Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mitsubishi Space Star má po faceliftu. Přinesl modernější vzhled a kvalitnější interiér

Omlazovací procedura modelu Space Star se zaměřila především na vnější vzhled. Interiér se měnil jen lehce a má teď lepší infotainment.
Zpět na článek
18. 11. 2019 17:45
Tohle je schopný
jít po krku Dacii.
Je to neškdný jednoduchý autíčko co si na nic nehraje s dobrou cenovkou. Spotřební bezproblémová věc.
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 16:35
minimitsu
kazdopadne je to zase o kusok lepsie ako ten sucasny trosku az damsky posobiaci space star... tento novy na mna posobi uz predsa len viac chlapsky.... aj ked tie predne kukadla su za mna akesi az zbytocne velke... pochvala za smerovky v spatnych zrkadlach... sam viem z praxe uz ze je to fajn riesenie ... a clovek si ich aj vidi ked "odbocuje" .. alebo nebodaj ked ich zabudne vypnut ....

v interieri som tiez cakal viac zmien ale na druhej strane chapem ze je to prioritne nadalej auto pre juhovychodnu aziu ( svojou cenou aj svojim know-how ) a jeho ciel nie je nahanat europsky Up alebo pandu .. aj ked priestorovo aj dynamikou sa ani medzi europskymi miniautami iste nestrati.... takze za mna fajn ze je to nadalej velmi jednoduche lahke a prakticke mini .... a je len fajn ze uz vyzera konecne viac k svetu a nie ako nejaka seda myska ... snad este nejake 2-3 roky na trhu ( aj u nas ) pobudne ... navyse miniaut je stale v ponuke na trhu pomenej a pomenej takze moze tazit nakoniec aj z toho ze konkurencia v tejto triede moc ani nepribuda ale naopak slabne.... v tej zltej ( na tych 15tkach ) je moc pekny :yes:
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 18:01
Re: nakonec japonec
v triede miniaut dnes uz obecne tych stvorvalcov moc nemame :'-( .. smutne ale co spravis

na druhej strane je to nadalej klasicka atmo.. jednoduchy tocivy motor... ktory skutocne ani moc nezerie a nema ani moc zadrhelov... a je udajne tichy a jazdis tam za 5,5L aj po meste .. viac o tom napriklad aj tu: https://www.autanet.cz/…chy-a-levny-3696 ( to ja v meste ani pod 6,5L nejdem s mojim len o kusok vacsim malym autom .. to ani nahodou ) ... takze v tomto je space star nadalej idealna nakupna taska ktora toho ani v rusnom meste moc nespapa :yes:

nieco na pousmiatie: https://www.youtube.com/watch?… ( 1,2ka... 2 ludia v aute a s vypnutou klimou ) ;-) .. ale vzhladom na to ze je to mini .. tak za mna celkom si to hasi :D
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 17:47
Re: Tohle je schopný
a to je prave to preco ma uspech aj mimo "domoviny" .. ze je lahucke a maximalne jednoduche... co v pripade miniaut je vzdy silna deviza bez ohladu na "vyspelost a narocnost trhu" .... ;-) :yes:

navyse teraz uz aj celkom "napadne" vyzera.. uz to nie je taka nuda ako doteraz takze hadam aj ako taka mestska stylovka to moze zaujat ... cize nadalej nenarocna a velmi jednoducha ale zaroven uz vyzorovo kusok aj stylova nakupna taska :yes:
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 17:22
Re: minimitsu
v juhovychodnej azii cakam jeho dalsi uspech... tu je kusok realnejsi pohlad na auto https://www.youtube.com/watch?… :yes:

ale hadam nadalej co to preda aj u nas.... ale hlavne som rad ze este neskoncilo uplne ... lebo taketo jednoduche auto za mna stale ma co ponuknut... a to nielen zakaznikovi v thajsku ci vietname ale ako vidime ( podla predajov ) dari sa mu zaujat zakaznikov aj v bohatom nemecku ci holandsku... takze ta celkova jednoduchost je nadalej ziadana zda sa aj inde vo svete a nielen v jeho domovine teda v juhovychodnej azii ;-) ...
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 17:11
Re: minimitsu
ta 1,2ka je tu za mna prave idealna volba.... a nakoniec je to stale vykonovo lepsie mini ako nejake citigo :yes:

