Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Koenigsegg Gemera má tříválec s výkonem 600 koní! Na stovce je za 1,9 s a sveze čtyři lidi

Švédská společnost připravila pro ženevský autosalon velkolepou show. A byla tak dobrá, že ji předvedla i bez diváků.
Zpět na článek
4. 3. 2020 09:34
Re: Je to teprve začátek
"Přímo z vyjádření Koenigseggu plyne, že je to především prodlužovač dojezdu, který nahrazuje velkou a těžkou baterii, kterou tam nechtěli dávat."

Ano velké a těžké baterie ;-)
4. 3. 2020 04:21
Re: Je to teprve začátek
Fanoušci spalovacích motorů by spíš měli být rádi, že tam vůbec nějaký spalovací motor ještě je. Přímo z vyjádření Koenigseggu plyne, že je to především prodlužovač dojezdu, který nahrazuje velkou a těžkou baterii, kterou tam nechtěli dávat. Jinak je to ale spíše už elektrický supersport.
3. 3. 2020 23:00
Re: Je to teprve začátek
Mno oni diky freevalve z toho motoru dokazou udelat zazrak. Ta technologie na 3 valci funguje lip nez na jinych, maji skvely vykon a skoro zadne emise. Kdyz sem ten motor videl tak sem se smal ale pak sem pochopil. Neztracuj co neznas. Neni 3 valec jako 3 valec 😉
Uvedom si ze tech 600 koni ma jen ten 3 valec ( koli koni ma bezny 3 valec 70? ) a dalsich 1100 maji 3 elektromotory. Tzn. 1.700hp celkem 😉
4. 3. 2020 10:38
Re: Pánové !
Jen se spalovacím motorem by to auto určitě nemělo 1700 koní a další vlastnosti. Určitě víš, že Koenigsegg jako malosériový výrobce žádné pokuty za CO2 neplatí (a při svých cenách by je ani tak nemusel řešit), čili tohle si prostě vybrali jako nejlepší technické řešení pro dosažení parametrů, které od toho auta chtěli.
8. 1. 2022 10:17
Dvouvál
Já si od Koenigsegga počkám na dvouválec.....
Avatar - wakantanka
4. 3. 2020 10:48
Re: Trochu megera...
a mne sa zase takéto šialenosti na 4 kolesách páčia a aj s tým prístupom. Čo sa mi jediné nebude páčiť je určite cenovka. :)
Avatar - wakantanka
4. 3. 2020 10:45
Re: Pánové !
osobne si myslím, že ten R3 tam je preto aby urobili miesto pre batožinový priestor vzadu, teda aby to bolo apoň sčasti schopné nielen prepraviť 4 cestujúcich ale v nejakom obmedzenom množstve aj ich batožinu, čo pri tejto koncepcii a požadovaných výkonoch inak nešlo.
4. 3. 2020 09:36
Trochu megera...
...chápu tento švédský přístup, ale pořád jsem zastáncem alespoň klasičtějších hybridů. There is only one the One.
4. 3. 2020 08:46
Re: Pánové !
přesně tak, jak sem psal níže Freevalve funguje lépe na 3 valci než na 4.
Avatar - kari.laz
4. 3. 2020 08:41
Re: Pánové !
Ne, tam neměl být ani tříválec, ani čtyřválec a už vůbec ne nějaké deb*ilní baterky s elektromotory, tam měl být jeden pořádný plnotučný motor.
4. 3. 2020 06:09
Koenig
moje Citigo to má za 13 uveze 4 lidi 2 basy piva a nákup
4. 3. 2020 03:59
Re: Pánové !
Jestli je to narážka na ten tříválec, tak se obávám, že to si způsobil sám Koenigsegg. Nic jim nebránilo tam dát čtyřválec o stejném objemu. Zřejmě toto technicky vycházelo lépe.
Avatar - CICERO
3. 3. 2020 19:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
3. 3. 2020 21:22
Re: Je to teprve začátek
tříválec si strčte do ánusu bando !!!