Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Modernizovaný Seat Ateca odhaluje české ceny. Pod 600.000 Kč už se nedostanete

Ateca se v rámci faceliftu vzhledově přiblížila většímu Tarracu. Základem je nadále benzinový tříválec 1.0 TSI, který nově pořídíte za ceny od 609.900 korun.
Zpět na článek
Avatar - twistedTSD
31. 7. 2020 19:51
Uhh
Přestávám rozumět cenové strategii koncernu. Za 600 mám Tucson ve čtyřkolce 1.6 benzín/nafta. Jen pro ty full LED se musí do vyšší výbavy.
31. 7. 2020 19:44
Re: Zase zdražení?
Jo koupit střední SUV 1.0l 3hrnek za 609k je ůchylnost a 2.0TDI 4MOT za 889k ještě větší :-[]
1. 8. 2020 17:53
Re: Uhh
Aktuálně Hyundai nabízí Tucson za takových podmínek, že pokud bych nakupoval v této kategorii tak nemá ani cenu dál špekulovat, co jinýho koupit.

1,6 CRDi, 4×4 za 589 990 Kč
Tech paket za 50 000 Kč (Bi-led, navi, elektrické dveře kufru, elektrická ručka).
v ceně navíc sada zimních pneu.

Myslel jsem si, že ceny jsou bez DPH, ale on ne... focfágen a celej koncern se může jít bodnout.
31. 7. 2020 19:38
Zase zdražení?
Kde je tlučhuba pablb Kovanda, ekonom co žvaní o všem a nerozumí ničemu? Kde je se svejma blábolama z dubna, když prskal na Novinkách srance, jak budou v létě auta levnější o 25%?
Je to babrák. A takovýhle hovado je v Národní ekonomické radě státu.
Ale dá se na tom vyvářet. Všechno, co kdy věštil Kovanda (ceny komodit, kurzy měn, nezaměstnanost) dopadlo to přesně naopak. A s tím už se dá pracovat.
1. 8. 2020 20:06
Re: Uhh
Fosteku bacha jo, ja jsem projel Dusterem celej Island 4tis km a od te chvile na to auto nedam dopustit!

Jsou auta, ktery jsou proste nejakym svym zpusobem genialni.
“Duster v plny” pro me rozhodne do te kategorie patri :-)

Jako na dalnici to asi idealni nebude, ale kazdy auto “ma neco” ... :-) :-)
1. 8. 2020 20:01
Re: Zase zdražení?
:-)

Ja uz jsem si pri minuly krizicce vsimnul, ze automobilky roztoci oligopolni chovani “jeden za vsechny...”.

Bude inflace, kdyz se tisknou penize jako sileny?
Bude.

Budou se auta tedka rok dva blbe prodavat?
Budou.

Budou se potom prodavat lip?
Budou.

No tak je tedka napalime, zabrecime si, jak ty prodeje nejdou a za rok za dva zacneme davat slevicky, ono to euro, libra ani koruna uz pri te inflaci taky budou ztracet hodnotu... proste normalka.
Dobre, Hyundai to nepochopil a zkousi nejaky slevy, ale to neva, tak at si prodaj o par housek vic s malou marzi, jejich vec, stejne maji omezeny kapacity, takze zas tolik na tom neudelaj.
1. 8. 2020 13:06
Re: ...lepší nabídka než Leon
Urcite nie Ibizy, ale Leona.
Avatar - 3_diamanty
31. 7. 2020 20:57
pekne
tento face po vzorte leona/tarraca razom posucva atecu o 10 rokov vpred... pochvala :yes:
31. 7. 2020 19:56
Re: Uhh
Jasně. A za já nevím kolik máš dustera a za 20 vočí lístek na MHD. :-)
Zdražuje se obecně. Je to peklo a dost je z toho kvůli emisím.
1. 8. 2020 16:28
Akční ceny
Ještě by bylo vhodné uvést, že se jedná o AKČNÍ CENY!!! Teoretický zákazník musí mít Seat jako echt srdcovku, jinak mě nenapadá důvod ke koupi...
1. 8. 2020 14:56
Ceny
Včera jsem kecal bratrovi do konfigurace Passata a trochu jsem se podivil, když jsem viděl ceníkové ceny. Pokud se ovšem člověk podívá na ceny skladovek, tak tam je to jiná písnička - a to asi o 20 % nižší (v pořizovacích ceníkových cenách přes milion až 25 %). Bratr si konfiguruje firemní auto, které platí jedna z největších firem světa a ty mají ceny ještě někde jinde. Podle mého názoru jsou podmínky pro nákup auta velkou firmou podobné jako v minulosti a zhoršily se (zřejmě) ceny pro fyzického zákazníka. Osobně tedy neznám ve svém okolí nikoho, kdo by si kupovat VW z již zdaněných peněz, ale všichni mají ojetiny nebo nové na firmu (z hrubého zisku před zdaněním). Pořád je tady dost dobrých nabídek od ostatních (většinou mimoněmeckých značek), takže je jen potřeba se podívat trochu jinde nebo prostě chvíli počkat .
Avatar - wakantanka
1. 8. 2020 13:55
Re: Re: ...lepší nabídka než Leon
Aha, moja chyba. Som si ich zamenil s Aronou.
Avatar - xxc
1. 8. 2020 21:45
Re: Zase zdražení?
niekto robil prieskum a vyslo mu, ze auta su aktualne lacnejsie. nepocital som to, nekontroloval som to, ale ja som blbec :) skor mi pride nemiestne vyplakavanie nad zdrazenim. aj ked navonok to tak vyzera, realita je mozno ina