ako urcite to na pomery miniaut nie je zle auto ani pre europana ... hlavne aj razvor je tu fajn... 2450 mm je na urovni uz o triedu vacsieho dnesneho noveho swiftu a vacsi ako v cigigu alebo picante a pod...
Avatar - Jenik3
18. 11. 2019 17:56
nakonec japonec
Oni umi delat dobra, jednoducha a funkcni auta. Davam body dolu za 3 valcovy motor. FUJ.
Avatar - lamal
18. 11. 2019 17:17
Re: minimitsu
citigo 1.0 75k nie je pomale, je to nieco podobne... tak ako toto, do 80kmh svizne a do 120 pouzitelne pri troche planovania aj na predbehnutie... citigo ma dospelejsie jazdne vlastnosti a o nieco lepsiu bezpecnost... Mii CG a uP su vyspele auta, prisli v dobe padu segmentu, to je jedina smola... keby tu boli tak pred 10 rokmi tak sa predavaju lepsie
Avatar - lamal
18. 11. 2019 16:53
Re: minimitsu
to podstatne vylepsili... pasivna bezpecnost je stale slusna, oplati sa ho viac kupit ako dáciu... ak si udrzi nizku cenu so slusnou vybavou, je to dobry kauf, vyzera slušne aj vo vnutri... 1.2ka da 100ku pod 11s a je celkom pruzna... k tomu dobra spotreba a spolahlivost, gúd celkovo..
Avatar - _Karel_
18. 11. 2019 19:09
Mitsu
Nic proti Mitsu nemám, ale nějak moc nevěřím, že v Evropě přežije. Všechny modely ukrutně zastaralé, snad ještě jakž takž Eclipse Cross...
Avatar - lamal
19. 11. 2019 11:57
Re: Fejs
zalezi ... teraz vyzera k svetu a ma pouzitelny interier ak zostane cena... pasivna bezpecnost nie je spatna, je to relativne tuhe auto, takze stale lepsie ako napr. uz spominane dacie... oproti swiftu je to otazka, neviem ako su priestorovo zhodne
19. 11. 2019 06:23
Re: minimitsu
JJ, přesně, je to naprosto chlapské auto. Vyvážené proporce, hezky rozkročený postoj, pěkná kola hmotově fungující s karoserií, ostrý vzhled.
Opravdu nádhera na kolech. :yes:
Avatar - twistedTSD
18. 11. 2019 23:34
Fejs
Space Star potřeboval novou generaci, ne facelift. V plné palbě vypadá docela hezky, ale důvody, proč nevzít pravděpodobně mnohem dospělejší Swift, se hledají jen těžko.
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 21:40
Re: minimitsu
ja som v space stare kedysi uz aj sedel ( velkostne je to v kabine asi ako prva fabia ...cize ziadna tragedia ) ..bolo to este v casoch ked sa u nas prave len v tridiame predaval a nikde inde na slovensku ani v cz .. to bolo este niekedy okolo roku 2013-2014 ... a to bolo este pred tym jeho prvym faceliftom takze vtedy space star vyzeral este takto "absolutne nestylovo" https://www.auto.cz/…vat-nebude-73338 ... az potom uz sa to vyzorovo tym spominanym prvym faceliftom zlepsilo https://img2.auto.cz/…ull/5497447_.jpg a teraz tento najnovsi druhy facelift s dynamickym stitom je za mna aj najkukatelnejsi https://img2.auto.cz/…ull/6033835_.jpg :yes: to auto zreje ako vino :yes: .. len snad uz raz dozreje aj komplet nova generacia :-[] ;-\

