Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Ford Mondeo kombi ST-Line 2.0 EcoBlue 140 kW 8AT AWD – Snad přežije

O budoucnosti mondea se už nějaký čas spekuluje, prý ho možná nahradí crossover. Pokud bych se mohl přimluvit – zvlášť po testu verze ST-Line 2.0 EcoBlue, zůstaňte prosím u normálního mondea.
Zpět na článek
16. 3. 2020 14:08
Mondeo
jsem nějaký čas vlastnil a nikdy jsem nepochopil, co je tak skvělého na tom podvozku. Při přejetí nerovností se auto rozhoupalo ze strany na stranu jak houpačka, dost nepříjemné. Celkem rázy od přední nápravy a v zatáčkách dost brzo opouštělo stopu. Fakt nevím, to je moje zkušenost...
Avatar - speedfred
16. 3. 2020 17:06
Re: Syndrom stareho auta
Myslíš ako u ASX? Nový youngtimer?😀
16. 3. 2020 15:50
jo a ještě
jedna věc. Teď koukám na tu cenu a tady se asi někdo zbláznil ???
16. 3. 2020 15:19
Re: Mondeo
Dvojkový Sup měl charakter, sice špatný, ale měl! :-!
16. 3. 2020 13:26
Nééé...
...Machi, srovnávat nejdědkovější verzi 3er vybavenou komfortním podvozkem s ST sportovním odpružením neee. Obě auta znám a G20 bych si vzal vždy se sportovním spodkem. Bez něj je to klasický cesťák, kterého se právě i díky tomu prodá násobek Mondea.
Předchozí Mondeo jsem najel něco přes 3tkm, se současným o něco víc a řízení nového je ulepené a úplně jiné. Nejsem spokojen s tím, jak mnichovští naladili posilovač u G20, když C-Klasse, XE nebo Giulia to umí mnohem líp, nicméně určitě lepší než Mondeo. Dokonce bych řekl, že i Passat je dnes v tomto ohledu Fordu vyrovnaným soupeřem (to se o pohodlí podvozku napsat nedá).
Každopádně je toto Mondeo prostorově na úrovni německé prémie a ceníkový náklad ne nepodobný. To je škoda, za testovaný vůz bych byl ochoten vyndat z kapsy 800k, ale ne přes milion.
Avatar - pradeda777
16. 3. 2020 13:54
Re: Jízdní vlastnosti
Pokud si ještě nestačil "požádat", tak to ani nedělej, protože se dnes dost často stává, že bývalá přítelkyně později manželka, tě za pár let prostřednictvím soudů "požádá" o všechen tvůj majetek plus alimenty............ jo, a neříkej, že tobě se to stát nemůže............ :-! :-(
Avatar - speedfred
17. 3. 2020 10:07
Re: Předokolky - Shallow cover
... veľký objem s turbom.
Áno to je správne riešenie. Lepšie do toho skočiť hneď ako sa postupne k tomu dostavať cez menšie motory. Stojí to čas a peniaze. :D
Avatar - iudex
17. 3. 2020 08:51
Re: Mondeo
Nehaňte Ford môj, že on má vady,
klebetárski posmievači!
V mladom sa veku ide do vlády,
starému sila nestačí;
keď spoľahlivosti nemal — a či ju nemal,
keď Ozzymu neprežil čas zlatý?
čo bys’ sa mu ty zato posmieval?
Na jazdné radosti on bohatý.
Avatar - woody-alien
17. 3. 2020 06:35
Re: Předokolky - Shallow cover
Tell me somethin', boy
Is this "jinba ittai" really joy ?
Or do you need more?
Is there somethin' faster you're searchin' for? ;-)
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 18:31
Re: Už aby bylo pryč
Modrá či červená metla... pár baráků ode mne si nějaký parchant koupil to mé vysněné vínové, každé ráno kolem něj jezdím.... :'-( :-[]
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 17:20
Re: Syndrom stareho auta
Jo, akorát ASX je ještě větší bída :D
Avatar - iudex
16. 3. 2020 16:14
Re: Syndrom stareho auta
Nejak cítim, že píšeš aj o mne, tak sa ozvem. Tiež som samozrejme bol pozrieť ako starý zákazník vo Forde. Ale popravde 8 rokov staré Mondeo ma neoslovuje (hoci oni ho vnímajú ako stále aktuálne, toť nedávno faceliftované a na moju tézu, že je to 8 rokov starý model nechápavo čučali, Amerika sa im neráta) a pozeral som nový Focus. A ono ma jazdne (ako Ford obvykle) presvedčil, a to som šiel ten predsudkami opradený trojvalec, podvozkovo (v ST-line a na 18kach) to jazdilo skoro ako hotheč, nádhera. Aj som našiel peknú skladovku v červenej ruby, ST-line, 18", 8°automat, parádna výbava, len cena presahovala 30t. eur. WTF? Vyše 30 tisíc za trojvalcovú nižšiu strednú? Ono som to stlačil na 29 rovných, ale aj tak, za nižšiu strednú (nie HH) také prachy je proste priveľa. A testované Mondeo s jeho šialenou cenou je rovnaký prípad. Takže rovnako ako Ty, hoc spokojný s Mondeom, som hľadal a skončil inde.
Avatar - fOE
16. 3. 2020 15:29
Syndrom stareho auta
Tohle me na fordu dneska desne stve, clovek prijde na prodejnu a nejak si nevi vybrat. Ne, s najezdem 40k km rocne to na mustang vazne nevidim, sorryjako. SUV pro me jako cloveka jezdiciho mesto / dalnici postrada smysl, focus je "jen focus"... Vsechny hloupe poucky o tom jak je stredni trida out a crossovery a SUV in stranou, ja chci proste cestak. A tak nakonec vzdycky skoncim v rohu, u za Pumou a Kugou schovaneho mondea. Nakonec proc ne, objektivne tomu autu neni moc co vytknout. Teda, je tomu co vytknout a hodne, jako vetsine aut, ale furt by to plusminus slo. Kdo si ale koupi kdyz si to nese kriz skoro dekady stareho auta? Kdo krom Ozzmana? :-[]
Jeste pochopim kdyz nekdo jde na konci zivotniho cyklu do premie, kolikrat doprodavane s 35% slevou a misto v passatu si chrochta ve vicevalcove 3er, ale kdyz on se ford tady snazi hrat na to ze nedoprodava, ze je to porad aktualni model, s aktualnim cenikem.
Zatim jsem nikdy nemnel 2x za sebou auto od stejne znacky. Ford byl tomu ale nejbliz: nejspolehlivejsi auto co jsem kdy mel, nejprijemnejsi / nejkvalitnejsi / nejprofesionalnejsi servis co jsem kdy zazil...
...a stejne budu muset hledat jinde. Skoda forde, skoda. ;-\
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 15:06
Re: Jízdní vlastnosti
Nad 200 se hybridy nechytají a mužeme bez otravování bzučících CVTček pokračovat v letu ;)
16. 3. 2020 14:47
Čtete
někdy po sobě co píšete?
" Rozvodový řetěz je máčený v oleji, což přináší jedno omezení – navěky věků musíte používat schválené oleje, jinak hrozí rozleptání řemene."
16. 3. 2020 14:23
Re: Mondeo
Ale já s ním najel tady dost (bohužel už si nepamatuju ale přes 100 tis určitě), jen nechápu ty ódy na podvozek.
Avatar - pradeda777
16. 3. 2020 14:12
Re: Jízdní vlastnosti
...ok....pak congratulation...and a lots of luck....you gone need it..... :-!
Avatar - Emel
16. 3. 2020 13:58
Předokolky
Jako FWD mě asi pořád nejvíc bavila Mazda... ale nezkoušel jsem ji v naftě a naopak nové Mondeo neznám v benzínu, tak to není úplně fér.

A pak Insi... tu mám projetou v různých verzích a i obyč 2.0d nebo 1.5t FWD MT bez adaptivu jezdí moc hezky. Za mě asi o kousek líp než Mondeo... ale nevylučuju, že to je syndrom garáže :-)
16. 3. 2020 13:56
Re: Jízdní vlastnosti
O všechen váš majetek, to ano. Ne tvůj ;-)
16. 3. 2020 13:54
Re: Nééé...
Dej si na wish list oba německé zadokolkové prémiové kombíky. Prostorově už nic neztrácí a jezdí krásně. ;-)

Btw: mohou mít i chromované lišty :-[]
Avatar - Mikesus
16. 3. 2020 14:13
Re: Jízdní vlastnosti
Na dálnici je král, pokud zrovna nepřekáží v levém pruhu. :D
Avatar - lamal
18. 3. 2020 00:50
Re: Mondeo
to bude asi pripad ´´buracka´´ na lacnych olovenych 19kach s dobre vydrbkanymi tlmicmi .. auto v regulernom stave a setupe, take veci nerobi, to neplati len pre mondeo, ale vseobecne...
Avatar - lamal
18. 3. 2020 00:11
Re: Mondeo
urcite ho niekedy donesiem na nejake to povozenie,, zatial su prve dojmy dobre, posobi ako solidne auto, pohon je tichy, nepride mi ze by to hucalo ako sa o 1,8 vravi... ma iste rezimy kedy je hlucnejsi, pripajanie na dialnicu je jeden z nich, ale ze by to bolo nieco co ma odradit to nie... za vsetkych inych okolnosti ma prijemny zvukovy doprovod... prekvapivo

uvidime co nam donesie korona a kedy vobec bude real, zase slobodne sa pohybovat...
Avatar - lamal
17. 3. 2020 23:13
Re: Jízdní vlastnosti
tak to je fajn, potom pohoda ;-)
Avatar - lamal
17. 3. 2020 23:11
Re: Už aby bylo pryč
moze byt... je to trochu jalova debata inak :-) kazde auto je na tu farbu inak citlive a kazdy ma aj ine oko, vkus...
Avatar - Emel
17. 3. 2020 22:58
Re: Už aby bylo pryč
No tak typicky to předposlední v té renaultí variaci na Soul Red...
Avatar - Mikesus
17. 3. 2020 20:55
Re: Mondeo
Já si myslím, že mne to dělalo předek, ale možná to byl jen klam.
U mne to bylo při lehkém dovrzdovani na malých pricnych nerovnostech, neskutečně to vrzalo od podvozku. V zimě prakticky vůbec, v létě hodně.
Na zličíně, nebo spíš u řepích vím o místě, kde mi to dělalo vždy. Takže když budeš mít chuť, můžeme se tam nekdy projet.
Avatar - Ozzman
17. 3. 2020 18:20
Re: Jízdní vlastnosti
Pozor, já nerek, že jezdí fwd špatně, to vůbec ne, pořád je to auto s výborným podvozkem. Já jezdil s tdci 110kw kdysi a chvíli, ale i tak se mi to líbilo.
Avatar - lamal
17. 3. 2020 16:40
Re: Mondeo
o tomto by ste mi mohli napisat, jedneho aurisa 2018 (v zaruke do 2022) v hybride sme kupili do baraku, ako sa prejavuju tie zadne tlmice ? obaja ste mali problem len v lete a v zime nie ?

diky
Avatar - lamal
17. 3. 2020 16:34
Re: Už aby bylo pryč
Neviem o ktorom Cliu hovoris, ale napr 3 RS co mam opozerane, tak je uplne jalove v cervenej... jedno z asi mala aut, ktoremu skodi. Mne sa prave lubia velke cervene sedany, nie len preto ze som mal cervenu primeru P11 GT v sedane, ale aj Giulia, Alfy, Mazdy, ani Passik do konca nevypada spatne, alebo Octavia... Nevravim, ze malym nepasuje, taky Swift od 2g vyssie je uplne prirodzeny v rej farbe...
Avatar - lamal
17. 3. 2020 16:28
Re: Předokolky - Shallow cover
tiez mam rad taku tu postupnu cesticku... zajebac si hned to naj, to nie je labuznicke :-)
Avatar - lamal
17. 3. 2020 16:01
Re: Jízdní vlastnosti
mne nepride, ze by ten FWD po FL jazdil nejak blbo oproti AWD, ten rozdiel, kt. popisujes je hlavne v istote s trakciou a prenosom vykonu na cestu, ovsem chassis ako taky je aj na FWD vyborne meniaci smer, stabilny, blbovzdorny aj ochotny... vacsie rozdiely boli na margo makksieho naladenia hybridu po FL... chcelo by to lepsie vyskusat FWD v podobnej konfig s AWD na vynasanie sudov ako moc tomu pomaha prave AWD a hlavne na tvrdenie, ze FWD v tej istej konfig je tazkopadny a jazdi spatne
Avatar - Alf1k
17. 3. 2020 15:29
Re: Nééé...
Ozzy co se týče asfaltu tak jsem taky vždycky dojel s předkem, akorát mě pak vždycky se*rou ty výjezdy z místa do kopečků kdy občas musíš třeba na dvakrát/třikrát :D a je pravda, že některé auta jsou diametrálně lepší 4x4 jízdně než s jednou hnanou nápravou např. Audi a i tohle Mondeo jak říkáš..
Pájo tohle mě hodně zajímá, protože třeba BMW, když má rozložení hmotnosti 50 na 50 tak by to logicky s dobrýma pneu neměl bejt takovej problém a hele na youtube je tam toho milion a ne vždy to asi bude fake.. Ale tak po rovinatějších profilech asi no problem, nevím nemám zkušenost..
Avatar - Ozzman
17. 3. 2020 10:28
Re: Předokolky - Shallow cover
Taktéž bych se rád přiznal, jmenuji se Ozzman a jsem závislý.

Od té doby, co jsem získal řidičské oprávnění a poprvé usedl za volant otcova Seatu HTP jsem věděl, že atmosférický benzinový motor není to pravé ořechové. Po pár jízdách v kamarádově Ventu 1.9 TDI jsem tiše záviděl ten zátah a spotřebu 4 litry na sto a věděl jsem, že mé srdce má čirou radost z krásně dunící a vibrující naftové bestii. Po pár letech se mi poštěstilo osedlat své první turbodieslové auto, pak přišlo další a dnes mohu říct, že jsem na 2/3 svého snu. Jelikož 90 % jízd obstarávám v malém atmosférickém motoru s předpotopní manuální přeovodvkou a hnusnou mechanickou ruční brzdou, tak se nemohu doškat na ty 2-3 dni v měsíci, kdy vyndám svůj naftový klenot s automatem a mohu si dopřát ten pocit zátahu vodspodu, když zrovna opouštím křižovatku, nebo přijde série zatáček a já se nemusím otravovat s ohavným klackem kdesi po pravé ruce. Po nocích občas pošilhávám po absolutním stropu a dieselheadové extází - V6 TDI... to by mi pro můj skromný život stačilo ke štěstí. Vím, že jednou budu vystaven jako exemplář v muzeu, nenáviděn greenpeace a Hamunasakrou, ale nafta je nafta.... a chutná 2x tak dobře, jako je 2x dotována !
Avatar - Emel
17. 3. 2020 10:18
Re: Předokolky - Shallow cover
Já vycházím z mnohem skromnějších poměrů. Několik mých prvních aut mělo objem 1,3l a jediná cesta k tomu, abych byl vůbec schopen s autem bezpečně vyjet z vedlejší ulice na hlavní, bylo právě turbo... možná proto se jeho zvuk ne nepodobný startu proudového letounu stal tak návykovým...
Avatar - woody-alien
17. 3. 2020 09:31
Re: Předokolky - Shallow cover
Poděkujme Emelovi za upřímná slova. Přiznat si svůj problém je počátkem ozdravného procesu.

Já jsem woody-alien a jsem taky závislý. Naivně jsem se domníval, že můj dlouholetý problém vyřeší nízká hmotnost a malé rozměry. Vrátil jsem se k manuální převodovce a skutečné ruční brzdě, zanevřel na atmosférické plnění ale nestačí to. Denně s hrůzou sleduji, jak se na spritmonitoru propadám na další a další stránky. Ke všemu všechny ty zprávy o končících motorech, o omezeních, o nástupu sofistikovaných řešení poplatných době a trhu. Děsím se zítřka. V noci už vůbec nespím a okupuji webové stránky tunningových společností ve snaze najít vhodný chip. Už jednou na mě manželka zavolala policii, protože si špatně vyložila moje poznámky u počítače - posílit, přehlušit, vykuchat. Se mnou je konec, ale rád bych,aby si zejména mladí vzali z mé situace ponaučení - věnujte se konektivitě, hýčkejte si asistenty a vyhlížejte autonomní řízení. Jedině tak se snad můžete ještě zachránit.
Avatar - iudex
17. 3. 2020 09:22
Re: Mondeo
Arigató gozaimašita, sensei, niečo som od Teba pochytil. ;-)
Avatar - woody-alien
17. 3. 2020 09:09
Re: Mondeo
;-)
Check, check, brácho, je vidět, že "už dvadsať rokov si na tejto scéne". :D
Avatar - iudex
17. 3. 2020 08:45
Re: Už aby bylo pryč
Focusu tá vínová červená tiež veľmi svedčí, toto je tá skladovka, o ktorej som uvažoval a podľa mňa vizuálne paráda: https://www.fordskladom.sk/…les/863/main.jpg
Len tá cena... https://www.fordskladom.sk/…/863-novy-focus/
Avatar - iudex
17. 3. 2020 08:38
Re: Předokolky - Shallow cover
Turbo je silne návykové. Ale skúsime to aj bez neho, turbo objemom nahradíme. :D
A budeme točiť. :D
Aj keď úplne najlepšie riešenie dilemy veľký objem alebo turbo je... veľký objem s turbom. :-[]
Avatar - Emel
17. 3. 2020 07:58
Re: Předokolky - Shallow cover
Jsem Emel a jsem závislý.
Začalo to nenápadně, to když jsem si kdysi dávno uvědomil, že u turbodieselu mám rád to turbo a ne ten diesel.
Říkal jsem si, že můžu kdykoli přestat a zase jezdit třeba Felicií. Postupně jsem tomu ale propadl úplně. Opustil svou milovanou Mazdu, vykašlal se na manuální převodovku, přivíral oči před dvoucifernou spotřebou. Ničí mě to, ale nemůžu přestat. Potřebuju výkon!
17. 3. 2020 07:07
Re: Předokolky
Dnes mi volal kamarád a dávný přispěvatel sem (mates) a navrhoval jít na skleničku ve 4 přes skype :-[]
17. 3. 2020 07:06
Re: Nééé...
Myslím obecně platformu, nicméně jsem v zimách jezdil od 2007 do loňska v zadokolkách i hodně výkonných a bez trablů. ;-)
Avatar - woody-alien
17. 3. 2020 06:53
Re: Mondeo
No jo, někteří jsou prostě nepoučitelní. :-!
16. 3. 2020 23:48
Re: Čtete
To jistě. Měním Ford Formula F vždy po 15 tisících a můj zde tolikrát odsuzovaný 1.6TDCI má už bez jakýchkoliv problémů najeto 381 180 km. Jen jsem spíše chtěl poukázat na to že v jedné části věty píšou o řeťezu který se mávnutím kouzelného proutku mění na řemen. ;-)
Avatar - Jaros71
16. 3. 2020 23:45
Proč se neprodává?
Kombíky vč Mondea už nefrčí jako dříve.
Tady je to zcela patrné , dlouhé a nízké auto , kufr plitký ..nic moc. :no:
Pěkný je interier , žádný tablet , fajn volant , bohužel bez řadící páky..kolečko je děs.. :'-(
Radio ok..ale klima sice dobře s tlačítky jenže místo otočných tam je + - :no:
A cena je úplně mimo ;-)
Lidi pak koukají raději na SUV , většinou do milionu.
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 22:39
Re: Jízdní vlastnosti
Taky koukam ještě po 3. autě, to by nas pak bylo 6 :D
Avatar - Emel
16. 3. 2020 22:08
Re: Už aby bylo pryč
Tmavě modrá celkem ok, odstín Race blue se mi ale líbí víc...
Červená je asi fakt nejlepší... navíc červená dobře snáší kombinaci s černými doplňky, která naopak moc nesedí modré (proto jsem i nechal na RS chromovou masku, zatímco se zelenou nebo červenou bych asi šel do black paketu). Jen teda mám pocit, že už je jí v poslední době trošku moc...
Ta světlá modrá je něco jako ta jeansová na Octaviích a Passatech (denim se myslím jmenuje), možná trošku víc do šedé... mně se celkem líbí, k Mondeu se hodí - obecně mám pocit, že ta červená třeba sluší spíš menším autům jako Cliu a u větších aut ty výrazné barvy jsou někdy trošku moc. Šestce teda červená taky sluší - no, budu o tom ještě přemýšlet :-) .
16. 3. 2020 21:29
Re: Jízdní vlastnosti
Bacha na to, nekdy se to rozjede az moc rychle. Taky jsme chteli byt 3 a uz nas je 5.
Avatar - _Karel_
16. 3. 2020 21:14
Re: Čtete
Pomineme-li, že používat schválený olej je tak jako tak doporučeníhodné, u Fordu zvlášť a vždycky stával pár korun. Žádné omezení bych v tom tedy neviděl.
Avatar - Mikesus
16. 3. 2020 20:33
Re: Mondeo
U mne to dopadlo stejně. Než se to vyřešilo, už byl pryč. U mne to dělalo jen když bylo více nez 12 stupňů. Takže přes zimu nic, v létě pořád.
Avatar - Mikesus
16. 3. 2020 20:31
Re: Mondeo
Buď v klidu. O nic jsi nepřišel. Měl jsem ho asi na 2000km a bylo to utrpení. Na hladké dalnici super, ale nesměl přijít hrbol nebo zatáčka, zlatej sup2.
Pamatuju, měl jsem ho zrovna když trochu nasnezilo, jel jsem v serpentynach za náklaďákem, on jel rychleji a já měl co dělat se udržet na silnici jak lítal zadek. Pneu to mělo sice barum polaris, ale tohle bych nečekal.
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 19:41
Re: Už aby bylo pryč
Jedna je tmavá ve stylu tvé ex Octy RS, ta druhá je světlejší, ta mne tolik nebere, chvíli otec přemýšlel o Kuze v této barvě, ale nebyly skladem moc. Červená je topovka, zvláště v kombinaci s ST předkem.
Avatar - Londonbridge
16. 3. 2020 18:55
Re: Syndrom stareho auta
Ford je dost drahy aj tu v UK, Fiesta kludne atakuje £ 20K , Focus kludne £ 30K mna to volakedy tiez poslalo prec od Mondea :-(
Avatar - Londonbridge
16. 3. 2020 18:48
Mondeo
Dnes som nahodou siel okolo Forda mam ho asi 10 min peskom kupoval som tam raz davno Fiestu a skoro som to menil za Mondeo . Je to pekne auto vlastne kus autiska a ked vidim Vignale tak sa pozrem aj 3 x... Cervena vyzera naozaj super ale mne sa este lubi ta pekna hneda metla / som zabudol ako to volaju... / :yes:
Avatar - Emel
16. 3. 2020 18:46
Re: Už aby bylo pryč
Jj... vybavuju si dva odstíny modrý a jednu hezkou červenou metlu.
16. 3. 2020 18:44
Re: Už aby bylo pryč
Ale jo, tohle v testu ujde😉
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 18:30
Re: Nééé...
Abych byl upřímný, já původně 4x4 nehledal, prostě se naskytlo, chtěl jsem klasiku - 110kw 2.0 Tdci FWD a MT. Dnes z pohledu jízdy a komfortu bych to za tuto verzi neměnil, minimálně ten automat bych si rád zachoval :D

Obecně 90% jízd odjezdím ve FWD v Praze a okolí, pak do toho pár desítek tisíc za rok ve služebních FWD a zbytek (převážně dlouhé trasy na dovolené a výlety) s Mondeem.

Jako další hlavní auto (zatím nemám důvod a snad ještě pár let nebudu) bych se klidně spokojil opět s kombíkem v naftě s FWD a MT, ale pokud finance dovolí, určitě bych rád AT a i 4x4. Pokud BYCH někdy kupoval BMW a někdo mi nabídl Xdrive nebo RWD, beru Xdrive, ta jistota za zhoršených podmínek tam prostě je a není to jen, když napadne sníh.
Avatar - Emel
16. 3. 2020 18:27
Re: Už aby bylo pryč
Hmm... já bych řekl, že je Mondeo (víc než jiná auta ve třídě) závislé na konfiguraci. Karoserie je taková... řekněme barokní... a nutně potřebuje větší kola, pak je všechno v pořádku. Ta kola v testu jsou tak akorát... mimochodem, moc hezká kola :yes:
https://img2.auto.cz/…ull/6238911_.jpg

PS: chromové lišty mi vůbec nechybí, ale šel bych do jiné barvy.
16. 3. 2020 18:03
Už aby bylo pryč
Tohle Mondeo se mi opravdu nelíbí, když se chystalo na trh, těšil jsem se, že bych si konečně Mondeo koupil. Jak se objevilo, rychle jsem skočil do SIII nebylo, co řešit. Kéž by ford udělal klasický pěkný sedan zase někdy😉
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 16:56
Re: Předokolky
Škoda, že nebydlíš blíž :D
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 16:39
Re: Syndrom stareho auta
Zase máš pořád aktuální auto, to taky není špatný :D
16. 3. 2020 16:38
Re: jo a ještě
Je to ceník...běžně je na to sleva přes 20%...
Avatar - Alf1k
16. 3. 2020 16:37
Re: Nééé...
Pájo zadokolkové? Já teda nevim kde přesně Ozzy jezdí, ale předpokládám, že když byl ve Španělsku a bůh ví kde všude autem, tak nevim.. Chápu, že zima už dnes je jaká je, ale já jezdim přes hory dost často a moc si to nedokážu představit, když nakydá nesmysl během chvilky tak je to o nervy kór s rodinou.. 320d xdrive nebo 220d xdrive by byla určitě lepší volba.. :-)
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 16:35
Re: Předokolky
Ale já věřím, že je to klidně možné, nehadam se, ale zkoušel jsem pofl. Ma3 vs Fofo4 a tam mi přišel Fokus o fous lepší.
Avatar - Alf1k
16. 3. 2020 16:17
Re: Jízdní vlastnosti
Zrovna jsem chtěl říct, že překáží jen do chvíle, kdy před Mondeem jedoucí nadupané Toyoty v levém z toho levého uhnou ve 180 za brutálního sportovního ryku motoru s CVT.. 😂
Avatar - iudex
16. 3. 2020 15:55
Re: Předokolky
Tak pozor, ja som jazdil, jazdila aj manželka, takže žiadna mačka vo vreci. ;-)
Avatar - iudex
16. 3. 2020 15:45
Re: Předokolky
Jj, nafťák s automatom a štvorkolkou sa bude asi správať inak ako ľahký benzín s manuálom a FWD. Možno veľkú časť čara môjho Mondea robí práve tá hmotnosť, podľa papierov pod 1,5 tony a to dosť pomáha.
Btw. ja som skúšal aktuálne Mondeo práve v mojej "ľahkej" konfigurácii, teda 1,5EB FWD M/T a tú miernu stratu "ľahkonohosti" a agility som tam cítil, aj keď to zase nebolo nič dramatické.
Avatar - Emel
16. 3. 2020 15:39
Re: Předokolky
Njn, já to mám jako inspektor Trachta se svým obvyklým podezřelým... vždycky si jdu Mazdu projet a vždycky to nakonec neklapne. Zato iudex... zvedne telefon, objedná, hotovo. Jako fanoušek Mazdy se stydím :-)

Mně se teda co do řízení nejvíc líbil ten dvoulitr s manuálem. 2.5G AT má pár kilo navíc, což by až tolik nevadilo... ale manuál je výborný a pak se dostaví i nějaké to jinba ittai. Akorát to zas nejede :-D
Avatar - skejpa
16. 3. 2020 15:39
Re: Předokolky
No u nás v práci právě Mondea byla a postupně mizí protože už je nikdo nechce. Šestku 2.5i má můj brácha takže tu znám dobře. A prostě za mě je šestka řidičsky někde úplně jinde než Mondeo. Mohu srovnávat jen s naftovým Mondeem ale nepředpokládám, že by benzínové bylo výrazně lepší. Šestka je pocitově mrštná, Mondeo je daleko víc těžkopádný. Já to chápu, že se to špatně poslouchá ale Mazda si na řízení zakládá a je to sakra znát.
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 15:27
Re: Mondeo
No my v rodině mám jak Mondeo tak Kugu už podruhé :D
Avatar - speedfred
16. 3. 2020 15:26
Re: Předokolky
Krčmy sú aj tak zatvorené. Jedine že by si prisiel ku mne a dáme pivo na “tajňáka”.
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 15:26
Re: Mondeo
Hlavně na nerovnostech a nebo když si točil dlouhou tahlou na dálnici.. To bylo charakteru! No jeje! :D Ale kombík byl trochu lepší.
16. 3. 2020 15:18
Re: Mondeo
Cital som v poslednej dobe nejke testy kde porovnavali skusenosti novych majitelov aut podla znaciek. Najviac sklamani udajne boli majitelia Ford Mondeo, hned potom Ford Kuga a potom vsetci ostatni. Skusenost mam s predchadzajucou generaciou v 1,6 eco benzin a tak dobry podvozok a riadenie ma snad len Mazda 6, ktoru som tiez skusal v benzine.
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 15:16
Re: Mondeo
Tohle bych si někdy chtěl zařídit... velká závist.. :yes:
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 15:15
Re: Předokolky
Ono Mondeo má opravdu výborný podvozek v rámci třídy, to jen dost zdejších diskutérů haní auto, v kterém nikdy nejelo a jen díky tomu stejnému, co píšeš (váha, rozměry) papouškují, že je to auto k ničemu.

Já ho mám 1,5r a 30 tisíc km, není to sportovní auto, nebylo ani MK4 sportovní, to kouzlo je ve spojení komfortu a jízdní stability a řízení (i když Mazda může mít citlivější, já ji taky nejel). V tom se podle mne u střední třídy rozhodují kvality a pak může být na pomyslném vrcholu, projel jsem mimo Mazdy skoro všechnu konkurenci a taky to tak vnímám.

Akorát je blbost u testované 4kolky psát, že je to nejlepší předokolka, zvláště, když vím, jak moc 4x4 do jízdy u Fordu zasahuje a v porovnání s FWD verzí pomáhá jízdním vlastnostem.
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 15:09
Re: Předokolky
Když já zas takový rozdíl mezi MK4 TDCi a MK5 TDCi nevidím, měl jsem obě 3 měsíce doma společně a přesedal.

Ale zase, ono je těch verzí víc a každá je trochu jiná. Takže MK4 STline s Ecoboostem asi pojede jinak, než kombík s těžkou naftou a podobně je to i u MK5, kde je verzí ještě více, od "lehkých" FWD s 1.5EB po hybrid, či testovaný skoro dvoutunový AWD TDCi kombík.
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 15:07
Re: Nééé...
Chceš říct, že si koupim Škodovku? :D
16. 3. 2020 15:01
Re: Mondeo
Iudex má stále tuhle generaci a z hlediska toho co můžeš chtít od velkého FWD sedanu/combi to je fajn ;-)
16. 3. 2020 14:57
Re: Mondeo
U Aurisu jsem řešil zadní nápravu, která bouchala na nerovnostech (multilink) a tam mě odbývali slovy, že je to vlastnost tlumičů. Vzhledem k tomu, že šlo auto na prodej jsem to už nedotáhl.
16. 3. 2020 14:55
Re: Mondeo
Tenhle syndrom funguje i u bolavého zubu :-[] Problém je, že já to slyšel a vnímal i při zkušební jízdě, ale oni už ze zásady ne ;-)
Avatar - pradeda777
16. 3. 2020 14:53
Re: Mondeo
Já měl 7 let Ford Capri GT koupené nové v roce 1970 a jako jedno z prvních Fordů s Mc Phersons struts mělo velký problém s "shimmy steering". Každých cca 300 miles jsem jezdit na seřízení a vyvážení kol. To mě sice trochu sralo, ale kára to byla na tehdejší dobu parádní.....
http://upload.wikimedia.org/…439276012%29.jpg
Avatar - skejpa
16. 3. 2020 14:47
Re: Předokolky
Taky jsem se pousmál, když jsem četl, že ve střední třídě není lepší předokolky. Protože u testu šestky mají, že je to s přehledem nejlépe jezdící předokolka ve střední třídě. A když se podívám na stále obří váhu Mondea, relativně pomalé zrychlení a další drobnosti, nemohu se ubránit pocitu, že autor buď na šestku zapomněl, nebo s ní nejel.
Avatar - iudex
16. 3. 2020 14:43
Re: Mondeo
Známy syndróm tajomných zvukov. V servise a s technikom na palube sa zásadne neprejavujú. :D
Avatar - iudex
16. 3. 2020 14:41
Re: Předokolky
6ka je ako štvorkové Mondeo, asi topka triedy, parádny podvozok a hlavne výborné riadenie, Insi aj aktuálne Mondeo sú v riadení tupšie.
16. 3. 2020 14:41
Re: Mondeo
Asi jo, blbý je, že už bych kvůli tomu mondeo nechtěl a třeba nevim o co přicházim :-)
Avatar - iudex
16. 3. 2020 14:40
Re: Předokolky
Moc sa neteš, pre koronu je predajňa Mazdy zatvorená, takže tak skoro nebudem mať čím prísť. :D
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 14:39
Re: Mondeo
Já to koupil jako dvouleté a se 140tis km, ale tam bylo ještě vše původní a vydrželo.. Dodnes je Mk4 mezi doporucovanymi ojetinami.. V interiéru se pak už něco osoupalo, volant, řadící paka, sedačky... Klasika.. Mainstream no..
Avatar - iudex
16. 3. 2020 14:37
Re: Jízdní vlastnosti
Jj, štvorka Mondeo je stále parádne jazdiace auto. Včera som bol v horách, išiel ráno po totálne prázdnych okreskách a vymretých dedinách, teda som si mohol dovoliť íšť "zľahka" nad limit (rozumej čo to dalo :D ) a to auto na dané rozmery jazdí parádne, nebojím sa napísať zábavne a znova som si to pripomenul a bude mi ľúto, keď odíde z domu.
Avatar - Mikesus
16. 3. 2020 14:31
Re: Mondeo
Samozřejmě ironie, kdyby nádohou nebylo zřejmé
Avatar - Mikesus
16. 3. 2020 14:31
Re: Mondeo
rok a půl jsem na aurisov řešili, že na drobných nerovnostech při dobržďování vrzala přední náprava. Každej technik tvrdil, že nic neslyší. Je to asi všude.
16. 3. 2020 14:31
Re: Mondeo
Tak se mnou asi vyjebali a měl jsem celou dobu vadnej kus nebo nevim :-)
16. 3. 2020 14:28
Re: Mondeo
...nesrovnávám, akorát píšu jak na mě působil...
