Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan se chce údajně trhnout z aliance s Renaultem. Obě strany to popírají

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 15. 1. 2020 • 01:31
44
52
Zobrazit náhledy (44)
Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf

Mohl by to být zásadní dozvuk aféry kolem útěku Carlose Ghosna z Japonska. Podle některých médií se Nissan připravuje na odchod z aliance, obě strany to však odmítají.

Pozornost automobilového světa se v posledních týdnech a měsících ve velkém soustředí na alianci Renault-Nissan a Carlose Ghosna. A jak se zdá, ještě zdaleka není všemu konec. The Financial Times nyní informuje, že Nissan spřádá tajné plány na odchod z aliance. A útěk Ghosna z Japonska měl tuto snahu jen urychlit.

Stejný zdroj dále informuje, že v posledních dnech mělo dojít k několika schůzkám, aby se vztahy napravily. Názory ze zákulisí jsou prý různorodé. Zatímco jedni už přemýšlí nad novým vedením samostatného Nissanu, další říkají, že francouzský Renault je klíčem k úspěchu této značky. Jen připomeňme, že aliance Renault-Nissan-Mitsubishi vyprodukuje každý rok 10 milionů automobilů.

Rozdělení těchto partnerů by s největší pravděpodobností znamenalo, že se obě strany pokusí „upíchnout“ jinde. Renault ostatně před časem vyjednával s italsko-americkým koncernem FCA, avšak neúspěšně. Potenciální budoucnost Nissanu je zatím ve hvězdách, ale v úvahu by připadalo několik variant – skupina PSA, Volkswagen či Ford.

Předseda Renaultu Jean-Dominique Senard má v příštích týdnech odhalit několik směrů, kterými by se budoucnost současné aliance mohla ubírat. Zdroje zevnitř nicméně uvádí, že snaha o ucelené partnerství se nesetkává s kladnými reakcemi od zaměstnanců japonské automobilky.

Obě strany však žádnou ze spekulací oficiálně nepotvrdily a rozdělení dokonce kategoricky vylučují. „Společná aliance je zdrojem konkurenceschopnosti naší společnosti,“ stojí v oficiálním prohlášení Nissanu. „Prostřednictvím aliance budeme i nadále usilovat o postupný růst a ziskovost, abychom dosáhli přínosu pro všechny členské společnosti,“ stojí tu dále.

Senard se dále nechal slyšet, že aliance je pevná, robustní, ale rozhodně ne mrtvá. Buď jak buď, spekulace o možném rozdělení ani jedné straně nepomáhají. Akcie Nissanu klesly v posledních dnech na nejnižší hodnotu za posledních osm a půl let.

Související články

Témata
20. 1. 2020 07:45
Re: Rozzlobeny japonec
Ze kradl tvrdi Japonci, misto v GM je v Lybii.

A to se bezne sefum automobilek nestava, co si budeme povidat.

Selsky rozum jasne rika, ze budto mel fakt pekelnou smulu v zivote, nebo tam neco fakt dost smrdi.
Avatar - lamal
16. 1. 2020 15:14
Re: Rozzlobeny japonec
https://www.auto.cz/…icka-data-111636 :D
16. 1. 2020 14:48
Re: Rozzlobeny japonec
Já jsem měl v Renaultu 1.4 TCe 130 a nikdo mi nikdy netvrdil, že je to motor od Renaultu. Žádné klamstvá.
Avatar - palix
16. 1. 2020 14:47
Re: už je to jedno
Všetky autá narástli. Keď porovnám moju predošlú Astru G, ktorá sa začala vyrábať v roku 1998 a súčasnú Mazdu 3... Síce Mazda 3 nie je nejaké extra priestranné auto, ale je širšie a "vzdušnejšie" ako bola Astra. Dovolím si tvrdiť, že ani 626, ani stará Mazda 6 neboli oveľa väčšie. Hlavne čo sa ergonómie týka je značne lepšie.
Rovnako kedysi kdesi bolo napísané, že nové Polo je väčšie ako tuším 2-kový, alebo 3-kový Golf.
Na druhej strane keď som sadol do Scaly, mal som pocit presne ako v starej Astre G - ergonómia aj priestor.
Avatar - lamal
16. 1. 2020 14:33
Re: Rozzlobeny japonec
ty si tak naivny, to sem postnes nieco co tvrdi renault na svojich strankach ? aka vidim to co chcem...

https://en.wikipedia.org/…Benz_M282_engine
´´HR12DDT/HRA2 (Renault H5Ft)´´ + ´´The M282 shares the same design with the Renault H5Ht engine´´

to su tiez potom presne tie klamstva co renault vyvinul v ramci aliancie, cely zaklad pochadza z motorov rodiny nissan HR ...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku