Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen Golf GTI Clubsport je tu! Má 300 koní a speciální režim pro Nordschleife

 Do nabídky Golfu GTI se vrací posílená verze Clubsport. Volkswagen od novinky slibuje výraznější rozdíly od výchozího modelu než u předchůdce.
Zpět na článek
16. 10. 2020 08:35
Re: Re: Re: Re: designová bomba
Jo, ten je hodně zajímavej podvozkově i motorově. Ten interiér je ale hroznej, jen co je pravda. Já mám v hledáčku i A45, ale tam přemýšlím o interiéru coby pouťovce a ještě k tomu že je to přesoftwarovaný.
Přemýšlel jsi o Leonu Cupra? Interiér je trochu horší, auto je s kompromisama, ale poměr výkon cena je myslím velmi dobrý a občas se ještě nějaký sehnat dá. Poslední verze mají i 7mi kvalty.
15. 10. 2020 18:32
Re: Re: Re: Re: designová bomba
Ja som so svojim g7 velmi spokojny, interier parada, len by som chcel 2.0 tsi co sa nikdy do golfa nedaval. Tak sa obzeram po inom kombi so slusnym benzinom. Zatial vyhrava jazdne focus st, ale sa mi vobec nepaci aj interier nic moc.
15. 10. 2020 17:36
Re: Kde jsou BY kupci?
ty vejfuky jsou jen fejky
15. 10. 2020 17:34
Re: Re: Re: designová bomba
Ale on si to ten zákazník koupí a to je ta tragédie. Sice lidi vědí, že je to špatně, ale většina lidí koncern chce, jinak by tu na trhu neměli takový zastoupení. A nakonec to stejně všichni přijmou za standard a "bude to OK". A nakonec už si nikdo ani nevzpomene bohužel na to, jak příjemný bylo, když auta měly tlačítka.
15. 10. 2020 13:19
Re: Re: Re: designová bomba
Tak uvidime, co na to zakaznik. T roc, t cross sa predavaju dobre, takze to asi nevadi. Ja ako majitel g7 si uz dalsie nove vw momentalne nekupim
15. 10. 2020 08:20
Re: Re: designová bomba
No ty interiéry jsou nejenom nehezké, ale i nekvalitní a dokonce i nebezpečné. Hrozný rozdíl proti G7.5!!
14. 10. 2020 20:42
Re: Re: designová bomba
Tak vw urobil v poslednej dobe viac preslapov, napriklad ustup v kvalite interierov je do oci bijuci, ale je na zakaznikoch ci im to staci, alebo skusia konkurenciu. A pripada mi, ze v pripade hot verzii v novych generaciach urobil koncern skor krok do strany ako vpred
14. 10. 2020 20:00
Re: designová bomba
až na ty falešný koncový výfuku, to si mohl VW odpustit. Podívejte se na ty fotky POŘÁDNĚ
Avatar - pradeda777
14. 10. 2020 15:59
Re: Kdyby to mělo...
Ano, o tom vím....jeden manager s BMW si nechal jedno speciálně importovat z USA. Přitom byly ty M5 vyráběny v Německu, ale koupit se tam nedaly....blázinec. ... ;-)
Avatar - lamal
14. 10. 2020 15:30
Re: Golf straca tvar
hej o tom pisem aj ja, ze v manuale (to som zabudol doplnit) to radi same, pred, po zakrute, v zakrute, no controll... to moze sposobit pekne problemy ked si na hrane... taka mokra trat napr... a okrem ineho kazi to aj tie pocity ovladania stroja o ktore v tomto pripade dost ide :-)
Avatar - iudex
14. 10. 2020 15:19
Re: Golf straca tvar
Ako obaja píšete pri turbomotore sa nebavíme o žiadnom zbesilom radení, 3-4 stačí na väčšinu okruhu a na tých rýchlejších ešte 5ka.
Určite samotný proces radenia človek nezvládne tak rýchlo ako dvojspojka, to je bez šance, ale zase DSG nepodrží rýchlosť ani v manuále, preradí sama a ak si človek radí pádlami, tak to je problém, preradíš ty aj automat a zrazu máš nevhodnú rýchlosť.
Avatar - lamal
14. 10. 2020 14:26
Re: Golf straca tvar
o to viac ked ide o 2,0T a hlavne TSI, ktore ide medzi 3000-6500 takmer rovnako... keby to bola tociva atmosfera ktoru musis drzat medzi 5-7500 tak nepoviem nic o ´´otravnom radeni a neustale ruke prec z volantu´´

okrem toho DSG ti preradi sama a nepodrzi motor pri zvolenom kvalte... toto je dost velka stupidna a casto kritizovana vec... ale vlastne ked vidim ´´rezim´´ pre NS tak mi doslo... aby sa tam aj uplny diletant dokazal svojou nechopnostou tlacit na niekoho kto vie jazdit :-) klasika ... ludove vozitko
14. 10. 2020 14:02
Re: Kdyby to mělo...
To by mě ani moc nepřekvapilio, podobnou prasárnu (manuál u M5 jen pro trh USA) před lety spáchalo i BMW... :-( :no:
Avatar - pradeda777
14. 10. 2020 13:40
Re: Kdyby to mělo...
