Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak poznat konec životnosti baterie: Která se vám na horách vybije?

Rozbíhají se turnusy jarních prázdnin a mnozí si po roce poprvé vzpomněli na baterku svého vozu. Týdenní odstávka v mrazu je pro ni těžká zkouška. Lze dopředu poznat, zda v ní obstojí?
Zpět na článek
1. 2. 2020 12:01
1. 2. 2020 22:52
2. 2. 2020 13:34
1. 2. 2020 08:22
Jak to poznám?
No, většinou u moderních aut, které nejsou starší, než 10-15 let, mi to napsal PP, že je baterie slabá. Naposledy mne vypekl Renault Laguna 2002 za horkých letních dní a pak Mondeo MK4 v mrazu, ale to mi skoro 2 roky soustavně upozorňovalo na to, že je baterie slabá....
Rozbalit vlákno
13
1. 2. 2020 08:36
Re: Jak to poznám?
No zrovna Mondeo MKIV jsem měl a baterka tam odešla po 5 letech provozu zcela náhle a bez pozdravu, byť je tedy pravda, že auto mělo tovární nezávislé topení.
1. 2. 2020 08:52
Jo, 5-6. rok to byl asi taky, ale neměl jsem nezávislé topení a jak říkám, ignoroval jsem úspěšně indikátor "low battery", holt, chudej student :D Dnes už bych to řešil :D
1. 2. 2020 10:43
Co je na tom pravdy ze u modernich ekozm-rdo aut podle smernic EU baterka vydrzi 3 roky protoze v nesmyslny honbe za emisema ji alternator pro jistotu moc nedobiji?
1. 2. 2020 11:31
To nevim, mam ekologicky diesel, tohle jsme neřešil :D
1. 2. 2020 11:42
Jakej to mas rocnik? Mozna to jeste nema to EU kurvitko v podobe odpojovani alternatoru.
1. 2. 2020 13:37
2015... Je to právě americkej Ford... S motorem z Francie a vyrobeny ve Španělsku :D
2. 2. 2020 11:18
Nebo nejlepší nemít alternátor v autě vůbec. A tohle člověk řešit nemusí
1. 2. 2020 11:52
Můžeš si dohledat předchozí článek z SM o inteligentním dobíjení. Moderní aletrnátory dobíjí jen někdy a skoro nikdy na 100 % kapacity.
1. 2. 2020 12:26
Inteligentni dobijeni. Supr je ze tenhle krok zpatky je oznacovan za inteligentni dobijeni.
1. 2. 2020 22:51
Tak tak, systém start-stop ti v případě, že ho nebudeš poctivě vypínat postupně zkurví baterku, a pak i motor. Ale zase si v ceně auta kupuješ dražší alternátor a taky baterii, která musí být speciální... :-( :no: :no: :no:
1. 2. 2020 23:10
Start-stop na to až takový vliv nemá.
2. 2. 2020 13:31
Vypnutie štart/stop-u ne to nemá vplyv. To ti prezradí voltmeter za pár šupiek do zapaľovača. Našťastie sú autá, kde sa dá jednou ranou zabiť štartstop aj s inteligentným dobíjaním :-[] :-[] :-[]
1. 2. 2020 20:44
Stav baterky se zpravidla pozná při startu. Když je nacata, tak netoci tak svižně. Sice motor naskočí, ale je to poznat.
V nejmenované firmě, battery import, mi řekli, ať baterku alespoň jednou za měsíc nabiju nabijeckou (přes zimní měsíce).
1. 2. 2020 09:11
Kdybych postupoval dle návodu,
u baterie, kol, motoru, světel, tlumičů, per, dveří, skel, laku, tak bych nic jiného nedělal, než skákal kolem auta. Ne, že by mě to nebavilo, ale ještě chodím do práce a připadá mi to zbytečné. Věřím tomu, že první baterie jsou lepší, ale je to dáno i skladováním dalších baterií v obchodech. Koupil jsem nedávno novou a byla na hraně absolutního vybití, to je pak ta životnost hned jen po dobu záruky...
Rozbalit vlákno
0
1. 2. 2020 12:01
Životnost
Mně se líbí, jak europoslanci zaníceně řeší regulaci nabíječek k telefonům a ohání se tunami elektroodpadu, ale že jejich vlastní regulace zkrátily životnost autobaterií v lepším případě na třetinu, už je netrápí.
Rozbalit vlákno
4
1. 2. 2020 12:29
Re: Životnost
To bude tim ze tam sedi tlupa tupych hovad. Ja myslim ze britove budou nakonec radi ze tenhle spolek zoufalcu opustili.
2. 2. 2020 11:22
Víceméně s teobu souhlasím, ale S&S nikdo nenařizoval. To si tam jen dali výrobci, aby ušetřili nějakou deci papírové spotřeby.
2. 2. 2020 13:34
Tak tak, S&S bol najlacnejší spôsob ako znížiť papierové emisie - pre výrobcov, pre nikoho iného. Úpravy ako posilnený alternátor, väčšia / odolnejšia batéria a úprava sw stojí pár drobných, resp. takmer nič. ...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku