Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Sagitta: Připomeňte si dávného dostupného předchůdce Citigo s dvouválcem

Sagitta byl zajímavý projekt dostupné škodovky z druhé poloviny třicátých let. Do sériové výroby se nakonec nedostal, řadu řešení ale použil pozdější model Popular „Liduška.“
Zpět na článek
10. 4. 2020 20:40
Burešovi to zase nějak nehraje
Ale já už jsem to vzdal. Starého psa novým kouskům nenaučíš.
Šířka 1,32m a rozchod 1.6m?
Fantazie. Pravděpodobně má ještě jedna vnější kola, která zasahují do jiné dimenze a ani na fotkách nejsou patrné. Je to dimenze, kde žije Bureš a kde čísla, tabulky a technické údaje ztrácejí smysl na který jsme zvyklí z našeho ubohého newtonovského vnímání fyziky a časoprostoru.
Tipnul bych 1,06m.
Ale to je jedno.
Je to marný.
Edir 11.4
A opět opraveno. Bez uznání chyby, bez poděkování. Pěkně potichu a zmizet jako smrad... :yes:
Avatar - netcar.xx
10. 4. 2020 18:15
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Porad lepsi kdyz nam utahuje srouby EU, nez kdyz nam je utahoval SSSR, mily CICERO. A dneska by chteli ty smradlave zavsivene filcky zase, protoze jsme uklidili sochu jednoho jejich z***syna z ulice. At uz konecne vychcipaj.
10. 4. 2020 20:49
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Už delší dobu pozoruju, že jsi pi čus.
Avatar - netcar.xx
10. 4. 2020 18:09
Tenkrat to vypadalo jako auto,
dneska jako mikrovlnna trouba.
10. 4. 2020 23:53
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Neblázni. Porovnanie Tudora s 1000 MB nie je zrovna fér, každé z áut reprezentuje celkom inú dobu a úroveň techniky. Porovnávať dnešok a históriu, trebárs len z pohľadu spomenutej ergonómie je nezmysel. Keby si žil v tej dobe, bol by si rád aj za Tudora a na ergonómiu a pohodlie by si mal celkom iné meradlá. ;-)
11. 4. 2020 19:13
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Ste úbožiaci, viac vám k tomu nemám čo napísať.
10. 4. 2020 23:55
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Vy ste sa našli, jak jeden, tak druhý, tak tretí. IQ nula a silné reči z piatej cenovej... :no:
Avatar - CICERO
11. 4. 2020 12:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
10. 4. 2020 18:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
11. 4. 2020 22:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
11. 4. 2020 14:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
10. 4. 2020 22:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - palix
10. 4. 2020 19:16
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Bol som nedávno v jednej firme, kde renovovali 1x Opel GT (nádherné auto) a 1x Škodu Tudor
https://img2.auto.cz/…551_skoda-v0.jpg?v=0
Samozrejme došiel som pozrieť hlavne na Opel GT... ale ako správny fanúšik áut som nevynechal ani Tudor. Poviem Vám, že nikto z nás by nechcel jazdiť takým autom :(. Škoda 1000 MB je oproti tomu ultra moderné auto. Už len "gauč" na ktorom sedel vodič a spolujazdec bol hrozný - pri otvorení dverí som skoro vypadol. Pojem ergonómia v tej dobe ešte zrejme nebol známy :).
13. 4. 2020 15:03
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Pokojne to povedz, je to pravda.
Avatar - palix
12. 4. 2020 20:09
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Celkom tak by som to nepovedal... ale pravdou je, že dnes má vodičák kadekto :-! Autá majú toľko bezpečnostných systémov, že poniektorí sa na ne spoliehajú až priveľmi. Navyše ak má človek auto s 5 hviezdičkami, 4x4... niekedy má pocit, že sa mu nič nemôže stať.
11. 4. 2020 19:15
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Chcel si povedať, že dnešné autá môže šoférovať hocijaký debil..,.? :)
Avatar - palix
11. 4. 2020 14:24
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Môžme sa dohodnúť, že napr Tudor by som si vyskúšal radšej ako nejakú modernú Teslu :). Tie staré autá mali niečo do seba - boli nedokonalé, ale práve tu je vidieť ako ďaleko sme sa posunuli. Potom si človek oveľa viac váži svoje súčasné auto ;). Súčasne si človek pri takom aute uvedomí, akí boli naši otcovia, dedovia frajeri, keď tým jazdili. Šoférovať dnešné moderné auto je hračkou, pre mnohých dokonca otravou.
Avatar - palix
11. 4. 2020 14:21
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Máte pravdu ;). Ja som len chcel, že nie je veterán, ako veterán z dnešného pohľadu. V dobe, keď bol Tudor novinkou by som o ňom samozrejme sníval :). Kedysi som jazdil otcovou Škodou 100, pritom som s tým bol celkom spokojný. Z dnešného pohľadu je to... povedzme veterán, ktorý na tom nie je tak hrozne - čo sa šoférovania týka :). Brat ju ešte stále má v garáži... :). Každopádne šoférovať to dnes - to je iný zážitok.
11. 4. 2020 00:15
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Hele, já jsem se Škodou 440 Spartak z roku 1956 ( www.google.cz/search?… ) najezdil tisíce km, a na takovym autě nemůžeš hledat chyby. Je to prostě poplatný svý době, a můžu ti odpřísáhnout, že ty sedačky ( www.google.cz/search?… ) byly naprosto v pohodě. To auto stejně víc jak kilo nedalo, bylo to na pohodovou jízdu po ČR. Na ty dovolený nezapomenu, a ani nevím, proč jsem ho poslal do světa. :-(
Avatar - CICERO
11. 4. 2020 22:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
11. 4. 2020 13:22
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
Jj čobollskej spasitel světa nám tady dal lekci.
Akorát odhadl naše IQ z jediné věty a pak nám zle vyčinil.
Klečel jsem hodinu na hrachu a brečel. :-[]
Avatar - 3_diamanty
10. 4. 2020 18:48
Re: CHLAPCI a chlapi, musím se Vám přiznat ;-)
inak ani si to uz neviem dnes predstavit auto siroke 1,32m.. ved dnes uz aj malicke picanto ( co je asi kasnou najuzsie auto na trhu momentalne ) ma sirku uz 1485mm ( teda zhruba uz aspon tych 1,5m )


ale tak zase pri dlzke 3,4m aj ta sirka 1,32m nevyzera na pohlad nijako poddimenzovane ... jednoducho v tom case to bolo proporcne good ... a ani dvere nemali 20cm hrubku ako dnesne vozy takze vnutri nakoniec asi aj bolo dost miesta aj na sirku