Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford Puma ST oficiálně: Nasupený tříválec, samosvor a díra v kufru

Modrý ovál dnes oficiálně odhalil peprnější verzi crossoveru Puma. Není tajemstvím, že se v mnohém inspiroval sourozeneckou Fiestou ST.
Zpět na článek
24. 9. 2020 11:15
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
24. 9. 2020 09:42
Ano, žábě nejvíc sekne zelená
Třiválec je fakt hovadismus. A to auto je kromě toho rypáku povedené
Avatar - 3_diamanty
24. 9. 2020 14:50
puma
puma je fakt moc pekna... od prveho momentu tvrdim ze sa mi paci.... a jak sa mi uz vacsia kuga nepaci a ani fiesta ci focus... tak puma je kua drat ( uz konecne ) paradna.... a konecne uz ako dravec aj ceri zuby.... v tej tropickej zelenej vyzera brutalne cool .... akurat by som tam radsej videl klasicke "svetle" disky .. este viac by svietila... ... no ale asi najvacia pecka je tu samosvor... uprimne toto tu asi necakal skoro nikto... po broncu aj puma umi ... :yes:
Avatar - iudex
24. 9. 2020 14:11
Re: Nsupený tříválec
Ako majiteľovi V10 ti je sčasti odpustené, ale i tak 200 koní je 200 koní, na malého prcka pekná porcia a nenapadá mi žiadny konkurent, ktorý by bol na tom nielenže lepšie, ale aspoň rovnako.
24. 9. 2020 13:06
Nsupený tříválec
to je jako když se na se re největší bitkař...z celý školky. :D
Avatar - miromen
24. 9. 2020 10:03
Dio Canone
Tak tohle vypada paradně. Suprovni vzhled podtrženy nadhernou barvou a když vim jak jezdi standard Puma a jake ma řizeni tak tohle bych si velice rad vyzkoušel. Jen pochybuji, že u nas ta možnost bude.
Motor vlastně z fiesty ST se zvyšenym krouťakem. Jedine co mi nesedi jsou v zakladu 19".
24. 9. 2020 11:56
Re: Dio Canone
Bude to určitě pecka. Ford umí 👍👍👍👍👍👍👍
Avatar - fOE
24. 9. 2020 12:49
Hezke
Za me povedene, jak motoricky (hodnotim jen papirove) tak vzhledem. Len ta truba, len ta truba (cena).

PS: pokousim se na to zlomit polovicku, takova mala domu. :D
24. 9. 2020 10:40
Re: tvl
To je otázka vkusu, ale technicky to vypadá moc dobře a dokonce to má samosvor a manuál :yes:
Zdá se že normální auta se ještě budou chvilku vyrábět :D
Avatar - miromen
25. 9. 2020 19:05
Re: Hezke
Tak v tomhle s tebou vubec nesouhlasim. To, že u vas je situace takova, že Fiesta ST se nabizi až v nevyššim stupni vybavy ST3 je bohužel kiks. U nas je rozdil nějakych 220tkč a ne jinak je tomu i jinde. Dalši věci je ta, že Fiesta ST nestraci na atraktivnosti ani kdyby stala stejně jako ten focus. Prošel jsem si opravdu hodně diskuzi a to co piši dnes, už majitele nebo lidi co s ni měli delši zkušenost tak se ani nechce věřit jak vyborna Fiesta ST je. Vlastně je považovana za součastny top mezi HH. A řada majitelu, ja osobně znam jednoho vyloženě chtěli pravě Fiestu a nějaky Focus ST je vubec nezajimal. Evidentně vědi nebo věděli proč.
Vicemeně řada z nich měla zkušenost se spousty jinych HH a z te fiesty byli dost unešeni. Osobně mě mrzi, že jsem byl v ni pouze 2x vezen. Ale jedno vim jistě. Kdyby mi na salonu řekli, že si mužu pujčit na vikent FOST nebo FIST tak bez vahani beru Fiestu. A navic se mi u ni velice libi takova jednoduchost oproti nejen pravě tomu FOST. Žadny elektro. řizeny svor, ale jednoduchy mechanicky, ručni brzda, klasicke budiky nebo žadne adap. tlumiče.
