Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Bojíte se konce světa? Tesla dostává filtr, který chrání před biologickými zbraněmi

Elon Musk je známý hračička, což dokládá nedávný únik ze softwaru Tesly. Máte obavy z biologických zbraní? Na palubě jeho aut nemusíte.
Zpět na článek
Avatar - curwasportiva
24. 10. 2020 18:41
LOL
Tak vzhledem ke zpracovani Tesly, ktera ani nelicuje by byl chemicky filtr asi muj posledni problem. Jinak aby takovy filtr mel vubec nejaky smysl, tak by v aute musel byt pretlak, aby zamezil vnikani zamoreneho vzduchu a do auta proudil vzduch pouzel pres ten filtr.
Ale kdyz je nekdo tak blby, ze si koupi Teslu, tak je dost blby i na to koupit si tento zbytecny filtr :D

EDIT: 7 minusu a ani jeden komentar, asi samy mlady chemik a milovnik tezly :D Tak mi prosim minusari vysvetlete, k cemu je dobry chemicky filtr v neutesnenem prostoru bez pretlaku?
25. 10. 2020 13:19
Re: Re: Re: LOL
Přetlak a utesneny prostor je něco absolutně rozlisneho.
Auto má pretlakove vetrani.

Víc k tomu nemám co říct. Článek je založený na tom, že v nějakém zamčené menu je zamcena položka.
25. 10. 2020 12:08
Re: Re: LOL
Prosím přečtěte si nejdříve článek.

Reagoval jsem na "Tak mi prosim minusari vysvetlete, k cemu je dobry chemicky filtr v neutesnenem prostoru bez pretlaku?" - ano - přetlak v autě je.
25. 10. 2020 10:52
Re: Re: LOL
Přetlaková je něco jiného než vzduchotěsná.

Když ti tlačí ventilátor topení jistým přetlakem do auta vzduch tak ti jinudy do auta vzduch nejde. To asi k tomu na co jsem chtěl reagovat.
24. 10. 2020 21:15
Re: LOL
Tak jaké než přetlakové větrání v autě je?
25. 10. 2020 09:41
Filtr
Úplně nevím zda bych filtru věřil v autě do kterého teče a opadává z něj střecha. Ale i když od toho odhlédneme. Podmínkou funkčnosti by muselo být dokonale uzavřené auto před okolním vzduchem. Nebo se mýlím?

Sorry. Vidím že už je to tu několikrát.
Avatar - kari.laz
25. 10. 2020 08:30
Vzhledem k tomu
Že v precizním zpracování Tesly se spárama dovnitř dostane ledacos, bude filtr jen velký nic, který Muskovi sežerou zase jen vydlabaný kebule jeho kultu. Dodnes nechápu, kolik lidem dokázal vymýt mozek. Žigulík ze 76 roku byl proti tomu krámu slícováním úplný zázrak.
Avatar - Seeloewe
25. 10. 2020 12:47
Re: Re: Re: LOL
Přetlak k kabině auta může být jen za určitých okolností. Určitě tam není stále a rozhodně se nejedná, u běžných vozů, o utěsněný prostor.
Avatar - Seeloewe
25. 10. 2020 11:55
Re: Re: LOL
Souhlasím, že přetlaková není to samé, jako vzduchotěsná. Tak to ani nebylo myšleno. Nicméně, pokud chci zaručit, že vůz poskytuje ochranu proti biologickým útokům, musí být kabina také vzduchotěsná. Tzn., že vzduch se dovnitř může dostat pouze přes filtr a to i bez běžícího ventilátoru. Tlak v kabině se pak reguluje výdechy, které ale také musí jít vzduchotěsně uzavřít.
Avatar - Seeloewe
25. 10. 2020 10:27
Re: Re: LOL
A Vy máte pocit, že běžná auta mají vzduchotěsnou přetlakovou kabinu, která dokáže zaručit, že vzduch se dovnitř dostane jen přes ten filtr? Já tedy ne. Tvrzení o schopnosti ochrany před biologickým útokem je tedy přinejmenším dost odvážné.
Avatar - _Karel_
24. 10. 2020 22:28
Biologické zbraně
Evidentně nemá být hlavním účelem filtru nějaká ochrana před bio zbraněmi, prostě jen hodně účinný filtr. Kdyby si Elon nepustil hubu na špacír aka neprůstřelná skla, nevznikl by tento zbytečný článek.
24. 10. 2020 16:49
Re: barvič
Nacpi se radši luštěninovým salátem XXL, erteplama s česnekem a chromadou cibulovejch kroužků. Na veeři zelňačku a bude ti malej i ten filtr v Tesle. :D
24. 10. 2020 15:38
barvič
Dam si emerickýho big tasty se slaninou, litr cocacoly a zakončim to zmrzlinou mc flury s burakovim maslem a zabarvim tak, že ti bude v autě rouška malá
24. 10. 2020 14:45
A je to tady
Elon
vs
https://www.youtube.com/watch?…
Slabší a nevzdělanější palcaři...googlujte Jednotka 731 :-[]