Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Lexus LS 460 – když, se volant točí sám

Lexus LS v současnosti bojuje se svými přímými konkurenty o titul nejlepší limuzíny. Součástí jeho bohatého arzenálu luxusní výbavy, která má usnadnit život jeho majiteli je i systém Lexus Intelligent Parking Assist.
Zpět na článek
6. 1. 2008 00:18
neregistrovaný "Samuel"
6. 1. 2008 12:04
neregistrovaný "Lukas"
6. 1. 2008 00:41
anonym
6. 1. 2008 00:56
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 05:21
neregistrovaný "vago"
6. 1. 2008 09:25
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 11:19
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 16:17
anonym
6. 1. 2008 11:33
anonym
6. 1. 2008 11:36
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 01:14
6. 1. 2008 01:21
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 11:48
neregistrovaný "Wolfsteen"
6. 1. 2008 14:26
neregistrovaný "Nomis"
6. 1. 2008 14:38
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 16:16
neregistrovaný "MartinaP"
6. 1. 2008 16:21
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 16:27
neregistrovaný "Nomis"
6. 1. 2008 23:45
neregistrovaný "loo feng"
6. 1. 2008 22:55
neregistrovaný "antiVW2"
neregistrovaný "Samuel"
6. 1. 2008 00:18
hloupost
ten system je jedna velka blbost videl jsem na BBC jak ho testovali do 10m mezery potreboval pres 1minutu (+2minutove programovani), clovek priblizne 15s, nejrychleji automaticky zaparkuje touran ale i ten potreboval nejakych 30sekund. Kdyz nevymysleli airbag, esp, abs tak se aspon snazi premluvit zakazniky ze umi automaticky parkovat :-) kto to potrebuje... snad jenom 80tileti dedci
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Lukas"
6. 1. 2008 12:04
Re: hloupost
[odkaz] >:-[] >:-[] :yes: :yes:
anonym
6. 1. 2008 00:41
RE: hloupost
Ja myslim ze je to dobry napad. Len este potrebuje roky na to aby dozrel, lebo v sucasnosti je to viac trapne ako prakticke. Mozno tak pre 80 rocnych dedkovcov ako pises. >:D Inak pre mna osobne su prave parkovacie manevre, hlavne ked nie je dostatok miesta vzhladom na rozmery auta, jednou z najoblubenejsich aktivit za volantom. Ja by som skor ocenil plne autonomny system ktory by umoznil opustit auto na mieste vyhodnom pre posadku a auto by sa islo zaparkovat ci uz v ramci parkoviska alebo idealne by zvladalo aj premavku na otvorenej komunikacii na dosiahnutie vzdialenejsich parkovisk. A nasledne pri odchode by sa posadka nemusela trepat pre auto ale pouzitim kluca by ho privolala z jeho zaparkovanej pozicie na miesto vyzdvihnutia. Ale na to si este budeme musiet nejake dve dekady pockat. :-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 00:56
apostol ciest!
Tento model som mal minuly tyzden moznost vyskusat v BA u importera. Ako tu niekto pise, tak to parkovanie je dost pomale, my sme parkovali do 6 M medzery a trvalo to 1,5 minuty ;-\
Ale to auto nie je o parkovani. Ak si take auto niekto kupi, je logicke, ze uz ma nejake skusenosti s jazdenim a dokaze si to zaparkovat sam ;-) To auto je o inom.....to auto musite vyskusat a potom hodnotit. Ziadny "bolsevik" z koncernovou znackou nemoze pochopit LEXUS, pokial ho nevyskusa ;-) To nie je auto pre internetovych basnikov alebo pouzivatelov Passata ..... to je auto pre uspesnych ludi!
BRAVO LEXUS, pravom ti patri titul: WORLD CAR !!!
BRAVOO LEXUS! :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
8
neregistrovaný "vago"
6. 1. 2008 05:21
Re: apostol ciest!
videl som test na bbc2 v relacii top gear a cely system vyznel dost smiesne.... auto nebolo schopne zaparkovat.. takze v sucasnosti je to dost velka blbost, ale buducnost to urcite ma... takze nedal by som za to dnes ani peniaztok... v buducnosti to bude urcite standarnou vybavou kazdeho auta
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 09:25
Re: apostol ciest!
ten parkovaci system sa zda aj mne uplna zbytocbost. Fakt v tom nevidim nic dolezite pre sofera. AK take auto budem vlastnit, nebudem sa predsa strapnovat a zaparkujem sam ;-)
V tom aute ma uchvatili ine veci:
proti kolizny system, komfortny podvozok, tichost pri jazde!!!, rozne "kamery" na sledovanie aktivity sofera, na sledovanie krajnice cesty, na sledovanie vzdialenosti, atd...atd..atd.
Viem, dobre vybaveny je aj Mercedes a BMW, ale to su auta, ktore vidim na kazdom kroku. Mercedes mi vadi preto, ze napr. v Rakusku, Nemecku ho ma kazdy polnohospodar (ano, staci sa prejst po dedinach) a su taxiky. BMW sa dost kradne a navyse si ho spajam s podsvetim. Lexus tu skoro vobec nevidno. Bavi ma veci, ktore nevidis u kazdeho tretieho cloveka ;-) (Skoda)

