Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Cadillac CT5-V Blackwing je nejvýkonnějším Cadillacem historie

Ostrý sedan s kompresorem přeplňovaným osmiválcem má vyšší výkon než BMW M5 CS. Navíc má standardně manuální převodovku, která roztáčí pouze zadní kola.
Zpět na článek
Avatar - Jerry.Gunman
2. 2. 2021 11:57
Re: Asi jsem se zamiloval
Zaplať Bůh za každé normání auto, které elektrok0k0ti ještě nedokurwili...
Avatar - twistedTSD
2. 2. 2021 15:19
Transmission
V Evropě se budeme neustále přesvědčovat, že manuál je přežitek a není nic sportovnějšího než hot hatch s osmistupňovým automatem, a mezitím v USA vrazí manuál do osmiválcového sedanu. Bravwo Cadillac.
Avatar - speedfred
2. 2. 2021 12:35
Kto by
to niekedy povedal že práve automatový Američania budú vyrábať ostré sedany s manuálom. Palec hore ale vidím to skôr ako nejakú raritu než že to budú ľudia kupovať na obchodné cesty.
Ten výkon je celko krutý ale myslím že nie nezvládnuteľný iba s RWD.😋
Avatar - Dinar
2. 2. 2021 12:24
Re: Asi jsem se zamiloval
Musí to být myšleno jako daily car, těžko si představit, že si někdo koupí pětimetrový sedan jako víkendovku. A pak, jak říkáš, 670 koní rwd v manuálu, good luck, úplně si neumím představit, jak na to někde na veřejné silnici opravdu šlápneš, bohužel, honba za supervýkonem dohnala tahle auta, logicky, ke čtyřkolkám a automatu. Určitě bych se s tím rád svezl, ale nějak si neumím představit, k čemu bych si to koupil. Navíc se mi ty poslední inkarnace cadillacu zvenku nelíbí, vnitřky ok. Ale i tak, palec nahoru, to že caddy vůbec něco takového dnes pustí ven, je na pochvalu. :yes: ;-)
2. 2. 2021 12:18
Re: Asi jsem se zamiloval
Tunu dnes asi ne, ale o půl tuny méně a 300hp se dá řešit. Nicméně to nebude pro 4 lidi a sedan. ;-)
Na americkém trhu si kupce najde, v Evropě to fungovat nebude. Pro mě je tohle velikost velkého daily caru a tam to osobně nedokážu ocenit. Ne, že by se mi ta kombinace brutálního výkonu, manuálu a RWD obecně nelíbila ;-)
Avatar - kari.laz
2. 2. 2021 11:04
Asi jsem se zamiloval
výkon stoupl z původních 477 na 498 kW (649 k vs. 677 k) a točivý moment má hodnotu 893 N.m. Standardně je motor spojen s šestistupňovou manuální převodovkou Tremec, přes kterou putuje výkon na zadní kola.

To je bezkonkurenční kombinace.
Avatar - Barrichello
2. 2. 2021 17:39
Re: Asi jsem se zamiloval
Ono jde o ten zvuk, že máš 670 HP bez turba, kde to dneska v sedanu máš, o ten zátah, o to když před kocem zašlápneš plynový pedál do podlahy, jak to vystřelí a pořád to táhne jako lokomotiva a neztrácí to dech. Navíc perfektně odladěný podvozek testovaný na Nurburgringu, kvalitní interiér a originální a jedinučný vzhled.

Tohle k radosti z jízdy bohatě stačí.
Avatar - Barrichello
2. 2. 2021 17:26
GM stále umí
tohle dokonalý mastrštyk a přesně takhle má vypadat sportovní model exkluzivn znnačky, výkladnní skříně GM. Za to :yes: :yes: :yes: a tohle auto musí ocenit každý, kdo si říká petrolehad.
2. 2. 2021 12:59
Po technické stránce...
... je to snová kombinace, ale za design světlometů a hlavně zadních svítilen by měl ten designér dostat pořádně nafackováno... :-O :-( :no: Přitom zbytek auta vypadá velice pěkně...
Avatar - 3_diamanty
2. 2. 2021 11:51
Tak toto sa
Panovi spravcovi asi nebude pacit.

Nic sa neboj bubu. Pan spravca sa o nicom nedozvie :-[]
Avatar - kari.laz
2. 2. 2021 12:25
Re: Asi jsem se zamiloval
tohle ale není sporťák, to je klasický sedan na cestování.
Avatar - CHerokee
3. 2. 2021 10:36
Fantazie a smutek v jednom
To je fantazie...a je hrozně smutné, že tohle už v Evropě neumíme postavit, myslím kombinace 8 válců, zadokolka + manuál. A ještě k tomu jde o sedan...který nestojí mnoho miliónů.
Avatar - speedfred
2. 2. 2021 19:48
Re: Asi jsem se zamiloval
Nehovorím že je to krásavec, ale mne sa ten dizajn celkom pozdáva (možno už idem do prechodu :'-( )
No a tá americká cenovka, to je trošku iný svet.
Avatar - Barrichello
2. 2. 2021 17:27
Re: Asi jsem se zamiloval
Metoda Lotus Colin Chapman, ale Lotus nikdy nedělal sedany, takže kdo chce trošku prostoru a trošku výbavy, tak je to nevyrobitelné a naprostý nesmysl.....
Avatar - speedfred
2. 2. 2021 13:09
Re: Kto by
...hmmmm, že by?🤔 Troška podporiť Evžena Mlaska a pár miestnych akcionárov Tesly?
Avatar - Dinar
2. 2. 2021 13:07
Re: Kto by
Už si kup tu teslu, tam to budeš moct dělat za jízdy bez chyb. :D ;-)
Avatar - Dinar
2. 2. 2021 12:59
Re: Asi jsem se zamiloval
Jj, mně to přijde, jako kdyby designér cadillacu někde potkal Bangla a řekl mu, čoveče, dělám teď ct4 a ct5 a furt mi nějak nevychází zadky. Bangle mu ukáže obrázek E65 a E63, a co tohle? Borec od caddyho, hm, ty jo, dobrý, docela moderna, to zkusím. :D :D
2. 2. 2021 12:45
Re: Asi jsem se zamiloval
Je to jako hranatý předchůdce s čubčím zadkem na malé. To je škoda, interiér už vypadá ok :yes:
2. 2. 2021 12:15
Re: Asi jsem se zamiloval
Bude to brutální mazec, kdysi jsme s Dinarem měli možnost zkusit předchůdce CTS-V. Strašlivá raketa, která na oslizlé silnici reagovala na každý pohyb pedálu plynu. Ale fajnový podvozek, stejně jako řízení.
Uvnitř je to jako dobrá kopie architektury BMW jen s dotykáčem místo idrive, vnější tvary jsou...no pro mě bohužel nehezké.

Ale strojovna to je :yes:
Avatar - KANKUNEN
2. 2. 2021 11:11
Re: Asi jsem se zamiloval
A má to dvě tuny, takže máš přemotorovanou káru bez trakce a s fofrklackem. Walter Rohl říkal, nechci 600 koní, mi stačí polovina ale ať to má jen tunu.
Avatar - lamal
4. 2. 2021 12:10
Re: Fajn kára, ale
aj mne to pride trochu korejske, ale vdaka za kazde taketo auto dnes... stinger je este kus gycovejsi, toto sa este drzi trochu na uzde
3. 2. 2021 19:08
Re: Fajn kára, ale
připomíná mi to Kia Stinger
3. 2. 2021 15:53
Re: Fantazie a smutek v jednom
osmiválec, zadokolka, manuál = Mustang. co tam máš dál předsedo?
3. 2. 2021 15:51
Re: Asi jsem se zamiloval
osobní zkušenost s 670 hp autem?
Avatar - lamal
3. 2. 2021 14:43
Re: Fajn kára, ale
myslim to spracovanie, dizajn materialy... porovnaj to napr s tym co je v obyc maxime
https://blogmedia.dealerfire.com/…w-interior_o.jpg
Avatar - Barrichello
3. 2. 2021 13:59
Re: Fajn kára, ale
sportovní sedačky, možná i Recaro, do starších verzí CST-V se dávala
Avatar - lamal
3. 2. 2021 12:37
Re: Fajn kára, ale
kazdopadne tak zle to nie je, moc sa mi ten predok nelubi, ale da sa, amerika je proste ina aj dizajnom, beriem to
Avatar - lamal
3. 2. 2021 12:35
Re: Fajn kára, ale
ano presne tak, preto by mi dizajn tohto sport sedanu so svetlami z Kia SUV trochu prekazal... tie sedadla sa mi tiez nepacia, ach jo https://t.cncenter.cz/…igin-6804943.jpg?…
Avatar - Barrichello
3. 2. 2021 12:30
Re: Fajn kára, ale
Snad nechceš srovnávat SUV se sportovním sedanem :-)
3. 2. 2021 08:08
Re: Po technické stránce...
Ty musis mit de.bilni komentare skutecne vsude. Co ubrat trochu kritiky?

Koukam, ze mas nejen patent na rozum, ale i na vkus. :-O

PS Ve vasi reci jsi mohl napsat, ze designer mel dostat flakanec. :no:
Avatar - Barrichello
2. 2. 2021 17:29
Re: Asi jsem se zamiloval
Je to sportovní sedan pro rychlé přesuny po dálnici a jde s tím blbnout i na státovkách a okreskách, pokud to umíš. Tohle nejsou auta pro začátečníky.
Avatar - speedfred
2. 2. 2021 16:33
Re: Kto by
Telefounu cez hands free priateľu, cez hands free.
Uzavrieme túto tému bombou na záver. Cadilac :yes: za odvahu a uvidíme čo to bude mať za predaje s MT.
2. 2. 2021 14:56
Re: Asi jsem se zamiloval
:D :D :D to zní přímo pravděpodobně!
2. 2. 2021 14:18
Re: Hezký
:yes:
http://bestride.com/…-2016-walkaround
Vertikální zadní světla mi připomínají Prius, ale stejně hodně pěkný.
Souhlas.
Originální, odvážné..

Jinak ten kýč ke Cadilacu trochu patří, ne?
https://www.wallpaperup.com/…le_interior.html
Avatar - 3_diamanty
2. 2. 2021 13:32
Re: Kto by
Alebo len za jazdy nic nepis a mas to lacnejsie :D a iste aj bezpecnejsie
Avatar - speedfred
2. 2. 2021 13:00
Re: Kto by
sorry, diktoval som to za jazdy a nekontroloval. Potom to už nešlo opraviť 🙈
Avatar - 3_diamanty
2. 2. 2021 12:40
Re: Kto by
Automatoví.... ta kaňka v tvojom veku brr :D

Vyzera to na poriadny pekac.... bohvie kolko to aj vydrzi takyto 2kolkovy vytuneny nezmysel
Avatar - Barrichello
2. 2. 2021 23:58
Re: Transmission
ten 10 st. automat ale řadí rychleji jak průměrný řidič....takže aby ti ten fofrklacek k něčemu byl, musíš to s ním už hodně umět....Za mě ameriku jedině s automatem
Avatar - Emel
2. 2. 2021 12:17
Hezký
Jo, hezký, hlavně zepředu je to takový čistý...
Ty sedačky v kombinaci béžový a tmavý s černejma dírama na vícebodový pásy jsou teda trošku kýč... ale v tý tmavý verzi už je to lepší.