Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bojíte se konce světa? Tesla dostává filtr, který chrání před biologickými zbraněmi

Jan Zajíc Jan Zajíc 24. 10. 2020 • 16:30
29
14
Zobrazit náhledy (29)
Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y

Elon Musk je známý hračička, což dokládá nedávný únik ze softwaru Tesly. Máte obavy z biologických zbraní? Na palubě jeho aut nemusíte.

Ochranu před biologickou válkou má obstarat obrovský filtr HEPA, který už se před časem objevil v Modelech S a X a nyní jej automobilka nabídne také v Modelu Y. Ve všech případech se ale „ochrana před biologickým útokem“ objeví coby položka v menu vůbec poprvé, což prozradil hacker nakukující do softwaru automobilu.

Elon Musk tvrdí, že filtr v Modelu X je asi desetkrát větší než běžný automobilový filtr a je „stokrát účinnější než filtry ve vozech prémiových automobilek“. Jeho filtr prý zachytí 99,97 % škodlivých částic včetně pylu, virů a bakterií. A podle Tesly je dostatečně kvalitní, aby vás ochránil i v případě biologické hrozby. V bezpečí bohužel nezůstanou majitelé Modelu 3, do kterého se tak velký filtr nevejde.

Kromě jiného informace získané ze softwaru znovu ukazují možnost vzduchového odpružení pro Model 3 a Model Y. Podobná informace se však éterem šířila již několikrát a zatím jsme se tohoto podvozkového řešení nedočkali. Uvidíme, zdali se tak stane s nějakou blížící se aktualizací.

video

Související články

Témata
25. 10. 2020 13:19
Re: Re: Re: LOL
Přetlak a utesneny prostor je něco absolutně rozlisneho.
Auto má pretlakove vetrani.

Víc k tomu nemám co říct. Článek je založený na tom, že v nějakém zamčené menu je zamcena položka.
Avatar - Seeloewe
25. 10. 2020 12:47
Re: Re: Re: LOL
Přetlak k kabině auta může být jen za určitých okolností. Určitě tam není stále a rozhodně se nejedná, u běžných vozů, o utěsněný prostor.
25. 10. 2020 12:08
Re: Re: LOL
Prosím přečtěte si nejdříve článek.

Reagoval jsem na "Tak mi prosim minusari vysvetlete, k cemu je dobry chemicky filtr v neutesnenem prostoru bez pretlaku?" - ano - přetlak v autě je.
Avatar - Seeloewe
25. 10. 2020 11:55
Re: Re: LOL
Souhlasím, že přetlaková není to samé, jako vzduchotěsná. Tak to ani nebylo myšleno. Nicméně, pokud chci zaručit, že vůz poskytuje ochranu proti biologickým útokům, musí být kabina také vzduchotěsná. Tzn., že vzduch se dovnitř může dostat pouze přes filtr a to i bez běžícího ventilátoru. Tlak v kabině se pak reguluje výdechy, které ale také musí jít vzduchotěsně uzavřít.
25. 10. 2020 10:52
Re: Re: LOL
Přetlaková je něco jiného než vzduchotěsná.

Když ti tlačí ventilátor topení jistým přetlakem do auta vzduch tak ti jinudy do auta vzduch nejde. To asi k tomu na co jsem chtěl reagovat.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku