Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford odhalil patent na obří čelní sklo. Dostane ho Mustang, nebo SUV?

Ford si u amerického patentového úřadu registroval nový typ čelního skla, jehož horní strana tvoří dokonce část střechy.
Zpět na článek
1. 1. 2020 13:13
1. 1. 2020 14:48
1. 1. 2020 17:16
2. 1. 2020 00:00
2. 1. 2020 07:20
1. 1. 2020 10:46
Nič nové pod slnkom...
...teda na prvý pohľad. Ale možno Ford ešte nejaké prekvapko schováva... Inak by to voči spomenutej Tesle, alebo napr. Citroenu, ktorý napr. v Piccase potiahol čelné sklo o kus hore nebolo nič svetoborného.
Na druhú stranu by ma zaujímalo, čo je na tom tak svetoborného? V čase, keď je v móde tmavá a komorná atmosféra v autách a okrem paluboviek sú čierne aj stĺpiky a stropy kabín? V čase, keď v lete slnko páli ako blázon a každý si ho radšej zatieni? Na čo je dobrý výhľad na nebo, keď bočné sklá sú stále menšie, ich spodná línia je stále vyššie a výhľad na cestu spoza tej masy plechu a cez veľkú prednú kapotu sa začína podobať výhľadu z tanku?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - xxc
1. 1. 2020 13:06
Re: Nič nové pod slnkom...
Je to urcite lepsie, ako u beznych aut. Vidno lepsie na semafory v meste a prve dni je z toho lepsi pocit, potom si clovek zvykne. Ktovie, ako to bude s cenami skiel, ked ich bude treba menit. Mam pocit, ze kamienky o predne sklo buchaju castejsie :-)
1. 1. 2020 13:13
...
Nové sklo na mustang-kricí jméno skleník
Rozbalit vlákno
4
1. 1. 2020 14:48
Re: ...
zopakuj si vybrané slová po r
Avatar - xxc
1. 1. 2020 17:16
Re: ...
vy tiez extra inteligenciou neoplyvate :-D
2. 1. 2020 00:00
Re: ...
Pre somára každý somár, že?
Avatar - xxc
2. 1. 2020 07:20
Re: ...
kazdy urcite nie, ale par somarov sa tu najde :-) taky je tento svet
1. 1. 2020 23:37
A to má být novinka?
Ford by se měl podívat na starší generaci Citroënu Piccaso, který tento nesmysl taky nabízel. Výsledek? Většina uživatelů má toto sklo většinou opticky snížené na běžnou výšku pomocí posuvných clon, protože za slunečného počasí je světla v přední části kabiny až příliš, dalším "bonusem" je snížení tuhosti karoserie v oblasti sloupků a střechy a jako třešnička na dortu pak výrazně vyšší cena obrovského čelního okna, na jehož likvidaci stačí jediný dobře mířený kamínek.... :-(
Rozbalit vlákno
4
1. 1. 2020 23:54
Re: A to má být novinka?
Vidíš to. Aké jednoduché, a oni na to neprišli. Popravde, nepochopil som ani pevnú sklenú strechu, ktorú istý čas montoval Peugeot. Teda možno aj niekto iný, neviem, ale veľmi sa to neuchytilo. https://www.aad.sk/…ot_308SW_big.jpg
Avatar - Mikesus
2. 1. 2020 00:43
Re: A to má být novinka?
Měli jsme to na Avensisu i Aurisovi a bylo to fajn. Vzadu když člověk chtěl, měl buď temno nebo naopak krásně vzdušno a prosvětleno. Teď mám navíc otevíratelnou panoramu a děcka vzadu velica rády sledují oblohu.
2. 1. 2020 01:13
Re: A to má být novinka?
Keď som kedysi kupoval jazdenku, práve taký Peugeot v kombíku bol v ponuke. Nehovorím, že to bol hlavný alebo jediný dôvod, prečo som ho vtedy nezobral, ale nepáčilo sa mi to, nemal som z toho dobrý pocit. Ešte keby to bol väčší šíber, tak beriem skôr, ale pevná sklená strecha, to ma akosi nenadchlo.
Avatar - xxc
2. 1. 2020 07:25
Re: A to má být novinka?
Preco by to mal byt nezmysel? Ja to mam clonu vacsinou odtiahnutu, nicomu to nevadi, zlepsuje to vyhlad v meste a pocit pri ceste krajinou. Tuhost karoserie neviem posudit, ale kym to nevrzga, tak myslim v pohode. Len cena skla bude predpokladam vyssia, ak to bude treba vymenit. Viete, ake su rozdiely v cene? Na rozdiel od panoramatickej strechy v tom vidim aj pozitiva. A ked slnko vadi, zatiahnem clonu, nie je ziadny problem. Mozno ta clona nasunuta nad hlavou je problem, ale stale je tam viac miesta, ako v beznom nizkom aute.
2. 1. 2020 11:24
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0