schopní dát za Multivana s 4x4 a pořád jen dvoulitrovym dieselem přes 2 mega, možná že právě tohle by pro pár z nich mohla být alternativa...
Re: Multivan
| 5. 11. 2019 13:19
To ale tenhle neuveze taky. Sedm lidí a použitelný kufr, to už musí být nějaká dodávka nebo full size VAN v USA (což je segment, který v Evropě vůbec nemáme, a asi nejblíž mu byl Renault Espace předposlední generace). Je třeba ovšem také dodat, že auta přes pět metrů už jsou v Evropě problematická z hlediska parkování atd, přeci jen toho prostoru je tu prostě méně.

Multivana za dvě mega si koupí jenom debil. Když už chci nebo z nějakého důvodu musím jezdit dodávkou, tak se to dá sehnat za půlku a bude to jezdit furt stejně (blbě), ale někdy je holt priorita prostor / počet přepravovaných osob.
Re: Re: Multivan
| 5. 11. 2019 19:42
fullsize van už je jen duo Chevrolet Express a GMC Savana, Dodge dávno velké vany zrušil a ted tam bouchá přelepený fiaty a Ford tam tlačí Transit, řada E už okrajová věc a hlavně jako šasis, ne klasické vany....
Re: Multivan
| 6. 11. 2019 10:44
Ja bych to srovnal kdyz tak az s BMW X7 , Mercedes GLS...tedy velikostne....auta jsou pres 5 metru vsechny....a napr velikostne ma kufr u Exploreru v sedmim mistnem usporadani 330 litru....u
BMW X7 326 litru...

Samozrejme realne srovnani nevim....ale cenikova cena okolo 2 mio za danou technickou uroven me prijde adekvatni...kor kdyz se podivame do seznamu standardni vybavy.... Jsem zvedav, zdali bude jeste nejaka podpora....O:)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku