Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen Golf má další potíže se softwarem, svolává se 56.000 aut

Dobrovolná svolávací akce se tentokrát týká problémů s infotainmentem a couvací kamerou.
Zpět na článek
15. 1. 2021 09:53
15. 1. 2021 12:18
15. 1. 2021 13:38
15. 1. 2021 10:23
15. 1. 2021 12:36
15. 1. 2021 09:16
Svolávačka není žádná ostuda
SW je zde od toho, aby se ladil, pokud možno trvale :-).
I když výkřiky VW o 10000 programátorech vyvolají na tvářích odborníků jen smutný úsměv.
Mnohem horší je to hrozné tápání, bloudění kombinované s kopanci ode zdi ke zdi.
U všech evropských automobilek.
Uvidíme, kdo přežije.
Rozbalit vlákno
1
16. 1. 2021 08:17
Re: Svolávačka není žádná ostuda
Fakt 10000 programatoru nebo si to cislo jen tak vystrelil? Jestli je to fakt, tak to nikdy nedaji dohromady. Koordinovat tak velky tym to se neda. 100 by mi prislo tak mozna adekvatni cislo, aby byli schopni se dohodnout a rozdelit si cinnosti.
15. 1. 2021 09:40
kdo s tím jezdil, ten to ví
Stejná sr a čka je i Leon a Octavia. Tohle se v tomto stavu nemělo nikdy začít prodávat. :no:
Rozbalit vlákno
0
15. 1. 2021 09:42
Horká jehla
Když se auta s chybami už při testech posílají k dořešení do výroby z časových důvodů, není se čemu divit. Zákazník si přece udělá čas to na dva dny odstavit do servisu a bude doufat, že jim to po přehrání SW neumře úplně. Přesně takový auta přece chceme, ne? :*)
Rozbalit vlákno
0
15. 1. 2021 09:53
Infotainment
Loni jsem koupil novou Corollu. Ten infotainment je podle současných měřítek kapinku zastaralý. Ale funguje naprosto bez problémů.
Jak jsem si na začátku říkal, že lepší grafika a trošku více funkcí by mi nevadilo, tak když sleduju problémy O4/Leonu/Golfu, tak jsem rád, že mám co mám. ;-)
Rozbalit vlákno
6
15. 1. 2021 10:05
Re: Infotainment
Je mi 46, živím se IT, jsem bývalý automechanik, ale jestli mi něco vadí, tak hrabat se složitě v nastavení auta. Od auta chci nezáv. topení, vyhřívané přední okno a sedačky, klimu, tempomat a pal. počítač s dojezdem na nádrž. Pokud možno vše na tlačítka. Jezdím 28 let a nic víc mi nikdy v autě nechybělo a mám pocit, že ani nebude. :yes:
Avatar - Verny_2013
15. 1. 2021 10:36
Re: Infotainment
Mám to podobně. Máme vždy 2 auta, jedno já a druhé manželka. Ta auta co 2-4 roky střídá a vždy si musí zvykat na nový infotaiment. Mimochodem poslední Golf 7 ho měl uživatelsky perfektní. Nebylo moc co tomu vytknout. Já mám 20 let starou Octávii 1 gen. Infotaiment = palubní počítač se 7 funkcemi. Na tom se nemá co pokazit, ale vlastně mi to stačí a nic mi nechybí. Nemusím vypínat žádné asistenty, klimu rádio ovládám otočným knoflíkem. A na vše ostatní jsou mechanická tlačítka. Ergonomicky perfektní. Pokrok sice nezastavíš, ale to, kam aktuálně dospěl VW, je ergonomická katastrofa a tragikomedie.
Avatar - Emel
15. 1. 2021 12:18
Re: Infotainment
Já jsem v principu taky za jednoduchost a dotykovka mi nevoní, ale zároveň v autě chci:
- poslouchat muziku... občas rádio, občas vlastní hudbu z libovolnýho média (USB/SD)
- telefonovat, přinejmenším tedy být schopný hovor přijmout bez toho, abych držel mobil u ucha
- používat navigaci - a jak jsem tu psal několikrát Ozzymu, Waze je návyková, s online informacemi o překážkách a hlídkách atd... takže ideálně bezdrát AA + bezdrát nabíjení
- couvací kamera je fajn... poradím si bez ní, ale s tím, jak blbě je z nových aut vidět...
- sledování tlaku v pneu a množství oleje... jo, samozřejmě můžu běhat s měřákem a s měrkou... ale když nemusím, je to bonus
- Pak samozřejmě musím nějak ovládat světla, blinkry a stěrače, tady kuriozně technologie snižuje potřebu na to sahat, automatická světla + dešťový senzor to dost řeší.
- Chci vidět rychlost a otáčky... opět, automat trošku snižuje potřebu vidět ty otáčky
- Chci vidět teplotu vody a ideálně oleje
- Pokud palubní počítač umí ukázat průměrnou rychlost a průměrnou spotřebu, tak se pro zajímavost podívám

Nicméně... tohle všechno samozřejmě ještě třeba v minulý generaci aut fungovalo s kombinací tlačítek a třeba hlasovýho ovládání (navigace, vytáčení volání), není žádnej důvod přecházet se vším na dotykáče.

PS: Určitě je to i o tom, jak a kde člověk jezdí... třeba služebka někam do Mnichova si žádá víc, než projížďka po okreskách kolem komína.
15. 1. 2021 13:30
Re: Infotainment
Já měl loni v létě půjčený do Francie úplně nový obytný Ducato a zjistil jsem, že mi ke štěstí stačí pohodlná pilot sedačka, obyč. tempomat a palubák kvůli dojezdu. Bluetooth hf a navi byla v rádiu, nic víc nechybělo. Ono se tam toho moc vymyslet nedá a přitom je to nejpoužívanější podvozek pro stavbu obytek, tzn zejména na cestování. :yes:
Avatar - Emel
15. 1. 2021 13:38
Re: Infotainment
Obytný auta jsou specifická kategorie... ale zase neříkej, že by se třeba couvací kamera nehodila... a přitom taková věc dneska nic nestojí, obzvlášť při srovnání s cenou obytňáku.
15. 1. 2021 13:45
Re: Infotainment
Kamera tam byla. Uvažuju o WiFi kameře na auto kvůli zapojování karavanu, ale to je otázka cca 600kč...
15. 1. 2021 10:18
petrolejováhead
No vidiš a já si tenkrát před 15ti lety myslel, že když mam Mustanga, bez kompresoru, bez úprav na podvozku, prostě origo jen holou V6 bez tuningu, co moc netáhne, v manuálu, ac klimou a klíček na dálkový ovládání, že nejsem správná benzínová hlava. Asi jsem na sebe moc přísnej
Rozbalit vlákno
10
15. 1. 2021 10:31
Re: petrolejováhead
K tomu ti něco řeknu, bratránek má přesně to samý 2005 s 200PS, ale origo laďákem, z dálky to zní skoro jak V8 a legrace se s tím taky užije, tak nevěš hlavu a buď rád, že tam nejsou zbytečný věci, bez kterých to taky jezdí. :-[] :yes:
Avatar - Ozzman
15. 1. 2021 10:51
Re: petrolejováhead
Sice ti ujede kdejaká silnější vofce, ale o tom to přeci vůbec není :). Taková auta nejsou na závody, ale na požitek z jízdy, pod čím si může kdokoliv představit cokoliv...
Avatar - Alf1k
15. 1. 2021 11:59
Re: petrolejováhead
Tak tak. Navíc ta vofce neumí ani jedno, takže ať si ujíždí tschechische “závodníci” :D
PS: Když ti Venca na dílně poladí křidýlko na vofci, přídá to 100PS minimálně!
Avatar - Ozzman
15. 1. 2021 12:05
Re: petrolejováhead
A co teprve rychlej pruh, nebo nálepka RS :D
Avatar - Alf1k
15. 1. 2021 12:08
Re: petrolejováhead
Ale musí to bejt nálepka RS z dieslového Kodiaku jinak to nepotáhne vocpodu! :-[]
Avatar - Emel
15. 1. 2021 12:19
Re: petrolejováhead
Jo, nálepka fungovala dobře :D
Avatar - Dinar
15. 1. 2021 13:42
Re: petrolejováhead
Akorát je legrační, že zrovna ten zmiňovaný mustang 2005, pokud je to obyč. verze, má podvozek horší než soudobá oktávka. Tím neříkám, že bych sám raději předokolku se čtyřhrnkem než zadokolku s šestiválcem, jenom ten výsměch oktávce nemusí být úplně na místě, tehdejší mustang určitě nebyl etalonem v oblasti řidičské zábavy. ;-)
15. 1. 2021 14:02
Re: petrolejováhead
Tak to máš naprostou pravdu, spojka jde těžko, řízení taky, zadní tuhá náprava odskakuje, to kouzlo je prostě jinde. Zátah atmosféry prakticky od nuly s krásným zvukem šestiválu a laďáku je ale celkem návykovej. Jak se říká, tyhle auta nepotřebujou rádia :yes: :yes: :yes:
Avatar - Alf1k
15. 1. 2021 14:06
Re: petrolejováhead
Ale tak samozřejmě chce to číst trochu s nadhledem chlape :-) Když už výsměch tak hlavně těm o kterých píšu, to myslím můžu říct i za Ozzyho ;-)
15. 1. 2021 10:23
VW nejhorší
Je to bída všude, ale to co předvádí poslední rok VW je něco šílenýho...
Vůbec nechápu, jak to mohli pustit na silnici. A už vůbec nechci vědět, jak funguje 700 kusů Enyaqů přihlášenejch na dealery...
Rozbalit vlákno
3
Avatar - das_autos
15. 1. 2021 11:52
Re: VW nejhorší
Naštěstí zákazníci si to nemyslí.Golf v EU number one a Octavia v top ten.Celej koncern bez konkurence :yes: .Co tam máš dál? :-[]
15. 1. 2021 12:23
Re: VW nejhorší
.... že to lidi kupují neznamená že to je dobré.... to by nejlepší noviny byly Blesk, nejlepší pivo nějaká sra*ka z Lídlu a nejlepší muzikant Michal David.... Ono se ten pokles kvality u VW projeví časem.... lidi a hlavně firmy to kupují ze zvyku, protože to vždycky fungovalo.... ale až jim dojde že už to není co to bývalo, může ten úprk jinam nastat....

Já třeba ve firmě 3 Škodovky mám a s VW končím....
Avatar - das_autos
15. 1. 2021 13:27
Re: VW nejhorší
Aha tak to znamená,že jsou nejhorší 😂😂😂😂😂a když lidi chtěj něco jinýho,než je představa českých Pepíků,pro který je vrchol techniky Octavia 1 1,9 TDI s motorem z konce osmdesátých let,tak je to špatně😂👍
15. 1. 2021 10:46
VW má dnes jeden velký problém
a to je jeho velký šéf. Ten se ve snaze pochlebovat ekoterotistům nezastaví před ničím. A obětuje cokoli.
Rozbalit vlákno
2
15. 1. 2021 11:35
Re: VW má dnes jeden velký problém
Přesně. Přivede VW do totální katastrofy. Už se dokonce stydí i za to, že šéfuje automobilce. Přetvoří jí prý na "dodavatele udržitelné mobility". :-O :-O :-O :no:
Avatar - Blue Sun
15. 1. 2021 12:47
Re: VW má dnes jeden velký problém
To je pěkná kravina.
15. 1. 2021 12:36
Životnost
Pánové, co se opíráte do starších Oktávek, uvědomte si jednu věc, jedničkové oktávce je více, než dvacet let a pokud není shnilá, stále se dá poměrně levně udržet další léta v provozu. Jsem zvědav, jak to bude např. s výše uvedeným Golfem třeba za 15 let, jak budou dostupný SW, které udrží jeho infotainment v provozu včetně těch dotykových nesmyslů, bez kterých si ani nepustíte větrák na sklo, nebo světla a samozřejmě včetně dostupnosti dotčených dílů. :-[]
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Blue Sun
15. 1. 2021 12:48
Re: Životnost
Proč by neměl být dostupný SW? Nebo myslíš, že na tu Oktávku se pořád vyrábí nové náhradní díly, pokud skončila výroba před patnácti lety? Většinu věcí už lidi taky lepí z vrakovišť. Tohle bude zcela stejné.
15. 1. 2021 13:03
Re: Životnost
Zcela bych neřekl, např sehnat LCD do maxidotu v originále, aby nemělo ty vybl..ý čínksý barvy, je už dost problém, tam bez toho LCD prakticky nepůjde nic nastavit. Do starších palubáku Opelů už taky LCD nejsou. Dnes je to s tím aftermarketem celkem složité, hlavně co do kvality.
Avatar - Blue Sun
15. 1. 2021 15:16
Re: Životnost
Tak počkej, bavíme se o softwaru a ty vytáhneš LCD? Aha, tak jo... dobře. To nemá dál smysl.
Avatar - rohYpnol
15. 1. 2021 15:53
Das Auto, der Golf, die Fehler
Neuvěřitelné. Neměl to být náhodou první Volkswagen, kde půjdou aktualizace online??? :-[] :-[] :-[]

A opravdu se bavím nad "softwarová chyba". Jsem fakt netušil, že u VW si myslí, že výměna řídící jednotky která trvá 5 hodin =softwarová chyba :-[] :-[] :-[]

Další potvrzení toho, že prodejní čísla opravdu nejsou vše. A další potvrzení toho, že lidi v EU je jen stádo tupých ovcí. Budou to kupovat, protože to kupovali vždycky. Klobouk dolů před Korejci, že dokázali na trhu tomu stádu aspoň trochu rozbořit návyky.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - das_autos
15. 1. 2021 16:41
Re: Das Auto, der Golf, die Fehler
Rákosníků se svolávačky týkají také :yes:

https://svolavacky.cz/…_fe-2020-e-call/
15. 1. 2021 22:15
Re: Das Auto, der Golf, die Fehler
Skoda, ze nemecky je "der Fehler". :no:

Tvy prispevky jsou chybny...
16. 1. 2021 11:02
Re: Das Auto, der Golf, die Fehler
Die Fehler je správne pokiaľ ide o množné číslo.