Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Modernizovaná Toyota Hilux odhaluje české ceny. Drsnější výraz pořídíte s novým motorem

Nabídka modernizované Toyoty Hilux se rozrostla o turbodiesel 2.8 D-4D se 150 kW. Doplňuje stávající čtyřválec 2.4 D-4D.
Zpět na článek
24. 8. 2020 22:27
24. 8. 2020 19:12
Dobřééééé Kojota!
Píšu to moc nerad...ale díky za tu 2.8. Akorát motor pro takovýho pikoura s přívěsem a do terénu.
Čili...chce někdo Mitsu s 2.2kou?
Ne.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - narona
24. 8. 2020 19:17
Re: Dobřééééé Kojota!
A co takhle Isuzu 1.9? :-[]
Avatar - WinDiesel
24. 8. 2020 19:24
Re: Dobřééééé Kojota!
Zrovna jsem to chtěl napsat.
2,5 a 3,0 D si mohou koupit všude na světě jen v Evropě a v ČR ne. :no:
Avatar - speedfred
25. 8. 2020 07:01
Re: Dobřééééé Kojota!
Od “zelených” ti bude vysvetlené že aj tak by to nikto nekupoval.
26. 8. 2020 18:18
Re: Dobřééééé Kojota!
Spatna, spatna zprava

https://electrek.co/2020/08/26/electric-scooter-company-scores-as-vin-diesel-makes-hollywood-style-spy-getaway-on-two-wheels/
Avatar - Ozzman
24. 8. 2020 19:27
Re: Dobřééééé Kojota!
I když nevím, k čemu bych Hiluxe potřeboval, tak bych ho chtěl... po tom, co jsem jezdil i starší 110kw 2.2D po něm svým způsobem toužím :D Tohle bude ještě lepší.
Avatar - m.z.
25. 8. 2020 14:24
Re: Dobřééééé Kojota!
Toyota má v manuálu, že pro tento model nedoporučuje tahat přívěs, ani nic věšet na kouli.
Tak nevím, jak je to s tím pracantem... Na FCB si stěžoval majitel
25. 8. 2020 19:12
Re: Dobřééééé Kojota!
Fakt? Pak už jen “nedoporucujeme převážet náklad na korbě” :-)
Avatar - m.z.
25. 8. 2020 20:36
Re: Dobřééééé Kojota!
Už se zastoupení vyjádřilo, že se to týká přetěžování, ale podle mě mlží, protože manuál hovoří naprosto jasně.

