Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak se řídí v Indii? Je to jiná planeta. Ve všem...

Indie není jen obyčejná země, naprosto specifická je i doprava. V roce 2018 jsem se společně se slovenským ekvivalentem českých Trabantů, projektem Lada Svetom, vydal do Indie a sepsal, co všechno musíte znát, než vyrazíte do provozu v této bláznivé zemi.
Zpět na článek
7. 6. 2020 10:52
Re: jak se ridi v čr?
Meleš zase (jako vždycky) úplný srance.
V drtivé většině světa jsou mnohem horší a neohleduplnější řidiči, než u nás. I když je to k nevíře.
Afrika, skoro celá Asie včetně Ruska, latinská Amerika.
Kdybys sis aspoň přečetl článek, ty strupe, tak bys pochopil.
7. 6. 2020 11:53
Re: ktovie
Super by bylo, kdyby u vás na Balkáně začali taky zavádět semafory a další zápaďácký vychytávky. :-[]
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2020 08:45
ktovie
ci aj tam automobilky testuju svoje planovane autonomne vozy ( ktorych vyvojom ud doteraz pres.rali miliardy aby nakoniec zistili ze stejne je to o houne ) ... lebo prave az tu v indii by to zacalo byt zaujimave jak by sa s tym popasovali :-[] ...
Avatar - ericho33
7. 6. 2020 14:30
Re: ktovie
A to napíše “človek” z Babišova :-[]
Avatar - ericho33
8. 6. 2020 09:29
Re: ktovie
Môžem ja za to, že Fostek nevie, kde je Balkán?
8. 6. 2020 08:07
Armagedon v Bombaji
Osobně jsem toto zažil jen jako spolujezdec, ale v Bombaji to byla absolutní katastrofa. Jsou tam silnice, které mají mít asi 3 proudy, ale funguje to jako jedna tlustá lajna, kde se kličkuje podle toho, kde je právě místo. Lidi normálně vlezou do cesty s cílem přejít na druhou stranu a přitom ukazují rukou, že tam prostě vlezli a hotovo. A nebo třeba odcházejí nějakého umírajícího chudáka na chodníku nebo bezdomoveckou rodinu, která si na chodníku udělala piknik a jídlo podložila pytlem na odpadky. Ulice je jedno nekonečné troubení a motorový hluk, které po několika dnech způsobilo úplné otupění mých uší. Nechutný pach byl cítit v letadle už při přistávání, byť jsme byli ještě tak 1 km nad zemí.
Avatar - palix
8. 6. 2020 07:40
Re: Re: jak se ridi v čr?
Za mňa je Chorvátsko jedna z oblastí, kde je to so správaním vodičov horšie. Kedysi som tam bol a chcel som ísť mimo diaľnice po pobreží mora. Na to ,že cesta bola pomerne úzka, rýchlosť 70 km/h a miestni sa na mňa drzo lepili. Celkovo jazdili netolerantne. Na podobných cestách bolo aj dosť nehôd. Čo už s nimi - sú to južania :).
Mne sa páči keď idem do Rakúska - naši frajeri tam často začnú byť disciplinovanými vodičmi :). Na druhej strane - odkedy máme diaľnicu skoro cez celé Slovensko, je jazda oveľa bezpečnejšia.
Avatar - palix
8. 6. 2020 07:35
Re: ktovie
Podľa mňa smerovku dal. Keď bol ten za ním nejaký tupec, tak ani smerovka nepomôže.
Avatar - xxc
7. 6. 2020 23:00
Re: Re: jak se ridi v čr?
Mna prekvapilo Chorvatsko, ze na prechode sa auta ani nesnazili spomalit, aby sme s detmi presli. Urcite nechcem prednost, ani sam velmi nezastavujem, ale ked uz niekto ide cez prechod, tak sa ho snazim nezrazit. Tam nie :-)
Avatar - xxc
7. 6. 2020 22:58
Re: ktovie
mozno stacilo bliknut smerovku, ze parkujete :-D kto by sa lepil za parkujuce auto? ale ked auto pomaly zmetkuje bez smerovky, tak pohana kazdy, cim sa da :-)
Avatar - Mikesus
7. 6. 2020 22:32
Re: ktovie
Tohle popis přesně sedí, když jsem byl naposledy v Brně. Dokonce i nadávali, když jsem se snažil zaparkovat podél a blbeček za mnou se mi nalepil na kufr, když jsem zastavil
Avatar - Mikesus
7. 6. 2020 22:27
Re: ktovie
A on může za to, že nějaké koblihy skočili na populistické kecy zvolily ANO?
Avatar - wakantanka
7. 6. 2020 18:12
Re: Re: jak se ridi v čr?
Načo Afrika či iná exotika. Stačí vybehnúť len niekam na Balkán a zažiješ navidané. Aj keď musím uznať, že už aj tam sa lepšia.
Avatar - abacus
7. 6. 2020 15:03
Edit:
Máš Citigo, všakže. Len chvíľku vydrž. Čo chvíľa sa nájdu takí, ktorí ťa budú považovať, že na viac ako na malého prcka si nemal. Budeš ich mať v kufri " coby dup". :-)

