Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Zaměstnanci Škody jsou zoufalí z nefunkčního softwaru. Problémy má Octavia i Enyaq

Poslední model octavie není podle zaměstnanců automobilky Škoda Auto dostatečně připravený pro sériovou výrobu.
Zpět na článek
20. 8. 2020 16:06
uz to prestava bejt vtipny..
U Superbu iV za pul roku odstranili tak 20% softvarovych chyb, ale zae pribylo tak 10% novych. Obecne nechapu jak tohle mohli pustit na silnice. Oktavka 4 je na tom trosku lip ale i tak velka bida. Zamrzani ale umi i transporter pokud ma infotaimen online..

Nerad to rikam, ale pokud to ve VW neumite lip, dejte tam poradnej drzak na mobil a vylaslete se uz na to. A totez s DSG, kdyz to nejde tak tam vratte manualy. A posledni po startu zapinajici line assist si uz vubec strcte kam slunce nesviti. Stejnak to nikdo realne nechce. Nakonec by zustalo velmi dobry TDI evo, muj oblibenej 2,0tsi se 140kw a u slusne fungujici PHEV...
20. 8. 2020 16:43
A nejabsurdnější na tom celé je to,....
....že tyto sofwairové s.r.a.č.k.y a nebezpečné dotykové ovládání téměř všeho drtivá většina zákazníků koncernu VW NECHCE! Slyšíte to, vedení VW?!!! NECHCE! NECHCE! NECHCE!!!!!!!! :-( :-( :-(
20. 8. 2020 17:14
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Sorry, ale často používané srovnání přechodu z tlačítikových na dotykové telefony s digitalizací ovládání auta kulhá na obě nohy. Je přece úplně něco jiného, když si dotykáčem ovládám telefon, nebo auto, ve kterém sedím se svou rodinou a pohybuju se třeba rychlostí 130 km/h (tudíš každá ušetřená sekunda při vykonání ovládacího pokynu řidičem má cenu zlata, resp. třeba odvrácené smrtelné havárie!!!) Tady opravdu končí veškerá legrace, tady jde o život! Hlavně, že má jinak VW plnou pusu keců, jak dbá o aktivní bezpečnost svých aut! Neuvěřitelné a trestuhodné pokrytectví! :-O :-O :-O :no: :no: :no: :-( :-( :-(
Avatar - _Karel_
20. 8. 2020 16:13
Ryba smrdí od hlavy
Hlavy padají, lidi odchází, ale nejvyšší šéf VW kupodivu zůstává. Snad na něj dojde.
20. 8. 2020 18:30
Re: Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Aspon Korejci maju rozum a tlacidla na zakladne funkcie nechavaju aj v najnovsich modeloch.
Avatar - rohYpnol
20. 8. 2020 21:48
Můžou jedině děkovat Covidu
Covid jim vytrhl paradoxně trn z paty. Ve sra-čkách jsou všichni, výroba padla, odbyt padl...

Kdyby takovýto průser nastal v době kdy se výroba točila jak výčep piva by se výroba totálně zhroutila. Takto mají alespoň nějaký prostor na opravu...

Mimochodem, to se vážně dá opravdu OPRAVIT vymazáním chybových kódů?? Ty chybové kódy vznikly asi z nějakého důvodu bych řekl...
Avatar - iudex
20. 8. 2020 16:31
Re: Ryba smrdí od hlavy
Na jednej strane výmena vedenia ešte žiaden technický problém nevyriešila, na druhej strane je to ich zodpovednosť a za to berú tie vysoké menežérske platy, takže je logické, že za chyby majú pykať.
Každopádne aktuálne fakt nie je dobrá doba na kúpu Octavie a spol. Samozrejme "domácej" automobilke neprajem ekonomické ťažkosti (tie by nakoniec pocítila celá ekonomika a teda aj nezainteresovaní obyvatelia), ale z pohľadu spotrebiteľa je oprávnené im to tak trochu nechať vyžrať; nové modely dramaticky zdražujú a za viac peňazí mám dostať horší a naviac kazový produkt? To asi nie.
Avatar - Mikesus
20. 8. 2020 16:53
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Tak takový příspěvek se mi obsahove líbí. Dotykové ovládání je nebezpečné. A věřím, že většina zákazníků VW to nechce. Oproti tvým obvyklym příspěvkům super, netvrdis ze to nikdo nechce.
Já bych řekl, že komplet dotykové ovládání asi většina zákazníků, bez ohledu na značku, nechce.
20. 8. 2020 18:02
Re: uz to prestava bejt vtipny..
pockej tobe to nepise vtipky na tema:
“nenabijim 12v akumulator, odstavte vozidlo” nebo moje nejoblibenejsi
”zavada hybridniho modulu, pokracujte na D, po vyrazeni na P uz nebude mozno pokracovat v jizde”. A pokud to udelas, hlaska zmizi. Nove k tomu ”zavada parkovaci brzdy, vozidlo nezabrzdeno”, auto je pochopitelne zabrzdeny a brzda funguje normalne.
Nebo novinka cerveny pruhy pres infotaiment po startu. Jo a bonus prvni serie, kdyz das najit ulici s cislem orientacnim, tam to najde, ale pak chybi menu k potvrzeni cisla nebo krizovatky, takze jedina moznost je v tu chvili krok zpet. Tzn nejde navigovat na ulici s cislem orientacnim..

