Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Koupil si ojetou Teslu s autopilotem. O pár dní později funkce zmizela

Funkce aut jsou dnes záležitostí spíše softwaru než hardwaru. Je to správně? Minimálně jeden nespokojený zákazník Tesly si myslí, že ne.
Zpět na článek
7. 2. 2020 17:23
7. 2. 2020 17:32
7. 2. 2020 17:41
7. 2. 2020 17:50
7. 2. 2020 18:09
7. 2. 2020 17:46
7. 2. 2020 19:03
7. 2. 2020 19:25
7. 2. 2020 20:51
7. 2. 2020 21:31
7. 2. 2020 21:34
7. 2. 2020 20:53
8. 2. 2020 12:18
7. 2. 2020 17:23
pojebačky
U nas sme papeztejsi nez papez. Telefon v ruce zakazat, pripoutat, davat blinkr, nejezdit rychle, kazdy dva roky stk, atd. A za velkou vodou si proste das autopilota, v jakym stavu je auto je buřt a jedeš. A kdyz to nema autopilota tak ses otravenej. Jo, je tam u nich víc placu, tady by si autopilot zamotal špekuličku ještě než by vyjel ze dvorku, ale stejnak. Jezdi se tam lip
Rozbalit vlákno
0
Avatar - _Karel_
7. 2. 2020 17:32
Zvláštní
Čekal bych, že pokud prodejce prodává auto s výbavovým prvkem, měl by nyní mít zákazník možnost jeho absenci reklamovat. Ne u Tesly, ale u prodejce. Tím spíš, když jde o zánovní auto a prvek za 8tis. USD.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - KANKUNEN
7. 2. 2020 17:48
Re: Zvláštní
To já bych si dal do smlouvy, že za nově vzniklé závady neručím.
7. 2. 2020 18:06
Re: Zvláštní
Pokud zákazník kupoval automobil s určitou výbavou a tuto výbavu koupený automobil neobsahuje tak to auto muže vrátit.
Absenci puvodníybavy by nešlo považovat za závadu. To je jako by si někdo koupil ojeté auto a prohlídky si ho, a po uzavření prodeje by ho prodávající očesal .
7. 2. 2020 17:41
Soud
Se divím, že článek nezmiňuje soudní dohru. Obzvláště, když to je v USA, kde se soudí o kdejaké púoviny. Funkcionalita za 8k$ není zrovna ptákovina na mávnutí rukou.
Rozbalit vlákno
2
7. 2. 2020 17:50
Re: Soud
Jistý Alec jo?..no kdo ví jak to bylo..a jestli to vůbec takhle bylo
7. 2. 2020 18:09
Re: Soud
To je jak lidem že čtečky Kindle zmizeli uložené knihy protože vydavatel se domíval že majitel čtečky nemá na knihu licenci.
7. 2. 2020 17:46
Už sa teším
V connected drive v BMW sa mi objavilo, že si môžem kúpiť funkciu asistent diaľkových svetiel. Lenže ja tú funkciu už dávno mám. Tak čakám či mi ju na diaľku vypnú, aby si mohli za ňu účtovať peniaze... Podobne sa objavil i adaptívny tempomat, zatiaľ si ho nemôžem objednať, ale už ho dávno mám. Keď to spravia, tak nikdy viac BMW...

- Asistent dálkových světel. Bezpečně i v noci. Jednorázově jenom 4 650 Kč včetně DPH.
- Aktivní udržování rychlosti s funkcí Stop & Go. Jednorázově jednom 23 260 kč včetně DPH.

Nehovoriac o tom, že Apple Car Play, ktoré je zadarmo aj v aute inej značky za 1/5 ceny stojí 7 905 Kč. Písal som na BMW, že sa objavili správy, že to už budú dávať zdarma.
Odpísali mi: "Chtěli bychom Vás informovat, že uvedené informace nejsou zcela správné. Zakoupení této služby zůstává zpoplatněny, změna se však týká toho, že po zakoupení buda tato službu aktivní na neurčitou dobu a nebude tak potřeba ji prodlužovat."
Rozbalit vlákno
8
7. 2. 2020 17:52
Re: Už sa teším
Ad "už dávno mám"

To si kupoval jako nové, nebo ojeté? Víš něco o tom, jak se to tam dostalo?
7. 2. 2020 17:56
Re: Už sa teším
Kupoval som u dílera BMW. Je to aj v zmluve, aj v rozpise k VIN kódu.
Ja verím, že to nespravia.
Ale ani takéto blbé hlášky v Connected drive im na dnešnom náročnom trhu neprospejú.
Avatar - xxc
7. 2. 2020 19:32
Re: Už sa teším
Čo je na tom zlé? Ľudia si to buď kúpia s novým autom, alebo si funkcie dokúpia neskôr. A ojazdené auto si odomknú komplet zadarmo :-)
7. 2. 2020 21:04
Re: Už sa teším
Len sa divím kam to smeruje.
Auto som si kúpil s asistentom diaľkových svetiel a adaptívnym tempomatom.
A zrazu sa objaví hláška, že si ich môžem kúpiť.

Zatiaľ fungujú bez toho aby som si ich znova kúpil. Ale celé je to nejaké divné, prečo mi ich ponúkajú?
Avatar - elektrikar
7. 2. 2020 23:23
Re: Už sa teším
Stejný problém jako výměna oleje u Audi étrón. BMW Connected Drive je z hlediska softwaru totiž totální sr*čk*. Sám to používám a vím, co je to za zvěrstvo... Oni to určitě zobrazili všem, jsou to německé softwarové ho*ad*. :*)
8. 2. 2020 11:55
Re: Už sa teším
Nesejčkuj. Nic ti nevypnou. Jen maj tu aplikaci blbě udělanou. Když se tou nabídkou proklikáš řekne ti aplikace že funkci nemůžeš zakoupit, protože ji už máš.
Avatar - Dinar
8. 2. 2020 18:35
Re: Už sa teším
Měls ho v tom nechat, budil by se chudák v noci, jestli mu ho nevypnou. Já úplně zírám, co je tu někdo vůbec schopen vyplodit, adaptivní tempomaty na dálku atp.
Bmw zřejmě umí po síti poslat i radar (je rozdílný v závislosti na typu asistenčniho packu) a tlačítka na volant.

Jinak, ano, tohle je daň za “konektivitu”, radostné hýkání nad asistenty, růz. formami kontroly nad auty a řidiči, v zájmu mocně proklamované bezpečnosti, boji proti pirátům atd., kterým i zde spousta joudů tleskala a tleská.
A troubové typu elektrikáře budou debatovat o tom, jestli jedna automobilka umí něco vymazat/nevymazat líp než jiná a pointa jim zcela uniká.
7. 2. 2020 19:03
crack
Prvnímu majiteli se nechtělo platit, tak si tu funkci "cracknul", stejně jako lidi kradou mapy do starších autonavigací na uložto. Pak ho vrátil a zjistilo se to až u dalšího majitele. Tj. nový majitel by měl reklamovat u prodejce a prodejce u Tesly, která to prodala v aukci. Je to stejný případ, jako bych si koupil nové auto, namontoval do něj kradené rádio, pak ho vrátil a on si toho nikdo nevšiml, až u nového budoucího majitele by přišla policie a rádio sebrala. A ti další, co si na to u ojetých Tesel stěžují? Obraťte se na své prodejce, kteří Vás natáhli.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - _Karel_
7. 2. 2020 19:25
Re: crack
Ano, varianta A je, že první majitel fci cracknul.
Varianta B je, že nikdo nic necracknul, ale nový majitel nemá jak si to ověřit a automobilka to zkouší.
Avatar - elektrikar
7. 2. 2020 20:51
Re: crack
Je to crack a klasický bazarový podvod. Dealer tvrdí, že Tesla prodala s FSD, ale co by také měl tvrdit jiného.

Je to jako koupit si pc s cracknutýma hrama vypálenýma na CD a pak se divit a vztekat, že vám je někdo vzal...
Avatar - _Karel_
7. 2. 2020 21:31
Re: crack
Tuhle jistotu jsi získal z toho článku?
Nebo jen z vědomí, že velké firmy jsou prostě poctivé a férové a nemorálního jednání by se žádná nedopustila?
Avatar - elektrikar
7. 2. 2020 21:34
Re: crack
Ne, mohlo se jednat o omyl. Z amerických diskusních skupin ale vím, že FSD se běžně nelegálně přidává.
9. 2. 2020 09:55
Re: crack
Zdá se mi to podivné. Crackne SW a přídá funkci, kterou si nekoupil. Pak auto vrátí Tesle. Ta auto zkontroluje, nahraje updaty ale tohohle si nevšimne? Ona tu konfiguraci nekontroluje?
Každopádně pokud auto prodává s danou funkčností, je to její chyba. Nakonec to podle mě skončí u ní. Buď si auto vezme zpět nebo to zporovozní. Je třeba mít na zřeteli, že se jedná přímo o výrobce, není to nějaký přeprodejce.
Avatar - elektrikar
7. 2. 2020 20:53
Pochavala
Chválím redakci za objektivní a nebulvární článek :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Fraktik
8. 2. 2020 12:18
Re: Pochavala
Předpokládám, že jde o ironii..
Avatar - bystron
8. 2. 2020 12:07
machrují a wc mají na chodbě
Nejlepší je asi mít auto nějaké ruzumné značky (Toyota, Honda, Mercedes, Peugeot ...) ideálně z let 1995 - 1998 a na tyhle nesmysly se vykváknout. Počkejte až utnou dotace a elektrika půjde nahoru. Pokrok je krásná věc, ale nedomnívám se, že je na něj automotive připraveno tak, jak si hodně lidí myslí.
Rozbalit vlákno
1
8. 2. 2020 14:39
Re: machrují a wc mají na chodbě
Uviazať si na krk 20-25-ročné auto? A si inak zdravý?
Avatar - Fraktik
8. 2. 2020 12:30
Hacknuté auto
Původní majitel si auto cracknul, pravděpodobně při tom provedl něco špatně a objevil se mu žlutý rámec kolem obrazovky, tak to hodil zpět na hlavu Tesle.
Ta, raději než by se dohadovala se zlodějem, raději přijala auto zpět (to jsou ony "často se projevující chyby") a nabídla auto překupníkovi.
100% nedala dealerovi certifikát na autopilota.
Ten, větříc příležitost na rychlé peníze (autobazary ve státech jsou skoro stejní zloději jak ti u nás ve východní Evropě), obratem a s plnou parádou nabídl k "extra-výhodné" koupi "nic netušícímu" chudáku, který s tím šel do médií.
To je, jak když si někde v Ústí nad Labem na vrakáči koupíte "zaručeně originální" či "nikdy nebourané" díly...

Jediné, v čem Tesla očividně pochybila, že na opravě toho hacku trvala zřejmě déle, než předpokládali (či se tomu dealerovi podařilo "otočit" auto nečekaně rychle).

Nicméně teď je z toho celosvětové haló všech ostatních zavistivých automobilek.
Rozbalit vlákno
3
9. 2. 2020 09:58
Re: Hacknuté auto
Nevím, co s tím má společného přeporodejce. Pokud Tesla prodávala auto s aktivovanou funkcí, má tam být. Je úplně jedno jak se tam ta funčnost dostala. Uvědomte si, že to auto prodával výrobce. Kdo jiný by měl za ty informace ručit?
Avatar - Fraktik
9. 2. 2020 13:59
Re: Hacknuté auto
Tesla jasně řekla, že v navigace nebyla součástí prodeje, nebyla zaplacena a nebyla ve výčtu výbavy.

Příklad z našich končin :
Takže když si pořídím ojetou oktavku z leasingu a předchozí řidič tam "zapomene" ukradnou navigaci z ulož.to a ta mi za půl roku přestane fungovat (či se "jen" nezaktualizuje), budu činit VW?

ehm,
to vlastně asi není správný příklad.
My totiž máme navigaci od vW koupenou i s dvouletým připojením a většinou plusove výbavy a přesto se nám nic a nikdy nezaktualizuje...
Tedy jedná se o "vlastnost".
Asi bych o tom měl napsat článek na auto.cz.
Treba se toho chytne americký tisk.
9. 2. 2020 20:10
Re: Hacknuté auto
Nemáte pravdu. Ve 2. odstavci se jasně říká, že autopilot byl uveden v seznamu výbavy s jakou šlo auto do aukce. A kdo tam to auto dal? No přece Tesla. A Tesla je kdo? No přeci výrobce. A čí produkt je autopilot? No přeci Tesly
Těžko se jde tedy ohánět tím, že nemohla odhalit, že tam je něco neoprávněně. Prostě když měla auto ve svých rukách tak se na to vykašlala a pak to začala honit dodatečně.
Váš příklad s autorádiem je tedy vina VW. Třeba bazar asi těžko dokáže poznat, zda jde o rádio originální nebo ukradené. Výrobce to ale samozřejmě ví, ostatně je třeba schopen vám dodatečně dohledat bezpečnostní kód od navigace.
A kdo jiný než přímo výrobce by měl poskytnout pravdivější informace a instalovaných a zaplacených prvků výbavy?
23. 12. 2020 07:34
Může si to předplatit :-D
Rozhodnutí za 200.000,- Kč nebo víc podle kurzu dolaru je opravdu dobré nejdřív odzkoušet - očekával jsem od autopilota víc a kdybych si kupoval vlastní auto, tak bych ty peníze nedal. V tom půjčeném to bylo hezké, nechat se vozit, ale nedá se na něj plně spolehnout a nevím, jak vy, na dopravu z bodu A do bodu B stačí Kona, ID.3 a podobně, když si pořídím Teslu, tak se chci projet a stačí mi, že má zabudované kamery, nemusím mít komplikovaný systém, zatím mi v autě stačí normální autokamera http://www.auto-kamera.cz/…est-autokamera/. Nevím, jestli se díváte na Teslu stejně jako já, jako spíš sportovní auto, jestli jezdíte dálky, možná to je jinak....
Rozbalit vlákno
0