Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Honda představuje konkurenta Škody Rapid. Indy láká na bohatou výbavu

Japonská automobilka představila indickou verzi modelu City, která na tamním trh přijíždí s benzinovým i naftovým motorem a solidní výbavou.
Zpět na článek
Avatar - palix
23. 6. 2020 13:07
Re: S tím si hlavu lámat nemusíme
Náš problém je, že sme v EU. Mimo "nás" sa predávajú autá, ktoré by tu išli celkom dobre za podobné ceny - napr Škoda Rapid 1,6 MPI a podobné. Ibaže my tu máme striktne obmedzené prísne emisné normy a pár km na východ od slovenskej hranice už tieto predpisy neplatia.
Som za prísne emisie, na druhej strane spomínaný Rapid je na tom reálne lepšie ako silné BMW X6, ktoré spĺňa najnovšie normy. Keď sa už hráme na emisie, tak to berme ako absolútne číslo a nie rôzne prispôsobené na objem a podobne.
Avatar - palix
23. 6. 2020 13:02
Re: To sme dopadli
Ja som sa na City ešte neviezol. Pred vchodom mi ale 2 roky stála susedova stará City (tú prvá predávaná u nás) - každé ráno som zažíval traumu (sused sa už odsťahoval). Ešteže vedľa vždy stálo moje auto, ktoré mi našťastie vyvolalo úsmev na tvári :).
Čisto teoreticky, ak by sme porovnali Thaliu a City - ktoré z nich bolo lepšie? ;) Thalia bola tuším podstatne lacnejšia.
Existuje veľa ľudí, ktorí ani len netušia ako jazdí dobré auto, pretože vždy jazdili nejakým šrotom, alebo úplne lacným autom. Ak im to stačí, je to v poriadku. Na druhej strane veľa ľudí ani nevie posúdiť kvality auta a podstatný je pre nich napr kufor a nízka cena.
Avatar - palix
23. 6. 2020 12:55
Re: To sme dopadli
Samozrejme môže to byť aj iná ako prvá generácia. Predtým sa u nás City nepredávala.
Avatar - Lumix56
23. 6. 2020 07:26
S tím si hlavu lámat nemusíme
Indy není pro CZ trh.
23. 6. 2020 03:07
Re: To sme dopadli
Přesně tak, první generace, která se u nás prodávala byla megahnusná, ta druhá bylo naopak docela šik, ale mnohem dražší.... :-(
Avatar - xxc
22. 6. 2020 22:25
Re: To sme dopadli
Ja som sa v tom raz viezol, bol to asi najhorsi zazitok, co som dovtedy zazil :-) A mozno aj odvtedy. Snad len vybuchany Superb prvej generacie po 300 000 km , ked som siel ako spolujazdec a chcel som dobre poradit neskusenej soferke, ked sme sli cez kolajnice, ze chodte, sme na hlavnej a ona spomalovala preto, lebo by to naprava uz nevydrzala ten prechod cez kolajnice :-D
Avatar - Ham.
22. 6. 2020 20:53
Re: To sme dopadli
Ale tady se neprodávala první generace, ale čtvrtá nebo pátá.
Avatar - palix
22. 6. 2020 20:28
Re: To sme dopadli
Aby nebola Honda City prepadák. Prvá generácia bola jedno z najškaredších áut. Ešte aj Multiplu by som kúpil radšej :). Druhá generácia bola o dosť krajšia... Ak by sa predávala táto nová Honda City povedzme od 9 999€ (cca 273 000 CZK), podľa mňa by sa celkom predávala. Je to celkom pekné auto s veľkým kufrom.
Ani Jazz sa až tak nejako extrémne dobre nepredáva.
Avatar - CICERO
22. 6. 2020 20:15
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ham.
22. 6. 2020 18:52
Re: To sme dopadli
Tím, že tu chybí bych si nebyl vůbec jistý, před nějakými 14 roky se u nás Honda City prodávala, myslím, že se vyráběla v Turecku. A byl to prodejní propadák, takže tento model Honda zase potichu stáhla. O tom, že by auto se stejnou filosofií prorazilo dnes bych silně pochyboval.
Avatar - CICERO
22. 6. 2020 15:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
22. 6. 2020 12:27
To sme dopadli
ked india ma lepsie auta ako my.

Nova Honda City sa vydarila, a urcite bude aj za priatelnu cenu, presne nieco take u nas od Hondy chyba.