podvozek je bidnej u vsech superbu, povazuji to za fakt. Pro me velky prekvapeni bylo DS7 PHEV, to auto prekvapive funguje.
20. 8. 2020 19:19
Re: Asi se začnu bát...
radši se moc neťeš... já tu svojí nafasoval v červenci a od té doby jen kroutím hlavou jak je tohle možné. Motor, podvozek, zpracování OK, design se mi hrozně nelíbí, ale to je subjektivní, ale ta odlaďenost toho softwaru to je opravdu katastrofa... zasekáváni, nabíhá to půl minuty, nejde změnit hlasitost, během jízdy přestane několikrát fungovat tempomat a naskočí až po restartu, navigace která nedokáže zaměřit svojí polohu, připojení telefon jednou funguje pětkrát ne... Já nechápu jak tohle můžou pustit na silnici... a to jsem ještě ani nezmínil asisteční systémy...
20. 8. 2020 18:47
***
Tvl sowtfare jebacky mazani chyb a ***iny. Poradnej motor v8 v usa spartanskym aute a ***
20. 8. 2020 17:31
Re: Asi se začnu bát...
Asi jediná možnost bude nechat si tyto nesmyslné funkce nechat natvrdo trvale vypnout... :-O
Avatar - KANKUNEN
20. 8. 2020 16:27
Se nedivte, když to
dělají Indové, protože se šetří.
20. 8. 2020 16:28
Re: Ryba smrdí od hlavy
jinak jak jsi tu psal, ze si nechas natvrdo vypnout line assist, tak bych udelal presne totez. Nez to mit zaply po kazdym startu to se bez toho radsi obejdu uplne
20. 8. 2020 17:08
Re: Asi se začnu bát...
Jak se těšíš na vypínání star-stopu v menu palubního počítače přes dotykáč? :-O :-O :-O
20. 8. 2020 18:38
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Pokud to nedají do pořádku, tak už nekoupím. Ale je mi to líto, koncernová auta se mi vždy velmi zamlouvala. Jedním z důležitých důvodů byla jejich nepřekonatelná ergonomie ovládacích prvků... ;-\ :-( :-( :no:
Avatar - zaplosak
20. 8. 2020 18:28
Re: Asi se začnu bát...
Zlatej ceed 3, nacpal jsem vedle tlačítka špejli ve stavu kdy tlačítko svítí a jezdím... :*)
20. 8. 2020 19:41
Re: ***
Ale prd. Ono to jde vyrobit kvalitně. Jen to v ČR nikdo neumí. ČR je montovna, případně se tu dělají webovky nebo aplikace do mobilů - což je práce pro druhořadé kódéry. Software do aut je jiná liga. Holt to podle toho dopadlo.
20. 8. 2020 18:48
Re: Už len čakám...
A co takové litrové piditříválce, kterými pod brutálním nátlakem EU musel VW nahradit skvělý čtyřválec 1.2 TSI... :-O :-( :no:
https://www.autoforum.cz/…usi-desitky-aut/
20. 8. 2020 17:30
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
... no tak ať to nekupují, opravdu je to takto prosté....
Avatar - Papír1
20. 8. 2020 21:15
Re: uz to prestava bejt vtipny..
Máme v práci 2x nové Octavie 4 - 2,0 tdi 110kw.
Opravdu zlobí software. Buď se kousne Apple car play, odpojí adaptabilní automat, přestane fungovat střešní okno, napíše to chybu PARK ASS. atd. Po restartu se závada odstraní, a občas se objeví jiná závada. Navíc se samo sklápí sedalo řidiče. To se řešilo výměnou kostry sedadla. Každé auto bylo v servisu min 3x. V druhém autě je GPS hlídání a to je problém. Po přehrání softwaru GPS nefunguje. Octavia je pak další den v servisu. LAURA neumí česky. Jen anglicky. No hnus. Čeká se na aktualizaci. Jinak O4 je super auto. Jen to chce doladit.
Avatar - pradeda777
20. 8. 2020 20:45
Pan bůh je trestá.....
....za ty strašné jména, co dávají Škodovkám v poslední době. Korunu tomu nasadili s tím posledním....any yuck (Enyaq) ....really yucky.... :-[]
20. 8. 2020 17:26
Re: uz to prestava bejt vtipny..
... Ty jo díky bohu můj iV za prvních 6 měsíců a 10tkm absolutně bez problémů.... někdy ten infotaiment startuje třeba 15s ale fakt výjimečně a dá se to přežít, jinak nic....

Neuvěřitelné kam to VW vede - dlouhodobě to byla auta která teda nevynikala výbavou a designem, ale prostě jednoduše se to ovládalo a fungovalo to na 100%.... to kam to jde teď je šílené....

Momentálně mám ve firmě 3 Škodovky (Sup + 2x Octa 3gen) a fungují všechny výborně, ale zatím to vypadá že obměňovat to budu už něčím jiným..... Škodovce odpustím ledascos, ale rozhodně ne vrtochy v elektrice....
Avatar - Mikesus
20. 8. 2020 17:45
Re: Už len čakám...
Dockej času. A co takový volant přes dotykac :D
21. 8. 2020 10:53
Re: Re: Odbory
Keby len pre Golfa. Ved aj ID.3 je softwarovy nedorobok, pustaju to von ako polotovar s tym, ze soft by mal byt hotovy predbezne v Q1 2021.
Avatar - iudex
21. 8. 2020 10:12
Re: Odbory
Mal by si pravdu, keby to isté neplatilo pre nového Golfa a jeho infotainment. Tam čo spravia, prestanú Golf vyrábať vo Wolfsburgu a šupnú ho do Petrohradu?
20. 8. 2020 22:54
Mě to nepřekvapuje
Koncern bohužel běžně pouští novinky k prvním zákazníkům, ti odchytaji nedostatky a po cca 2-3 letech je auto relativně v pohodě. Ale takovi zákazníci Tesly jsou na tom hůř. Jako pokusni králíci jezdí v totálně neodladenem voze plném chyb a ještě ukazuji světu svou výjimečnost :-)
Avatar - twistedTSD
20. 8. 2020 22:21
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
U VW se proslýchá, že minimálně některé supermoderní prvky už revidují. Dalším extrémistou je PSA, kde teď překvapila C4 klasickým panelem klimy. A Opel si zachovává klasiku.
Avatar - twistedTSD
20. 8. 2020 22:10
Re: uz to prestava bejt vtipny..
Sedadlo se sklápí i u O4? Myslel jsem, že je to specialita Scaly, kde to snad doteď není vyřešené. To už není možné.
Avatar - WinDiesel
20. 8. 2020 22:26
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Překonals svůj nejdementnější příspěvek. Posílám srdečnou gratulaci, jsi ještě wětší wůl než Sakra Humus.
Avatar - iudex
20. 8. 2020 17:03
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Je to tak a ja verím, že automobilky pozorne sledujú feedback a skôr či neskôr sa to aspoň v časti zreviduje. Obávam sa ale, že úplná cesta späť už nebude možná. Vidím to ako s dotykovými telefónmi, aj ja som bol plne spokojný s qwerty fyzickou klávesnicou a nechcel som prejsť na dotykáč, nakoniec ale iná možnosť nebola a zvykol som si. A ako pozerám na interiér nového Mercedesu S-Klasse, tak smer je jasný a ako vždy vyššie triedy sú trendsetteri, z ktorých technika preniká do nižších tried. Takže očakávam nejaké kozmetické úpravy (optimisticky tipujem, že pri facelifte koncernových kompaktov sa tam vrátia dve otočné hardware ovládače), ale celkový trend dotykovosti sa nezastaví. ;-\
20. 8. 2020 19:37
Co fetujete?
Nedávno se mě tu někdo zeptal, co že to fetuju za materiál. Protože jsem tvrdil přesně toto.

Dva roky nazpět podobná situace. Výsměch nad tím, že by kdy byl autoprůmysl v ohrožení. Cca rok nazpět obhajoba failů a cenové politiky. Tohle je skutečné ovoce Bernharda Maiera a nedivím se, že byl odstaven.

Nejlépe to shrnul D-FENS (http://dfens-cz.com/…zacatek-zacatku/) - Druhořadí zaměstnanci dělají druhořadá auta. Je to auto pro firemní hnůj. A to teď s propadem podpory zaměstnanost, až skončí anti-covid bude teprve řacha. Vždyť ti pitomci neumí téměř v roce 2021 vyrobit alespoň trochu spolehlivý hybrid (TSI v iV na časté starty strašně trpí).

O asistentech všeho druhu a softwaru netřeba mluvit. Tohle jsou věci, které naprosto tuctová konkurence dává do nejmasovějších a celkem levných aut, viz třeba Toyota. Škoda to neumí do auta za běžnou ceníkovou cenu okolo 700 tisíc. To je průser přímo monstrózní.

Holt jejich volba, naštěstí nás to nikdo nenutí kupovat - a taky to čím dál tím méně lidí kupuje. Jak jsem řekl, řídit Škodu je dnes spíš ostuda, protože potom člověk nevypadá jako majitel auta, ale řidič fasovaných monterek. Což odrazuje klientelu.

