Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chrysler ecoVoyager Concept: ekologická pocta stylovému cestování

Ani Chrysler nezůstal pozadu a stejně jako Jeep a Dodge se pochlubil se skicami svého konceptu, který bude hvězdou na jeho stánku příští rok v lednu na autosalonu v Detroitu.
Zpět na článek
22. 11. 2007 08:15
Zaujímalo by ma
Celkom by ma zaujímalo, keby boli všetky autá na cestách vodíkové, aký dopad na prostredie by malo to obrovské množstvo vodnej pary vo vzduchu z výfukov tých miliárd áut...ˇ
Nad svetovými metropolami, kde sa dnes denne vznáša smog by muselo 365 dní v roku pršať...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 125S
22. 11. 2007 11:37
Re: Zaujímalo by ma
Taky mě to napadlo, asi by se musel vodík vyrábět v té oblasti kde by se spotřebovával... ;-\
23. 11. 2007 06:29
Re: Zaujímalo by ma
Skús si to spočítať, koľko vody by išlo do vzduchu pri tých počtoch áut. Ona sa jednoducho nestratí. Skús si predstaviť, čo sa stane, povedzme pri desaťstupňovom mraze, keď pôjde z výfuku vodná para. Zaprvé bude z výfuku kvapkať na cestu voda a okamžite mrznúť. Šmýkačka jedna radosť. Para z výfuku vyletí hore možno pár metrov, kým sa neochladí natoľko, že v podobe vody, vložky alebo ľadu nespadne tiež dolu. Alebo vymyslíš iný scenár? :-)
29. 11. 2007 00:32
Re: Zaujímalo by ma
Slysel jsi nekdy slovo uhlovodik? Ropa, zemni plyn, to vse obsahuje na 1 dil uhliku cca 2 - 4 dily vodiku. Spalovanim benzinu vytvaris __radove__ stejne vody jako auto na palivove clanky. A slysel jsi o zamoreni velkomest vodnimi parami z aut? Mnozstvi vodnich par v atmosfere je ohromne, tech aut je i pri jejich poctu malo na to, aby vyrobila potopu. 20kW motor na vodik potrebuje radove vyrobit do 10l vody za hodinu. To neni tak velke mnozstvi, aby se prinejhorsim nedalo kondenzovat a auta by pak ocuravala patniky destilkou. Ale to nebude podle me nikdy potreba.