Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Peugeot 2008 jsme srovnali s konkurencí. Vyplatí se nejprodávanější malé SUV cenově?

Druhá generace Peugeotu 2008 láká na atraktivní první cenu. A co víc, i její základní výbava je zajímavá.
Zpět na článek
14. 1. 2020 08:39
14. 1. 2020 09:08
14. 1. 2020 12:00
14. 1. 2020 20:46
15. 1. 2020 10:16
Avatar - Ozzman
14. 1. 2020 08:39
Hezké auto
Viděl jsem na živo, vypadá větší, než předchůdce, tento styl nových Peugeotům fakt sedne, interiér zatím nemohu soudit.

Ale ve srovnání chybí dost velká konkurence - Renault Captur, ten minimálně Evropsky celkem vládne tomuto segmentu.
Rozbalit vlákno
3
14. 1. 2020 09:08
Re: Hezké auto
Tiež sa mi páči a ano,ono je to dlhšie o 14 cm ,ale je to dosť úzke vo vnútri v lakťoch (teda rozmery K a M )1370mm v predu a 1317mm v zadu . To aj Fabia je širšia.
Avatar - Mikesus
14. 1. 2020 14:06
Re: Hezké auto
No jestli je to užší než Fabia, tak to je docela smutné. Jsem zvědav na živé vyzkoušení. Ne vždy papírově větší auto je skutečně větší.
14. 1. 2020 12:00
Re: Hezké auto
Mně se příď nelíbí. Celkově nelahodí mému oku. Počkám, až jej uvidím na živo. Když jsem viděl první fotky Kamiqa, tak taky nic moc. V reálu když stál Kamiq vedle Scaly, tak bych bral Kamiq.
14. 1. 2020 09:08
Naprostá bomba
Napjatě očekávaný pížó 2008 s koženym volantem, moderním infotainmentem a na hypermoderní platforme cmp, která je dobrá jako ta mqb, vychazi z mnichovske ukl, ale nemá na mra od mb. A co motory? Prostě a jednoduše moderní PureTech, mazec!
Rozbalit vlákno
0
14. 1. 2020 09:31
Airbagy Kamiq
Jenom maličkost - ať si pan redaktor doplní informace než začne psát ! Jen pro informaci ostatním- Škoda Kamiq má již v základu airbegů 9 !!! Včera jsem nový objednával ! Dále jsem ani nečetl,asi to nemá cenu .
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Ozzman
14. 1. 2020 10:14
Re: Airbagy Kamiq
Airbagů ! Jen maličkost...
14. 1. 2020 14:03
Re: Airbagy Kamiq
Ano, Kamiq má devět airbagů v základu, autor by to měl opravit v tabulce. ;-)
Avatar - Mikesus
14. 1. 2020 14:12
Re: Airbagy Kamiq
Čím víc vykřičníků tím víc adidas? Ano, má 9, ale dá se to napsat normálně.
Avatar - wakantanka
14. 1. 2020 14:43
Re: Airbagy Kamiq
Očividne to je pre niekoho veľmi zásadná veličina. Mne to skôr pripadá, že daný prispievateľ to má tak, že čím víc airbagú, tím víc Kamiq. :D
Avatar - freedom-fries
14. 1. 2020 18:55
Re: Airbagy Kamiq
Počet airbagů je veličina, u které její vyšší hodnoty ocení akorát tak neználek. Boční airbagy v zádu postrádají smysl - právě v tomhle místě je celkem tuhá konstrukce, navíc se mezigeneračně posez cestujícího posouvá směrem ke středu, takže je stále dál a dál od "kraje" auta. Boční airbag v zádu jsou super na to, aby to odpálilo dítě v dětské sedačce někam k měsíci a strhla se soudní pře. Ani auto pro americké maminy jako CR-V tyto vymoženosti nemá - kdyby to mělo smysl, tak to tam je. Taky trochu k P 2008 - už jsem viděl naživo a taky prozkoumal interiér, kufr, kvalitu provedení. No, můžu s klidným srdcem říct, jako VW koncernista a majitel dvou koncernových aut, že Kami je proti 2008 jako chudý příbuzný jak v materiálech, tak i ve vzhledu - prostě je to jako srovnávat opici s Miss World...
14. 1. 2020 20:46
Re: Airbagy Kamiq
než začneš plkat nesmysly o "odpálení dětí" airbagem. Koukni do videa...
https://www.euroncap.com/…koda/kamiq/38097
já na rozdíl o Tebe jsem bohužel měl to čest asistovat u nehody, kdy po nedání přednosti to do mondea napálilo auto z boku do zadních dveří. Rychlost sotva tak 30kmh. Dotyčný vzadu měl prasklou kebuli. Kdyby tam byl zadní boční airbag, tak k tomu nedošlo a na tom se shodli i ze záchranky.
Avatar - Mikesus
15. 1. 2020 00:48
Re: Airbagy Kamiq
Tady asi nekdo neví , co jsou boční airbagy a ne hlavové. Na videu zadní boční nejsou, protože danej kamiq je ještě neměl v sérii. Stačí se podívat na video a přečíst si seznam bezpečnostní výbavy.
