Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Za pět let bude mít půlka prodávaných aut alternativní pohon, říká odborník

Za pět let by na evropském trhu mohla být až polovina prodávaných vozů na alternativní pohon. Vedle elektromobilů a hybridů se začne více prosazovat vodíkový pohon a zřejmě i nová syntetická paliva.
Zpět na článek
Avatar - Stejsn
26. 10. 2020 14:25
Tomu i věřím,
protože v Evropě zbydou v nabídce dvě auta, tak jedno z nich bude nefosilní.
Avatar - Machýrek
26. 10. 2020 15:16
Re: Bože, to jsou zase plky!
Dobrý je, že toho fosila si koupíš i za dvacet let. Horší je, že už teď na něj začni šetřit a jistou, že ti to bude stačit, nemáš.
26. 10. 2020 15:24
Re: Bože, to jsou zase plky!
Když mě k tomu dotlačí absence nabídky normálních nových vozů za slušné ceny, tak následujících 20 let klidně udržím v chodu moje současná poctivá auta. Jenom holt nedám vydělat nějaké automobilce a ta pak bude muset propouštět. Ale když si to takto ekofašisté v Bruselu budou přát, prosím! ;-\ ;-\ ;-\
26. 10. 2020 15:01
Bože, to jsou zase plky!
Ano, "mohou být", ale taky nemusí. Doufám, že v následujících několika letech budou blouznící bruselští ekoteroristé spláchnuti koronavirem a následnou ekonomickou krizí! :-) :yes:
Avatar - Machýrek
26. 10. 2020 15:21
Veteráni
Jsem zvědavý, co to udělá s trhem veteránů.
V normálním kapitalismu se zhodnocují.
Ale bude tu za deset, dvacet let ještě kapitalismus?
Avatar - WinDiesel
26. 10. 2020 18:09
Re: Bože, to jsou zase plky!
Já mám zrovna auto nové a koupil jsem do firmy další 2 Mazdičky v dieselu. Mazda se snaží a proto byla odměněna. A navíc skvěle jezdí.
Avatar - KANKUNEN
26. 10. 2020 15:15
To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Jezdit na vodík je stejné jako přejít z Octy TDI na Dodge RAM. Výroba vodíku je především z plynu, akorát přímo na ten plyn dojedeš 4x víc. To je jak z gumama, odborníci radí dávat lepší dozadu a k tomu ty gumy přehazovat zadek s předkem, aby gumy byly pořád v podobném stavu.
26. 10. 2020 14:29
ECO ŠILENCI
K TOMU NEDOJDE TO UŽ BUDOU ECO BLÁZNI ASI ZAVŘENI TAM KAM PATŘÍ !!!!
27. 10. 2020 10:19
Re: Bože, to jsou zase plky!
Diesely od Mazdy jsou celkem průser. Divím se že do nich někdo jde.
Avatar - kari.laz
27. 10. 2020 08:53
Re: Bože, to jsou zase plky!
Teď tě nas*eru, ale když Mazda, tak v benzínu :D
27. 10. 2020 08:17
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Tak tuhle hádku si ale vybavuju celkem jasně. Ještě jsi se mi vysmíval, že nedám na odborníky a dávám si lepší gumy vždycky na předek, ačkoliv bych to měl podle "odborníků" dělat přesně obráceně.
Avatar - KANKUNEN
27. 10. 2020 08:08
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Dáš všude miliardu odkazů a zrovna co by mě zajímal tak ne.
Avatar - KANKUNEN
27. 10. 2020 05:53
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Jak je vidět, čím dál víc ovcí se toho chytá.
26. 10. 2020 20:33
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Ono to vychazi z faktu ze vetsina ridicu jsou dementi co neumi ridit. Lepsi gumy vzadu maji zajistit ze se auto nedostane do smyku a oni se nevybouraj bokem ale nabouraji celne coz je bezpecnejsi.
Avatar - curwasportiva
26. 10. 2020 17:29
iV8
Tak tomu verim, protoze za par let bude i ta ma V8 alternativni pohon :D
26. 10. 2020 16:59
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Ty si dáváš na předohrab, taky lepší dozadu? Já teda ani letní ani zimní. Vždy lepší dopředu.
Avatar - Hammunasakra
26. 10. 2020 20:36
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Ono sice asi jak tak koukám po světě JE FAKT ŽE VĚTŠINA ŘIDIČŮ JSOU DEMENTI CO NEUMÍ ŘÍDIT = ale horší pneu na poháněnou nápravu = to je DEMENTNÍ JEŠTĚ VÍC :D
Avatar - Hammunasakra
26. 10. 2020 15:54
Re: Bože, to jsou zase plky!
Už tvoje hlava vyřešila dilema = že planetárně nejprodávanější nízko a bez-emisní vozy plnící i evropský emise = jsou co pamatuješ MIMO evropské výroby? JAK to ti volení zástupci evropských zemí kterým říkáš zřejmě kvůli nějaké VÁŽNÉ PORUŠE myšlení FAŠISTÉ = celé ty roky dělají?

VÍŠ že těch 50 let co snižujeme my tady v Evropě emise NEJSME lídry tohohle procesu = víš to žejo?
Avatar - KANKUNEN
27. 10. 2020 08:10
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Nevymýšlej blbosti, na předních je větší váha, brzdí a zatáčí, zadní jenom zabírají a sjíždí se pomaleji.
26. 10. 2020 21:03
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Je to tak. Vetsina ridicu jsou na baterky. Horsi pneu na pohanenou napravu o tom jsi se se mnou hadal ze se ma delat. Radi to podle tebe odbornici. Snad jsi nezmenil nazor.
Avatar - curwasportiva
26. 10. 2020 17:31
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Davat lepsi gumy dozadu je asi ta nejhorsi rada dnesnich pseudo odborniku...
27. 10. 2020 10:18
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Mě se líbí jak ty si vymyslíš co jsem všechno pomotal. Realita je mnohem prostější. Já nic nepomotal. To jen ty věci vidíš tak jak je chceš vidět, aby si měl o čem psát ty autistickej šašku :D :D
27. 10. 2020 09:45
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Ja som bol na Slovakiaringu. Komunikacia bola obojsmerna, vzdy mohol hovorit iba jeden, ale pocuvala cela skupina na danom kanaly.
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2020 08:51
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Takže jako vždycky = tenhle týden si pomotal roušky, pomotal si test kilometrovýho proběhu kol, pomotal si HEV a PHEV pohon RAV4, pomotal si co já a nasazení lepších horších pneu. To průběžně prokládal přídomky KRETÉN atd. Takže asi bez překvapení = že takhle si představuješ že to je smáznutý vyřešeno

https://www.youtube.com/watch?…
27. 10. 2020 08:42
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Já se bavím obecně. Zadní i u zadohrabu by měly vydržet víc, protože nejsou namáhaný při zatáčení a taky jsou výrazně méně namáhány při brzdění. Když je všichni přehazují, tak pak nemůže ovšem nastat eventualita, že na zadních najedeš víc.

Roušku v autě si nosil pokud vím jen ty. Já tě s dostatečným sarkasmem jen upozornil, ať neděláš stejnou chybu i teď, tak proč to máš potřebu furt vytahovat? :D
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2020 08:36
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Takže furt ti to utíká = v tom testu šlo o POHÁNĚNOU přední nápravu a POHÁNĚNOU zadní TO sis popletl = na přední vs na zadní (vysvětloval sem ti to v lehké nadsázce o PRÉMIOVÉM pohonu který se PRÉMIOVĚ stará o pneu) nápravě. Na zadku vydržely téměř násobek

