Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nissan se chce údajně trhnout z aliance s Renaultem. Obě strany to popírají

Mohl by to být zásadní dozvuk aféry kolem útěku Carlose Ghosna z Japonska. Podle některých médií se Nissan připravuje na odchod z aliance, obě strany to však odmítají.
Zpět na článek
15. 1. 2020 09:20
už je to jedno
Primera P11 sa aj tak nevrátí...
Avatar - lamal
15. 1. 2020 09:44
Re: už je to jedno
heh to si napisal za mna... aj tak by nissanu prospelo sa dostat medzi ostatnych japoncov ako mazda, honda, toyo, suzuki atd... aby navrhoval a vyrabal japonske auta, renault sice ma peniaze, ale nissanu len skodi, to bolo vidno uz od P12 a N16
15. 1. 2020 14:36
Re: Rozzlobeny japonec
Hele, nebýt Renaultu s geniálním Ghosnem v čele, tak už žádný Nissan dávno neexistuje! :-) Vedení Nissanu jsou pěkně nevděční p.a.r.ch.a.n.t.i!
15. 1. 2020 15:09
Re: Nissan vehicles
Pokud to nevíš, tak i prodeje kuaskaie (fakt se mi nechce patlat s tím nesmyslným jménem) jdou v posledních měsících taky prudce dolů. :-(
15. 1. 2020 11:14
Re: už je to jedno
Hlavně ať se nevrátí její obludná nástupkyně, jedna z největších designérských katastrof ve střední třídě všech dob! :-O Škoda že skvělé image předchozích dvou generací nenávratně zlikvidovala... :-(
15. 1. 2020 14:34
Re: už je to jedno
A do kterého hatche nižší střední se 3 autosedačky dozadu vejdou? :-)
Avatar - donPedro
15. 1. 2020 12:34
Nissan vehicles
Tož Nissan má nabídku modelů poměrně širokou https://www.nissanusa.com/ Avšak je třeba si položit a odpovědět 3 otázky, navzájem spolu související. 1) našlo BY se v Evropě dosatek kupujících? 2) oplatí se ergo úpravy a homologace pro EU? 3) pustil by je Renault vůbec na místní trh? Tož tak.
15. 1. 2020 12:55
Re: už je to jedno
Jo jo, zkoušel. S kompletně novým Pulsarem, kterým chtěl navázat na kdysi populární Almeru. Bohužel z toho byl totální propadák. Vzadu až přebytek místa (na nižší střední), ale tááák nudný design, že už dnes si na to auto málokdo vůbec vzpomene.... :-( :no: Vzhledem k tomu, jak krátce a jak málo se to prodávalo, to pro Nissan musela být finanční tragédie... :-( :no:
Avatar - palix
15. 1. 2020 11:46
Re: už je to jedno
Otázka je, či sa ešte Nissan samostatne dokáže niekde vrátiť, keď už roky zdieľa techniku s Renaultom. Tiež by som bol rád, keby pribudol na trh japonský Nissan.
Na druhej strane sa Nissan a Mitsubishi zamerali príliš na SUV. Pre nás, ktorí sme tomu trendu nepodľahli momentálne nemajú nič v ponuke. Pritom následovník Lancera by bol zaujímavý počin... S dobrým motorom (kľudne 2,0 atmosféra od Mitsubishi), skvelým podvozkom a pekným vzhľadom by určite neostal nepovšimnutý.
V podstate kto dnes chce "normálne" auto nižšej strednej triedy, má k dispozícii spomínané značky Toyota, Mazda, Honda. U strednej triedy je to ťažšie, lebo Honda tu teraz nevyrába nič. Toyota momentálne asi tiež skončila s Avensisom, alebo nie?
15. 1. 2020 11:17
Hmm, tak koukám...
...že Nissan možná hodlá spáchat spektakulární ekonomické harakiri. No kdo chce kam,..
Vývoj jeho prodejů ukazuje, že už k tomu mají "dobře" nakročeno.
Co by ale pak bylo s Renaultem (+ Mitsubishi a Ladou), to je otázka. Legrace by byla, kdyby to nakonec dali dohromady s PSA! :D
20. 1. 2020 07:45
Re: Rozzlobeny japonec
Ze kradl tvrdi Japonci, misto v GM je v Lybii.

A to se bezne sefum automobilek nestava, co si budeme povidat.

