Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Vyzkoušeli jsme předprodukční Hyundai i20, čím na nás zapůsobil?

Předprodukční model sice postrádal pár drobností, přesto zanechal velice pozitivní dojmy.
Zpět na článek
10. 9. 2020 10:16
9. 9. 2020 19:28
Výhodná nabídka
Jenom 280k a bez klimy nebo rádia? Tak to je nabídka století
Rozbalit vlákno
0
Avatar - zaplosak
9. 9. 2020 19:39
vypadá slušně
s rozumnou výbavou a cenou to myslím půjde...
Rozbalit vlákno
11
Avatar - twistedTSD
9. 9. 2020 20:00
Re: vypadá slušně
Oceňuji celkově univerzálnější pojetí. Největší problém pro něj bude agresivně naceněná i30.
10. 9. 2020 00:40
Re: vypadá slušně
nejaky cenovy odstup od i30 tam bude - no a aj ta i30 bude mat o 2 roky novu generaciu = zdrazie o nieco. Navyse je tam "efekt noveho modelu", casom budu na tu i20 nejake dalsie akcie ci specialne vybavy.

Urcite sa s i20 so "strednym motorom" a manualom pojdem previest, som velmi zvedavy, kam sa segment B posunul.
Avatar - iudex
10. 9. 2020 08:36
Re: vypadá slušně
To určite, ale práve preto bude pôsobiť I30 ako strop a ceny i20ky sa budú musieť zreálniť, ak budú chcieť niečo predať. Jedine že by i20ku až tak predávať nechceli a tlačili ľudí do väčšieho auta (vyššia cena, pri vyššej hmotnosti o chlp nižšie emisné pokuty atp.).
Osobne som ale zvedavý hlavne na N model. Základ vyzerá solídne a keď na tom zapracoval Biermanov tím, tak môžeme dúfať v konkurenta Fiesty ST (za lepšiu cenu).
10. 9. 2020 09:24
Re: Re: vypadá slušně
Nko by mohlo byt fajn ozivenie ponuky, minuly rok som vyberal tento typ auta a moznosti bolo velmi malo.
Avatar - iudex
10. 9. 2020 11:12
Re: Re: vypadá slušně
A čo si vybral? Lebo reálne sú na výber len FieSTa a Polo GTI (a dnes už ani to PGTI nie je dostupné).
10. 9. 2020 11:34
Re: Re: Re: vypadá slušně
Fiesta zatacala paradne ale prisla mi uz prilis tvrda na denne jazdenie no a polo sa mi zdalo nudne a nedalo sa nikde vyskusat aby som zmenil nazor (predajca: nestaci vam jazda na 1.0 tsi? Asi nie...) Tak som zobral 5dverovy mini cooper s.
Avatar - iudex
10. 9. 2020 11:50
Re: Re: Re: vypadá slušně
Gratulujem, dobrá voľba. Určite jazdí parádne. Len Mini je už trošku mimo triedy B, cenovo konkuruje o triedu väčším hothečom (aj keď netuším ako zľavy, ak sa dajú také ako v sesterskom BMW, tak to opäť mení pohľad).
10. 9. 2020 13:02
Re: Re: Re: Re: vypadá slušně
Vdaka, cenovo to bolo vyssie ako tito dvaja, uz by vydalo aj na megane rs, ale chcel som mensie auto a nebolo vela na vyber. To by mohol i20n spestrit, kedysi v tejto triede bola kopa rychlych aut, ale dnes takmer nic.
Avatar - iudex
10. 9. 2020 13:25
Re: Re: Re: Re: vypadá slušně
Máš pravdu, malých hothečov už takmer niet a kto chce malé, ale poriadne výkonné auto, výber je chudobný. A ak chceš trojdverák, tak máš výber ešte menší. Neviem inak, či máš 3dv alebo 5dv, päťdverák je už predsalen väčší a ten sa porovnáva práve s tými kompaktmi, viď napr. tu s Meganom RS: https://www.autoexpress.co.uk/car-group-tests/353098/mini-jcw-gp-vs-renault-megane-rs
10. 9. 2020 14:43
Re: Re: Re: Re: Re: vypadá slušně
Ja mam 5 dverovy hatch, ale pleties si to s Clubmanom, ten je o triedu vacsi a v podstate na platforme novej 1er, normalny mini hatch je klasicky B segment. Test zaujimavy, ale s prakticky neporovnatelnymi autami, ta GP verzia je limitka co nema zadne nielen dvere ale ani sedacky, to vcelku prekaza ked chces vozit dieta do skolky :-D
Avatar - iudex
10. 9. 2020 15:35
Re: Re: Re: Re: Re: vypadá slušně
OK, máš pravdu, nejak som si myslel, že keď je 5dv väčší (a s dlhším rázvorom) ako trojdverák, že už prevyšuje obvyklé rozmery Béčka, ale teraz pozerám, že je stále rozmerovo v rámci triedy (d=4005 mm).
9. 9. 2020 21:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
10. 9. 2020 10:16
Vypadá dobře
Takovouhle výbavu nikdo mít nebude. Chtělo by testovat normální auta pro lidi, v normální cenový relaci. V tomto případě bych taky neměl výhrady. Ale většina lidí si půjde pro auto kolem 300 tis.
Rozbalit vlákno
0