Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak poznat konec životnosti baterie: Která se vám na horách vybije?

Rozbíhají se turnusy jarních prázdnin a mnozí si po roce poprvé vzpomněli na baterku svého vozu. Týdenní odstávka v mrazu je pro ni těžká zkouška. Lze dopředu poznat, zda v ní obstojí?
Zpět na článek
1. 2. 2020 12:26
Re: Jak to poznám?
Inteligentni dobijeni. Supr je ze tenhle krok zpatky je oznacovan za inteligentni dobijeni.
1. 2. 2020 10:43
Re: Jak to poznám?
Co je na tom pravdy ze u modernich ekozm-rdo aut podle smernic EU baterka vydrzi 3 roky protoze v nesmyslny honbe za emisema ji alternator pro jistotu moc nedobiji?
Avatar - twistedTSD
1. 2. 2020 12:01
Životnost
Mně se líbí, jak europoslanci zaníceně řeší regulaci nabíječek k telefonům a ohání se tunami elektroodpadu, ale že jejich vlastní regulace zkrátily životnost autobaterií v lepším případě na třetinu, už je netrápí.
1. 2. 2020 09:11
Kdybych postupoval dle návodu,
u baterie, kol, motoru, světel, tlumičů, per, dveří, skel, laku, tak bych nic jiného nedělal, než skákal kolem auta. Ne, že by mě to nebavilo, ale ještě chodím do práce a připadá mi to zbytečné. Věřím tomu, že první baterie jsou lepší, ale je to dáno i skladováním dalších baterií v obchodech. Koupil jsem nedávno novou a byla na hraně absolutního vybití, to je pak ta životnost hned jen po dobu záruky...
1. 2. 2020 12:29
Re: Životnost
To bude tim ze tam sedi tlupa tupych hovad. Ja myslim ze britove budou nakonec radi ze tenhle spolek zoufalcu opustili.
1. 2. 2020 22:51
Re: Jak to poznám?
Tak tak, systém start-stop ti v případě, že ho nebudeš poctivě vypínat postupně zkurví baterku, a pak i motor. Ale zase si v ceně auta kupuješ dražší alternátor a taky baterii, která musí být speciální... :-( :no: :no: :no:
Avatar - twistedTSD
1. 2. 2020 11:52
Re: Jak to poznám?
Můžeš si dohledat předchozí článek z SM o inteligentním dobíjení. Moderní aletrnátory dobíjí jen někdy a skoro nikdy na 100 % kapacity.
28. 1. 2024 16:44
Re: Tohle bylo drahé
Banner už ne, Octavia 2 pátá zima a asi poslední. A to parkuju v garáži.
21. 4. 2022 22:24
baterie
Super, mockrát bych chtěl poděkovat za tento článek, protože jsem díky němu dokázal předejít nepříjemné situaci, kdy někam pospícháte, snažíte se nastartovat auto (byť třeba za teplého počasí) a ono se nic neděje :-) Autobaterii se vyměnil tedy s předstihem a navíc díky slevovému kuponu z webu https://slevovykupon.net/ jsem si sehnal o pár stovek levnější.
Avatar - skejpa
29. 11. 2021 09:21
Re: Životnost
To je sice pravda pánové ale na druhou stranu to celé dělali kvůli emisním limitům EU.. Jinak by je to ani nenapadlo :D
27. 9. 2021 00:24
Re: Tohle bylo drahé
Tak to pěkně naštve. Můžu se zeptat do jaké značky manžílek nakonec šel? Sám bych také potřeboval nějakou spolehlivou autobaterii, která něco vydrží. Nedávno jsem dostal doporučení na baterie od Bannera. Mají je třeba tady: https://www.filsonstore.cz/…rie-akumulatory/ Říkám si, že to možná vyzkouším, protože ta, co mám v autě teď už pomalu, ale jistě dosluhuje. Myslím si, že další zimu už určitě nevydrží.
20. 3. 2021 00:11
Tohle bylo drahé
Na https://www.ame.cz/…20587_10699.aspx teď pořizoval manžílek akumulátory do firemního vozu. Koupili jsme nedávno na Áčkách ojeté trojkové fábky a jeli jsme je projet do Německa. Jenomže tím jak to auto hrozně dlouho stálo v bazaru, tak samozřejmě asi po 20 km odešel akumulátor. A takto jsme koupili osm aut… TO byla zase výdaje na začátku roku. Nechcete zažít.
2. 2. 2020 13:34
Re: Životnost
Tak tak, S&S bol najlacnejší spôsob ako znížiť papierové emisie - pre výrobcov, pre nikoho iného. Úpravy ako posilnený alternátor, väčšia / odolnejšia batéria a úprava sw stojí pár drobných, resp. takmer nič. ...
2. 2. 2020 13:31
Re: Jak to poznám?
Vypnutie štart/stop-u ne to nemá vplyv. To ti prezradí voltmeter za pár šupiek do zapaľovača. Našťastie sú autá, kde sa dá jednou ranou zabiť štartstop aj s inteligentným dobíjaním :-[] :-[] :-[]
Avatar - Mikesus
2. 2. 2020 11:22
Re: Životnost
Víceméně s teobu souhlasím, ale S&S nikdo nenařizoval. To si tam jen dali výrobci, aby ušetřili nějakou deci papírové spotřeby.
Avatar - Mikesus
2. 2. 2020 11:18
Re: Jak to poznám?
Nebo nejlepší nemít alternátor v autě vůbec. A tohle člověk řešit nemusí
Avatar - twistedTSD
1. 2. 2020 23:10
Re: Jak to poznám?
Start-stop na to až takový vliv nemá.
Avatar - Jenik3
1. 2. 2020 20:44
Re: Jak to poznám?
Stav baterky se zpravidla pozná při startu. Když je nacata, tak netoci tak svižně. Sice motor naskočí, ale je to poznat.
V nejmenované firmě, battery import, mi řekli, ať baterku alespoň jednou za měsíc nabiju nabijeckou (přes zimní měsíce).
Avatar - Ozzman
1. 2. 2020 13:37
Re: Jak to poznám?
2015... Je to právě americkej Ford... S motorem z Francie a vyrobeny ve Španělsku :D
1. 2. 2020 11:42
Re: Jak to poznám?
Jakej to mas rocnik? Mozna to jeste nema to EU kurvitko v podobe odpojovani alternatoru.
Avatar - Ozzman
1. 2. 2020 11:31
Re: Jak to poznám?
To nevim, mam ekologicky diesel, tohle jsme neřešil :D
Avatar - Ozzman
1. 2. 2020 08:52
Re: Jak to poznám?
Jo, 5-6. rok to byl asi taky, ale neměl jsem nezávislé topení a jak říkám, ignoroval jsem úspěšně indikátor "low battery", holt, chudej student :D Dnes už bych to řešil :D
1. 2. 2020 08:36
Re: Jak to poznám?
No zrovna Mondeo MKIV jsem měl a baterka tam odešla po 5 letech provozu zcela náhle a bez pozdravu, byť je tedy pravda, že auto mělo tovární nezávislé topení.
Avatar - Ozzman
1. 2. 2020 08:22
Jak to poznám?
No, většinou u moderních aut, které nejsou starší, než 10-15 let, mi to napsal PP, že je baterie slabá. Naposledy mne vypekl Renault Laguna 2002 za horkých letních dní a pak Mondeo MK4 v mrazu, ale to mi skoro 2 roky soustavně upozorňovalo na to, že je baterie slabá....