PS: ano maju.... a uz som tam ( cestou zo Slanca ) neraz videl dobijat nejake to PHEVecko ... zrejme si to tam sukromnici zakaznici mitsu chodia dobijat.. bohvie
Avatar - xxc
18. 11. 2019 21:32
Re: minimitsu
Zadne parkovacie senzory nema ani jeden. Zato Tridiam ma verejnu nabijaciu stanicu, len ktovie, koho tam pustia. A ceny ani nehovorim, ale to by sa dalo asi zjednat.
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 21:20
Re: minimitsu
tu mas nase skladovky v KE https://tridiam.mitsubishi-motors.sk/…kladove-vozidla/ ;-) .. mne sa paci ten tmavy vinovy na konci.. len to chce tie pekne 15tky .. inak fakt nic moc tie 14tky kolecka
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 21:14
Re: Nestárnoucí ASX?
za mna prave tento dynamicky stit mu sedi neskutocne.. mitsu sa v nom naslo.. a to doslova v hodine 12tej ( lebo to bolo v case ked skutocne sa lamal chlieb a znacka potrebovala zabrat a takovediac najst svoju tvar ) ... a mne prave tato dnesna identita mitsu sa mi paci viac ako nikdy predtym :yes: len skoda ze nema mitsu viac modelov.. chyba mi colt aj lancer.. aj galant a dalsie kusky ... ale chapem :-(
Avatar - xxc
18. 11. 2019 21:14
Re: minimitsu
Ma to len manualnu klimatizaciu. Stoji to 10 990. U nas aktualne nepredajne. Kolesa sa daju dokupit ku kazdej vybave :-)
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 20:55
Re: minimitsu
senzory ma aj vzadu v narazniku .... a ma dokonca aj parkovaciu kameru ( ta je skryta ako je SPZtka ) https://www.autoviny.sk/…tar-12-mivec-cvt ... ono to nie je vobec az tak strasne ani s tou vybavou ako si kazdy mysli ( vzhladom na povodny vek aj cenu auta ) ... len tu to chce rovno top vybavu .. uz aj kvoli tym peknym 15 palcovym diskom.. lebo bez nich to fakt nie je ono... :yes:
Avatar - xxc
18. 11. 2019 20:54
Re: minimitsu
To uz sa davno nepredava, 61 kw je elektromotor. Sice sa nepredava ani ten, ale snad sa bude :-) A vyjde nejakych 9590 €, co je lacnejsie ako Spacestar v invite vybave za 10 990. Uvidime po facelifte, ten stary nemal ani zadne parkovacie senzory.
Avatar - Roland Von Wagen
18. 11. 2019 20:50
Nestárnoucí ASX?
Tak to nevím. Tomu jejich designovému jazyku Dynamic Shield vůbec nerozumím. Ty tlusté chromové plochy na masce a primitivní křivky říkají "jsem hodně z východu a hodně za zenitem". Všechny nové micáky vypadají jak z osmdesátkového sci-fi. Snad tak dlouho i vydrží.
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 20:44
Re: minimitsu
to je aky ten 61kw motor v citigu ? ten nepoznam 8-s .. poznam tam len 44kw a 55kw litrovy motor
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 20:42
Re: minimitsu
mne ano.. konecne kusok uz aj nejak vyzera... ma to uz vyraznejsiu identitu ako predchodca... dokonca uz z toho citim kusok aj styl .... ale hlavne je zda sa aj kvalitnejsie celkovo ako predchodca ( materialy, sedacky, vybava, vyplne dveri ) .. a snad mu prave to kvalitativne zlepsenie ( hlavne v eu ) pomoze do dalsich rokov ...
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 20:25
Re: Mitsu
uz tu skutocne boli myslienky tejto znacky o odchode z eu... a to len docela nedavno ... ale ako sa ukazalo tak nebolo to nakoniec take horuce ... mozno pomohol aj hybridny outlander a jeho ( aj europsky ) velky uspech ... ze sa nakoniec rozhodli ze to "u nas" zabalit ( este ) asi nebude take nutne ani mudre ako si mysleli .... ved aj malicky space star prisiel do eu v podstate uplne "necakane" .. povodne tu ani nemalo byt... ale mitsu asi opat raz "prekvapilo" viac sameho seba ako nas ...

a ono teraz ked uz su aj v aliancii renault-nissan tak necakam ze opustia eu ale naopak sa jej este viac priblizia... vid novy outlander .. ten uz za mna pojde aj po eu trhu... nielen po amerike rusku alebo australii .. no uvidime :yes:
Avatar - lamal
18. 11. 2019 20:24
Re: minimitsu
44 a 55 kW ma liter v city... odkial mas 61 ?
Avatar - xxc
18. 11. 2019 20:21
Re: minimitsu
stare bolo krajsie, toto nove sa mi vobec nepaci. aspon vizualne.
Avatar - _Karel_
18. 11. 2019 20:10
Re: Mitsu
Snad budeš mít pravdu ty a ne já.
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 19:52
Re: Mitsu
v pohode... chapem tvoje obavy ( honda je na tom v eu podobne ) ... no uz za posledny rok sa mitsu v eu konecne viditelnejsie dvihlo ... z necelych 113 na skoro 139 tisic aut rocne http://carsalesbase.com/…data/mitsubishi/ a tento rok by to malo byt zase o kusok lepsie takze v tomto to nevidim az tak cierne :yes:

a uz o par mesiacov je tu zeneva a tam uz bude uplne novy outlander https://autozurnal.ta3.com/…o-co-o-nom-vieme ... a to uz nebude ziadny youngtimer neboj ;-) .. verim ze aj ten mitsu v eu pomoze aj ked ten sucasny ma este stale slusny uspech :yes:

eclipse by mal byt aj hybrid casom .. a o 2 roky je tu aj komplet nove ASX ( asi tiez uz ako hybrid alebo rovno ciste elektro.. uividime ) ... takze suma sumarum.. do 2 rokov od dnes bude uz vyzerat ich portoflio podstatne novsie ako dnes... a pekne to tam obmenia ( outlander, ASX, hybidny eclipse ) .. ja im teda aj v europe do buducna verim :yes:
Avatar - 3_diamanty
18. 11. 2019 18:50
Re: minimitsu
suhlasim... aj ja som cakal "vacsie celkove zmeny" a to aj napriek tomu fakt uplne novemu predku... ale zrejme uz nema zmysel do tohto auta pre automobilku nejak moc vrazat kedze tu bude este take 2-3 roky na trhu a potom bohvie co s nim uz bude ... ( ci ho uz tiez nenahradi nejaky crossover alebo bohvie co sa este dovtedy udeje ) ... v podstate aj tak ten dizajn tu nikdy nebol tym preco si toto auto zakaznici kupovali... aj ked tentokrat uz konecne aj ten dizajn by par zakaznikov "navyse" mohol prilakat ( obzvlast prave v eu ) ... ;-) .. popravde celkom uz je to kukatelne auto .... aj ked osobne by som predne kukadla kusok este viac zostihlil a aj zmensil ( po vzore SUVecok eclipse asx a pod ) .... :yes:

inak pri porovnavani foto v testoch a tohto uz noveho na videu na nete mi pride ze aj sedacky ma akesi "nove".. minimalne farebnym prevedenim to vidiet hned ... ale dufam ze to bude nove aj v materialoch a nielen co do ich farebneho prevedenia
Avatar - wakantanka
18. 11. 2019 18:42
Re: minimitsu
... ak ale vezmem tie fotky v tme čo avizovali rapídnu zmenu image ... tak toto je také nijaké, polovičaté. U L200 implementáciu novej charakteristiky prednej časti zvládli lepšie.
Avatar - xxc
18. 11. 2019 20:18
Re: minimitsu
citigo ma vykon 61 kw a je lacnejsie, aspon na slovensku sa pomery dnes vymenili :-)