Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Prodej elektromobilů stoupl do května čtyřikrát. Na 947 vozů

Trh hybridů rostl o 31 procent na 3874 aut. Důvodem růstu je rozšířená nabídka značek v souvislosti s plněním emisních limitů.
Zpět na článek
7. 6. 2020 16:20
7. 6. 2020 17:21
7. 6. 2020 19:50
8. 6. 2020 09:11
8. 6. 2020 10:14
8. 6. 2020 10:57
7. 6. 2020 16:20
Tesla a CitiGo
Prodej vozidel značky Tesla za období 1-5/2020 bylo 205 kusů. Škoda má pod elektrem 570 Citigo a 369 elektro+benzín Superbů. Je vidět, že nároční zákazníci (innovator shoppers) preferují Teslu v segmentu elektroaut, ale skutečným tahounem je CitiGo iV, které se cenou už pomalu přibližuje k akceptovatelné hladině. Předváděcí vozy, které byly okolo 300 tisíc jsou zřejmě již zadány, protože ze 103 skladových vozů je pod 400 tisíc jen pět vozidel.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Katikakus
7. 6. 2020 16:34
Re: Tesla a CitiGo
Tesla akorat v breznu dodala dlouho predem objednane vozy, tak jim to vyskocilo a pak se situace zacala vracet zase k normalu.
7. 6. 2020 19:03
Re: Tesla a CitiGo
Tak u Citigo e to bude hlavně tím, že je v Česku mraky dealerů a ty ho museli zaregistrovat jakotestovací, ale jinak máš pravdu s tím, že je to cenově přijatelný ešuplík do města ;-)
7. 6. 2020 19:34
Re: Tesla a CitiGo
Trochu mě překvapuje, že asi před týdnem bylo v seznamu skladových CitiGo iV asi deset předváděček okolo 300 tisíc a teď je tam nejlevnější za 365 tisíc a je rezervované. Asi obrovský zájem kupujících ;-) . Chudáci chlapci v Protechu, kteří za podobné peníze prodávají ojeté EV Fiaty 500 staré 4-6 let.
Avatar - kaa
7. 6. 2020 17:21
Jablka a hrušky.
Mezi elektromobilem a hybridem je zásadní rozdíl. Nemíchal bych je do jedné kategorie elektroaut.
Rozbalit vlákno
14
7. 6. 2020 17:32
Re: Jablka a hrušky.
V článku to mají rozdělené, ale není tam v elektru Tesla. Článek uvádí: "Škoda se tak stala nejprodávanější značkou čistých elektromobilů na českém trhu. Druhá Hyundai prodala 178 elektromobil a třetí Renault 33 vozů. Následují Volkswagen a BMW." Asi bude chyba v rámci statistiky SDA, která má všechny prodané vozy značky Tesla v kategorii paliv v sloupci nezařazeno.
Avatar - Anonym
7. 6. 2020 18:43
Re: Jablka a hrušky.
Elektro auta jsou mi někde tam u pr...
Ale zatímco Tesla ty auta skutečně prodala koncovým zákazníkům a často privátním osobam (byť si to registrovali na firmy), tak v případě Škody samozřejmě nejde o žádné reálné prodeje na koncové kupce, ale o její vlastní služební auta a dále vozy dealerů. Takže ať už si o el. autech myslím, co chci, tak Tesla prostě vede.
Avatar - _Karel_
7. 6. 2020 19:36
Re: Jablka a hrušky.
Elektro auta jsou mi někde tam u pr., ale jestliže Škodovka registrovala 570 ks Cíga a z toho je 103 předváděček https://stock-cars.skoda-auto.com/260/cs-CZ/?… tak podle mých skromných matematických schopností je to pořád více než dvojnásobek Tesel.
Avatar - Anonym
7. 6. 2020 19:48
Re: Jablka a hrušky.
A když si vybereš pět z nich a obvoláš ty dealery, tak zjistíš, že je možná ani už nemají. To se u těhle "skladovek" stává dost často. Takže možná jich ani 103 není. A to pořád nic nemění na tom, že nevíme, kolik těch aut si zaregistrovala samotná Škoda jako služební auta. Nebo to víš?

To se mimochodem týká všech modelů Škoda a těch statistik. Škoda má propracovaný systém pronájmu vozů pro zaměstnance a dealerskou síť. Zkus si o tom něco zjistit. Ty auta se taky dostanou do statistiky jako registrované, ale fakticky jsou to auta v režimu pronájmu. Novináři o tom vědí prd, anebo to zamlčují.
Avatar - _Karel_
7. 6. 2020 20:05
Re: Jablka a hrušky.
Jistě, takže víš houby, ale jistě víš, že se jich prodalo míň, než Tesel.
Avatar - Anonym
7. 6. 2020 20:09
Re: Jablka a hrušky.
Máš recht. Vím houby.
Nenapsal jsem, že se jich prodalo víc. Napsal jsem, že "Tesla vede".
To ale přece neříkám já. I "slavný" boss VW Group Mr. Diess to oní tvrdí.
Mně je u pr. Tesla jako Škoda (co se elektro týká).
Jen poukauju na to, že ve všech statistikách je v případě Škody zkreslení z výše uvedených důvodů a to je fakt. Někdy se zajeď podívat do MB a sleduj... pochopíš.
Nebo jestli tam žiješ a pracuješ, tak víš, jak to chodí.
Avatar - _Karel_
7. 6. 2020 20:15
Re: Jablka a hrušky.
Tesla vede technologicky v elektropohonu, nad Škodou určitě.
Tys ale psal o prodejích.
Avatar - _Karel_
7. 6. 2020 19:13
Re: Jablka a hrušky.
Jak může být Tesla v rámci pohonu "nezařazena"?
7. 6. 2020 19:27
Re: Jablka a hrušky.
To mi také není moc jasné. Je to tahle tabulka, nevím jestli se ti to zobrazí: http://portal.sda-cia.cz/stat.php?n
Avatar - _Karel_
7. 6. 2020 19:40
Re: Jablka a hrušky.
To je ale naprosto neuvěřitelná banda neschopných trotlů. Pokud neví, že Tesly jezdí na elektřinu, měli by dělat v redakci Mateřídoušky.
7. 6. 2020 19:45
Re: Jablka a hrušky.
Možná je Tesla tak nová a nevýznamná značka, že se jejich prodejům ještě v SDA nikdo nevěnoval (nejsou členy, neplatí příspěvky).
Avatar - _Karel_
7. 6. 2020 20:17
Re: Jablka a hrušky.
Je to statistika, sami ji tam zařadili, a určitě i poslední imbecil v zapadlé psychiatrické léčebně ví, že Tesla vyrábí elektrovehikly. Fakt mě nenapadá důvod mít tam ododíl "elektro" a dát Teslu do "nezařazeno".
No, my to nevyřešíme ;-)
Avatar - Blue Sun
7. 6. 2020 22:08
Re: Jablka a hrušky.
SDA má v pohonech dlouhodobě neskutečný m*dník, takže tohle je už jen takové lehké podtržení. Jednu dobu byli schopni evidovat hybridní Toyoty tak, že část zapsali jako benzinové, část jako elektrické, část jako hybridní. Dopočítat se celku pak nebylo vůbec možné.
Avatar - Mikesus
7. 6. 2020 19:04
Re: Jablka a hrušky.
V textu jsou 2 kategorie EV a HEV. Možná občas stačí přečíst článek. Dokonce i ten nadpis a podnadpis rovnou rozděluje 2 kategorie na elektro a hybridy.
Co ale moc nechápu, tak srovnávání full hybridů s parodiemi na hybrid typu mildhybrid. Viz třeba druhá nejprodávanější značka v hybridech Suzuki a třetí Mazda.
7. 6. 2020 19:50
super
At uz tu jsou, podpora ze statu, zadny srani s motorem a nazdar do prace a na cestovani ok. Ve stodole si necham k tomu mustanga a vylizdiru
Rozbalit vlákno
3
Avatar - kari.laz
8. 6. 2020 09:11
Re: super
Si to kup a nebreč tu. Podpora ze státu? Proč? Naopak, každému elektru bych dal takovou daň, jako je odpovídající zdanění u fosilních paliv, proč by jedni měli být zvýhodněni, nebo dokonce podporováni? Máš v obchodech dotovaný chléb a druhý znevýhodněý? Nemáš, tak nevím, proč by měli být rozdíly u aut.
Avatar - Mikesus
8. 6. 2020 10:14
Re: super
Tak elektřina je zdaněná formou emisních povolenek.
A zvýhodnění v podobě úlev při pohybu ve městě nemám problém u EV, ale naopak nechápu dálniční známku zdarma pro EV. To je rajon, kde nemá EV význam.
Klidně ať má úlevy při pohybu ve městě, ale naopak dálniční poplatky bych jim dal větší. A to samé třeba pohyb dieselů a starých benzínu po městě. Ale to už je na jinou diskuzi.
Avatar - xxc
8. 6. 2020 10:57
Re: super
uz to za chvilu bude, pripravuje sa dan z nezdravych potravin :-D aspon o niecom takom uvazovali