Avatar - pradeda777
16. 3. 2020 14:27
Re: Jízdní vlastnosti
....tu potřebujeme všichni....ale to by potom nebylo na dotace pro Agrofert.... :-[]
16. 3. 2020 14:27
Re: Mondeo
Tohle mě zkoušeli nakukat u XF, kdy na zatravňovacích dlaždicích nebo sérii malých nerovností bylo slyšet od přední nápravy polepování. Až šéf servisu přiznal, že to slyší taky a byly to nějaké mističky na tlumičích. vyměněno a klid.
Nikdo jiný si prý nestěžoval.
U A4 mi po sérii projížděk nakonec vyměnili po 3kkm přední ramena, protože tam byly v odlitku bublinky a auto mezi 120-140kph jemně vibrovalo. Vždy jsem to důsledně dotahoval. Snaží se ulehčit si práci. ;-)
Avatar - Mikesus
16. 3. 2020 14:26
Re: Mondeo
A s čím konkrétně srovnáváš ten podvozek?
Avatar - pradeda777
16. 3. 2020 14:25
Re: Jízdní vlastnosti
....fuck comes first.....and the luck you gone need later.... ;-)
Avatar - Mikesus
16. 3. 2020 14:25
Re: Mondeo
A bytl to ford? Bouchal podvozek a vždy dojel do cíle a zpět... S tím se přeci jezdí zpátky vlakem... :D :D
16. 3. 2020 14:23
Re: Mondeo
Zatím jen s jedním autem jsem nalítal od nova téměř 300kkm bez větší údržby podvozku (s původními tlumiči) a to byla A4 předchozí generace. U ní byla ještě ta výhoda, že i uvnitř vypadala jako mainstream po 80kkm a jednom majiteli ;-)
16. 3. 2020 14:21
Re: Mondeo
Ano, koupeno jako nové. No mě to přišlo divný a kvůli té nápravě jsem tehdá byl i v servisu a prej bylo vše ok. Třeba když jsem i pomalu přejížděl zpomalovací práh tak v tom tak luplo... ale abych jen nehanil, ve štychu mě nikdy nenechal...
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 14:21
Re: Mondeo
No napíšeš, že si jedno měl, nenapíšeš jaké a a i jiné info... To je důvěryhodné :D viz já koment dole, tuto verzi jsem měl 7 let a najel skoro 300 tisíc km.
16. 3. 2020 14:20
Re: Nééé...
Mám obavu, že budeš spíš cílit na kufr a záchytný systém v něm než na chrom kolem oken :-!
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 14:20
Re: Mondeo
Já měl 7 let tuto verzi a ani skoro po 300 tisících km a ani po tom, co se nesahlo na nic na podvozku až na zadní silentblok, to auto moc neztracelo z původních vlastností.
Avatar - Mikesus
16. 3. 2020 14:19
Re: Mondeo
Nepsal, že bylo nové ( takovou výrobní vadu by asi nepustili ven ). U fordu bych to tipnul buď na auto po bouračce bůhví jak opravené, nebo jen na čistou imaginaci.
16. 3. 2020 14:18
Re: Jízdní vlastnosti
O tom moru radši doma neříkej, byť by se z toho v budoucnu mohla stát zajímavá šifrovaná hláška před capartem, když by mělo dojít na "velké prádlo". :-)
16. 3. 2020 14:17
Re: Mondeo
A koupeno jako nové? To auto jsem měl na firmě a kolega si ho nedovedl vynachválit, až tak, že si dlouho zvykal na novou generaci.
16. 3. 2020 14:15
Re: Mondeo
Byl to ročník 2010 ale už tehdy se pěly chvály na podvozek...
16. 3. 2020 14:14
Re: Jízdní vlastnosti
A u tebe se mi podařilo přelétnutím přes text vidět místo "L" ve slově luck písmeno "F"...říkám si, ten je dnes ostřejší než ministerský předseda :-[]
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 14:13
Re: Jízdní vlastnosti
Potrebuju úlevu na dani :D díky..
16. 3. 2020 14:12
Re: Mondeo
Poslední Mondeo a rázy od přední nápravy? Nestabilita? Tak buď naprosto vadný kus s vadnými pneu a navíc rozhozenou geometrií z výroby nebo nevím ;-)
16. 3. 2020 14:11
Re: Předokolky
FWD Ma6 projedu doufám, až nám znovu zprovozní hranice s SK a navíc v atmo benzínu ;-)
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 14:08
Re: Jízdní vlastnosti
Chtěl... Na náhody nevěřím :D
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 14:07
Re: Předokolky
Já zas nezkoušel 6tku, jinak Insi vs Mondeo vnímám jako plichtu s tím, že je mně Ford sympatictejsi... Vlastni garáž :D
Avatar - pradeda777
16. 3. 2020 14:07
Re: Jízdní vlastnosti
To "budem 3" si chtěl nebo "náhoda"...?
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 14:06
Re: Jízdní vlastnosti
U nás vede africký mor prasat.. Na vepřové nedám dopustit :D
Avatar - Emel
16. 3. 2020 14:05
Re: Jízdní vlastnosti
Tak gratuluju :yes:
16. 3. 2020 14:05
Re: Jízdní vlastnosti
No ba...ty, manželka a milenec :-[]

