Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Land Rover Defender už dorazil i do Česka, zatím se tu ale nezdržel

Čeští fanoušci ikonického Land Roveru Defender dostali první příležitost prohlédnout si jeho novou generaci na vlastní oči, na první prodejní kousky si však ještě počkáme.
Zpět na článek
7. 2. 2020 09:48
Re: za 1 500 000 se dá koupit ...
Ty jsi s ním jel, nebo soudíš podle obrázků?
Avatar - 3_diamanty
7. 2. 2020 11:15
Re: za 1 500 000 se dá koupit ...
len nepovedz pravdu ze? podobne jak u alfy ... a to mam land rovery aj range rovery inak moc rad ... ale kritizovat viem aj modely a znacky ktorym fandim ( ak vidim odklon od ich povodneho smerovania ) .... ozaj by si toto kupil do firmy ako pracanta? neverim

dnes ( tak sa zda ) su skutocni pracanti jedine uz pickupy... L200, Navara, Hilux, D-max, Amarok, Ranger a pod a potom mimo pickupov snad jedine este aj novy Rexton by som si vedel predstavit aj na pracu pripadne nove malicke Jimny... ... ale tohto defika uz v terene moc neuvidis... jeho majitel si ale skor asi uz vychutna kvalitne basy z autoradia pri jazde dialnicou v eko rezime :yes:

PS: v akej vybave a s akym motorm by si bral defika do firmy na pravidelne jazdenie v terene? to by som rad vedel co by si si tu vybral... :-! ..
Avatar - Alf1k
7. 2. 2020 10:53
Re: za 1 500 000 se dá koupit ...
Podle mě se i podílel na vývoji, většina obrázkových expertů se tady tak vyjadřuje docela běžně.
Avatar - WinDiesel
7. 2. 2020 09:23
za 1 500 000 se dá koupit ...
… celá řádka zajímavých aut.
Tohle auto je nablýskaná bída, pracant někam zmizel.
Avatar - 3_diamanty
7. 2. 2020 11:10
Re: za 1 500 000 se dá koupit ...
suhlasim.. aj mna novy defender hodne sklamal ( ked vidim tie jeho ceny a nahananie vykonov uz miesto terenu ) ... uz to nie je ten poctivy defik pracant ale spravili z toho mucholapku na milionarov ( ale chapem ze biznis nesmrdi a land rover nahana dnes uz cisla a nie teren ) .... uz vidim ako tieto defendery nakupuje horska sluzba alebo zachranka .. to fakt nehrozi ... to skor kupia uz L200ky alebo Rextony .. a este aj tie "luxusne" touaregy by ich stali menej ...

navyse aj ta cenovka suhlas... ale ta ide presne ruka v ruke uz s tym luxusom ... bohuzial ten povodny pracant uz niekam zmizol... uz to nie je ten stary dobry defik presne... a mat 1,5 melona tak to mas uz 2 poctive L200ky double cab v zaklade so 4kolkou ktore unesu celu tonu nakladu :yes:
7. 2. 2020 12:09
Re: za 1 500 000 se dá koupit ...
Nepopírám jeho schopnost v terénu, předpokládám že budou výborné. Ale za mega a půl pořídíte dvě L200. A na pohyb v lesích, polích, lomech v čr jsou soudobé pickupy taky velmi schopné. Nevím nějak mi u nového Defendra chybí ta pracovní verze, více než auto pro farmáře (původní idea vzniku tohoto auta) vidím jako super cool image auto.
Avatar - Alf1k
7. 2. 2020 11:51
Re: za 1 500 000 se dá koupit ...
Takže to, že Defender v terénu nevidíš znamená, že to v terénu neumí? Ale v pohodě, no hate, stačilo napsat, že ten jeden Defender v Česku co se tu objevil jste s WinDieslem řádně otestovaly - easy.
Ale tvoje prognózy a představy (neuraz se) kdo si co jak a proč kupuje jsou pro mě od dob, kdy jsi pod testem A8 tvrdil, že novým “králom” bude XJ fakt někdy srandovní :-)
Můj sen je Géčko, Land Rover jsem měl vždycky strach, protože o spolehlivosti slyším pořád ze všech stran, ale nevim jestli je to pravda.
Avatar - Beefcake
9. 2. 2020 22:55
Re: za 1 500 000 se dá koupit ...
Diky za usporu casu, staci zahliadnut v dlhom prispevku slovicko "pracant" alebo L200 a vsetko jasne :)
8. 2. 2020 19:52
Asi se to zdrzi
V patek jsem ho videl otocenyho v prikope na D11. I s tim vlekem
8. 2. 2020 07:27
Re: za 1 500 000 se dá koupit ...
..ty jsi s ním jel taky? ;-)
7. 2. 2020 22:34
Defender
Videl som ho už prv v nitrianskom závode, keď ladili niektoré veci vo výrobe. Okrem nových zadných svetiel, ktoré trochu udreli do oka, na ňom nezaujalo prakticky nič, splýval s okolím a modelom vyrábaným na linkách.
Keď ide po linke podvozok s pohonom a naň karoséria, máte pocit, že sa to tam všetko nevojde. Veľký, mohutný motor, ešte mohutnejšia prevodovka a zväzky káblov hrubé ako ruka, kam sa človek pozrie. Niečo podobné, ako keď sa veľký svalnáč oblieka do tesných maskáčov. Vyzerá to frajersky, ale zároveň nemotorne a ťažkopádne. Tak ako predchádzajúci model, aj tento je mohutný, masívny a opticky veľmi veľmi ťažký. Vyžaruje silu, ale dynamiku nie.
Avatar - donPedro
7. 2. 2020 17:57
Do lesíčka na čekanou?
Ale zajisté vaše lordsvo. A jedete prosím na jelena či na zajíce? Já jestli mám nachystat Defendera 110 nebo 90 ....... :yes:
7. 2. 2020 14:55
Je to very...
Disco:)
Nové Bronco bude zajímavé. Poslední zprávy říkají, ze bude mít panty vně - dveře budou lehce odmontovatelné.
Avatar - wakantanka
7. 2. 2020 13:06
Re: za 1 500 000 se dá koupit ...
Rexton a pracant do terénu? No to určite. Akože zvládne toho dosť, ale do ťažkého terénu na robotu sa interiérom určite nehodí. To ešte tak ten pick up od Yongov, ale tam je vnútri tiež samá koža, elektrina a tak. Pracovnú oholenú verziu som ešte tiež nikde nevidel. Podľa mňa tá pracovná verzia DEFíka ešte len príde a s ňou spadne aj cena.
Avatar - Ozzman
7. 2. 2020 13:00
Re: za 1 500 000 se dá koupit ...
No, když mi někdo řekne, co si představím pod pojmem auto do terénu a synonymem poctivosti, bude to asi něco jiného, než L200... třeba Hilux ? LandCruiser? Možná Pajero.. možná... ale tak, chápu, že to máš někdy trochu jinak... zkoušel si to vlastně někdy ?