https://www.facebook.com/photo.php?…
Avatar - KANKUNEN
24. 8. 2020 19:32
Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
propojený interiér s tou vlečkou vzadu, auto pět a půl metru a stejně se v tom nevyspíš, kola ti zmoknou a běžky tam rovně nedáš. A nezavres tam ani skříň z Ikey.
Rozbalit vlákno
14
Avatar - SKAY
24. 8. 2020 19:36
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
Atak zasto má kolečka na klimu a volume :D skřín z ikei to snad nemaji lidi ani v garazi imitaci nabytku z papíru
Toje cára krtečku :-)
Avatar - _Karel_
24. 8. 2020 19:59
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
Jakože by si všichni měli kupovat skříně z masivu? Skříň z Ikea funguje stejně, jako jakákoliv jiná běžná "moderní" skříň, pokud nemá stát jako ojetý auto.
Avatar - SKAY
24. 8. 2020 20:14
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
Moderni.... když slouží každeho volba , mě zustali v obchode dveře v ruce...ale je zajimave že stolety nabýtek doma drží.Boma panty z mosazi ane plastu.ale panty stoji asi jak ta skrín.
Avatar - _Karel_
24. 8. 2020 20:21
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
Proto jsem napsal "moderní" v úvozovkách. Stoletý nábytek je samozřejmě festovní, ten je problém rozbít, i když chceš. Ale přiznám se - neznám nikoho, kdo by si novou domácnost vybavoval stoletým nábytkem z bazaru.
Avatar - SKAY
24. 8. 2020 20:27
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
Ono to ma zajimavy kontrast par starych kusu v moderne. Ja mam skřin a veliky stary renovovany jidelní stul s intarzii a k tomu moderni židle. Renovace šilena piplačka.
Nemusi to byt jen bazar treba dedictvi.
Avatar - _Karel_
24. 8. 2020 20:31
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
To může být hezký :-) pak to zase ale stojí trochu jiný peníze.
Ok, zpátky k autům.
24. 8. 2020 21:30
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
OK.
Mám nábytek z Cadillacu Fleetwood 1958 :-O
Zajímá ještě někoho stůl s intarzí? :-!
Avatar - KANKUNEN
24. 8. 2020 20:34
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
Karle, ty máš doma boky skříně ze dvou kusů, ne že ne. Na to auto náložíš jen metršedesát a skoro čtyři metry jsou jen pro řidiče.
Avatar - _Karel_
24. 8. 2020 20:42
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
Z těch 4 metrů "pro řidiče" je pořád nemálo pro motor ;-)
Ale jinak jo, k některým účelům je osobák praktičtější, zase ale hromadu písku v osobáku neodvezeš.
Avatar - KANKUNEN
24. 8. 2020 21:06
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
:yes:
Avatar - SKAY
24. 8. 2020 21:06
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
Ja zažil na firme kolega sluzebak osobni ford conekt akolik tam veslo šterku delal plot....
24. 8. 2020 21:33
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
Tak sluzobak :)
By sa dali spravit ankety, kto v sluzobaku čo viezol. Combi octavia v 4 sudoch 300l slivkovej majce :)
24. 8. 2020 21:32
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
V tomhle taky ne, pokud nejsi dement. Na to je valníček se sklopkou.
Pickupy (mám L200) jsou méně praktické, než to vypadá.
24. 8. 2020 21:30
Re: Tohle auto by mělo smysl, kdyby byl
Pathfinder.¨
Ale kup si dodávku. :-)
24. 8. 2020 21:35
Toyota zbrojí
Duo new Ranger/Amarok II je za dveřmi.
Několikrát jsem se stávajícím Hiluxem 2.4 se 110kW jel a nedá mi to nenapsat, že motor se 150kW měl mít od začátku. Pro čistě pracovní použití asi 2.4 stačí, ale pro luxusnější verze je nová výkonnější 2.8 navíc v kombinaci se stálým pohonem všech kol daleko vhodnější!
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Blue Sun
25. 8. 2020 08:04
Re: Toyota zbrojí
Nemělo by to být spíš opačně? Pracovní auto s větším výkonem, zatímco stylovce stačí méně?
Avatar - KANKUNEN
25. 8. 2020 09:08
Re: Toyota zbrojí
Jako vždy, úplně naopak. Do firmy silnější auto a pro sebe slabší,aby zaměstnanci mohli jezdit na šichtě bomby, že.
Avatar - Blue Sun
25. 8. 2020 09:40
Re: Toyota zbrojí
Jako že u pracovního auta se očekává, že bude jezdit prázdné, a proto nepotřebuje výkon. OK, to má fakt logiku. :-D :-D
25. 8. 2020 19:13
Re: Toyota zbrojí
Dodávky mají výkon 100-130 koni úplně běžně - a hle - stačí to.
25. 8. 2020 09:53
Re: Toyota zbrojí
No ona ta verze 2.4 110kW s redukcí v terénu nemá problém. Takže je to motorizace určitě dostatečná. Na využití třeba pro lesníky nebo někde na stavbách si myslím, že to stačí. Když chceš ale na dálnici ve 110 km/h výrazně zrychlit, už není z čeho brát...
Asi takhle jsem to myslel.
25. 8. 2020 12:42
Re: Toyota zbrojí
Hilux měl i trilitr. Je zajímavé, jaká moc se připisuje objemu motoru a jak málo se resi výkon...
25. 8. 2020 19:45
Re: Toyota zbrojí
No v terénu a obecně těžké zátěži objem stále hraje rozhodující roli. Dnešní litrové turbo tříválce mají výkon vyšší, než měl Hilux 2.5 před dvaceti lety (75 kW). Přesto by tahat dvoutunové auto s vlekem dlouho nezvládaly.
25. 8. 2020 20:03
Re: Toyota zbrojí
Litrove motory do toho nikdo nedává. Naopak dvoulitr plus minus 20% se tam dává od nepaměti.
25. 8. 2020 21:00
Re: Toyota zbrojí
No jasně, Hilux míval 2.5, 2.4, 3.0 a teď nově 2.8
Když se podíváš, co sem psal výše, tak já s objemem 2.4 problém nemám, jen trochu s těmi 110 kW ;-)
24. 8. 2020 22:27
praktičnost
jak už tu někdo psal, kladu si otázku, co praktického kromě kulometu na trojnožce se na té korbičce dá vozit.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Mikesus
25. 8. 2020 06:06
Re: praktičnost
Třeba vzduch :D
25. 8. 2020 08:16
Re: praktičnost
Hnůj, hlína, například. V dodávce nebo SUV bych ho vozit nechtěl.
25. 8. 2020 00:00
Zaostalá Toyota
Já jen nechápu jak může být Toyota tak zaostalá = dávat do malého pick-upu diesel