....někde sem četl, že manuál možná ještě bude....ale asi to bylo někde "vlevo dole".... :-!
Tady dokonce píší, že manuál je....https://www.motor1.com/…gti-first-drive/
Že by jen "někde"? USA?
Avatar - pradeda777
14. 10. 2020 13:23
Re: Kde jsou BY kupci?
...možná by stačilo některé ty lišty na zadním nárazníku olámat a falešné výdechy něčím zaslepit a bylo by vymalované.......... ;-)
Edit. Z hlediska komplikovanosti designu a ještě složitější výroby forem je pro mě také záhadou, proč do toho vůbec šli.....snad nějaká soutěž v design studiu o nejsložitější nárazník ever..... ;-)
Avatar - pradeda777
14. 10. 2020 13:20
Re: Kde jsou BY kupci?
Ano, design CTR "provokuje", ale to byl s největší pravděpodobností záměr...... :-! Na druhé straně zadek na Clubsportu je "až moc" čistý a wow efekt tu docela chybí.
Avatar - speedfred
14. 10. 2020 13:16
Re: Golf straca tvar
Na NS je AT veľké plus ale i tam som si tam vystačil s 3-4-5 (manuál)
Avatar - speedfred
14. 10. 2020 13:15
Re: Kde jsou BY kupci?
bez toho krídla to je ešte horšie. pre mňa je problém hlavne zadný nárazník.
Avatar - SKAY
14. 10. 2020 13:07
Re: Kde jsou BY kupci?
Mě se CTR líbí je jiný nápadny :yes: sto lidí sto chutí.
Golf .Nebýt napisu a výfuku jen Golf.
14. 10. 2020 12:52
Kdyby to mělo...
...alespoň pořádnou páku voliče DSG, když už ty magoři nejsou schopni nabídnout pořádný 6st. manuál! Ten klitoriodní výstupek místo ní působí na středovém tunelu opravdu trapně.... :-O :-( :-( :-(
Avatar - iudex
14. 10. 2020 12:52
Re: Kde jsou BY kupci?
Nie, furt to vyzerá ako Stealth jet: https://i.pinimg.com/…5037cbccca68.jpg
Popravde to zadné krídlo (čo zobrali) mi vadilo najmenej, viac mi vadí celkový tvar zadného nárazníku a kufra, zbytočné línie a lomy, neúčelné lištičky, falošné otvory... proste zle a menšie krídlo to nespraví. Porovnaj jednoduchosť a čistotu dizajnu Clubsportu: https://img2.auto.cz/…ull/6603674_.jpg
Avatar - pradeda777
14. 10. 2020 12:46
Re: Kde jsou BY kupci?
Ani tu "umírněnou " verzi Sport Line, bys nemohl tolerovat?
https://i.ytimg.com/…axresdefault.jpg
Avatar - pradeda777
14. 10. 2020 12:31
Re: Golf straca tvar
Přesně....vzhledem k emisím a jejich kontrole už Golf (a nejen Golf) přišel o manuál.... :-(
Avatar - pradeda777
14. 10. 2020 12:26
Re: Golf straca tvar
Ano, je to umění a ne každý to dokáže..... :-!
14. 10. 2020 12:23
Re: Golf straca tvar
Jasně, ale jen v jednom směru, jak potřebuješ řadit nahoru dolů, tak to neplatí (teda pravda, pro některé řidiče je rychlejší DSG vždycky :D :D :D )
Avatar - SCHROJF
14. 10. 2020 12:15
Re: Golf straca tvar
Určite je veľká zábava mať neustále pravú ruku dolu z volantu a radiť...hlavne na Nordschleife... :-[] :no:
Avatar - twistedTSD
14. 10. 2020 12:11
Re: Golf straca tvar
Přijde mi, že u sportovních modelů je ve Státech naopak manuál vyhledávaný.
Avatar - iudex
14. 10. 2020 11:48
Re: Kde jsou BY kupci?
Ťažko sa niekto môže vyjadriť k autu, ktoré ešte nikto ani nevidel a nejazdil. Každopádne type R je unisono uznávaný za najlepší súčasný hotheč, vo všetkých hodnoteniach a rebríčkoch. Aktuálne včera ho Autoexpress zvolil za hotheč roka. A hoci by som si sám CtR kvôli výzoru nikdy nekúpil, stále má o 20 koní viac ako Clubsport a hlavne má manuál (za ktorý sám vyššie lobuješ).
Avatar - iudex
14. 10. 2020 11:26
Re: designová bomba
Súhlas. Kým bežný Golf je zvonku nemastný-neslaný, GTI je výrazne lepší, ale stále to nie je úplne ono, ale Clubsport je paráda. Má presne tú mieru dizajnových úprav, aby vyzeral výrazne, odlišne, ale pritom ešte nie tuzersky (ako veď-viete-kto).
Aj motoricky je to paráda, rovných 300 koní, plus agresívnejšie naladenie podvozku i riadenia. Len tá trúba, ehm manuál tam chýba. Do auta pre zábavu sa tam jednoznačne pýta.