Selsky rozum jasne rika, ze budto mel fakt pekelnou smulu v zivote, nebo tam neco fakt dost smrdi.
16. 1. 2020 14:48
Re: Rozzlobeny japonec
Já jsem měl v Renaultu 1.4 TCe 130 a nikdo mi nikdy netvrdil, že je to motor od Renaultu. Žádné klamstvá.
Avatar - palix
16. 1. 2020 14:47
Re: už je to jedno
Všetky autá narástli. Keď porovnám moju predošlú Astru G, ktorá sa začala vyrábať v roku 1998 a súčasnú Mazdu 3... Síce Mazda 3 nie je nejaké extra priestranné auto, ale je širšie a "vzdušnejšie" ako bola Astra. Dovolím si tvrdiť, že ani 626, ani stará Mazda 6 neboli oveľa väčšie. Hlavne čo sa ergonómie týka je značne lepšie.
Rovnako kedysi kdesi bolo napísané, že nové Polo je väčšie ako tuším 2-kový, alebo 3-kový Golf.
Na druhej strane keď som sadol do Scaly, mal som pocit presne ako v starej Astre G - ergonómia aj priestor.
Avatar - lamal
16. 1. 2020 14:33
Re: Rozzlobeny japonec
ty si tak naivny, to sem postnes nieco co tvrdi renault na svojich strankach ? aka vidim to co chcem...

https://en.wikipedia.org/…Benz_M282_engine
´´HR12DDT/HRA2 (Renault H5Ft)´´ + ´´The M282 shares the same design with the Renault H5Ht engine´´

to su tiez potom presne tie klamstva co renault vyvinul v ramci aliancie, cely zaklad pochadza z motorov rodiny nissan HR ...
Avatar - lamal
16. 1. 2020 12:54
Re: Rozzlobeny japonec
ty nemas pravdu, 1.33tce vychadza priamo z 1.2tce, si to aspon nastuduj ked to sem pises...
16. 1. 2020 12:00
Re: Rozzlobeny japonec
Jak to víš, že kradl, jak straka? To tvrdí francouzští komunisté? U GM by měl 2x vyšší plat.
16. 1. 2020 11:58
Re: Rozzlobeny japonec
Ve Francii kritizují Ghosna za to, že ve dělal pro Nissan a na Renault kašlal. Šel i proti Macronovi, který chtěl fůzi s Nissanem. Proti té opradu Nissan byl a chtěl, stejně jako Ghosn, alianci. NIssan z aliance odejít nemůže, protože o tom může rozhodnout jen Renault.
16. 1. 2020 11:37
Re: Rozzlobeny japonec
Ale taky japonci dobre vi, ze dluh je pryc a ze Ghosn kradl jak straka a ze chtel nissan v podstate ukoncit, jen ta znacka by (mozna) zbyla.

Je to tvrdej business, takze kdyz jsou problemy zazehnany, je cas jit zas o dum dal.
A mimochodem neni to tak, ze by francouze nejak vysali nebo ze by francouzi nevedeli, do ceho jdou. Oba z toho vyjdou silnejsi, nez do toho vstoupili. Je to jen a pouze tvrdy business.
16. 1. 2020 11:26
Re: Rozzlobeny japonec
Nissan moc dobře ví, kolik tenkrát dlužil. Moc dobře ví, že ho nikdo nechtěl. Ví, že Renault musel šetřit a investovat do Nissanu. Dobře také ví, jaká jsou hlasovací práva. Také dobře ví, jak se Japonsko šíleně zachovalo ke C. Ghosnovi.
Avatar - Emel
16. 1. 2020 11:20
Re: Rozzlobeny japonec
Je to tak, Renault fakticky ovládá Nissan.
Avatar - Emel
16. 1. 2020 11:15
Re: už je to jedno
Bývala, ale střední třída vyrostla... a když se dneska podíváš na Camry a třeba Insignii...
16. 1. 2020 11:06
Re: Rozzlobeny japonec
Cena byla tak vysoká, že Nissan nemůže nic a diskutujeme o nesmyslu.
16. 1. 2020 11:03
Re: Hmm, tak koukám...
Ten nadpis je nesmysl, Nissan nic nemůže- Záleží jen na Renaultu.
16. 1. 2020 10:59
Re: Rozzlobeny japonec
Renault Nissan zachránil. 1.33 TCe byl vyvinut ve spolupráci s Mercedesem. Nissan musí v alianci Renault poslouchat. Sám nemůže nic.
16. 1. 2020 10:55
Nissan bez Rebaultu nemúže nic
Nissan se může trhnout jen tehdy, když o tom rozhodne Renault. Nissan nemá hlasovací práva.
Avatar - lamal
16. 1. 2020 10:45
Re: Rozzlobeny japonec
2.0 ecoboost su zase mazdy... je to upraveny motor 2.3 z mazdy 6 MPS
Avatar - lamal
16. 1. 2020 10:44
Re: Rozzlobeny japonec
tvl áno ved centralne budiky pouzival renault a nie nissan :D
Avatar - palix
16. 1. 2020 08:21
Re: už je to jedno
Záujemci o Lancera by sa našli. Sedany sú obľúbené v Rusku, USA, Kanade... (obrovské trhy). Mám kolegu, ktorý by okamžite "rozbil prasiatko", keby prišiel nový zaujímavý Lancer (najlepšie atmosféra) do predaja a hneď by ho utekal kúpiť ;).
Mne sa Lancer sedan páčil a vždy je to môj tip na jazdené auto, ak sa niekto opýta. Lenže Lancerov sedan je na trhu s jazdenkami ako šafránu...

Lancer - Renault by možno nemusel byť zlý, ale už to nebude ten starý, ktorý zdieľal veľa dielov (hlavne skelet) s verziou EVO.
Keď si spomeniem na staršie Mitsubishi Galant, Lancer... je mi ľúto, akou cestou ide Mitsubishi. Od skvelých áut nižšej strednej / strednej triedy, po SUV - navyše v spolupráci s Renaultom :(.
Avatar - palix
16. 1. 2020 08:10
Re: už je to jedno
Kedysi som Pulsar pozeral a bolo to celkom zaujímavé auto. Veľké v interiéri, ale také nudné. Navyše japonec s francúzkou technikou? Akú to má výhodu?
Podľa mňa bol Pulsar slabo propagovaný, pretože ho vlastne ani nikto nepozná.
Avatar - palix
16. 1. 2020 08:06
Re: už je to jedno
Nie je Camry vyššia stredná trieda? Vždy som si to myslel.
16. 1. 2020 00:32
Re: Rozzlobeny japonec
Jenže je to přesně naopak - Primera P12 byla takový hrozný propadák právě proto, že z evropského designu neměla absolutně nic! :-) Nebo si myslíš, že by třeba evropský designér navrhl takovou zhovadilost, jako centrálně umístěné budíky u auta střední třídy? :D :D :D Nebo zadní okno ve tvaru záchodového prkénka (5dv. liftback)? :*)
15. 1. 2020 23:42
Re: Rozzlobeny japonec
Dik, tohle jsem nevedel, vsak vida ze nejsem daleko od pravdy, staci selsky rozum - ono totiz dobry motory jsou dost casto z japonska, tak uz to proste je.
Nedavno napr. koukam jak velmi slusne fordi 1.6 a 1.5 benziny (ctyrvalce s i bez turba) jsou puvodem yamaha... :-)
15. 1. 2020 23:38
Re: Rozzlobeny japonec
To jsou takovy ty povidacky. Kdyby je nezachranil rencek, zachranil by je nekdo jiny.

Vzdyt ty automobilky uz jsou pomalu vsichni jedna velka rodina. Vsak za posledi dve dekady Chrysler s fiatem a s mercedesem, mercedes s renaultem, renault s nissanem, smart (mercedes) s geely, geely s volvem, vzdyt kam az to cely vede?

Nez by nekoho nechali lehnout, to je ve vsech ohledech vyhodnejsi pro obe strany se nejak spojit. Stale stejna pisnicka dokola uz dobre 40 let a nemeni se nic, snad jen ze ta tesla vznikla na zelenem poli a dela v tom vitr, to asi necekal moc nikdo, ale uz se s tim smirili, uz se to taky ustaluje.