P.S.: že ty jsi myslel na ptačí chřipku?!
Avatar - pradeda777
16. 3. 2020 14:04
Re: Jízdní vlastnosti
....ok....o všechen majetek........... ;-)
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 14:04
Re: Jízdní vlastnosti
Nene spojí nás karantena :D

Noba ne... Budem 3..
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 14:00
Re: Ma to rozvodový řetěz a tak
Máš tento motor? V jakém autě? Mondeo nebo Fokus?
16. 3. 2020 13:59
Re: Jízdní vlastnosti
Registruješ se ještě s jejím milencem?
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 13:59
Re: Nééé...
Prémie je holt dal... Na ford klubu to řeší tak, že kupují titania a mění jen ten přední Grill :D
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 13:57
Re: Jízdní vlastnosti
No, dnes už jsme ve fázi, kdy nás do konce měsíce spojí něco většího, než podpis na matrice takže už je to fuk :D
16. 3. 2020 13:56
Re: Ma to rozvodový řetěz a tak
Ten řemen co máš v pase. Tak dlouho si mastíš opasek vyjetým olejem až se řemen rozmočí. To je nové pořekadlo! ;-)
Avatar - KANKUNEN
16. 3. 2020 13:53
Ma to rozvodový řetěz a tak
který řemen ten olej rozmočí? Chtěl bych stejně vidět ten olej, který gumu rozmočí a druhý ne. Jinak ten motor mám 2x svolavačka pro ředění oleje a zabírá od 1500ot.
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 13:48
Re: Nééé...
Nutně totiž potřebuji vědět, jestli si ho mám napsat na wish list :D Ale vadí mi, že ST line nemá chromované listy a liziny :D
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 13:35
Re: Nééé...
Ale mezi nimi je fakt rozdíl... Zajímá mne, jestli někdo jel i AWD pofl :)
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 13:33
Re: Jízdní vlastnosti
Jo, na dálnici je král, to se musí nechat... Ale AWD v zatáčkách dost změní hru a poznas to pravé v přímém srovnání s FWD a to ta naše FWD měla těžiště proklatě nízko :D
16. 3. 2020 13:30
Re: Nééé...
Jen ten původní, ale jak FWD s MT, tak AWD s AT ;-)
16. 3. 2020 13:29
Re: Jízdní vlastnosti
Mondeo jezdí se stejnou spotřebou jako X3 20d ;-) Předchůdce jsem měl rád víc, tvoje verze je geniální na dálnice, ale okresky už nedává s nějakou přidanou hodnotou. Nicméně jede hezky a podvozek se nenechá rozházet ničím. Tam je vidět každý cent vývoje. ;-)
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 13:29
Re: Nééé...
Zkoušel si i pofacelift? Nebo jen původní MK5? Zajímalo by mne srovnání stejných verzí.
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 13:23
Jízdní vlastnosti
Martine, nevím, jak funguje AWD v pofl verzi, ještě na podzim, kdy jsem to zkoušel sehnat na projetí, nebyly jiné predvadecky, než HEV, ale právě to dost pomáhá v zatáčkách, protože se připojuje dost aktivně hlavně ve sportovním režimu.

Pokud tedy někdo testoval opravdu FWD Mondeo, chápu lehké zklamání před faceliftem, ale toto kompenzovala AWD verze tehdy a bude i dnes.

Já srovnání FWD pofl a AWD predfl mám a nebude rozdíl v faceliftu, ale v pohonu a znatelný. Proto bych si opravil tu tvrzení, že je to nejlépe jezdící predokolka střední třídy :D

Pohon se pak chová intuitivně (už jsem si toto potvrdil) a učí se během jízdy. Když nastane zásah stabilizace a auto zaznamená smyk (sníh, led, mokro, nebo to zesrandy hodíte naplno do zatáčky), tak pak i při sebemenším plynu jede na 50:50.

S testem souhlas, menší je, a správně jsi citoval přítelkyni (která mi dodnes nezapomněla, že jsem prodal mk4) a ano.. Ještě jsem nestačil požádat, takže přítelkyně :D.


Škoda, že si nedal vědět, pro srovnání s predfl. Parametry jsou totožné, otočný volič převodovky je příšerný (HEV zůstal klasický), ale spotřeba je dost vysoká. Když se ne hlídám, jedu taky za 8, ale umim i za 5.5 na sto. Možná to přijde s kilometry, aktuálně mám necelých 90 tisíc a přijde mi, že se zvládnu dlouhodobě pohybovat kolem 7, v létě jsem dal Španělsko za 6.8 průměr.

Zajímalo by mne, v čem je tato inovace... Jediné plus vidím v hezčí ST line masce a asi do budoucna mozna HDM bude spolehlivější.

P. S. Šedá Mondeu nesluší
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 15:11
Re: Předokolky
Mne se líbí, že u nás, na okraji Prahy, se vůbec nikoho karanténa netýká :D Ráno jsem se šel projít, nakoupit, všude lidi, roušky nikdo, pohoda, klídek, sluníčko :D Akorát mne štve, že na 14 dní mám nucený homeoffice a nemužu do hospody :D
Avatar - iudex
16. 3. 2020 15:09
Re: Mondeo
Tak treba to vnímať v kontexte triedy, teda mainstream, predokolka a pomerne veľká krava. V uvedených limitoch to ale jazdilo výborne, taká kombinácia komfortu a agility sa v danej triede a veľkosti nevyskytovala. Obzvlášť to vyniklo v porovnaní s najpredávanejšou strednou triedou tých čias: dvojkovým Superbom, ktorý jazdne Mondeu nesiahal po členky.
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 14:14
Re: Mondeo
To zní jak verohodnotna recenze :D
Avatar - Ozzman
16. 3. 2020 15:17
Re: Mondeo
Superb 2 je nejhorší auto střední třídy, co do jízdních vlastností, co se v té době objevilo na trhu... s I40 jsem nejel, abych byl fér teda :-[]

Já těm legendám o MK4 taky nevěřil, až když jsem se svezl..