To, že se řada z vas řidi nějakyma čisilkama či tabulkama a nebo vidi 3 valec a maji jasno to je pouhe neznale blaboleni a teoretizovani.
25. 9. 2020 11:18
Re: Tříválec ecoboost
Hmm, uvolněný čep napínáku ozubeného řemenu olejového čerpadla ve 100.000 km, motor na odpis. Údajně jen kombinace motoru 1.0 s šestistupňovou automatickou měničovou převodovkou koncem roku 2017.
Fakt je, že teď je už nová generace tříválců, tak snad přežijí déle.
Avatar - Magister
25. 9. 2020 10:04
Re: Ano, žábě nejvíc sekne zelená
Souhlas. Nasupený tříválec to sedí. Myslím, že prodejně úspěch nesklízí. Už vidím, jak se někdo někde na srazu chlubí tím, že má pod kapotou třesoucího se kripla.
Avatar - iudex
25. 9. 2020 09:56
Re: Hezke
Jj, malý hot crossover tu asi iný nie je, tu bude mať Ford pole len pre seba.
Druhá vec je cena, ak sa bude odrážať od Fiesty, tak to bude pomerne drahé, Fiesta ST je aspoň u nás tak drahá, že pri dovybavení stráca vedľa vlastného väčšieho brata atraktívnosť. Mať porovnateľne vybavenú Fiestu ST za 28000 (s 1,5 R3) a Focus ST za 33000 (s 2,3kou), to potom nie je moc ťažká voľba.
24. 9. 2020 20:27
Re: Ano, žábě nejvíc sekne zelená
I třívalce nemusí být tak špatný https://www.atte.cz/…e-produktu/puma/
24. 9. 2020 20:19
Líbí se mi, škoda že nemá AWD
Design se povedl ale škoda že nemá AWD, to byla opravdu zajímavá alternativa.
Avatar - miromen
24. 9. 2020 19:22
Re: Hezke
Stejně jako Fiesta ST nema Puma ST prakticky konkurenci.
Ale ten, kdo neni mimoň a ma trochu přehled tak vi, že ford ma u nas normalni pohodove ceny. Je jasne, že cenova uroveň renaultu nebo korejcu to nebude, na druhou stranu k premii pořad daleko. A cena se da +- odvodit od Fiesty ST, takže počitam od cca 650tkč.
Avatar - fOE
24. 9. 2020 16:45
Re: Nsupený tříválec
Juke (ten minuly) byl o tridu mensi auto. Ten soucasny uz tomuhle neni tak daleko, pravda, ale zabiji to ten litr. Kdyby se Renault / Nissan zmohl, dal do toho 1,3 poladenou nekde k 200k + samosvor, pak to bude konkurent jako z ucebnice, ale do te doby...
Avatar - SKAY
24. 9. 2020 15:37
Re: puma
A za cenu st ecka bude explorel pomalu.
Avatar - SKAY
24. 9. 2020 15:36
Re: Nsupený tříválec
Juke tobyl maly suv dabel a s předkem si nezadali...
Avatar - iudex
24. 9. 2020 13:51
Re: Hezke
Tak hot-crossover je vždy lepší ako bežný crossover, 200 koní na mestského prcka je fajn.
Btw. ako som tvrdil nedávno, green is the new black. ;-)
24. 9. 2020 11:13
Re: tvl
Škoda toho vykulenýho předku, jinak zajímavý počin. Člověk by snad i ten 3hrnek překousl :-[] Ale jak znám Ford, zabije to cenou ;-)
Avatar - lamal
24. 9. 2020 11:14
samo
svor hmm... tie crossiky moc nemam v laske a Puma mi pride zbytocna, ale budis poziadavky trhu a posun trendov si ju ziada... az na tieto skatulky to vyzera velmi slubne :-) obaval by som sa komfortu, hlavne na ´´rodinny´´ crossover... 19ky + ST setup a splasene riadenie to bude asi trochu pruser, uz standartna Puma je tvrda