No ono stačí naftu nedotovat = a je v hajzlu

Z barelu ropy je víc benzínu než ropy + nafta je těžší než benzín a převod na litry pro maloobchod jí zvýhodňuje + stejně jako jí zvýhodńuje nižší daň

Prostě stejnou vzdálenost bez dotací a zvýhodńování = ujedeš na benzín výhodnějš levnějš

Nebo obráceně = na naftu spotřebuješ víc ropy

Všechno naopak = a teď když jsou NÁZNAKY že svět chce dělat věci správně = NEznevýhodňovat

tak Hammunasakra proti té zaostalé Toyotě nechce = bojí se aspoň protestovat v diskuzích

:*)
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Hammunasakra
25. 8. 2020 08:18
Re: Zaostalá Toyota
U tebe nevim pájo pamatuju jak ses hádal že https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit prostě NENÍ PRAVDA :-O

Pak ti došlo že fakt asi jo = takže si vymyslel že 1 koruna na litr (což při 6 miliardách litrů = je nic, tedy ŽE to je dotace nula NIC :-)

Hele ODKUD si vzal tu 1 korunu? Někde je to i 9 korun JEN tou dotací, ale o to nejde tu 1 korunu svýho času v průběhu POPÍRÁNÍ řeklo víc lidí = NIKDO ale nebyl schopen říct odkud to číslo mají ;-)

K tématu tohohle auta https://www.garaz.cz/…-panely-21004610
Avatar - Hammunasakra
25. 8. 2020 08:15
Re: Zaostalá Toyota
No VIDÍŠ jak umíš pěkně OPISOVAT :yes:

Z kontextu to ale vypadá že bohužel JEN opisovat :*)

Pochopit TAK SLOŽITOU věc jako https://a2larm.cz/…nez-na-vzdelani/ to prostě neni sranda :-!

