Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Auto.cz: Přehled testů vydaných v roce 2007

Sbírka testovaných automobilů už na auto.cz překročila devátou stovku. Letošních více než 160 testů znamená rekordní přírůstek v jednom kalendářním roce.
Zpět na článek
28. 12. 2007 11:56
anonym
28. 12. 2007 11:59
neregistrovaný "Lacike"
28. 12. 2007 15:25
neregistrovaný "Murdog"
28. 12. 2007 16:27
28. 12. 2007 17:03
neregistrovaný "Jupí"
28. 12. 2007 18:12
28. 12. 2007 18:20
neregistrovaný "zuzuz"
28. 12. 2007 18:37
29. 12. 2007 11:20
anonym
29. 12. 2007 18:10
neregistrovaný "mill"
30. 12. 2007 12:03
anonym
1. 1. 2008 20:58
neregistrovaný "LERAK"
anonym
28. 12. 2007 11:56
len tak dalej :-)
Super testy, super fotky, proste klobuk dole a palec hore :yes: ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Lacike"
28. 12. 2007 11:59
Testy
Dakujem za testy, ale prosim nedajte diskusiu pod nich, nechcem tam pozerat ody na koncern :-!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Murdog"
28. 12. 2007 15:25
Bravo
Len tak ďalej, keby som mohol poradiť uvádzajte aj v testoch, spotrebu pri určitých rýchlostiach. Myslím si, že by to niektorých čitateľov potešilo. Ďakujem a inač klobúk dole. :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - donPedro
28. 12. 2007 16:27
Pěkné dílo
Tož jak ten rok tak běží, si toho člověk snad ani nevšimne a jen čte a prohlíží a prohlíží a čte. Když se to dá ale na závěr do jedné kupy, je vidět jaké jest to kolosální dílo. Tož bravo :yes: :yes: :yes: a díky ogaři z redakce. A do roku příštího Vám přeju mnoho dalších (nejen) testovacích kilometrů bez nehody, lehkou ruku nad klávesnicí a dobré světlo při focení. Tož tak.
P.S. Jen tak pro zajímavost, máte spočítáno kolik tak cca jste najezdili testovacích kilometrů?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Jupí"
28. 12. 2007 17:03
Vyvážené
Čtu testy na Auto.CZ pravidelně a tenhle přehled považuju za dobré připomenutí:

- počty podle značek jsou poměrně vyvážené a rozhodně neodpovídají občasným výtkám ve zdejších diskusích o "překoncernovanosti"

Namátkou BMW 9, Mercedes-Benz 8, Audi, Lexus i Volvo 4
Nebo třeba VW 11, Toyota 10, Ford, Škoda 9, Renault 8, Opel 7, Fiat 6 atd...

- je (podle mě) milé, že zde neplatí zásada "Škoda vždy dominuje"

Má přání do roku 2008?
- zachovat tempo a čerstvost testů novinek
- zachytit nastupující americká a čínská auta
- diskuse pod testy - po delším váhání říkám ANO
- možnost tisku testů
- do tabulek technických údajů přidat údaj o emisích CO2
- zkrátit dlouhé texty testů - někdy to fakt nejde přežít
- vypustit osobní omáčku typu "těšil jsem se na test, přebíral jsem klíčky, vyjel jsem z redakční garáže" a podobně

Jinak řečeno - Auto.CZ není bez chyb, ale je alespoň podle mého nejuniverzálnější a nejkomplexnější. Kdybych chtěl ulítlé texty, ódy na Porsche a BMW a ironické poznámky ke všemu ostatnímu, šel bych jinam. Kdybych chtěl sice fakty nabité, ale strohé až nezáživné texty s nenápadným podsouváním německé produkce, šel bych také jinam. A proto čtu testy na Auto.CZ - a teď si mě třeba ukamenujte :-)))))
Rozbalit vlákno
0
28. 12. 2007 18:12
911 TESTŮ
Testy aut... dokonalý zdroj informací. Tedy, pokud jsou to testy kvalitní. Na auto.cz testy kvalitní jsou. Proč? Pro svou nestrannost a pro kvalitu autorů. Popsat suše auto, to umí kdejakej ňouma. Ostatně stačí se přečíst diskuze. Leckomu postačí k hodnocení dvě slova - například Bravo Volk..., ale to jsem nezvolil dobrý příklad, prostě leckomu postačí holovětý pokřik a tím je kvalita auta vyřízena.

Testy na auto.cz mají pro mne vedle přitažlivosti technicko informační, přitažlivosti popisné i přitažlivost literární. Prostě... moc rád je čtu. A také se k nim často, velmi často vracím. Nestárnou :yes:

Tedy, všem tam v redakci - velká, velká pochvala :yes: :yes:

P.S. Ovšem příště, příště u hodnocení naftového motoru v Golfu Variant, prosím o jistou přiměřenější volbu slov, například - "Jistý zdroj hlubšího dunění, ne nemilý milovníkům rockové hudby, může obtěžovat snad jen hnidopichy z ušního oddělení fakultní nemocnice. Ostatně, chce snad někdo, aby řidiči v golfech byli charakterizováni jako pacienti? A tak slogan - ticho léčí - ponechme tam kam patří, na zahradu nemocnice na Vinohradech". No, a je to. Vlk (bez asociací, prosím) se nažral a koza zůstala celá... Tak příště ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "zuzuz"
28. 12. 2007 18:20
zzz
:-) ;-) :-| :-( ;-\ :-O :*) >:D :-! 8-s >:-[] :no: :yes: >:D >:D >:D >:D :'-(
Rozbalit vlákno
1
28. 12. 2007 18:37
Re: zzz
hmmmmmmm,,originalni".Presny opak redakce Auto.cz,i pres axel springera stale sva,a sva a sva a at zustane sva,sva......
P.S.Vseho s mirou(zkreslene info.,obhajujici se sloganem,,jsme proste svoji"tu netrpime!!!!" ;-)
anonym
29. 12. 2007 11:20
testy
len tak dalej a na buduci rok vsetko dobre....
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "mill"
29. 12. 2007 18:10
ea
:-| :-( :'-( :-O >:-[] >:-[] :no: :no: :yes: :yes: :yes: 8-s >:D >:D :*)
Rozbalit vlákno
0
anonym
30. 12. 2007 12:03
testy
Bol by som rád keby sa zoradenie aut pravdivo zoradovalo-myslím tu na Volskwageny-sem zaradit Skoda ako aj SEAT-y ved motory a technické veci majú tie isté!!!!!! len kisne majú rozdielne
ĎakujeM
Proste je to tá istá automobilka !! :-!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "LERAK"
1. 1. 2008 20:58
testy
Osobně si myslím, že vedle AUTO.CZ už existuje v Čechách jen jeden stejně kvalitní e-zin s motoristickou tematikou - Autorevue.cz. AUTO.CZ se mi nicméně jeví jako subjektivnější, leč rozmanitější, hravější a zábavnější. Poklona redakci. Dvě drobné vady na kráse bych ale viděl.

První muškou je ta výše zmíněná absence diskuse pod testy. Ani na AUTO.CZ se redakce (ač velmi zřídka) nevyhne některým drobným chybám při uvádění technických údajů vozů. V diskusi se dá věc snadno uvést na pravou míru.

Za druhé, trochu mi v testech chybí trocha toho počítání. Potenciálního kupce vždy zajímá, kolik ho auto bude stát. Jistě chápete, že kupní cena vozu, resp. tempo, kterým vůz ztrácí na hodnotě (čili kupní ceně), je pouze jednou z noha nákladových položek. Co spotřeba paliv, co havarijní pojištění, co servis v podobě pravidelných prohlídek, co cena náhradních dílů? Co ke každému testu uvádět výpočet shrnující náklady vozu během tří let jeho provozu? Samozřejmě by si to vyžadovalo stanovit jisté předpoklady (např. předpoklad určitého ročního proběhu, předpoklad jisté průměrné spotřeby - např. papírová + 0,5l, předpoklad ceny pohonných hmot na základě inflačního vývoje apod.) a v rámci třídy je pak dodržovat.

Zdravím všechny.
Rozbalit vlákno
0