Okrem manuálu mám ešte dve výhrady: interiér sa logicky nezmenil, čiže zlá celodotyková ergonómia zostáva. A ešte cena. Ak bežné GTI stojí cez 36t eur, tak toto bude podľa mňa cez 40t. A to je na mainstreamovú predokolku strašne veľa (BMW 128ti bude určite lacnejšie).
EDIT: inak ten výkon presne potvrdzuje údaje, čo unikli ešte minulý rok, teda GTI 180 kW a Clubsport (pôvodne mal byť TCR) 221 kW: https://d3lp4xedbqa8a5.cloudfront.net/s3/digital-cougar-assets/whichcar/2020/01/21/-1/Volkswagen-Mk8-Golf-GTI-details-leaked.jpg To dáva veľkú pravdepodobnosť, že Rko bude mať 245 kW. To vytvorí zaujímavú situáciu, že prvýkrát bude Golf R výkonnejší, ako Audi S3 (ktoré má len 310k).
Avatar - iudex
14. 10. 2020 11:22
Re: Golf straca tvar
Presne naopak, v US zažívajú športové modely s manuálom renesanciu. NIkedy mám pocit, že pri hothečoch a športiakoch si už na manuál potrpia viac, ako u nás v EU.
Avatar - iudex
14. 10. 2020 11:20
Re: Golf straca tvar
Tak ja by som okrem naháňania časov povedal hlavne zábavu. A s automatom to proste taká zábava nie je. Ale uznávam, že rýchlosť hovorí v prospech DSG.
14. 10. 2020 10:36
Re: Golf straca tvar
Manuál je o zábavě, Nepochybuju o tom, že DSG je rychlejší, ale zárověň nechápu, jak někdo nechápe manuál...a pak vyleze blbec bkbců traveldrive a zeptá se jako strup...a už ti to dojde.
14. 10. 2020 10:35
Kde jsou BY kupci?
Aby nám vysvětlili, že CTR je pro kšiltovkáře lepší?
14. 10. 2020 10:34
Re: Golf straca tvar
Pobavit a otestovat schopnosti - to se tě netýká, hovado.
Avatar - Uživatel_5340709
14. 10. 2020 10:08
Re: Golf straca tvar
Možná samotná rychlost řazení je dobrá, ale vše zabíjí přemýšlením o tom, kdy zařadí, a rychlostí zařazení už to nedožene.
Avatar - speedfred
14. 10. 2020 09:58
Re: Golf straca tvar
Tak u Clubsportu by som očakával naháňanie času a automat tam je tam asi oprávnene.
Mňa by skôr ako BYkupca hnevalo že není 3dv verzia.
14. 10. 2020 09:56
designová bomba
Jak se tu leta píše že golf GTI je designově nevýrazný a málo sportovní, tak toto je podle odpověď. Clubsport vypadá parádně, nejlíp z celý golfí rodiny, sportovně , ale nikoli jako dílo tunera. Vůči GTI skok o dost dál za mně naprosto super.
14. 10. 2020 09:49
Re: Golf straca tvar
Naopak rychlost řazení je přesně to místo, kde se právě manuál nechytá. Manuál má výhodu v ovladatelnosti, nikoliv v rychlosti.
https://www.youtube.com/watch?…
14. 10. 2020 09:32
Re: Golf straca tvar
Řadit tak rychle jako manual.
Avatar - SKAY
14. 10. 2020 08:53
Re: Golf straca tvar
Podrží chvíli rychlost v omezovači ( v manualnim režimu) nebo odřadí na pul vteřiny aby nasledne podřazovala?
Třeba bude ještě nejaka pure verze
bez sedacek klimy radia ale vzhledem k emisim asi ne...
Avatar - kari.laz
14. 10. 2020 08:26
Re: Golf straca tvar
vyprodukovat ani polovinu zábavy manuálu.
Avatar - Emel
14. 10. 2020 08:17
Re: Golf straca tvar
Jak se to vezme, v USA dlouho jeli na vlně AT a spíš mám pocit, že tam manuál trošku ožívá.

Jinak... mělo by být na výběr, já bych chtěl auto pro zábavu taky s manuálem. A mimochodem - rekordy na Ringu jezdila Cupra s manuálem a ne s DSG.
Avatar - zaplosak
14. 10. 2020 07:41
Re: Golf straca tvar
Manuál už je pomalu i tady historie - v canadě - americe je v bazarech auto s manuálem neprodejné, ta doba jistě přijde i sem...
300 koní + pádla - to musí být super svezení.
Taky by mě zajímalo co ten automat nedokáže - dokonce kupu věcí, piš piš... :-)
14. 10. 2020 07:04
Re: Golf straca tvar
Napríklad čo nedokáže?
Avatar - JohnST
14. 10. 2020 00:43
Golf straca tvar
Tak nejaky jazdec vysvetli ze manualna prevodovka tam nieje preto lebo automat radi rychlejsie.Ale automat nedokaze kopec inych veci. A manual je pre ortodoxnych vodicov co si kupuju taketo auto dolezity. Uz to ani vo VW nechapu? :-(
14. 10. 2020 00:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.