Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Clio: Malé francouzské múze je třicet

Clio od Renaultu je momentálně evropským bestsellerem. Neplatí to jen pro generaci pátou, ale i finišující čtvrtou. Úspěšná sága začala před třemi dekádami.
Zpět na článek
Avatar - Ozzman
15. 9. 2020 06:42
Legenda B segmentu
Přes různorodé názory na Clio mu asi nikdo nemůže upřít to, že se za 30 let nezapsalo do dějin evropského automobilismu, už jen proto, že se mnoho let drží kolem vrcholu nejprodávanějších aut Evropy. Pro mne je to legenda i pro jeho ostré verze, hlavně ty starší.

Je ale trochu smutné, že když vedle sebe postavíte to staré (v mém přímém srovnání II. generaci) vs nové (V.generaci), tak na první pohled ClioV narostlo do všech stran jako o třídu větší auto. O to větší šok je přesednutí z nového modelu a jeho moderně působícího interiéru do toho starého, který nabídne v kontextu toho královský prostor ve všech směrech a perfektní výhled i na parkování. Já vím, bezpečnost, ale i tak to staré má kouzlo.
15. 9. 2020 07:01
Re: Legenda B segmentu
Mám Clio 3,a z mého pohledu ideální auto na ježdění do práce,na nákupy nebo na výlety (jezdím sám nebo se ženou). Prostorné, pohodlné a narozdíl od koncernu nerezne.
Avatar - Ozzman
15. 9. 2020 07:38
Re: Legenda B segmentu
Jo, Clio 3 je také fajn, to je ještě prostorné a má super i základní 1.2 16v, ale obyčejné verze se mi moc nelíbí (to ani 2. generace), leda RS (to je parádní) a nebo kombík. Koukali jsme po 3. generaci letos na jaře, ale mezi ojetinami to byla docela hrůza a ty hezké kousky stály dost, takže se koupilo něco jiného. To dvojkové před fl. ale provozuji pořád :).
Avatar - lordlord
15. 9. 2020 09:57
clio
clio3 rs bylo asi nejlepší, clio2 rs taky nebylo špatný a V6 měla nejlepší zvuk
15. 9. 2020 08:09
Re: Re: Legenda B segmentu
No, u nás sem žádné pěkné nesehnal,musel si pro něj do Vídně. U nás je většinou třídveřák ve druhé výbavě s manuální klimou, což sem nechtěl.
Avatar - Ozzman
15. 9. 2020 07:53
Re: Legenda B segmentu
Už dvojka je uvnitř velmi štědrá, neřekl bych ,že trojka ve srovnatelné verzi (kombi 2. generace neměla) je větší.
Avatar - Blue Sun
15. 9. 2020 07:46
Re: Legenda B segmentu
Clio 3 bylo z pohledu prostoru dokonalé, a zvláště pak jako kombi. Na to se mnohdy nechytají ani auta nižší střední třídy.
Avatar - lamal
16. 9. 2020 10:55
Re: Re: Legenda B segmentu
Mal som to tak isto, tiez vieden :D
Avatar - lamal
16. 9. 2020 10:53
Re: Legenda B segmentu
Grandtour ma v zadu priserne malo miesta pre nohy... pre 4 osoby pouzitelne s tazkostami a kolenami v operadlach. 5 a 3 dv maju na nohy viac miesta, grandtour investoval vsetko do kufra... jeho koncepcia mi pride skor taka, ze to bolo mini kombi pre rodiny s malymi detmi kde priestor na nohy staci a do kufra vojde kocik...

Kedze vlastnim 3dv clio3 a poslednych 10r jazdim pravidelne aj na clio3 grandtour, pisem z vlastnych skusenosti... do 3dv sa vojdu 4 dospeli uplne v pohode
Avatar - Ozzman
15. 9. 2020 12:41
Re: Legenda B segmentu
Také jsem zkoušel a dvojku mám, a v té výšce asi ano, Jenže ve dvojce se sedí níže, tak to vlastně ani neva . Peugeot od 206 , což je konkurent dvojky , byl vždy menší v interieu
Avatar - Blue Sun
15. 9. 2020 11:09
Re: Legenda B segmentu
Zkoušel jsem obě generace a byť dvojka byla prostorově hodně povedená, trojka ji ještě překonává. Je širší i vyšší, i uvnitř. A kombi navíc má prodloužený rozvor, takže i místo vzadu je dost štědré (na malé auto). Plus díky obřím oknům je z toho krásný výhled, takže ten pocit vzdušnosti ještě roste.
Naopak, když jsem pak přesedal do Peugeotu 208 (minulého), bylo to auto pocitově stísněné, i když rozměrově menší není.
Avatar - Ozzman
15. 9. 2020 10:22
Re: clio
Někde jsou na internetu srovnání Clia 3RS a Clia 2 (sport né RS, to neexistovalo), tak je to starší lepší a rychlejší, je totiž lehčí.Taky ceny Clia sport jsou často vyšší, než RS3, tedy v použitelném stavu.
Avatar - Ada je zase tady
26. 9. 2020 13:32
Re: clio
Poslední pěkné Clio bylo to první, byť R5 byla ještě hezčí. 2 generace byla ještě zkousnutelná, potom to už je jen Blio. :no: