Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Digitální prostředí nové Octavie detailněji. Jaké je po týdnech používání?

Když auto testujeme déle než tradiční týden, zpravidla zaznamenáme mnohem více uživatelských dojmů. Nejinak je tomu v případě nové Octavie, kde jsem se tentokrát zaměřil na multimédia.
Zpět na článek
12. 1. 2021 17:11
Není co řešit...
.... nastavení čehokoliv je pomalejší a složitější než v normálním tlačítkovém interiéru jako má třeba Superb.... sundávání rukavic v promrzlém autě, matlání po dotykáči, vypínání asistentů.... proč bych to měl trpět když jsou na trhu auta která to mají vyřešeno líp?
Avatar - Mikesus
12. 1. 2021 17:16
Re: Není co řešit...
No nekomu to nevadí treba. Ja bych s tim mel dost problémy.
Avatar - _Karel_
12. 1. 2021 17:52
Re: Leader
Myslíš "leader na trhu infotainmentů na h0vno"?
Souhlasím.
Avatar - Ham.
12. 1. 2021 18:15
Start-stop
Vypínání této funkce v menu na šmatlacím displeji je neskutečný opruz. Ale minulý týden jsem zjistil, že existují auta a výrobci, kde tato funkce vypnout nejde vůbec, ani tlačítkem, ani v menu infotaimentu. Když jsem to v autě vyšší střední třídy s dieselem pod kapotou zapůjčeném na třídenní test první den nezvládl ani po přečtení návodu, propadl jsem panice, že jsem už moc starý a zcela blbý a volal jsem dealera. Ten mi potvrdil to, čemu se zdravý rozum zdráhá uvěřit, žádné vypínání se nekoná, protože model a jeho spotřeba byly homologovány jedině s trvale zapnutým S-S. Na dotaz, zda by to uměli pořešit v rámci servisu, protože byť dobře utlumený šestiválce, tak každé to nastartování zacloumá autem a je to při jízdě po Praze neskutečně iritující, byla striktní odpověď nikoliv, tož jsem jim pěkně poděkoval a auto vrátil druhý den.
12. 1. 2021 18:14
Re: Není co řešit...
... jasně, když to tak začnou dělat všichni, není cesta jak se tomu vyhnout.... ale pokud například zákazníci začnou VW ve větším opouštět směrem k uživatelsky příjemnějším značkám, tak to může být pro VW signál že něco dělají špatně.... pořád je šance ;-)
12. 1. 2021 17:22
Re: Není co řešit...
Teď jde jen o to, kdo přežije déle. Jestli tato móda nebo my. Je to ale jako každá nová technologie. Kdyby se používala s rozumem, to znamená že by se přes ni ovládaly jen věci, které NEMUSÍŠ nikdy dělat za jízdy, tak to beru. Bohužel to vývojářům nedochází. Zajímalo by mne, čím oni jezdí.
12. 1. 2021 19:36
Re: Není co řešit...
Ja ve firme 3 Skodovky mam a koncims nimi.... dojezdim je a jdu jinam....
Avatar - Jaros71
13. 1. 2021 00:29
Re: Start-stop
start stop je to první co vypnu když vlezu do auta...!

Nejde vypnout? Tak si koupíme jiné auto... :no:
12. 1. 2021 18:21
Vše ovládat přes displej - funguje to i v rukavicích?
Škoda, že to pan redaktor ve Škodě nevyzkoušel, jak lze ovládat displej v rukavicích - teď při mrazech by to zajímalo asi více čtenářů.

Kdyby místo nepovedeného ovládání všeho přes displej dala Škoda raději možnost volby zadní víceprvkové nápravy (i třeba za připlatit).

A je zajímavé, že do novinářských aut nedávají tolik moderní a skvělý dvouramenný volant....
Ovládání přes displej nefunguje ani jako nové moc dobře, jak to bude asi fungovat u 6 - 7 starého auta...
12. 1. 2021 18:21
Vše ovládat přes displej - funguje to i v rukavicích?
Škoda, že to pan redaktor ve Škodě nevyzkoušel, jak lze ovládat displej v rukavicích - teď při mrazech by to zajímalo asi více čtenářů.

Kdyby místo nepovedeného ovládání všeho přes displej dala Škoda raději možnost volby zadní víceprvkové nápravy (i třeba za připlatit).

A je zajímavé, že do novinářských aut nedávají tolik moderní a skvělý dvouramenný volant....
Ovládání přes displej nefunguje ani jako nové moc dobře, jak to bude asi fungovat u 6 - 7 starého auta...
12. 1. 2021 18:31
Re: Start-stop
Přestříhnout modrej nebo zelenej? Kwa červený světlo. Zbývá deset sekund. Prásk.
12. 1. 2021 18:26
Re: Vše ovládat přes displej - funguje to i v rukavicích?
Ono by ale úplně stačilo, kdyby normálnií přístrojovku nabízeli alespoň k jednomu stupni výbavy nebo jako výbavu na přání. Hned by viděli, o co mají zákazníci skutečně zájem! :-)
Avatar - twistedTSD
12. 1. 2021 23:29
Re: Re: Není co řešit...
Protože je asi strašně nemoderní dát za volant páčku, kterou jde použít i poslepu.
13. 1. 2021 09:42
SW chyby
Problém infotainmentu nové Oktávky není ani tak ovládání jako to, že pořádně nefunguje. :-( Mám nové auto asi měsíc, naštěstí je služební, a za ten měsíc snad nebyl jeden jediný den, kdy by se neobjevila nějaká chyba. Podle informací předávacího technika je v mém autě už šestá aktualizace. Jenže od té doby přibyly další dvě, tj. dohromady osm svolávacích akcí.

Infotainment se zcela běžně resetuje, zasekává nebo hlásí nefunkčnost asistentů. Těch chyb je tolik a různých, že nemá smysl je sepisovat. Některé jsou úplně kuriózní, jiné doslova nebezpečné. Oktávka je snad jediné auto, kde lane assist nesmyslně reaguje i na mokré stopy od pneumatik. Proti kolizní asistent dupne při couvání na brzdu, přestože je za autem volno a nejbližší překážka je tři metry daleko. Všechno jsou to SW chyby, které se opraví vypnutím motoru a novým nastartováním.

Nevím, co si myslet o tom, že novináři o těchto problémech téměř nepíší? Majitelé aut nadávají, kudy chodí. V recenzích bývá maximálně zmínka o tom, že auto potřebuje doladit. Ve skutečnosti je stav infotainmentu Oktávky naprosto tristní. :-( To auto mělo být ještě rok ve vývoji a pak by bylo vynikající.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 06:41
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Já Golfa 8 kombi, na to se dá alespoň koukat, protože tam není vyfocen zepředu :D
Avatar - Jaros71
13. 1. 2021 00:31
Re: Není co řešit...
Rozhodně nechci další auto s dotykovou palubkou !!!!
Pochopí to v NDR ??
12. 1. 2021 19:22
Re: Není co řešit...
Neřešil to už někde v Německu soud ? Jakože je to nebezpečný ovládat za jízdy a nenapařil za to někomu flastr ?
12. 1. 2021 17:43
Re: Takový je plán VW pro příští roky
škoda slov, ŚKODA, VW, TRANSPORTER ŚKODA, VW TRANSPORTER.....je mi z toho na blití :no: :no:

kam se podívám jen ta německá protěžovaná ..hov...

nalevo napravo, všude samá reklama na Hitler wágen
Avatar - wakantanka
12. 1. 2021 21:47
Re: Re: Není co řešit...
Flastr dostal vodič Tesly lebo nečumel na cestu, ale nastavoval cez display stierače.
13. 1. 2021 09:02
Tlačítka
Ono aj tých pár tlačítok čo v O IV ostalo, tak nereagujú. Je úplne bežné že stlačím tlačítko na vyvolanie menu klimatizácie (aby som zapol vnútornú cirkuláciu) a nič. Veľakrát zareaguje až na 5 krát. Detto tlačítko na menu kde sa dá vypnúť SS. Je to škoda že infotaiment je takto zlý. Je to najhoršie ovládateľné auto z pohľadu fungovania infotainmentu a ovládačov v interiéry aké som doteraz mal a teším sa že ju tento mesiac vraciam. 4 mesiace trápenia končia :-) . Vlastné peniaze by som za to nikdy nedal.
Avatar - Mikesus
13. 1. 2021 07:38
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Ais vi proč ho ze předu nefotili :D
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 06:34
Re: Není co řešit...
A kdo ti brání si koupit jinou značku ?
Avatar - twistedTSD
12. 1. 2021 23:31
Re: Leader
Přitom tak, jak je to například v OIII, je to ideální. Vše důležité má tlačítko, ale hovadiny si nastavím v infotainmentu.
Avatar - twistedTSD
12. 1. 2021 23:30
Re: Není co řešit...
Dostávají negativní feedback a řeší ho.
12. 1. 2021 23:05
Re: Start-stop
.... to nemyslíš vážně že si koupíš nové auto a dobrovolně budeš jezdit s kontrolkou po celou jeho životnost.... buď to nějak softwarově obejít nebo prostě koupit něco co funguje....
Avatar - lyon667
12. 1. 2021 19:10
Re: Není co řešit...
Ergonomie trpí, ale hlavně, že máme omalovánky.

Zajímalo by mě, jestli alespoň to tlačítko na výběr režimu umí cyklovat mezi volbami, nebo to člověk musí napatlat na displeji.
Avatar - x-lukas
12. 1. 2021 17:44
Active a Swing 8"
Ve výbavě Active (kde je infotainment Swing 8" a klasické analogové budíky) je nulování ujeté vzdálenosti řešené ještě poměrně jednoduše – přes pravou páčku ovládání stěračů se navolí položka k nulování a ta se pak potvrdí tlačítkem vespod na stejné páčce.

Stejně tak zůstaly jak dva otočné přepínače na ovládání hlasitosti a volbu položek menu, tak položky rychlé volby po stranách obrazovky (audio, telefon apod.), takže ve výsledku člověk nemusí tak často do hlavního menu.
12. 1. 2021 17:01
leader
Ano, nelze ji zastavit. Jedou fest. Dneska sem videl holotu oktávku, slušný simply clever. Proste kola, volant a jedeš
12. 1. 2021 22:47
Re: Vše ovládat přes displej - funguje to i v rukavicích?
no on to vyzkousel ale protoze to je nah0vno tak o tom nepise
12. 1. 2021 20:55
Re: Start-stop
No tak rozhodně lepší, než každodenně několikrát lovit v dotykáči... :-O :no:
12. 1. 2021 19:38
Re: Start-stop
Tak jezdit v aute s rozsvicenou oranzovou kontrolkou, to je lahudka.... NIKDY....
12. 1. 2021 18:24
Re: Start-stop
U většiny aut lze SS zneškodnit zcela jednoduchým způsobem - odpojit konektor na správném kablíku u svorky baterie. Sice ti bude stále svítit kontrolka na přístrojovém štítu, ale s tím lze žít. A před TK to prostě na chvíli zase zapojíš. :-)
12. 1. 2021 16:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
14. 1. 2021 21:22
Re: SW chyby
Naprosto stejná zkušenost. V servisu vás odbydou, že si máte počkat na další aktualizaci, kterých už bylo x a stejně nepomohly. Auto dobré, ale tímto ho úplně zabili.
13. 1. 2021 21:11
Re: Vše ovládat přes displej - funguje to i v rukavicích?
Dobrý den,
já bych si velice přál vidět video, jak se na to dotykáči ovládají běžné funkce za jízdy. Když jste si i při stání musel při nastavení teploty tím virtuálním mikrotlačítkem opřít ruku o palubovku. :-)

Šlo by udělat nějaké video, kdy za jízdy změníte teplotu, zapnete/vypnete vyhřívání sedačky, přepnete na vnitřní cirkulaci a pod.? A prosím nějakou běžnou cestu, ne super vyžehlený asfalt.

Děkuji ;-)
13. 1. 2021 08:43
Re: Vše ovládat přes displej - funguje to i v rukavicích?
Hezký den,

díky za dotaz! Až se zastaví další Octavie, určitě to vyzkouším a dám vědět v některém z dalších videí. Nicméně jsem poprosil Machiho, který aktuálně spravuje náš dlouhodobý Golf, aby to vyzkoušel tam. A dotyk v kožených rukavicích funguje na vše (obrazovka infotainmentu, lišta pod ním i čtveřice dotykových ploch vespod). Prý stejně spolehlivě jako holou rukou. Předpokládám, že u Octavie to bude stejné.

Zdraví,
Standa
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 07:46
Re: leader
Cicero spíš nemá ještě ani papíry, aby mohl řídit i tu holotu :D
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 06:34
Re: Re: Není co řešit...
To je normální, u spotřebiče mi taky chvíli trvá něco nastavit, já myslel, že se to stalo nějakému autu :)
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 06:33
Re: Leader
No, ale moc intuitivní to není, chvíli jsme musel hledat třeba spotřebu, než jsem se proklikal, to bych čekal mezi budíky.
13. 1. 2021 04:17
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Ty musíš mít hodně velké psychické problémy. A sám máš v nicku jméno automobilky ze země s fašistickou minulostí.
Avatar - Mokrous
13. 1. 2021 01:03
Re: Start-stop
Tak to je hnus, velebnosti. Naštěstí na něj nemám love. Facelift mimo jiné odebral i noční vidění a další. Koukám, že "vylepšování" jede na plné obrátky úplně všude bez ohledu na jméno a cenu... :-(
12. 1. 2021 19:40
Re: Vše ovládat přes displej - funguje to i v rukavicích?
.... dotykac v Superbu z tohoto roku rukavice ignoruje.... nemyslim ze u Octy to bude jinak....
12. 1. 2021 19:23
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Já Caddyho, taky auto úplně mimo můj zájem :-)
Avatar - Ham.
12. 1. 2021 18:34
Re: Start-stop
Docela se obávám, že jich bude víc, v následující týdnech to půjdu vyzkoušet u druhých dvou členu D3, konkrétně jsem to zjistil v poface 540d xD.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 06:43
Re: Start-stop
Na to pomáhá černá fixa, nebo lepenka... Kdo kdy jezdil francouzskými auty to má zmáknuté :D
12. 1. 2021 18:21
Re: Není co řešit...
Myslíš, že je šance, že zákazníci začnou VW opouštět? Zatím mu jeho věrná parta vždy odpustila úplně všechno. Od dieselgate, přes nezvládnutou elektrifikaci, přes mega ceny, až dotykové displeje. VW si může dovolit prakticky cokoli.
13. 1. 2021 14:00
Re: Start-stop
Tiež som prekvapený. Na bimmerpost píšu, že tiež zmizlo v X5 od modelu 2021.

https://g05.bimmerpost.com/…s/showthread.php?…
13. 1. 2021 11:58
Re: Start-stop
Minulý týden jsem jel G20 (MY 20) a tam to šlo v individuálním nastavení vypnout a po restartu nic. ;-)
Avatar - twistedTSD
13. 1. 2021 11:24
Re: Re: Re: Není co řešit...
Zase tolik aut s aut. stěrači jsem sice neměl, ale mám trochu jiné požadavky na citlivost v noci na frekventované silnici, a jiné ve dne. Taky funkci jednoho setření chci najít okamžitě.
Avatar - wakantanka
13. 1. 2021 10:24
Re: Re: Re: Není co řešit...
Mno ja by som hlavne čakal, že u auta s automatickými stieračmi to nejak nie je veľmi treba čo nastavovať.
13. 1. 2021 10:06
Re: Re: Leader
Nastavuje sa to na volante, preklikas si udaje o vozidle a tam mas spotrebu rychlost atd, intuitivne a rychle
Avatar - Mikesus
13. 1. 2021 09:59
Re: Start-stop
No jo, ale tím bych vynuloval spotřebu a dojezd :D
13. 1. 2021 09:47
Re: SW chyby
Dobrý den,

díky za postřehy. Úplně nesouhlasím, že by se o té nefunkčnosti nepsalo. Hodně jsem se o tom rozpovídal především v testu RS iV: https://www.auto.cz/…sportovat-137064?…

Tam nefunkčnost tlačítkového "piána" bolela o to víc, že jsem si nemohl vybrat jízdní režim a na prvních kilometrech si tak nesmyslně vyplácal veškerou elektřinu.

S pozdravem,
Standa
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 09:44
Re: Leader
No, já to nemohl najít, pak jsem se proklikal na obrazovce na nějaké greenscore a tam to bylo. Jezdím s tím služebně a teď díky koroně a zakázanym zahraničním cestám jsem s ní skoro rok nejel :D Budu se na to muset zase podívat, možná je to fakt jen moje chyba. Ale vím, že tím klasickým PP na maxidotu jsem to nemohl najít.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 09:42
Re: Start-stop
Mne irituje ten u Fordů, občas vypne na semaforu a v případě kombinace s AT to trvá věčnost, než naskočí (u MT naštěstí reaguje na spojku). Ještě, že tam je tlačítko na vypnutí..
Avatar - _Karel_
13. 1. 2021 09:40
Re: Leader
Předpokládám, že O3 má stejný inf. jako Kodiaq a tam rolery na volantu najdeš skoro vše. :-)
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 09:39
Re: Start-stop
:-[]

Nejhorší, co jsem zažil byla asi Laguna 2, jel jsem na dálnici a rozsvítila se mi celá palubka. Senzory tlaku v pneu (zimáky, jako student jsem to neřešil, nebylo povinné), rozsvítila se vločka, že je méně, než 4 stupně, do toho praskla žárovka a ještě hladové oko...tolik povyku a přitom se nic nedělo :D

Horší to má snad jen Toyota, ta pípá za každou hovadinu a je to opravdu nesnesitelné :D To už nepřelepíš :D
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 09:31
Re: Leader
Tak na to jsem nepřišel, našel jsem to na tom velkém displayi na středové konzoli. Ale je fakt, že jsem to extra nehledal.
Avatar - _Karel_
13. 1. 2021 09:22
Re: Leader
Klidně sis mezi budíky mohl nastavit spotřebu. Nebo teplotu oleje. Nebo cokoli jinýho.
Podle mě byl ten minulý infotainment vynikající.
Avatar - Blue Sun
13. 1. 2021 09:18
Re: Start-stop
No jo, ale tam svítila pokaždé jiná. :-D To bych musel ideálně zalepit všechno.
Ne, to kecám, na Cliu nikdy nic... na 206 občas něco bylo.
13. 1. 2021 09:15
Re: Start-stop
Bohužel, je to tak, já jen tak tak stihl loni koupit před FL 540. Prodejce mi potvrdil, že kdo to nestihl, z 80% rušil objednávku na po FL. Hrůza běs...aspoň, že iDrive a infotainment zůstaly stále tak dokonalé... Oproti koncernu to je jak ráj
13. 1. 2021 08:25
Re: Start-stop
G30 nevím. G21 funguje tak, že nastartuješ a máš všechny asistenty aktivní (pereš se s volantem, když přejíždíščáru bláta od straktoru, kterou vyhodnotí jako čáru vozovky:-( ). Takže 3 vteřiny držíš tlačítko a poté jsou všichni asistenti DEaktivní. Zastavíš - vypneš motor - příjdeš znovu - nastartuješ a všichni asistenti jsou aktivní, takže opět 3 vteřiny.
:-)
Mazec.
Pokud si upravíš individuální zásahy do řízení, vyběhne na tebe hláška " po dalším nastartování jsou všichni asistenti opět aktivní.
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 07:47
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Jo, to je štědrá organizace, o tom radši v jiné diskuzi :D Nechci mit BAN za urážky :D
Avatar - Mikesus
13. 1. 2021 07:46
Re: Start-stop
To jsem mel vedet, kdyz jsme měli ještě auta od VAG. Tech žlutých kontrolek bylo dost a často. Občas i nějaká červená. Aspon bych nemusel do servisu jezdit tak často. Ale co s těma hláškama na tehdy "maxi dotu"?
Avatar - Mikesus
13. 1. 2021 07:40
Re: Takový je plán VW pro příští roky
A ja myslel, ze tvůj oblibeny Ochranný svaz autorů. :-[]
Avatar - Mikesus
13. 1. 2021 07:36
Re: leader
No nekdo nema ani na tu holotu a jen bychaří o superbu. ;-)
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 07:30
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Jo, pár takových tu je :D
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 06:44
Re: Mazda666
Nepsal si minule, že máš Golf 8 s 1.5TSI?
13. 1. 2021 06:43
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Oslí skupina analfabetů? ;-)
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 06:41
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Ať žije OSA! :D
Avatar - Ozzman
13. 1. 2021 06:39
Re: Není co řešit...
Mne to neva, některé věci preferuji nastavovat přes infotainment, je to přehlednejší, než hledat tlačítka. Musím ale říct, že záleží, jaký je to infotainment. Zrovna v O3 jsem chvíli hledat třeba spotřebu.
13. 1. 2021 04:22
Re: Start-stop
G30 po FL nemá individualizaci nastavení asistentů??? Nejel jsem FL verzí, ale to by měl dost překvapilo.
13. 1. 2021 04:19
Re: Start-stop
Pozor, neplést asistenty se S/S. Ten od nových MY s mildhybridy vypínat nejde. Pouze v případě režimu Sport se S/S neaktivuje.
Avatar - Blue Sun
12. 1. 2021 21:46
Re: Vše ovládat přes displej - funguje to i v rukavicích?
Stačí mít vhodné rukavice. Kupodivu třeba displeje Peugeotů a Citroënů reagují citlivěji, než displeje mobilů. Se stejnými rukavicemi na iPhonu 8 nebo XA2 nulová odezva, v autě naprosto parádní.
Avatar - Blue Sun
12. 1. 2021 21:43
Re: Start-stop
Jsem rád, když nesvítí žádná kontrolka... nejlepší stav palubní desky.
Avatar - Ham.
12. 1. 2021 21:22
Re: Start-stop
Normálně funguje. A funguje i když dáš sport plus (česky to píše výrazné dynamické nastavení) a převodovku dáš do režimu S, kdy to umožňuje launch control, SS normálně funguje, dokud máš levou nohu na brzdě tak je motor zdechlý a teprve když se dotkneš plynu, tak naskočí a po povolení brzdy vystartuje s podporou LC.
12. 1. 2021 21:21
Re: Start-stop
U Bmw, min.2020 už ani omylem. Každý auto s mild-hybridem (bmw 100%) už s-s není. Pouze v režimu sport s-s není aktivní a motor se nevypne.
Já řešil software úpravou (auto v záruce🙄).
Asistenty nevypneš trvale nikdy.při každém nastartování jsou aktivní, musíš držet čudl 3 vteřiny a furt dokola.toto zatím obejít nejde👎
Avatar - Ham.
12. 1. 2021 20:25
Re: Start-stop
Ve Sport Individual režimu bez ohledu jestli byl engine v comfortu nebo ve sportu tak start-stop fungoval beze změny. Zkoušel jsem i převodovku a tlumiče (což asi je blbost a nemá to se start-stopem nic společného) a při žádné kombinaci to start-stop nevyplo, jakmile se motor trochu zahřál, tak starstopoval o sto péro.
Avatar - lyon667
12. 1. 2021 20:20
Re: Start-stop
Ve Sport Individual režimu by měl být Start&Stop vypnutý automaticky, takže stačí nastavit si vše do komfortu a používat to namísto Comfort modu. Aspoň takovou mám informaci.
Avatar - Ham.
12. 1. 2021 20:03
Re: Start-stop
Kde konkrétně, myslím, že mi to nabízelo damping, steering, engine a transmission a nikde žádný startstop off nebo tak něco jsem nenašel.
Avatar - lyon667
12. 1. 2021 19:14
Re: Start-stop
U nových bavorů je možné SS vypnout ve Sport Individual modu, případně trvale přes Bimmercode appku. Dedikované tlačítko chybí od modelového roku 2021.
Avatar - Ham.
12. 1. 2021 18:48
Re: Start-stop
Je možné, že předface vypínat šel, nevím nejel jsem. Ale poface 100% nejde (možná jenom s kombinačkami značky "Arese").
Avatar - _Karel_
12. 1. 2021 18:39
Re: Start-stop
Fakt u BMW?? Nedávno tu pája psal, že naopak u BMW jdou asistenti vypínat defaultně.
Asi nás to čeká všude.
Avatar - _Karel_
12. 1. 2021 18:17
Re: Start-stop
Tak nebuď tajemnej - jaká automobilka je na nás tak hodná?
12. 1. 2021 17:51
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Já mám po krajích této stránky Dacii. Přitom jsem nikdy neměl zájem ji koupit :-)
Avatar - Mikesus
13. 1. 2021 10:41
Re: Start-stop
:-[] Ale v Toyotě vypneš v nastavení a na trvalo. Nemuzes hodnotit podle mého nastaveni.
Stejne te nejvic irituje, ze ti na tebe pipalo překročení rychlosti, skoro neustále. To bylo asi jediné, co tam na tebe pipalo :-[] :-[]
Avatar - Jaros71
13. 1. 2021 00:28
Re: Vše ovládat přes displej - funguje to i v rukavicích?
:-) trefa...!
Avatar - SKAY
12. 1. 2021 21:08
Re: Vše ovládat přes displej - funguje to i v rukavicích?
Jsou i rukavice co to podporuji.
12. 1. 2021 19:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
12. 1. 2021 18:19
Mazda666
Jo na levačku, taky mě to sere, hele ale třeba teď pořizuju ještě golf7 v kombiku a překvapilo mě, jak to vevnitř, kvalita slícování, odhlučnění, kultivovanost jízdy, motor tsi, dsg funguje a oproti bmw 4 dva roky starýmu, teda obě auta 2018...
Avatar - JohnyRnR
12. 1. 2021 17:27
Hrůza...
Nulování spotřeby a ty ostatní nesmysly doufám nejde dělat za jízdy...
Avatar - Blue Sun
13. 1. 2021 09:17
Re: Start-stop
No vidíš, já nějaký startstop neřeším. Je dost chytrý, aby neotravoval kde nemá.