Nejvíc mě fascinuje ona "hrdost" na českou Lauru - namísto aby si hlasového asistenta koupili, vyrobili ho bez potřebného know-how znovu a funguje to opravdu naprd. Viz recenze na autíčkáři. Moje osobní zkušenost ještě horší. Jediné moudré rozhodnutí nového managementu bude, že zrovna tuhle bandu co si chtěli něco dokázat, i když na to očividně neměli, vyhodí na minutu.
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 18:31
Re: Ryba smrdí od hlavy
Fakt není dobVWá doba = masově používanému R3 1.0 prosakují ventily = z toho by mohl být fakt VWelký malééér
Avatar - Mikesus
21. 8. 2020 11:37
Re: Asi se začnu bát...
To není úplně pravda. Znám několik korporatu v ČR, kter enabizi svým zaměstnancům 2 značky, konkrétně Škodu nebo Toyotu. Do lonska u nich převládají Škoda, teď houfně přechází na Toyoty
Avatar - fOE
21. 8. 2020 09:51
Re: HAHA
Inu v CR v posledni dobe snad zpatky radeji stopem nez vlakem. :-)
21. 8. 2020 08:26
Re: Mě to nepřekvapuje
Přesně tak to je. Vypustí nedoladěný prototyp do série a pak několik let mlží a v tichosti odstraňují nedodělky. Dřív to byly hlavně absolutně nevyzkoušený motory a teď totálně kolabující auta díky software. No nevím v čemu budu za takových 10 let jezdit. Tyhle VW křápy přeplněný nefunkční elektronikou si kupovat nebudu
21. 8. 2020 08:10
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
Tak na horší se přesedá a zvyká hůř než naopak. Jen jinak zabírající spojka dokáže zpočátku dost potrápit.
21. 8. 2020 00:21
Re: Můžou jedině děkovat Covidu
V tomhle případě se jedná o hlášky vzniklé při montáži - postupným zapojením jednotek a zprovozněním auta vznikají "chyby", které se už neopakují.
Avatar - twistedTSD
20. 8. 2020 22:18
Re: Se nedivte, když to
Určitě? Škoda má sice velké IT oddělení v ČR, ale zase si nemyslím, že si každá značka vyvíjí od základu svůj SW. Zvlášť v případě EV.
20. 8. 2020 20:00
Re: Co fetujete?
No tentokrat je to ale opravdu fail... a ta ceska Laura je uplne bozi... musim na ni mluvit cesky, ale ona mi odpovida anglicky... kdyz ale zkusim teda taky anglictinu uz zase nevi... ale az na tu jazykovou pomatenost zase funguje docela obstojne...
Avatar - twistedTSD
20. 8. 2020 22:12
Re: Ryba smrdí od hlavy
To právě nechápu. Trvám na tom, že Diess je prvotní příčinou všech problémů.
Avatar - AurisHSD
20. 8. 2020 21:12
Re: Asi se začnu bát...
Ale kupuje, já ji mám objednanou
20. 8. 2020 20:01
Re: Asi se začnu bát...
V korporatu bohuzel ne...
20. 8. 2020 17:34
Už len čakám...
kedy tí magori dajú aj ovládanie prieduchov cez dotykáč? ;-)
20. 8. 2020 19:56
Re: Co fetujete?
Neni dfens ten týpek, co za posledních 20 let vyhejtoval snad každou škodovku, aby si nakonec koupil výběhovou alfu v holobytu se základním motorem? Tyhle nářky jsem od něj za ty roky v mnoha obměnách četl už tolikrát, jedna jeho oblíbená automobilka za tu dobu zkrachovala, druhá prodává za rok tolik aut co škodovka za dva týdny a žije jen proto, že to FCA ještě nepřestal bavit dotovat, zatímco škodovka nestíhá vyrábět ;-)
20. 8. 2020 18:27
Re: Asi se začnu bát...
Já to mám naštěstí u svého Leona stejné. A ještě pořádný otočný ovladač vnějšího osvětlení, otočné ovladače klimy i poctivá tlačítka na zbytek! Snadné, jednoznačné a hlavně bezpečné! :-) :yes: :yes: :yes:
20. 8. 2020 21:58
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
mozna bysme dnes mluvili podobne
asi bychom si poradili, ale chtel bych videt manzelku co by na to rikala.
asi pred 5 lety se zkousela rozjet s puntem a docela nechapala co to je za vehikl a ta 105 je uplne jinej level ...
20. 8. 2020 21:47
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
favorit podle me mel uz tranzistorovy zapalovani, takze smolik.
ta zaostalost komunistickych zemi mohla byt i k prospechu, ale favorit by asi nejezdil
20. 8. 2020 21:12
vybavuje se mi film z budoucnosti
jak vypukla jaderna valka a veskera elektronika nasledkek elmg impulsu prestala fungovat, samozrejme vcetne aut.
a nekdo objevil ve stodole prastary auto po praprapradedeckoj s kladivkovym zapalovanim a to jediny jezdilo, pak se o nej ale porvali, protoze vsichni ho chteli, protoze nic jinyho nejezdilo.

tak to vypada, ze se brzo porveme o stary stovky a tisicovky a to i bez toho vybuchu ...
20. 8. 2020 17:53
Re: uz to prestava bejt vtipny..
iV už jezdim asi půl roku a problémů v elektrice vyjma déle startujícího infotainmentu jsem si nevšiml. Spíš mi vadí obecný problém PHEVů, kdy to má špatné rozložení hmotnosti a nic moc jízdní vlastnosti.

BTW po každém startu zapnutý LA není rozmar škodovky, je to od letošního roku povinné pro všechny.
20. 8. 2020 17:06
Asi se začnu bát...
...co mi v listopadu z té Mladé Boleslavi místo funkčního služebního auta přijde. Snad do té doby alespoň ten software alespoň trochu doladí :-|
Avatar - Mikesus
21. 8. 2020 21:03
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Třeba reaguje na to, že to během jízdy nastavuje několikrát. Přijdu zmrzlej do auta, nastavím vyšší teplotu, abych se rychleji zahřál, ale pak ji potřebuju snížit.
Dál třeba k vyhřátému auta od slunce, otevřu okna, vypnu klimu i ventilaci a vyrazím. Po pár km pustím klimu na cca o 5 stupňů míň než je venku, nechám otevřená jen přední okna a střešní okno a tak pokračuju dalších pár km. Pak nakonec nastavím klimu na 22 a zavřu okna. Pak před koncem jízdy cca 10 minut vypnu klimu, aby se vysušila, 5min před koncem otevřu okna a vypnu úplně ventilaci. Tohle vše dělat přes dotykáč? To bych nepřál ani největšímu nepříteli.
Pak třeba ještě během jízdy, když ne mne napřímo svítí slunce, tak snížím teplotu o 1-2 stupně, když naopak zajde za mrak, tak zvýším zpět na 22.
Když to neděláš ty, neznamená, že to nedělají ostatní. Já mám své zdraví rád a určitých postupů v případě klimatizace se držím.
21. 8. 2020 15:05
Re: Re: Re: Odbory
By si sa cudoval, ale najde sa dost zakaznikov, ktori si prevezmu aj taky polotovar, ale pravdepodobne to budu len klasicki fanboys, ktorym bude stacit, ze je to novinka s magickym VW znackom na kapote. A taki mu odpustia hocico.
21. 8. 2020 13:54
Re: Můžou jedině děkovat Covidu
Říká se tomu tzv. "Macronův efekt". Např. Hammuna evidentně nemůže dodnes zapomenout na svou učitelku z II. stupně ZŠ, protože zřejmě zjitřila jeho první sexuální fantazie... :-[] :-[] :-[]
Avatar - iudex
21. 8. 2020 13:47
Re: HAHA
Ty sa nesmej, Ty ako Forďák tiež nevieš dňa, nevieš hodiny. :D
21. 8. 2020 13:41
Re: Re: Re: Odbory
Podla nemeckych autonovinarov ano. Lenze VW si tie auta nenecha na sklade, ale kludne ti ho preda s tym, ze ta upozornia, ze soft bude skompletizovany az v Q1 2021 (dnes predpokladany termin).
Avatar - Mikesus
21. 8. 2020 13:10
Re: uz to prestava bejt vtipny..
nejhorší na tom je, ze u jednoho clovek řekne, že trefil na špatný kus. Ale pak když to začalo každým novým autem a vše funkční bylo jen to staré, tak to je dost smutné.
Ale jeden z našich zákazníků kupuje jen skodovky a děje se mu to samé. Říká, že to neřeší, neboť dostane náhradní auto a takovou slevu při nakupu noveho mu nikdo nedá. Sice má výdaje na servis obrovské ale je to přeci levne.
Avatar - Mikesus
21. 8. 2020 11:24
Re: uz to prestava bejt vtipny..
sice to je porad v servisu, většina věcí nefunguje, má to mizerne jízdní vlastnosti ale je to super auto.
Tomu říkám vtip dne. Taky jsem si dřív myslel, ze je normální jezdit do servisu každý měsíc s nějakou závadou nez jsem vyzkoušel i jiné značky.
21. 8. 2020 09:56
Re: Re: Mě to nepřekvapuje
Mna len prekvapuje, ze tieto prusery VW koncernu ludia stale toleruju a kupuju to ako teple rohliky. Inym znackam by to zakaznici neprepacili. Nechapem to.
Avatar - _Karel_
21. 8. 2020 09:31
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Arese, když chceš někomu psát, že je mdlého rozumu, bylo by dobré nepsat přitom "mi o tom víme". Pak to vypadá, žes nevychodil základku. Už by sis to mohl zapamatovat, jaké "i" se píše ve slově "my", tím spíš, že slovo "my" ve svých příspěvcích používáš denně. ;-)
Avatar - iudex
21. 8. 2020 08:56
Re: Asi se začnu bát...
Popravde tieto obmedzenia nechápem, nevidím dôvod, prečo by taký menežment musel mať rovnaké značky a modely, či dokonca motory a výbavu. Potom to dopadá práve tak, že musíš mať tú Octaviu aj s tým nefungujúcim infotainmentom, aj keď všetci vedia, že je to ešte nevychytané a bude to po kúpe stále v servise.
Polovička mala pri služobáku jediný limit: cenu. Keby chcela, mohla si kúpiť trebárs ružový roadster (uvažovala nad Mustangom, keby sa vošiel do limitu, žiaľ nevošiel), firme je to jedno, aj tak rieši len obstarávaciu cenu, odpisy a zdanenie.
Avatar - Hammunasakra
21. 8. 2020 08:31
Re: Mě to nepřekvapuje
V jiný značce? To taky JDE = JE to šílená ale JE to prostě MOŽNOST ;-)

Svět z tvýho pohledu stejně zešílel https://oenergetice.cz/…apacitou-730-mwh buď hipster = zkus jinou značku :-O :*)
21. 8. 2020 08:08
Re: Asi se začnu bát...
Asi jsou tím myšleny nadnárodní firmy, tedy byrokratické molochy, kde máš na každý p.r.d SOP, čili standardní operační proceduru. Moje osobní zkušenost je taková, že v menších (třeba farmaceutických) firmách je poměrně větší volnost ve výběru značky, typu, motoru, barvy a výbavy. Ve velkých máš danou značku, typ, motor a můžeš si vybrat z příplatkové výbavy v ceně cca 10 % celkové ceny auta a ještě si můžeš vybrat třeba i ze tří barev. To neznamená, že jsou to špatná auta - třeba střední management u jedné z největších farmafirem jezdí pouze Passatem Variant 2,0 TDI v Elegance za cca 942 tisíc Kč (ceník), mohou si dovybavit auto za cca 100 tisíc Kč - tedy může být DSG nebo jiné blbiny.
21. 8. 2020 07:31
Re: uz to prestava bejt vtipny..
S LA to zcela jistě není jak říkáš. Dá se jednou vypnout u BMW i některých MB a následně se již při startu sám nezapne.
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 22:45
Re: Ryba smrdí od hlavy
300? Myslíš ve tvym městě nebo jen tvym servisu? ;-)

Samozřejmě aktuálně je viz naprosto nijaké vyjádření automobilky z dnešního odpoledne https://autobible.euro.cz/…-si-zamestnanci/ DALEKO větší průser = nefunkčnost Okty a nulté série Enyaqu

Jakej bude reálnej rozsah problémů s R3 1.0 tsi se teprve uvidí = to že nejde normálně vyrábět nový auta a ty od loňska prodaný musí do servisů TO je fakt malér. Žřejmě to mělo jít do prodeje třeba o rok později = prodává se od listopadu a koncem srpna evidentně furt neví co s tím
20. 8. 2020 22:29
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
Už jsem si na sytič, pumpování benzínu v motoru a šlapání plynu před nastartováním odvykl. Dnešní tabletová generace by zřejmě měla problém vůbec auto nastartovat. :-)
Avatar - Mikesus
21. 8. 2020 13:58
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
Nejsme schopen říct, nezjistoval jsem, ale melo by to byt po roce 2000. Fakt mne to moc nezajímalo, jen jsem byl rád, že jsem vylezl ven
Avatar - iudex
21. 8. 2020 11:28
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Si si istý, že diskutuješ pod správnym autom? Videl si, čo sa cez ten celodotykový infotainment všetko ovláda? To tvoje "cez infotainment sa nenastavuju ziadne klucove vlastnosti auta potrebne pre jazdu" je blbosť, práveže takmer všetky veci sa nastavujú cez dotykáč, ostatne práve to všetci kritizujú. Napr. nastavenie klímy/kúrenia, to nastavuješ iba pri stojacom aute? Ja to prestavujem x-krát počas jazdy. A kopec ďalších funkcií.
21. 8. 2020 06:11
Re: Asi se začnu bát...
Korporát, to je teď takové módní slovo, znamená to však něco? :-!
20. 8. 2020 20:05
Re: Asi se začnu bát...
Hele treba to jeste vychytaj, i kdyz tomu teda moc neverim... ale po vsech ostatnich strankach jsem byl spis prijemne prekvapeny. Jak jsem psal po motorovy a jizdni strance je opravdu fajn a velky skok oproti 3. DSG se mi moc rozebirat nechce, nikdy mi nevyhovovalo, ale to je proste koncern. A co je teda velky posun oproti 3. jsou urcite sedacky a odhlucneni...
20. 8. 2020 21:39
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
Možná i Favorit by mohl fungovat do roku 93 měl karburátor. Ale najít nějaký pojízdný :-)
Avatar - reign88
20. 8. 2020 19:31
Je to ine u konkurencie?
V praci som a aj vela mojich kolegov je zastancami kupi noveho auta. Dalo by sa povedat, ze jazdime vsehochut. Od Mazdy, Peugeotu, VW, Skody az po Opel.

