Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Suzuki Swace odhaluje český ceník. Zájemci o hybridní kombi si však musí pospíšit

Suzuki se po letech vrací k vozu s karoserií kombi. Nejde však o vlastní konstrukci, Swace je totiž přeznačkovaná Toyota Corolla Touring Sports.
Zpět na článek
21. 1. 2021 15:00
Re: Ma to smysl?
Jednoduše potřebujou "nasbírat body" aby mohli prodat i nějaká svoje vlastní auta. Je to obdoba toho, jak Fiat nebo kdo prodával Tesly.
Avatar - Emel
21. 1. 2021 15:47
Re: Ma to smysl?
Prodejem Tesly nic nevyřešíš, to jsi pak prostě dealer Tesly :-) . FCA koupilo ty emisní povolenky od Tesly.
21. 1. 2021 14:47
Ma to smysl?
Chapal bych prodej ,,preznačkovaného'' modela v zemi, kde původní značka není na trhu zastoupena. Ale tohle je opravdu postavené na hlavu.
21. 1. 2021 15:04
Re: Ma to smysl?
také to nechápu, kdo by si koupí ošklivější verzi od Suzuki, když může mít hezčí originál s logem Toyoty. To by musel být rozdíl v ceně oproti Toyotě více jak 50 tis, pak by to dávalo pro některé smysl, takto snad jen pro toho kdo má rád Suzuki jako značku. Jinak ta čelní maska je ve provedení od suzuki nic moc.
Avatar - Barry Lyndon
21. 1. 2021 21:19
Re: Ma to smysl?
Across je PHEV a navíc je na rozdíl od RAV4 PHEV skladem (zřejmě jediná výhoda). Jinak souhlasím, že z pohledu zákazníka jsou ty Suzuki nesmysl. Na Toyotu je sleva, na Suzuki ne, takže ve výsledku je Suzuki spíš ještě dražší. Při dalším prodeji pak lze čekat citelně větší ztrátu u tak slabé značky.
21. 1. 2021 16:58
Re: Re: Ma to smysl?
Popravdě chtěl bych slyšet reálného kupce/majitele, který ten důvod vysvětlí. Já to taky vůbec nechápu. Možná s tou skladovkou, ale Toyoty mívají taky hodně aut skladem. Že by Suzuki mělo nějakou velkou základnu, které to cpát, si taky nemyslím...
Avatar - Barry Lyndon
22. 1. 2021 00:08
Re: Halóó, pane...
no prodaných... Aby snížili flotilové emise, museli ta auta dealeři přihlásit na sebe. Takže kupující kupuje de facto předváděčku (ba co hůř, loňskou předváděčku). Nebude první zapsaný v TP, což teda taky nic moc...
Avatar - twistedTSD
21. 1. 2021 23:27
Re: Mal som rad suzuki
Nemám s tím problém, vždyť je to celkem jedno, jaký předek tam máš. Suzuki potřebuje snížit emise a tohle je nejsnazší způsob, díky Swace si můžeš koupit Swift.
21. 1. 2021 22:06
Halóó, pane...
... nezamykejte prosím ještě tu prodejnu, beru jedno to swacé, tu Toyotu, jak na ni dáváte tu užásnu slevu! Nebo už máte všech těch 12 autíček prodaných?! :-O
Avatar - nyvlja
21. 1. 2021 18:25
Re: Re: Ma to smysl?
Zrovna u Corolly TS je spousta různých variant skladem a pokud skladem nejsou, jsou k dispozici cca do dvou měsíců, to je myslím slušná čekací doba.
21. 1. 2021 17:00
Re: Ma to smysl?
No zrovna HEV Auris s Ravkou se do těch tabulek sotva vlezou a že by 12ks pro CZ trh opravdu tolik pomohlo? Nějak mi to nesedí, nechápu to.
Avatar - 3_diamanty
21. 1. 2021 20:58
Mal som rad suzuki
Ale across ci swace su uz ciste podpasovky.... pritom kto v reale uprednostni takuto prelepenku pred originalom zo serioznej toyoty... ved to cele nedava zmysel.... ziaden... ani jediny dovod preco prelepenku a nie skutocny original.... navyse aj ten face ju tu hrozny... je vidiet ako to chceli prerobit na suzuki ale rovnako napr urob z bmw rollsa tiez len zamenou madky... bola by to predsa rovnaks hova.dina ze jo
21. 1. 2021 16:51
Re: Ma to smysl?
Flotila = skupina aut, v rámci které se počítají emisní průměry. Je to něco jako forma emisní povolenky. Legislativa toto umožňuje a mám pocit, že to tehdy tvořilo (možná dodnes?) největší podíl na zisku Tesly. Není to vůbec o prodejích fyzických aut nebo rebrandování.

Např. (čísla si vymýšlím) pokud si FCA spočítal pokuty za emise na 10M EUR, tak bylo levnější koupit od Tesly "emisní flotilu" za 5M aby byl flotilový průměr v normě a bez pokuty. Tesle žádná část emisní flotily nechybí, protože má na každém autě emise na nule.

P.S. mínus jsem ti nedal
21. 1. 2021 21:39
Re: Re: Ma to smysl?
Suzuki sa bude predavat asi horsie, pre realneho kupca je tu moznost narazit na nejaku zabudnutu skladovku v lepsej cene ako original.
Avatar - wakantanka
21. 1. 2021 15:37
Re: Re: Ma to smysl?
Alebo ten komu v Toyote povedia, že auto bude o pol roka a on ho chce skôr. A znak na kapote je posledné čo ho trápi. 🙂
21. 1. 2021 15:59
Re: Ma to smysl?
Psalo se toto:
Fiat-Chrysler naoko zařadí do své flotily Tesly, aby splnil emisní limity. Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se dohodla s americkým výrobcem elektromobilů společností Tesla, že do své flotily začlení její vozy.
Buď se to blbě psalo nebo to špatně chápu. Jak můžeš zařadit do své flotily auto, aniž ho nakoupíš? Mě ty čachry a podvody nikdy nešly, proto jsem zůstal chudý.
Edit: Minus je hezká věc, ale že by mi to někdo vysvětlil, to už je problém
Avatar - palix
22. 1. 2021 12:39
Re: Mal som rad suzuki
Ja by som kľudne kúpil aj Suzuki, ale muselo by mať viditeľne nižšiu cenu ako originálna Toyota. Podľa ceny prezentovanej v článku to tak nevyzerá. Od Suzuki by som nemal problém s motorkou a z áut možno Jimny,
Avatar - xxc
21. 1. 2021 16:33
Re: Re: Ma to smysl?
alebo ked Toyota ma v meste o nicom servis a Suzuki su v pohode :-)