..myslel si toto?
[odkaz]

tento ho ale nejak nekritizuje:
[odkaz]

zaujimave video je aj na autosalone Primy.
Navyse Luxus stoji o 400 000 menej ako MB S
6. 1. 2008 11:04
Re: apostol ciest!
Dnes uz to tak neplati, pred tim, nez u nas lexus zacal delat reklamu jich tu jezdilo skutecne jen malo, ale dnes..... ano stale je to mnohem MNOHEM min nez nemecka trojka. LEX neni primo moje auto ale kdyz se kupovalo byly na sverni morave jen 2 kusy RX a dnes? Dnes potkas 2 auta na vanoce na parkovisti u velkeho obchodaku....
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 11:19
Re: apostol ciest!
ano, ano...predaj rastie. :yes:
anonym
6. 1. 2008 16:17
Re: apostol ciest!
Asi bydlím na jiné Severní Moravě,Lexusů tolik nepotkávám tak jak to popisuješ,ale to se určitě změní až bude i u nás otevřená prodejna,přece jenom mít nejbližšího prodejce a stím spojený servis v Brně je poněkud "nepohodlné". A ten parkovací systém je u tohoto auta skutečně jen detail,který ale budou rozvíjet a dojde to tak daleko,že moji vnuci už ani nebudou dělat řidičák ;-)
anonym
6. 1. 2008 11:33
Re: seki a BAN
Ten človek tu vystupuje ako tri osoby. Anonym, Mazda5 a seki. Pevne verím, že aspoň tie účty mu budú čoskoro zmazané. :-| :no:
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 11:36
Re: seki a BAN
ty uz mas toho dost >:D alkohol je svinstvo, ze? Svidnik >:D
Ze Daniel? ;-)
A co ti vadi na mne? Ze neznasam Skodu? No a? Si zober ako by svet vypadal, keby sme vsetci pouzivali rovnake oblecenie, rovnake parfumy, rovnake zariadenie domov, rovnake vsetko!
6. 1. 2008 11:02
Re: seki a BAN
To parkovani je tam pro baby, nebo pro zacatecniky ridice kteri nemaj odhad.. s parkovaci kamerou v lexusu musi zaparkovat kazdy, ja s ni parkuju na 10 cm presne.
Avatar - Falco
6. 1. 2008 01:14
ehmm..
[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 01:21
Re: ehmm..
skvele, som ani nevedel, ze aj BMW vie samo parkovat :yes:
Nevie nahodou kolko stupnovy automat ma BMW 7?
neregistrovaný "Wolfsteen"
6. 1. 2008 11:48
Lexus
O praktickém využití této funkce můžeme pochybovat. Ale jedno je jasný všechno jsou auta jenom Lexus je vůz >:D :yes:
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Nomis"
6. 1. 2008 14:26
Opravdu hloupost ?
Tak si pročítám nněkteré příspěvky a musím se pousmát... Parkovací asistent je samozřejmě v plenkách, ale není tak dávno doba, kdy jsme považovali za stejně absurdní a zbytečné další vymoženosti, jako např ABS (vždyť když někdo umí jezdit, tak nepotřebuje ABS žejo...), nebo brzdný asistent, nebo stabilizaci podvozku. A co natáčecí světlomety, nabo el. ovládané sedačky, automatické stěrače, automatické rozsvěcování světel (že by dnes člověk nepoznal, kdy má rozsvítit?). Takže jestli dnes trvá zaparkování 1,5 min, klobouk dolů, za pár let to bude ve všech autech a bude stačit stlačit jeden knoflík a skutečně jen čekat. Faktem je, že se stačí podívat, kolik lidí má dnes problém zaparkovat blíže, než 0,5 m od chodníku ... Bravo všecm průkopníkům a je zcela jedno, zda se jedná o Lexus, MB, BMW, nebo ŠKODA.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 14:38