Ono totiž JAK to je s naftou a od jaké úrovně tedy HMOTNOSTI vozu dává smysl = kam jo kam ne
že do malýho i velkýho náklaďáku nafta patří = to je TAK složitý. Jak to je s naftou sem tady na ACZ zatím napsal jen 573x plus 128x dal odkaz na televizní pořad kde to je vysvětleno = tak holt do něčího mozku to že Hilux tam už váhově je a do náklaďáku patří nafta = holt zatím nedorazilo. Sem nafta už patří = stejně jako do autobusu. Jen ale za TRŽNÍ cenu = jenže za TRŽNÍ cenu = ale za TRŽNÍ CENU = prostě za TRŽNÍ CENU = neměl by tohle chápat, snad i šimpanz?
25. 8. 2020 08:15
Šedivá je teorie, zelený strom života
Včera jsem na bulharských hranicích potkal kluky z české mise, chytají migranty po lese. Docela jsem koulal, mají nové Discovery. Tak jsem se ptal co a jak a vylezlo z nich, ze Srbové mají Dustery s lepšími pneu a tam kde Discovery konci Duster začíná :-[]
Mimochodem Hilux super ale zmiňovaná 200ka může jet na všechny 4 i na asfaltu, sněhu, ledu. Pohon všech kol, který se smí využívat jen na nezpevnenem povrchu může být fajn v Maroku, ale ne v evropských podmínkách...
Rozbalit vlákno
17
Avatar - Blue Sun
25. 8. 2020 09:41
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Taková mokrá louka, bahno... to jsou taky úžasně pevné povrchy.
25. 8. 2020 10:07
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Asi nechápu
Avatar - Blue Sun
25. 8. 2020 11:31
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Poměrně běžné terénní podmínky v ČR.
Avatar - Ham.
25. 8. 2020 11:59
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
To asi nikdo nezpochybňuje, ale jde o to, že když má auto použitelný 4x4 jen na nezpevněném povrchu, tak to nevadí třeba v tom Maroku, kde některá auta celý život nejezdí jinde než po nezpevněném povrchu anebo ty co jezdí po silnici a na konci cesty sjedou do terénu tak pokračují dalších 300 km v nezpevněném povrchu, takže jedno přepnutí a další půl dne jízdy bez starostí o 4x4. Použití v ČR je úplně jiné, zpevněné cesty střídají nezpevněné a je zde tedy nutnost neustále na to myslet a přepínat z jednoho pohonu na druhý. Hajný, který má revír v Křivoklátských lesích 4x4 v terénu samozřejmě využije, ale jeho typický mix cest je neustálé střídání asfaltu a terénu (i cesta k jeho hájovně, která je 10 km od nejbližší vesnice je vyasfaltovaná).
25. 8. 2020 12:47
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
No prave. Hajný je jediný, kdo má možnost do terénu jezdit, zbytek porušuje lesní zákon nebo někomu jezdí po soukromém pozemku. Teď čerstvě Rumunsko, basta off-roadoveho ježdění, zakazuje vjezd motorových vozidel do lesa. A polesný je rad za toho Dustera.
Takže hlavní využití jsou běžné komunikace - mas penzion v Jeseníkách a potřebuješ se dostat. A nemožnost použití pohonu všech kol na asfaltu mi přijde zásadní.
25. 8. 2020 12:49
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Viz níže - nemas tam co dělat. Pokud to tedy není tvoje hlína
Avatar - Blue Sun
25. 8. 2020 14:45
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Zrovna si tak koukám z okna na stožáry VN a říkám si, jak se k nim asi ta údržba dostane, když je to něčí pozemek...
A na druhou stranu, k čemu je takovému autu pohon všech kol na silnici? Tam ho fakt nevyužije.
25. 8. 2020 15:11
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Zajímavé. A 99% SUV kupců ho využívá prave v těchto podmínkách
PS o věčném břemenu jsi slysel?
Avatar - Blue Sun
25. 8. 2020 16:48
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Jo, jo, Hilux je SUV...
25. 8. 2020 17:46
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Opravdu těm tvojim úskokům nerozumím.
Tak zkusím ještě jednou. V našich podmínkách je využití pohonu všech kol opravdu problematické a především důležité pro pohyb po asfaltu. A pokud se výslovně zakazuje zapínat pohon všech kol na asfaltu, jako např. u Fordu Ranger, zdá se mi to dost nešikovné.
Avatar - speedfred
26. 8. 2020 10:38
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Tak “blúsanovi” rozumie málokto.
Avatar - _Karel_
25. 8. 2020 16:29
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Samozřejmě, že i na silnici AWD využiješ. Takový Ozzman i v zatáčkách, já zase na sněhu a hlavně v břečce.
25. 8. 2020 10:01
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
No on právě Hilux s motorem 2.8 má mezinápravový diferenciál, takže může jezdit "na všechny 4 i na asfaltu, sněhu, ledu".
25. 8. 2020 10:06
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
To jsem netušil. Třeba Navara a její příbuzní nemůžou.
Avatar - Beefcake
25. 8. 2020 14:24
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
" Pohon všech kol, který se smí využívat jen na nezpevnenem povrchu může být fajn v Maroku, ale ne v evropských podmínkách..." to vies, niektori maju za "poctivu" 4koku iba to :)
25. 8. 2020 15:12
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
No však říkám. V poslední době častý argument zní “a co když neprší”
25. 8. 2020 15:16
Re: Šedivá je teorie, zelený strom života
Stálý pohon 4x4, který je vybaven uzávěrkou centrálního diferenciálu, funguje při jejím uzavření shodně jako manuálně (natvrdo) připojitelný pohon 4x4. Na obě nápravy putuje shodně 50% výkonu.