https://autobible.euro.cz/…zjistil-pruzkum/
1. 8. 2020 04:47
...lepší nabídka než Leon
Mi ty ceny nepřijdou o moc jiné než pred FL. Na normální ježdění je 1.5tsi v xp nebo fr v pohodě plus par příplatků a s obligatnim seatovskym zvýhodněním jsem pořád někde u 700-750tis. Řekl bych že je to výhodnější nabidka něž nový Leon za 600, protože stary byl za 400 (vše benzin 1,5 a vybava fr/xcellence) a ceny techto modelů se rozhodně přiblížily. V Atece člověk získá "oldschool" interier napr. s tlacitkovou klimou což považuju za velké plus
1. 8. 2020 20:20
Super modernizace,
....velmi dobře zvládnutý facelift, který je skutečně přínosem a hlavně - na přístrojovce zůstaly normální praktické a bezpečné ovladače a tlačítka. Než nový Leon s příšernou dotykovou palubkou, dal bych nyní určitě přednost Atece, která mi ve srovnání s novým Leonem mnohem více sedí i designově! :-) :yes:
Avatar - wakantanka
1. 8. 2020 12:32
Re: Zase zdražení?
Pche náš minister hospodárstva v marci trepal čosi o prepade cien bytov o cca 30 % a oni si veselo rastú a rastú 🙂
1. 8. 2020 16:09
Re: Zase zdražení?
O 25%.
Navíc to není pravda.
Auta podražila.
Ukaž mi jedno auto, co zlevnilo o 15%.
Poté, co jsem zahatelistoval Hamunu, se mi už dlouho jevíš jako největší blbec tady.
V podstatě co příspěvek, to sranec.
11. 8. 2020 17:33
Re: Re: Uhh
Ovšem Karoqa v obdobné konfiguraci máte jen s 2.0 TSI (Sportline). Další věc, může mít Tuscon zadní boční airbagy?
Avatar - xxc
1. 8. 2020 14:47
Re: Zase zdražení?
Koronavirus zlevnil auta. Jejich průměrná cena klesla, zjistil průzkum
31. 7. 2020 19:57
Re: Zase zdražení?
To by byl úplnej základ. V podstatě neexistuje.
1. 8. 2020 20:16
Re: Uhh
Tak právě tu el. P brzdu bych nechtěl ani zadarmo! :D
3. 8. 2020 08:12
Re: Super modernizace,
Ovladače sice zůstaly, ale Seat tradičně nechává velké jednolité plochy, které vypadají strašně levně - nahoře i schránka před spolujezdcem, výplně dveří, horní plast dveří. Co to je za úchylku? To jim tam neumí nějaká CADmonkey udělat prolis?
2. 8. 2020 15:22
Což takhle
Tak si představ, že jsou tady lidé, které prodej a servis aut živí. Myslíš, že chtějí číst nějaké zprávy o tom, že klasická auta se téměř neprodávají a ještě k tomu (dle statistiky jakési) zlevňují, byť je to o desetiny procent? Nebo že se nějaká Tesla dosahuje už 4 kvartály ziskového hospodaření, zatímco ostatní klasické automobilky se pod tíhou nákladů vydaných na "výzkum a vývoj" propadají do ztráty? A ke všemu automobilový web píše skoro jen o EV a doplňuje reklamou na kvalitní gurmánské zážitky ;-)
Avatar - JGucci
2. 8. 2020 15:10
Re: Uhh
Ač jsem zarytý fanoušek Škodovky, tak jsem tento týden nabídce na Tucsona neodolal a koupil jsem si 1.6 T-gdi 4x4 v automatu. U Karoqa bych za podobnou konfiguraci dal o 250 tis víc!!! Takže "sorry jako", ale to už Škoda přehání...
Avatar - xxc
2. 8. 2020 11:32
Re: Zase zdražení?
Môže to kľudne tak byť. Zato mi ten dement nemusí nadávať. Ale akčná nabidka tiež trošku zľavní.
Avatar - Blue Sun
2. 8. 2020 09:49
Re: Zase zdražení?
Takový hezký průzkum nepřesných čísel. Auta jako taková nezlevnila, akorát přišly na trh některé základní verze a pár akčních nabídek. Ale že by základní ceny modelů šly dolů, to rozhodně ne.
1. 8. 2020 16:13
Re: Ceny
No na Passata ale na firmu dostaneš raketovou slevu. Obecně se dá s tebou souhlasit tom, že VW je spíš (a u Passata obvzlášť) vstřícné k firmám.
Ale znám spoustu lidí soukromejch, co si kupujou VW za svý.
Ale na druhou stranu, co bys chtěl místo Passata. Je to vymírající segment.
Avatar - wakantanka
1. 8. 2020 12:33
Re: ...lepší nabídka než Leon
Ehm, tak za SUV veľkosti Ibizy je to palka tak či tak.