Re: Opravdu hloupost ?
ved sa zase necukaj ;-) ten asistent ma urcite vyznam (zeny, zaciatocnici a pod.), len pre mna ...z celkoveho pohladu na LS 460 ...ma minimalny vyznam. Na tom aute ma fascinuju mnohe ine veci. Takze chap to tak, ze po tom LEXE by som tuzil aj keby ten asistent nemal....takze len z mojho pohladu ......netreba to generalizovat! A ABS, ESP je nieco ine ako parkovaci asistent v ponimani bezpecnosti ;-)
neregistrovaný "MartinaP"
6. 1. 2008 16:16
Re: Opravdu hloupost ?
Taky bych řekla, že srovnávat bezpečnostní prvky s parkovacím asistentem je trošku "hloupost". Takhle bude za chvíli ježdění autem o tom, že si člověk sedne do auta a nechá se někam odvízt. A kde je pak to pravý řidičský umění? Každej řidič by měl umět svoje auto ovládat, tedy i zaparkovat. Nemám nic proti, ale příjde mi to zbytečné.
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 16:21
Re: Opravdu hloupost ?
ma pravdu, ze bez takychto "noviniek" by neexistoval technicky pokrok, ale aj ty mas pravdu. Ja by som si tiez radsej parkoval auto sam ;-) Nastastie sa to nemusi pouzivat ;-)
Poznam borca, ktory vyrastal v Tatrach a vzdy si vypina ESP, pretoze s tym nevie jazdit .... tvrdi, ze jazdi tak, aby jeho auto udrzal aj svojim soferskym umenim na snehu. A ze ak ho ma trafit neovladatelny kamion pri celnej zrazke - ze tam mu uz ani ESP nepomoze ..
neregistrovaný "Nomis"
6. 1. 2008 16:27
Re: Opravdu hloupost ?
Smysl mého příspěvku nebyl o tom, jak je to báječná a nezbytná věc, ale o tom, že každá novinka se nejprve objevuje v tzv. výkladních skříních jednotlivých automobilek, což např. Lexe je LS 460. To, že je auto vybaveno tímhle systémem nikoho nenutí jej používat. Faktem zřejmě bude, že tady na serveru se pohybují lidé, kteří mají auta rádi a rádi a snad dobře jezdí, ale mám pocit, že je nás veliká manšina ...
neregistrovaný "loo feng"
6. 1. 2008 23:45
Re: Opravdu hloupost ?
toto je takmer na filozoficku debatu. je bezpecnejsi stroj alebo clovek. odpoved nie je jasna ale isty naznak davaju letecke technologie. hlavne vojenske letectvo. moderne bojove stihace su projektovane ako "nestabilne". v praxi to znamena ze pocas letu je treba robit tisice jemnych korektur za minutu. pre cloveka nesplnitelna uloha. na cloveku zostava aby povedal co chce a stroj sa uz rozhodne ako ulohu splni...prave pilotne umenie je nahradene lodikou 0 a 1.. clovek len rozhoduje.. a o tom je aj buducnost aut
6. 1. 2008 22:43
TOP GEAR vs LEXUS LS460
a ze vraj to vie samo parkovat? ale ktory Samo?
[odkaz]
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "antiVW2"
6. 1. 2008 22:55
Re: TOP GEAR vs LEXUS LS460
TOP GEAR su opilci. Anglicania su spokojni so Skodou, tak im nechajme Skody, nech si jazdia na Skodach. Nech na ten trh Lexus ani nedodavaju, ked nevedia parkovat a robia si srandu >:D

......tito su sikovnejsi ;-)
[odkaz]
6. 1. 2008 23:02
Re: TOP GEAR vs LEXUS LS460
anglicania a spokojny so skodou? asi si nevidel Top Gear, ked sa zvrtla rec na Skodu, ze?
Top Gear je hlavne zabavny, a to ide v zivote v prvom rade. Uzit si ho!