Edit: Uznávam, že veľmi často sa to netýka ani tak "domácich" ako ešpézetiek s KS.
Čím viac na východ, viacej agresivity a hlúposti na cestách.
Avatar - abacus
7. 6. 2020 13:41
Re: ktovie
Za posledných 5 rokov som prešiel autom viac ako polovicu Európy. Ale jazdenie v KE za posledné dva tri roky považujem za najhoršie. Kde aký čajoš mi lezie do kufra, natláčanie pri prejazde z pruhov, vytrubovanie keď, nemáš košickú ŠPZ-tku je bežné. Jednoducho necivilizovaná lúza v 15-ročných vrakoch sa predvádza, že býva vo „veľkomeste“. To i v Poľsku (moja častá skúsenosť v Krakowe) sa jazdí oveľa slušnejšie a to mnohí považujú poliakov za najhorších vodičov EU.
7. 6. 2020 12:29
Re: jak se ridi v čr?
Těch zemí je málo. V podstatě se jedná o pár zemí v západní a severní Evropě. Možná Japonsko a Jižní Korea a USA s Kanadou budou tak nastejno.
7. 6. 2020 12:07
Re: jak se ridi v čr?
na druhou stranu jsou země, kde jsou daleko ohleduplnější řidiči než u nás, ale přejet tě mužou všudej vo to žádná
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2020 11:59
Re: ktovie
alebo na preplnenom sidlisku nad jazerom kde mas defakto vypadovku aj na cely ten juhovychod .... https://spravy.pravda.sk/…23-milionov-eur/
7. 6. 2020 10:53
Re: ktovie
twl tam by ti asistenční systémy fakt "pomohly". Jak říkáš :yes:
Avatar - abacus
7. 6. 2020 09:26
Re: ktovie
Na to nemusíš do Indie. To zažiješ i v Košicoch pri zjazde z mosta VSS.

A keď to cheš i s tou mentalitou, zájdi do Talianska. Tam je to normálne a bežné.
7. 6. 2020 09:23
jak se ridi v čr?
Je to jinej svět. Jak přežiješ mezi kriplama v čr co si neumi dodržet odstup, neumi jezdit plynule a nebo nevi co je jet pri pravem okraji vozovky, tak muzes kamkoli. 15tis km v usa za jeden mesic a nezazijes tolik sracek jako jednu cestu praha brno. Bravo Čr, preci jen mame vedle jagra a piva jeste neco nej.
Avatar - xxc
7. 6. 2020 20:04
Re: Edit:
S tym sa celkom stretavam, ze si dovoluju na Citigo :-) A praveze nie tak rychle auta, ako zakomplexovane stare auta.
Avatar - xxc
7. 6. 2020 14:54
Re: ktovie
Asi bude problem ten, ze kto kde miestne zije, tak to pozna a zda sa mu, ze ostatni jazdia zle. Pritom aj ja mam najviac problemov v Kosiciach, pri cestach mimo splyniem s davom a malokedy je problem. Pri ceste po Kosiciach to vnimam inac, tam mam pocit, ze vsetci agresivne zavadzaju :-) Je to o ohladuplnosti. V zivote som na nikoho mimo kosickej spz netrubil, je jasne, ze to nepozna a treba dat vacsi pozor. Trubim len na kosicke znacky, ktore to tu poznaju a aj tak idu zle :-)

Je to aj o pristupe, mne sa este asi nestalo, aby mi niekto liezol do kufra.
Avatar - xxc
7. 6. 2020 12:40
Re: ktovie
A co je tam zle? Teraz tam celkom casto chodim a tiahla kolona, ale nikto netrubi ako v Indii :-) Tam su zle elektricky, keby namiesto elektriciek umoznili jazdu autam, prejazdnost by bola inde.
Avatar - xxc
7. 6. 2020 11:26
Re: ktovie
Kde pri zjazde? Skor pri vyjazde si auta chodia, akoby boli na hlavnej. Ale keby tak nesli, tak sa tam nemusia dostat nikdy. Isty cas to policia pomahala usmernovat, ale naco by pomahali, ked mozu radsej merat :-)