Takže než začneš plkat nesmysly, zkus si zjistit co je boční airbag a jaký je rozdíl mezi bočním a hlavovým. A opravdu boční airbag ti nepomůže od fraktury lebky. To ti žádný záchranář nebude tvrdit.
15. 1. 2020 17:10
Re: Airbagy Kamiq
No zřejmě budeš pane odborník na slovo vzatý - a ti hlupáci co nacpávají do škodovky airbegy pro nic za nic by se měli živit jinak né ? No co člověk to názor. Nakonec já celkem důvěřuji konstruktérům a bezpečnostním testům. Možná jsem naivní ale rozhodně si nebudu hrát na vševědoucího když jím nejsem. A můj příspěvek se netýkal ani tak vybavenosti Kami jako článku kde jsou blbosti. Śkoda číst. A že se ti víc zamlouvá 2008 je čistě tvůj názor,někomu to přijde naopak,třeba mě. Ale každému se líbí něco jiného. Co jsi vytvořil v životě ty ,když jsi tak tvrdý kritik?
Avatar - Mikesus
15. 1. 2020 18:12
Re: Airbagy Kamiq
Uplne bych nebyl tak ostrý. Věřit můžeš, ale koukni do návodu. Když jsem vybíral nové auto, bylo mezi nimi i jedno se zadními bocnimi airbagy ( uz si nepamatuju ktere to bylo ) a v navodu bylo jasne napsano, ze se nesmi umistit dětské sedačky. Vypadlo z vyberu tedy hned. Jen tzv. podsedaky byly povolené. Takže ten katapult nemusí být úplně mimo.
16. 1. 2020 06:07
Re: Airbagy Kamiq
Asi jsem se měl konkretizovat-můj příspěvek patřil pánovi "freedom fries". Odsoudit práci konstruktérů Škodovky je jednoduché,pán jako majitel dvou koncernových aut má asi jiné oko. A jinak v návodu ke Škodě Kamiq je uvedeno,že dětské autosedačky i podsedáky se upevńují systémem ISOFIX na krajní zadní sedačky,případně na sedadlo spolujezdce a to výhradně ve směru jízdy. O nebezpečí poranění bočním airbegem tam není ani slovo a pokud by nějaké hrozilo tak hádám by si nikdo dnes už nedovolil majitele auta neupozornit.
Avatar - Mikesus
18. 1. 2020 19:57
Re: Airbagy Kamiq
Aha. Takze nemuzes dat sedacku uchycenou pasem. To bude to omezeni.
16. 1. 2020 05:48
Re: Airbagy Kamiq
Evidentně pán nepochopil,že nejde ani tak o počet airbagů jako o tom,že redaktor píše nesmysly. No každému co jeho jest jestli to v češtině pobereš :yes: :no:
Avatar - wakantanka
16. 1. 2020 09:17
Re: Airbagy Kamiq
Evidentne bývalému premiérovi vyoperovali zmysel pre humor :D
16. 1. 2020 13:42
Re: Airbagy Kamiq
No pro takhle ubohý smysl nemuseli nic operovat. A to ještě napíše někdo,kdo si dá přezdívku "wakantanka" -musíš být úžesně vtipný člověk :yes: :yes: :yes:
Avatar - wakantanka
17. 1. 2020 08:59
Re: Airbagy Kamiq
To že nerozumieš humoru, hoc niekedy aj menej zjavnému, napriek tomu zvýraznenému so smajlíkom na konci je tvoj problém Sobotko. Mne je jasné, že ako hrdý majiteľ Kamíqa proste bezostyšne kopeš za svoju garáž, nech sa deje čo sa deje.
17. 1. 2020 10:03
Re: Airbagy Kamiq
Reagoval jsem pouze na technické údaje uvedené ve článku pane "indiáne" a nešlo vůbec o to,jestli tohle auto mám nebo ne, ale aby si ostatní čtenáři upřesnili údaje o popisovaném vozu. Ty se evidentně potřebuješ vykecat a bohužel dost uboze když tě zajímá víc příjmení než dané téma článku. Je mi tě líto,zkus svůj ostrovtip uplatnit v hospodě nebo na nádraží a ne v diskuzi o autech.
15. 1. 2020 00:28
Pokud by to mělo normálně použitelné pracoviště řidiče...
...byla by to zajímavá nabídka. Škoda.
Rozbalit vlákno
1
15. 1. 2020 08:19
Re: Pokud by to mělo normálně použitelné pracoviště řidiče..
A vy jste v tom seděl? nebo jste jel v nějakém novém Peugeotu? Moje zkušenost je že všichni soudní obrátí po vyzkoušení. Teda kromě cca 15-20% lidí, kteří v autě neumějí sedět...
15. 1. 2020 10:16
kluci u nehody
Pekny, nekdo tady asistoval u nehody. Super, vi i rychlost aut a druhej zas umi najit video na netu. Pecka. Nechcete jit delat nehodare, berou furt. Odborniku je malo.
Rozbalit vlákno
0