Myslim že všichni rsp. totálně většina přehazujeme při výměně přední/zadní

Tak CO u tebe platí zrovna teď ve věci jarní blbý příkaz vlády = roušky v autě i s holkou s kterou si minulý 2 hodiny...? Ne ano ne = byl zatím dosavadní průběh = dnes?
27. 10. 2020 08:15
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Já když byl před pár lety v Mostě na škole smyku, tak ta komunikace byla naštěstí jen jednosměrná. Takže na mě hulákal do vysílačky: "Smyk zadní nápravy, vymáčknout spojku"! A já tahal za rukáv a pod plynem se snažil udělat co nejladnější smyk :D :D :D
27. 10. 2020 07:52
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Jazdis iba drag race? Lebo predne gumy inak dostavaju zabrat v kazdej zakrute a pri kazdom brzdeni. Na stvorkolke s medzinapravovim diferencialom mi vzdy rychlejsie mizli predne. Podla tvojej logiky by sa mali drat rovnako.
27. 10. 2020 07:44
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Pochybujem. Bol v mojej skupine, takze cez vysielacku som pocul jeho komunikaciu s iintruktorom. A po par neuspesnych pokus isli pozret pneu. Zadne 7 rokov stare s dezenom asi 4 mm. Aj odtrhovu plosinu mal nastavenu ako pre auto bez ESP. A aj tak to bol problem chytat.
27. 10. 2020 07:31
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
když odhlédnu od toho, jestli to dává nějaký smysl, zůstane mi otázka, jak to mám udělat se zadokolkou, přezuju na novou sadu a po týdnu budou zadní víc sjeté než přední, protože jsou poháněné. to budu měnit každých 14 dnů?
Avatar - KANKUNEN
26. 10. 2020 22:05
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Musíš dát kontra, když nemáš ESP
Avatar - Hammunasakra
26. 10. 2020 20:35
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Dej pár příkladů kde "výjímečně" jo a ne = dík ;-)
26. 10. 2020 20:31
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
A nedelal to naschval? Taky jsem byl na skole smyku a delal jsem tam takovy hovadiny schvalne :D
26. 10. 2020 20:30
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
To mas asi vyjimecne pravdu. Hybrid je v tom vyvazeni a nizsim tezisti lepsi.
26. 10. 2020 20:28
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Tak v lete je to jedno a v zime to chce jezdit s citem a naucit se reagovat na chovani auta, ale je lepsi kdyz ti drzi kola kteryma zatacis.
Avatar - Hammunasakra
26. 10. 2020 19:07
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Nojo = to se ti s hybridem nestane no = lepší těžiště lepší rozložení hmotnosti mezi nápravy. Těžkej na dotování paliva závislej diesel vepředu = to víš no
26. 10. 2020 18:16
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Na jar som bol v škole šmyku. Bol tam podobne zmýšľajúci chlapík. Na okruhu kde mal trénovať nedotáčaví šmyk mu vždy ustrelil zadok a už sa šúchal dverami napred. A na tých gúmach sa s tým nedalo nič robiť. Stať sa to naozaj tak sa môžeš len modliť, aby tam nebol strom.
27. 10. 2020 08:32
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
že se zadek sjíždí u předohrabu výrazně pomaleji jsem nikdy nepopíral. Jenže gumy se běžně rok co rok prohazují přední za zadní, takže v reálu se ti nestane, že na předku najedeš třeba 40 a na zadku 80.
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2020 08:23
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Jj a POMOTAL si to jako ... jako teď naposled ty pneu co vzadu vydržely násobek = jednak odmítáš že by mohly vydržet tolik a druhak přes jasnej text v odkazu sis furt dál mlel to svý o zadní NE poháněný nápravě, že je jasný že tam tolik nedostává zabrat

Tohle už znám = tenhle týden si stihl i jarní pitomost vlády roušky v autě s příslušníkem rodiny = popřít a napsat že sem si to vymyslel, pak po odkazech na zavedení tý pitomosti a odkazech na zrušení tý pitomosti napsat že sis vlastně dělal srandu a pak to zase začít popírat. Mimochodem CO z toho platí = zrovna teď?

Šup hup odpověz musím do (covid bezpečné) práce https://www.novinky.cz/…-nebude-40339895#…
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2020 07:43
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Tuhle sem dával odkaz na test kilometrovýho proběhu pneu = stejná pneu na předku vydržela nevim asi 45 t. km na zadku 79.000 km
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2020 07:21
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Proboha PROČ si zase VYMÝŠLÍŠ? :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O :-O

Nevim jestli je lepší viz ty 16:46 včera nebo SI prostě jen VYMÝŠLÍŠ :-O :-O :-O :-O
Avatar - Hammunasakra
26. 10. 2020 18:29
Re: iV8
Definuj pár :-)

Zrovna poslední dobou se objevilo docela hafo fantastickejch novej motorů = od R a V6 po V12
Avatar - WinDiesel
26. 10. 2020 18:10
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Je blbý když lehkej zadek ustřelí ..... stalo se mi to.
Avatar - Hammunasakra
26. 10. 2020 19:08
Re: Bože, to jsou zase plky!
Tak japonský auto JEDINĚ v dieslu = to je jasný :*) :D

Jízdní vlastnosti viz ty 18:10 :-!
Avatar - Hammunasakra
26. 10. 2020 15:29
Re: To jsou odborníci, kteří znají svět z tabulek
Jak FAKT? FAKT věříš že přechod průmyslu na vodík = bude vodík vyráběn především z plynu?

Jak si to myslel s těma gumama? :-O :*) :D :-!