Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Skútr BeRider vs. elektrické Citigo. Který způsob dopravy je po Praze efektivnější?

Minule jsme si ukázali, jak snadno se lze zaregistrovat a používat skútry BeRider. Možností alternativní dopravy je však víc, třeba půjčení elektrického Citiga. Zkusili jsme si, která z variant je časově výhodnější.
Zpět na článek
20. 10. 2020 18:45
20. 10. 2020 19:59
23. 10. 2020 07:34
23. 10. 2020 20:03
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 09:04
I Plastová motorka
Bude vždy v Praze rychlejší, než auto, protože nemusí stát zácpy a zastaví ho jen semafor.

Ale včera, když jsem se na Letné účastnil DragRace s tímto zázrakem, zatímco já seděl na dekadentní prehistorické a slabé Hondě 125ccm se spalovacím zastaralým motorem, jsem si vzpoměl na Hamunnův "úprk ze semaforu" s elektromotorem :D Tak brutální rozdíl z místa jsem nečekal a tentokrát zvítězila prehistorie nad budoucností :D A to se řidič fakt snažil.....už před tímto dragrace mne nechtěl pustit před sebe :D

Ví někdo, kolik tyhle elektroplastové motorky jezdí ? Jaké to má parametry ?
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Mikesus
20. 10. 2020 09:41
Re: I Plastová motorka
Jestli si pamatuji dobře, někde jsem četl, ze to ma 3kW a max 66km/h
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 09:44
Re: I Plastová motorka
Jo, tak to jo, to má výkon jako lepší vysavač :D No ještě horší, než ty stroje jsou ti řidiči, co tyhle share věci řídí, většinou nemají ani potuchy o tom, jak se na tom jezdí a to mluvím i o autech.
Avatar - Blue Sun
20. 10. 2020 10:05
Re: I Plastová motorka
No... každé auto či motorku si musíš trošku "najet", abys s ním uměl opravdu dobře pracovat a využil jeho schopnosti. Takže pokud někdo na ten šlapohyb sedne jednou za týden, nevytvoří si samozřejmě žádné návyky, nevyužije případný potenciál, nenaučí se chovat v provozu...
Ono to se 3 kW je takové lepší elektrokolo.
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 10:07
Re: I Plastová motorka
Spíš než na to, narážím na nedodržování předpisů... skoro jako kdyby si za to sedl někdo, kdo nikdy nic neřídil, nebo jezdil doteď maximálně na kole.
Avatar - kari.laz
20. 10. 2020 10:41
Re: I Plastová motorka
Ono je to dost dáno i tím, že pokud někdo auto půjčuje tzv jednou z auherák, popřípadě ten skůtr, tak sice má kartičku s oprávnění řidit, ale ta mu žádnou praxi nedá. Většinou takoví lidé najezdí doslova pár kilometrů ročně a to na vyježdění opravdu moc není.
I z vlastní zkušenosti, když mě vezl kamarád, co auto nemá a jen jednou za čas si nějaké půjčí, když nutně potřebuje. To je jak v autoškole, jen mu do toho nesmíte kecat, protože je přesvědčen že řídí "skvěle" protože přeci řidičák má.
Praxi nic nenahradí.
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 11:10
Re: I Plastová motorka
No tak to každopádně souhlas.
Avatar - Mikesus
20. 10. 2020 11:46
Re: I Plastová motorka
Jo. Taky takových par znam. Dobrej postřeh
Avatar - Blue Sun
20. 10. 2020 11:22
Re: I Plastová motorka
To není v rozporu s tím, co píšu. A k tomu samozřejmě i to, co píše kari.laz.
Mám totiž přesně stejnou zkušenost jako on, jízdu s člověkem, který auto nemá a půjčuje si ho tak pětkrát, šestkrát do roka na víkend nebo na nějakou delší cestu. Nic podobného už nikdy nechci zažít.
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 10:07
Re: I Plastová motorka
Chyba - odeslalo se to 2x
Avatar - Mikesus
20. 10. 2020 11:45
Re: I Plastová motorka
Tjn. Ja na ty motorce snad ještě nikoho nepotkal. Ale v autech, to bývá tedy katastrofa jak s těmi sdilenimi jezdi.
20. 10. 2020 12:38
Re: I Plastová motorka
68 km/h je hard limit, nejde to víc ani z kopce.
Je to pomalý, ve dvou už je stoupání typu prosecký estakády nebo Spojovací trochu o vztek (dá to tak 55).

Na druhou stranu - ty skútry jsou všude, Digilab se o ně stará, jsou super ovladatelný a aktuálně jezdím za 1.4 Kč/min. Takže taková obligátní cesta z Vysočan na Letnou stojí tak 15 korun a tam to zahodím, kde mě napadne.
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 13:02
Re: I Plastová motorka
No, chápu to v létě, ale dnes potřebuješ i vhodné oblečení, včera jsem praávě potkal lidi, kteří na tom jezdí bez rukavic, nejen, že je kosa, že i ty motorukavice kolikrát nestačí, ale při jakémkoliv pádu jdeš samozřejmě na ruce a bez rukavic.. no nechtěl bych :D A to nemluvím o bundě. Zkrátka jít normálně oblečen z domu do práce a v tom stejném jet 30 minut po Praze 55-60km/h není asi nejpříjemější, tedy až na Blanku, tam je teplo :D
20. 10. 2020 15:46
Re: I Plastová motorka
Já je používám když jsem línej chodit nebo když se mi nechce do MHD. Vzhledem k tomu, že bydlim přímo na okraji zóny, se mi ty motorky před domem hromadí - tak je vždy z čeho brát a těch pár minut se dá vždycky vydržet. Ale je jasný, že člověk je pokaždý zmrzlej jak sobolí ***.
Do Blanky s tím nejezdím, beru to radši po povrchu.

Berider mám jako dočasné řešení, než zase koupím skútra. A na to to je moc fajn.
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 17:24
Re: I Plastová motorka
Jo, chápu, no Blanku já rád, tam se dá jezdit díky absenci větru a skvělému povrchu fakt rychle a je tam teplo :D

Osobně ještě v tenhle čas dojíždím cca 28 km a ráno je hodně tuhá zima, chce to několik vrstev oblečení :D
Avatar - iudex
20. 10. 2020 16:45
Re: I Plastová motorka
Tak ak niekde vidím zmysel elektromobility, tak sú to skútre v meste. U nás to nie je moc rozšírené (resp. skoro vôbec), ale na juhu a západe Európy sú toho plné mestá. A kým uznávam šikovnosť a obratnosť skútru, ktorý sa prepletie pomedzi autá dopredu, tak mi dosť vadí ten ich smrad (neviem, aké sú emisné normy na motorky, ale zjavne menej prísne, ako na autá), plus tie zavýjajúce poldecáky a 125ky sú tiež zvukovo otravné. Takže tu je ideálne pole pôsobnosti pre baterky, ticho, bezemisnosť a dojazd tu nie je problémom (ako pri EV autách).
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 17:23
Re: I Plastová motorka
Pche! Mne nabízeli na Hondu Akrapoviče! :D Akorát stál tak 1/3 ceny skútru ! :D A emise - moderní skútry nesmrdí, je to dost rozdíl jet za něčím starým a novým, poznáš to podle vůně. Mají i StartStop stystémy.

Elektroskutr neni špatný nápad, akorát tyhle srandy, co jsou na sharingu jsou fakt na provoz na pár km po centru města (a plnohodnotný elektroskutr stojí ranec, myslím, že BMW ho nějak představilo), na denní dojíždění to prostě není, za městem jet max 50 už dnes asi nikdo moc dobrovolně nechce, má to úzké pneu... možná předsudek, asi to budu muset vyzkoušet a porovnat s klasikou.... že by námět na blog? :D
20. 10. 2020 10:27
praguet jako pupuek sveta?
Hele co furt ta Praha? Co furt ty hlasky na ulici parizska? Co furt modry zony? Jsou tady i vidlaci, ktery nemaji Prahu radi a berou ji jako nutny zlo. Kdyz jedu svym pickup se spotrebou 12l tak mrdam zony, nevejdu se tam i kdyz je tam volno a v parizsky je jako co? Prostytuti z předměstí? 😁
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Mikesus
20. 10. 2020 10:31
Re: praguet jako pupuek sveta?
na parizsky jsou predevsim vidlaci, co se chteji podivat, co tam je :-[] :-[]
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 11:09
Re: praguet jako pupuek sveta?
Draho tam je :D
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 11:08
Re: praguet jako pupuek sveta?
Tak na vesnici ti asi nejezdí sharovaný elektromotorky ne ? :D Tak se nevyjadřuj :D
20. 10. 2020 18:45
pravidla
no a ted si to dejte jeste jednou a at ta slecna ci pani pekne dodrzuje dopravni predpisy, nepredjizdi v kolone na prasaka jako nekde v asii a chova se tak, jak ji silnicni zakon narizuje (bych se nedivil, ze by to misty vzala i po chodniku a mozna i protismerem, kdyz by se ji to hodilo)... pak teprve se uvidi, jak na tom dopravni prostredky jsou...
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ozzman
20. 10. 2020 19:59
Re: pravidla
K čemu pak ta motorka je ? Jistě, že je občas potřeba podjet kolonu, nacpat se mezi auta a nebo přejet kus po chodníku..
23. 10. 2020 07:34
Re: pravidla
Když kolona vozidel stojí, nejedná se o předjíždění, ale objíždění překážky a je to legal. Když kolona jede je to samozřejmě ilegal, ale naštěstí takových hňupů, kterým to vadí je čím dál míň a stále častěji se potkávám s tím, že mi auta spíš uhýbají a dávají prostor. Jasné je, že to chce dělat s rozumem, v nižších rychlostech a tak, kde na to ten prostor fakt je.
Pokud chceš, přesedni taky na dvě kola (s tím, že musíš ustát rozmary počasí). Pokud chceš dál prdět do sedačky v plechovce, stát v kolonách a rozčilovat se při hledání parkování, Tvoje věc. Ale prosím nemoralizovat. Samozvané policajty, kteří vidí jen chyby druhých přímo nesnáším......
23. 10. 2020 20:03
Re: pravidla
kdosi kdesi jednou rekl, ze "jste-li na ceste, pak jste stale jednou nohou v kriminale a druhou na hrbitove a podle toho se mate chovat" A neco na tom bude. Sam mam taky velke A a jezdim, mam spoustu kamaradu, co take jezdi a taky par kamaradu, co si na motorce privodili zraneni, ze byli radi, ze prezili. Dozivotni nasledky a invalidni vozik nevyjimaje. Nekteri svoji vinou, jini jako nasledek nekoho jineho, vzdy v tom ale byla neprimerena rychlost. Ovsem udelat clanek, kde se verejne nabadaji lidi, at porusuji pravidla a budou rychlejsi, to mi prijde jako za hranou. Sorry, pokud jsem se vas tim nejak dotknul.