Povedal by som, ze situacia je rovnaka u vsetkych vyrobcov. Ja sam som bol uz s Mazdou 2x na zvolavacku, kde sa riesil software.
20. 8. 2020 18:34
Re: Asi se začnu bát...
No tak uvidíme, co mi nakonec dorazí. Recenze jí nemine :-[]
20. 8. 2020 17:48
Re: Asi se začnu bát...
O3 má naštěstí klasické tlačítko, nastartuju a vypnu už automaticky ;-)
20. 8. 2020 20:29
Re: Asi se začnu bát...
Přesně tak, značka se vybírat nedá, jen výbava...
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 20:43
Re: Asi se začnu bát...
To je vždycky blbý + momentálně eště blbější
20. 8. 2020 19:43
Re: Asi se začnu bát...
Operák ? Tak to pak vysvětluje "vlastnictví" škodovky. Tím jezdí hlavně ti, co to umořují v nákladech jako finanční leasing a nebo zaměstnaci, pro které to samé dělá zaměstnavatel.

Jinak to nikdo nekupuje.
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 19:20
Re: Už len čakám...
Ne viz Toyota NEMUSEL = naopak ta s R4 i 2,5 litru i budoucí emise umí

Viz PSA a jejich velmi povedený 1.2 PureTECH VW nemusel jít do krabice od mléka

A neni to viz odkazy EU = JAK si vysvětluješ že desetiletí nazpět sou na planetě nejprodávanější nizko- a bez-emisní auta NE evropský?
Avatar - N6600
21. 8. 2020 16:54
Re: Re: HAHA
Zvycajne na taketo odpovede nereagujem, ale tento ma skoro od rehotu zabil... Well done!
Avatar - Blue Sun
21. 8. 2020 14:44
Re: Re: Odbory
Mě by jen zajímalo, kdo to dobrovolně převezme s tím, že má vlastně polotovar, který mu možná někdy dodělají...
Avatar - Blue Sun
21. 8. 2020 14:41
Re: Už len čakám...
A proč by mělo mít? Lepší materiály, konstrukce... a hnedle je motor s životností vyšší, než tvůj milovaný čtyřválec.
Avatar - Blue Sun
21. 8. 2020 14:39
Re: Asi se začnu bát...
To omezení je úplně jednoduché - centralizovaný servis, lepší smlouvy, náklady... Stejně jako státní správa, taky je snaha mít vše jednotné.
Avatar - _Karel_
21. 8. 2020 14:38
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Tak to seš dobrej. Ty jezdíš v autě pořád stejně oblečenej - v létě, v zimě? Nestane se ti, že do auta vlezeš zmrzej a chceš si přitopit? V létě máš klimu pořád na stejné teplotě, bez ohledu na to, jestli je venku 25st. nebo 40st.?
Avatar - Mikesus
21. 8. 2020 13:14
Re: Re: HAHA
nebo tempomat, nebo hybridní ústrojí, nebo střešní okno nejde zavrit když treba začne pršet. A pak co třeba takový Ford, který ráno nevyjde z garáže, nebo na dálnici se zapece motor? To taky dokáže narušit harmonogram.
Avatar - Mikesus
21. 8. 2020 12:36
Re: uz to prestava bejt vtipny..
Záleží co je pro tebe pojem normální spolehlivost. Nám na konci než jsme škodu úplně opustili, polovina aut ( v té době 3 ze 6 ) stála více v servisech než byla v provozu. Jestli 50% nemožnost provozu je normální, pak chápu. Rezavejici yetina po 2 letech, ohýbajici se predni ramena na octavii, v prvních 2 letech menena 5x, praskajci hlava k tomu, závady na elektroinstalaci u Fabie, opakující se úniky chladici kapaliny, po dešti bazén na podlaze u spolujezdce. K tomu "dokonaly" servis, který po prezuti kol jedno nedotahnul a par km od servisu zůstalo kolo na jednom jediném ( ano moje chyba, mel jsem to zkontrolovat, ale fakt tohle by mne nenapadlo ). Pak další drobnosti jako zhasinajici palubní osvětlení u Fabie nebo směrovky u Octavie, které vždy blikaly vpravo i když se měli pustit levé už ani nepočítám jako závady. S tím se dalo jezdit.
Avatar - Mikesus
21. 8. 2020 12:18
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
Jestli to nebude tím, že v porovnání s dnešními auty to opravdu ke hroznej krám. Seděl jsem v nějakém puntu před pár lety a to byla tedy hrůza. Nicméně to bude stejne i v ostatních starých krapech.
Avatar - _Karel_
21. 8. 2020 11:40
Re: uz to prestava bejt vtipny..
Mám se škodovkou najeto 100tkm, a během té doby mi odešlo startovací tlačítko a teď čerstvě se mi blbě navíjí bezpečnostní pás. Zas bych to tak nedramatizoval - aktuálně sw+infotainment je fakt tragédie, ale jinak jsou to (doteď byla) úplně normální auta i stran spolehlivosti.
Avatar - Mikesus
21. 8. 2020 11:32
Re: Asi se začnu bát...
Tak to je mi tě docela lito.
Avatar - iudex
21. 8. 2020 11:23
Re: uz to prestava bejt vtipny..
Prečo by neboli najmodernejšie vybavené? Aj tá "obstarožná" Mazda 6 (model, ktorý sa vyrába už od r. 2012) má všetky dnes "populárne" asistenčné systémy, teda auto ťa drží v pruhoch, samé (mierne) zatáča, samé zrýchľuje a brzdí, číta značky, má 360° kamerový parkovací asistent, HUD premietaný na čelné sklo... proste všetky tie (niekedy zbytočné a otravné) prkotiny, ktoré sú dnes "must-have".
Jedinú "modernu", ktorú Japonci moc nemajú, je celodotykové ovládanie a to je, ako pekne vidíme na koncerne, maximálna blbosť.
Avatar - iudex
21. 8. 2020 08:57
Re: HAHA
Toto otrepané (a nepravdivé) klišé bude zjavne treba prerobiť na Škodou tam, vlakom späť. ;-)
Avatar - Hammunasakra
21. 8. 2020 08:54
Re: uz to prestava bejt vtipny..
Ad ISA = tam HODNĚ záleží jaká bude nakonec forma. Informování o místní maximálce = to má dneska každý auto a je to dobrá funkce. Upozornění že jedeš nad limit = to taky = podle toho si nastavuju tempomat = přesně když se číslo rychlosti rozsvítí červeně ;-)

Něco jinýho je AKTIVNÍ zásah = to se zatím furt testuje a správně je spousta lidí proti. Je VELKEJ rozdíl jezdit z rozmaru přes 200 km/h na okresce jak o sobě říká ryccardo že dělá a auto s Vmax 180 km/h by HO PROTO silně omezovalo = to je prostě blbost. A něco zcela jinýho na chvíli zrychlit v situaci která to vyžaduje = bezpečnější předjetí apod.
21. 8. 2020 08:45
Re: uz to prestava bejt vtipny..
Asi ne nejnovější modely, start vozu s defaultně zapnutými asistenčními systémy je od nedávna platný požadavek EuroNCAP a jeho neplnění znamená nemožnost získat pět hvězdiček, tj. čeká nás to u všech automobilek. A bude hůř, za dva roky nam nadělí ISA.

Ona to škodovka nedělá z plezíru, do loňska si to i tam nastavení taky pamatovalo.
21. 8. 2020 07:40
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Hele, nemusíš nás tak vehementně přesvědčovat o svém naprosto mdlém rozumu, mi o tom víme! :D :D :D
Avatar - reign88
20. 8. 2020 19:52
Re: Je to ine u konkurencie?
To je tazko povedat. Nova 3 a CX30 tiez sli do sveta skorej ako mali a veci sa doladuju za behu. Jednu vec, co vsak musim Mazde uznat je pristup servisu a to, ze riesi reklamacie promptne. Ja som sa nechal ukecat zenou na najhorsiu farbu ako maju v ponuke (red soul). Po tom ako som ju reklamoval mi boli poskodene diely prestriekane. Pred Mazdou som vlastnil Skodovicu a tam nieco chciet od predajcu bol doslova boj na dlhe lakte. Hlavne v Bratislave to bolo otrasne, kedze tam sa im predajne dari a mozu si dovolit mat zakaznikov u riti.
Avatar - Blue Sun
21. 8. 2020 14:35
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Už jsem ti vícekrát řekl, že k vám mě tahat nemáš. Mě politika opravdu nezajímá.
21. 8. 2020 13:52
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
No, ono termín "nějaké Punto" je opravdu velmi široký pojem - r. v. 1993-2018, motorizace, najeté km, stav? :-)
21. 8. 2020 13:44
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Lidí, kteří se na tomto světě cítili (nebo cítí) nadřazeně nad druhými, je vždy dost. Ovšem pokud se jim náhodou nedej bože dostane do rukou neomezená politická moc, končívá to strašlivými masakry... :-( :no:
Avatar - Hammunasakra
21. 8. 2020 08:19
Re: ***
Víš Wine svolali jsme konzilium zpracovali a vyhodnotili tvůj příspěvek a vyšel závěr = že o sobě mluvíš pravdu
21. 8. 2020 06:01
HAHA
Dobře jim tak amatérům :-D Ford to zvládá bez problémů.. Jen ať stojí výroba nové vovce :-D
20. 8. 2020 19:44
Re: Se nedivte, když to
Zrovna tenhle SW je ryze česká kvalita.
20. 8. 2020 17:31
Re: Asi se začnu bát...
na O3 to není problém odstavit na furt, věřím že někdo to vymyslí i pro současnou generaci.... mimochodem třeba u Giulie/Stelvia se to řeší bazmekem z Polska za 60 EUR, instalace na 3 minuty a navždy klid....
21. 8. 2020 08:00
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
Co má tvá žena proti Puntu? Jaký vehykl?! Není spíš problém v její řidičské adaptabilitě? :D
20. 8. 2020 19:39
Re: Je to ine u konkurencie?
Mazda nemá problémy už na výrobní lince a nevybržďuje ostatní řidiče, či je neoslňuje.
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 19:50
Re: Asi se začnu bát...
A jiná značka aut neexistuje?
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 21:24
Re: uz to prestava bejt vtipny..
Doladit proVWozem? Prodává se od listopadu, je konec srpna
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 20:54
Re: Už len čakám...
To už sme s aresem probírali = včetně reality že i R4 jedno jestli Toyoty nebo PSA dávaj i milion km a V8 nedožije ve zdraví 100 tisíc. Včetně odkazů že to tak fakt je

Ale FURT se to vrací = neexistující souvislost mezi objemem a počtem válců a.. Jako by FAKT nemělo smysl vysvětlovat = úspěšnost vlastně NULA :-|

Buď někdo neví a je rád že se něco dozví a kdo nechce..
20. 8. 2020 18:23
Re: uz to prestava bejt vtipny..
Doporučuji navštívit servis, máte to rozbité ;-)
Avatar - palix
21. 8. 2020 22:20
Re: Re: uz to prestava bejt vtipny..
Presne tak som to myslel ;-). Ďakujem "Mino 1" za doplnenie. Niekedy je to aj o tom, že ak niekto nie je prvý, má čas na odladenie a spraví lepší systém už od začiatku. Lepší môže znamenať napr, že bude menej agresívny, oveľa odladenejší už od začiatku... V podstate zákazníka neznechutí tak, ako niečo nie celkom na 100% správne odladené.
21. 8. 2020 20:57
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
cez display sa nenastavuje nic klucove pre riadenie auta.

svetla, stierace, blinker to je vsetko na packe.
brzda na pedale.

ostatne veci mozes nastavit aj ked stojis na parkovisku

napr. ak si tu pozries historiu aj nemecky sud zobral manikovi v tesle vodicak, lebo sa hral s nastavenim stieracov a pritom mohol pouzit packa aby to mohol niekde zastavit a potom nastavit.
Avatar - AnGeor
21. 8. 2020 19:40
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
já reagoval na

Napr. nastavenie klímy/kúrenia, to nastavuješ iba pri stojacom aute? Ja to prestavujem x-krát počas jazdy.

na co reaguješ ty?
Avatar - _Karel_
21. 8. 2020 19:24
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Třeba proto, že se doporučuje nechladit na míň, než o 5st. nižší teplotu, než je venku. Pokud je venku 35st. , ty chladíš na 20st. a zvládneš to bez angíny, pak gratuluji.
Otázka proč si přitopit když jsem zmrzlej - asi se ti to nestalo.
Možná bych do budoucna nepokládal otázku "proč lidi používají klimu jinak než já", je to podobný jako "proč někomu chutná koprovka když mě ne?"
Avatar - AnGeor
21. 8. 2020 19:00
Re: Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
20 uvnitr je 20 unvitr at je venku kolikc chce, ne? muj skoro 20 let stary mercedes dokonce reaguje na to, jak moc do auta sviti slunce... takze ano, vyjedu vecer z Prahy, mam tam 20 stupnu a kdyz se behem dne otepli, je mi to jedno, protoze 20 je 20... stejne jako vyse, auto bude chladit na max dokud se nedostane na pozadovanou teplotu... proc bych to menil na mene, kdyz tim absolutne niceho nedocilim?
Avatar - AnGeor
21. 8. 2020 18:58
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
vice mene ano, at je venku kolik chce, -20 nebo +40, vevnitr mam nastaveno 20... proc bych mel mit nastaveno neco jineho, s ohledem na vnejsi teplotu? proc bych si mel chtit "pritopit"? auto stejne bude ze zacatku topit na max, nez dosahne pozadovane teploty.... proto je to automaticka klimatizace ;)
21. 8. 2020 18:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Blue Sun
21. 8. 2020 18:56
Re: Re: Re: Odbory
No, ještě bych to chápal u Golfu, přeci jen je to svým způsobem legenda. Dovedu to pochopit i u Tesly, kvůli celému vnímání značky. Ale u něčeho, kde se od počátku ví, že je to totální průser? No, asi jsem z jiného vesmíru...
Avatar - Blue Sun
21. 8. 2020 18:54
Re: Už len čakám...
To by tam museli sedět tupci jako ty, a tak blbý na světě nikdo není.
21. 8. 2020 18:01
Re: Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Napriklad minuly tyzden poprad eindhoven. Vystartujes rano za tmy, cez den je von 35, prejdes cez burkove pasmo, je normalne, ze si zmenis nastavenie teploty/ fukania. Alebo idem na bike vylet, auto stoji cely den na slnku, tak cestou domov najprv ochhladis interier a nasledne si nastavis pozadocanu teplotu. A dalo by sa pokracovat.
Avatar - iudex
21. 8. 2020 13:45
Re: HAHA
Možno to bol naozaj jediný. :D Ale vieš ako, štatistiky sú mi naprd, ak som zrovna v tej nesprávnej skupine.
Bol to r. 2011, teda fakticky od začiatku, kedy sa do Mondea ten motor začal montovať. A auto stále jazdí u nového majiteľa bez poruchy. Ale je pravda, že kamarát (na moje odporúčanie) kúpil to isté Mondeo 1,6EB o pár mesiacov neskôr a odišiel mu motor pri 217000 km (minulý rok, teda po 8 rokoch). To ale hodnotím stále ako slušný nájazd a nejak viac ani od dnešných áut nečakám, ostatne aj samotná Škoda priznala, že dimenzuje motory na životnosť 250000 km.
21. 8. 2020 13:42
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Fajn, jsem rád, že můj překlep ti udělal takovou radost, když jinak ji tady na těchto diskusích asi moc nezažíváš! :D :D :D
Avatar - Mikesus
21. 8. 2020 13:05
Re: HAHA
Ozzman by mohl vyprávět :-[] :-[] :-[]
Ze ty jsi koupil jedinej spolehlivej co nabizeli? :D
Avatar - _Karel_
21. 8. 2020 13:05
Re: uz to prestava bejt vtipny..
A proti těmhle tvým špatným zkušenostem je spousta dobrých. Kdyby se každýmu sypaly jako vám, fakt by je nikdo nekupoval. Prodávají se nejen v ČR.
Když jsem napsal "normální spolehlivost", myslel jsem průměrná. Netvrdím, že Toyota není v tomto lepší, ale máme tu i jiný značky a podle mě mezi nimi škoda nijak negativně nevybočuje - i když odteď možná bude. Asi bych radši řešil TSI než to co teď. :-(
21. 8. 2020 12:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
21. 8. 2020 12:44
Re: Re: uz to prestava bejt vtipny..
Ono ide skor o to, ze Japonci s vychytavkami o par rokov meskaju. Jasne, ze ich modely to maju, len nie hned v prvej vlne zarovno s Nemcami. Toto je nakoniec aj strategia Korejcov. Neponahlat sa s najnovsimi vychytavkami, ale chvilu pockat ako sa osvedcia a ak hej, tak ich tam hodia (po patricnom vyvoji) tiez.
21. 8. 2020 12:32
Re: HAHA
Jo tam ty jejich bastly 2,0 Ecoboost a 1,6 Ecoboost to je taky konstruktérská perla.
21. 8. 2020 12:31
Re: Re: Mě to nepřekvapuje
Hele tomu se taky divím, ale to se s VW táhne roky. To byly kolabující motory 2,5 TDI, kvůli poddimenzovanýmu mazání, pak kolabující 2,0 TDI tuším pohon chladícího čerpadla. TSI motory a kolabující rozvody. U VW fakt musíš počkat, když vydají nový auto 5 let zjistit reference ze servisů a pak případně vybrat. Pravda je že Toyota sice do letoška neměla moc co výkonově nabídnout a i teď končí na nějakých 160 kW a ve srovnání s VW jsou výkony jejich motorizací nic moc, ale spolehlivostí jsou daleko jinde. Je vidět, že Japonci než něco pustí na trh, tak to nejdřív testují VW nikoliv. U největší automobilky světa bych čekal trošku svědomitější přístup.
Avatar - Hammunasakra
21. 8. 2020 12:26
Re: Re: Odbory
Odstavený na obřích plochách byly iD.3 už VLONI v listopadu = fakt až 1. kvartál příštího roku?

A co https://www.autorevue.cz/…i-datum-premiery ?
Avatar - Hammunasakra
21. 8. 2020 12:24
Re: HAHA
ZA TO MŮŽE OPOZICE řekl náš pán a vládce co nás řídí jako by stát byl jeho firma a my jeho zaměstnanci
Avatar - palix
21. 8. 2020 11:13
Re: uz to prestava bejt vtipny..
Možno je na čase prejsť od Škody k hybridným Toyotám. Po čase si poviete, ako ste mohol tak dlho váhať, kým ste nakúpil spoľahlivé autá ;).
Nič v zlom, škoda, VW... sú OK, len majú v poslednom čase veľa problémov.
Kedysi mi jeden pán povedal, "japonec" do auta NEDÁ veci, ktoré nefungujú na 100%. Možno autá nie sú najmodernejšie vybavené, ale fungujú.
21. 8. 2020 11:05
Re: uz to prestava bejt vtipny..
ISA funguje uz teraz minimalne na superb. v infotainmente to nastavis a rozpoznavanie znaciek spolu s acc tempomatom uz same brzdia.

pruser je, ze sem tam su pri ceste zabudnute nezmyselne znacky, takze je to na***.
inac je to super ist po dialnici lane assist ti auto drzi v pruhu, tempomat sleduje auta a znacky.
uz len keby same vedelo predbiehat ak sa blizi k autu pred sebou a lavy pruh je volny.
21. 8. 2020 11:02
Re: uz to prestava bejt vtipny..
ja realne chcem line assistant. a chcel by som aby to v reale na dialnici nepipalo uz po 11 sekundach ci kolko to drzi.
Avatar - Hammunasakra
21. 8. 2020 10:50
Re: Re: Mě to nepřekvapuje
Tak to funguje všude = koukej co prošlo u vás vašemu Ficovi nebo u nás vašemu Babišovi. Naopak na slušný lidi sou NÁÁÁÁÁSOBNĚ vyšší nároky

U nás KAŽDOROČNĚ posílá Babiš manželce VĚTŠÍ sumu https://www.idnes.cz/…3_zahranicni_kha španělský král se musel stáhnout když to prasklo, andrej estébák komunista je po zveřejnění NEJpopulárnější český politik :yes: :-!
Avatar - Hammunasakra
21. 8. 2020 08:25
Re: Asi se začnu bát...
Prostě Pepík z korporátu má dohodu s Frantou z VW = to je celý

Oni dva sou spokojený
Avatar - WinDiesel
20. 8. 2020 22:35
Re: Co fetujete?
Nic si z toho nedělej,
Mazda na mne občas promluví japonsky ..... Angličtina je OK.
:-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]
Avatar - WinDiesel
20. 8. 2020 22:33
Re: Je to ine u konkurencie?
Mám 2 Mazdy a nejsou problémy. Infotainment nabíhá déle jen tehdy, když mám v USBéčkách externí jednotky a systém si je musí osahat. (i-POD, přenosný hard disk, mobil)
20. 8. 2020 19:45
Re: Asi se začnu bát...
Nestraš mě, mám ješte tak 10 -12 týdnů se na to připravit...
Avatar - iudex
21. 8. 2020 13:00
Re: HAHA
Ten údajne kazový 1,6EB mi slúžil bez jedinej chybičky 9 rokov a 157000 km, skvelý motor, výkonom, prejavom, spotrebou i spoľahlivosťou. ;-)
21. 8. 2020 08:24
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
21. 8. 2020 08:16
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
Já sem lehce nesvůj když jsem s autama (máme 2 Toyoty) v servisu (nebo na pneu) a než tam čekat vždycky si něco půjčím = když zrovna nemají nic s automatem :D
Avatar - twistedTSD
20. 8. 2020 23:42
Re: Ryba smrdí od hlavy
https://www.autosalon.tv/novinky/nova-auta/motory-1-0-tsi-maji-problem-celosvetova-svolavaci-akce-se-muze-tykat-i-majitelu-vozu-skoda
Avatar - Blue Sun
20. 8. 2020 23:31
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Tvůj názor mě fakt strašně zajímá, špíno.
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 23:00
Re: Mě to nepřekvapuje
Jj a proto chtěl VW https://www.idnes.cz/…911_automoto_fdv když pohořel = snaží se Teslu alespoň napodovat = a jde mu to https://www.auto.cz/…assat-gte-134634

I když jestli tohle https://www.autoforum.cz/…i-na-parkovisti/ co řeší už rok rychle nevyřeší = je to fakt MALÉR neskutečných rozměrů. Bonus https://www.autoforum.cz/…se-o-katastrofe/

Takže jestli http://www.hybrid.cz/…ch-do-chorvatska nebo škodovku nebo Pašíka = je teď snadný = jasně a jednoznačně BÝT VÝJÍMEČNÝ ;-)
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 22:43
Re: Můžou jedině děkovat Covidu
Kam jen tak vrátit tebe = na základní školu? https://zs-kaplickeho.cz/…-vyucovani-ropa/ co DÁŠ to dneska jako dospělej? Nebo FURT ne a NE :-)
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 22:40
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Hele inteligente co netušil že nafta je dotovaná a PROTO se mu líbí = víš že to je ještě MNOHEM horší? Že z barelu ropy se vyrobí víc benzínu? A že JEN JAKO víc ujedeš na naftu protože natankuješ prostě víc kg? A to celý dorazí nižší daň = dotování i finančně?

Že tvůj nick je vydotovanej od a do z? Že za tržní cenu žádnej zvýhodňovací převod z velkoobchodu na maloobchod = vzhledem k tomu že se z ropy vyrobí MÍŇ nafty = při rovnejch podmínkách a tržní ceně = si totálně absolutně zcela V LOJI? :-)

Wole věděl si to? :-O ;-)

Svět tvých představ je TOTÁLNĚ vydotovanej = realita je vlastně ÚPLNĚ OPAČNÁ
Avatar - WinDiesel
20. 8. 2020 22:37
Re: Můžou jedině děkovat Covidu
Vrať se do pekla i s kopyty.
20. 8. 2020 18:25
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
21. 8. 2020 14:50
Re: Už len čakám...
Až na to, že ty tvoje "lepší materiály" a "lepší konstrukci" ti dnešní cefršpióni automobilky seškrtají hned v počátcích konstrukce! :-[] :-[] :-[]
Avatar - Blue Sun
21. 8. 2020 14:37
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Klimatizace není televize, abys do toho musel koukat minutu. Zase to s tou nebezpečností displejů nepřehánějte. Jo, pokud někdo neví, kde hledat nastavení teploty nebo větráku, to je pak špatné, ale za to nemůže způsob ovládání. Jen uživatel sám.
Avatar - AnGeor
21. 8. 2020 14:26
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
jenom ze zajimavosti, muzu se zeptat, proc nastavujes klimu nekolikrat behem cesty? ja ji nastavil pri prevzeti auta z autosalonu a uz roky jsem na ni nesahnul, nemas tam AUTO mod?
21. 8. 2020 13:48
Re: Už len čakám...
No jistě, dolovat podobný výkon a točivý moment čtyřválce 1,2 l z principiálně nevyváženého motůrku s objeem o 2 deci menším, to přece nemůže na jeho životnost a spolehlivost mít vůbec žádný vliv, to dá přece rozum (ale jen Hammuny!) :D :D :D
21. 8. 2020 13:11
Re: Re: HAHA
Fordem aspoň dojedeš tam,ale škodou tam nedojedes protože na to nemá a po 50km ti vyhodí hlášku že ti nefunguje ruční brzda a jsi v háji :-D
21. 8. 2020 11:08
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
co potrebujes pri 130km/h nastavovat na dotykovom displayi?
ak tam mas rodinu nech to spravi spolujazdec.
ak nie, cez infotainment sa nenastavuju ziadne klucove vlastnosti auta potrebne pre jazdu.
Avatar - Blue Sun
21. 8. 2020 09:48
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
Tvůj podřadný názor vůbec nic neznamená, stejně mám pravdu já.
21. 8. 2020 09:56
Odbory
Některé věci by ani odboráři nemuseli vykřikovat do světa. jedině tím nahrávají novému vedení, pokud má opravdu za úkol Škodovku "downgradovat". Jasně, pánové, máte pravdu, Enyaq je na Mladou Boleslav moc složitý, něco jednoduššího vám necháme vyrábět. Tuhá příčka a lisové péro vzadu, tři válce vpředu a nejsložitější elektronika je v autorádiu.
Avatar - twistedTSD
20. 8. 2020 22:15
Re: Ryba smrdí od hlavy
To jako mluvíš o té svolávačce, co se u nás týká tří stovek majitelů?
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 22:04
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
Neumím to posoudit ranná 90. léta = ale fakt si pamatuje a vypráví dodnes. Asi to byl ZÁŽITEK ;-)
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 21:52
Re: Můžou jedině děkovat Covidu
Dá = už rok hledají jak. Takže zatím = kus po kuse desítky minut jedno auto https://www.novinky.cz/…octavii-40333918
20. 8. 2020 17:19
Re: Asi se začnu bát...
No upřímně bych si snad raději prodloužil leasing u OIII, ale už to nejde. Už na ní mám 190tis km ;-)
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 21:50
Re: vybavuje se mi film z budoucnosti
Neteta tehdy majitelka Audi 80 v Praze z nějakého důvodu jela Škodou 105 se sytičem = dodnes to vypráví = jako největší horor v životě :-!
20. 8. 2020 21:54
Re: Můžou jedině děkovat Covidu
to je otazka
delam malicko v oboru a 2 mesice sem skoro nic neudelal.
proste sem hodil kopyta na stul a na vse se vykaslal, protoze se mi delat nechtelo.
a ted to po nocich dohanim ...
Avatar - Blue Sun
20. 8. 2020 20:53
Re: Pan bůh je trestá.....
Zatím ukazují, že se jim spíš povedl opravdový ENIAC.
Avatar - Blue Sun
20. 8. 2020 20:50
Re: Už len čakám...
Jako kdyby se taková závada nemohla stát jakémukoli jinému motoru... To fakt nemá s objemem ani počtem válců nic společného.
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2020 18:44
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
KoncernoVWá auta hlavně VWždy něco https://www.autoforum.cz/…v-ohorelem-aute/ viz článek nebo viz já 18:31
Avatar - Blue Sun
20. 8. 2020 20:36
Re: A nejabsurdnější na tom celé je to,....
TAk se soustřeď na jízdu a nehraj si s displejem. Když to neumíš, tak prostě nemáš co dělat za volantem.