V ekonomii se tomu rika oligopolni chovani. Stary dobry “Divide and conquer”.
Avatar - lamal
15. 1. 2020 22:29
Re: Rozzlobeny japonec
vacsina benalov bola nissan motory, 1.6tce z ktorej vychadza 1.8tce a tiez davnejsie 1.4tce bola tiez oturbena jednotka nissanu este povodovm z almery
Avatar - xxc
15. 1. 2020 21:34
Re: Rozzlobeny japonec
Ten 1.3 tce je povodne Nissan motor, upraveny, ale povod ma v Nissane :-) Len nechapem, ako s nimi mohli francuzi zametat. Cim viac automobiliek a platforiem, tym vacsia konkurencia a lepsie pre zakaznikov.
Avatar - lamal
15. 1. 2020 21:31
Re: Rozzlobeny japonec
to si nemyslim, neviem odkial mozes mat tak presne vyhradeny nazor na jednu, alebo druhu stranu, na to nemas dostatok informacii... Renault pomohol financne, avsak cena bola vybrata inde a bola vysoka... + nestastne spojenie dvoch automobilovych pohladov, Nissan si nechal nakecat ´´nejaponsku´´ Primeru P12 a aj tak dopadla...
16. 1. 2020 00:37
Re: Rozzlobeny japonec
Nemáš pravdu, 1.3 TCe je nová konstrukce, kterou Renault vyvinul ve spolupráci s Renaultem. ;-) S dřívější 1.2 TCe toho má společného hodně málo...
Avatar - 3_diamanty
15. 1. 2020 18:17
Re: už je to jedno
ta 2.0 v ASX je fakt famozny motor... velka skoda ze ho nemaju inde kde vyuzit ( nejaky bezny voz v nizsej strednej ) .. suhlas :yes:

ale inak su tu nejake sance na ozivenie lancera... mohol by casom prist ako technicke dvojca s nejakym renaultom ( sepka sa ze vyuzije novu platformu CMF pre megane ) ... ja to vidim tak ze mozno uz za 3-4 roky je to aj realne zeby mohol vzniknut nejaky novy lancer prave ako techhnicke dvojca buduceho meganu :yes:
Avatar - xxc
15. 1. 2020 15:24
Re: už je to jedno
Ja ich nechcem dozadu, aj ked ani dozadu by nebolo zle. Posledne take auto vraj bolo Peugeot 307 SW, ktore malo 3 isofixy vzadu a jeden na sedadle spolujazdca. Myslim na tomto to vtedy padlo a uz som auto nesiel ani pozriet.
15. 1. 2020 14:15
Re: Nissan vehicles
Proc do toho matlas nejakou evropu? Ta byla pro nissan vzdy jen okrajova zalezitost, co oni s evropou ... :-)
PS: Ted jsem si uvedomil ze existuje kvaskaj, toho se pravda v evrope prodava hromada. Ale tak ono se prodavat jen tak neprestane...
Avatar - xxc
15. 1. 2020 13:36
Re: už je to jedno
Mne sa Pulsar pacil, ale myslim bol problem, ze do auta nevosli 3 autosedacky :-)
Avatar - lamal
15. 1. 2020 12:40
Re: už je to jedno
to vie dnes uz kazdy, ovsem na tieto vozy je uz too late v EU...
Avatar - lamal
15. 1. 2020 12:38
Re: už je to jedno
je to tak ako pise windízel, accord nebol dost dobry ? avensis ? kizashi ? nissan nech s primerou nic neskusa ani mitsubishi, to ze by si par konzervativcov prialo sedan je sice fajn, ale doba a trh je uz iny... aj passat ma problem, EU nechce sedany ani male auta ...
Avatar - WinDiesel
15. 1. 2020 12:12
Re: už je to jedno
UŽ DLOUHO SE MENŠÍ JAPONSKÁ AUTA V EVROPĚ NEPRODÁVAJÍ DOBŘE. A ŽE TO NISSSAN ZKOUŠEL. LANCER NEMÁ ŠANCI, ANI JEHO NÁSTUPCE.
Avatar - WinDiesel
15. 1. 2020 12:10
Re: už je to jedno
A PRODÁVÁ JE STEJNĚ BÍDNĚ JAKO AVENSIS.
Avatar - Emel
15. 1. 2020 11:50
Re: Hmm, tak koukám...
Jako... globálně je Nissan furt #5, zhruba na dvojnásobku prodejů Renaultu (#10)...
Avatar - lamal
15. 1. 2020 12:51
Re: Hmm, tak koukám...
uvedomil si, ze je lepsie asi riskovat a vyrabat zase auta podla japonskeho receptu, ako ideologicky trpiet s renaultom, kedy sa jeho aura zijuca z minulosti rozožiera a znacka straca identitu ...
15. 1. 2020 14:11
Rozzlobeny japonec
To je tak kdyz nekdo na**re japonce. Oni si to libit nenechaji nechat se sebou jen tak zametat nejakyma frantikama. I kdyby je to melo stat majlant.

Ale tohle by mohla byt sranda. Ono se pak ukaze, kdo ze ty motory renaultu (potazmo mercedesu) vyvinul a komu tudiz ten tech patri, aby to nahodou nebyl nissan ... :-)

Japonce nepodcenuj, oni si poradi. Dobre si poradi.