Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Ahoj Stando, nastav teplotu aneb Ovládání funkcí v Golfu za jízdy

Na dotykovém prostředí našeho dlouhodobě testovaného Golfu nenecháváte v diskuzích nit suchou. A to je jedině dobře, aspoň máme hromadu témat na zajímavá videa.
Zpět na článek
16. 2. 2021 07:56
vot ťěknika
neni nad poslepu nahmatanem pogumovanem kolecku, které chytnu do prstů a během sekundy změním teplotu,rychlost ventilace,hlasitost radia apod. To same fyzická, topograficky ohraničená tlačítka. Doba nabíjecí se mění na dobu dotykovou a samomluvici. Dečka, ticho,tatinek se ted bude pokouset nastavit teplotu a rychlost ventilace..
Avatar - curwasportiva
16. 2. 2021 01:13
Hruza des
To ovladani je NEintuitivni, NEprakticke a hlavne NEBEZPECNE.
Avatar - Mikesus
15. 2. 2021 19:52
Re: Možná jste se nechali
Mně mrznou ruce jakmile padne pod 15 stupňů. Díky vyhřívanému volantu už rukavice nemusím. Když jsem ještě vyhřívání neměl, tak jsem pravidelně jezdil v tlustých kožených rukavicích dokud se auto neprihřálo. Takže v tom problém a divnou věc nevidím.
16. 2. 2021 09:06
Re: Co tak sekvencia pokynov
Ono je smutné i to, že po nastoupení do současných aut musí řidič podstupovat takové vypínací martirium... :-O :no:
Avatar - Roman Horký
16. 2. 2021 08:05
Možná v reálu ten pocit je lepší
než jaký mám jako divák videa. Jako divák videa to na mne působí úplně strašidelně, nepoužitelně. Vydržel jsem sledovat jen do zapnutí vnitřní cirkulace. Na další už jsem neměl náladu.
Avatar - VDC
15. 2. 2021 23:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - JirkaVejrazka
16. 2. 2021 14:48
Re: Co tak sekvencia pokynov
Promin, ale jestli je po startu auta vzdy zapnuty asistent pro jizdu v pruzich, ktery jen taha za volant, tak to to hodne spatne. Ostatni je samozrejme volitelne.
Avatar - Blue Sun
16. 2. 2021 12:08
Re: Hoho
Bude na to mluvit stejně jako tady, protože ten jazyk tam je i tak nahraný. A nebo bude otázkou minuty tam češtinu doplnit. Proč zase hledáš problémy tam, kde nejsou?
15. 2. 2021 18:39
Re: Možná jste se nechali
Ne, dneska do rána -18, auto stojí celou noc venku, vyhřívanej volant ani bufíka nemám. Rukavice šly dolů hned po odškrábání skel.
16. 2. 2021 09:04
Re: Hruza des
Přesně tak. Pokud je takové idiotské dotykové ovládání auta legální, nechápu, proč zkazují za jízdy ovládat mobilní telefon?! :-O
16. 2. 2021 09:04
Co tak sekvencia pokynov
V zime ked nasadnem do auta po nastartovani volim: vyhrievanie sedacky, vyhrievanie volantu, vyhrievanie skla a zrkadiel, vypnutie start-stop, vypnutie asistenta jazdnych pruhov.
Momentalne je to u mna 5 samostatnych tlacidiel ktore po slepu stlacim v priebehu 1 - 2 sekundy a mozem vyrazit.. Neviem si predstavit tuto torturu absolvovat na niekedy pomalsie reagujucom tablete (vidiet na videu v 3:33 kedy cca 4 sekundy bolo potrebne cakat na zobrazenie ponuky). To by ma privadzalo do sialenosti.
Avatar - rohYpnol
18. 2. 2021 17:10
Absurdistán
Z videa bylo celkem patrné, že opravdu hodně času řidič při ovládání infotainmentu nesledoval vůbec provoz. Jendou dokonce - počkejte, než se zařadím...
Dost škoda, že nebyl synchronní záběr na pohled řidiče a jeho zrak, kde se dalo vyhodnotit, kolik času nesledoval provoz. Dalo se to třeba domluvit s VUT, ti přímo mají zařízení na vyhodnocení.

Hlasové ovládání zezadu mi přijde jako další absurdita, no aspoň že až mě benga povezou v nové oktávce tak budu moct zezadu zatápět v seslích nebo měnit nastavení za jízdy... :-[] :-[] :-[]

Vlastně hodně smutné, že zapnutí vnitřní cirkuace a další funkce znamenají stejnou náročnost jako měnit barvičnu podsvětlení...

Nechápu, jak takovéto auto může v celku získat 5* EuroNCAP, když jeho samotné ovládání je značným rizikovým faktorem pro způsobení nehody!!!
18. 2. 2021 13:24
Ahoj volkswagene
Ahoj volkswagene, jdi s tímhle ovládáním do ***e!
Noa on by šel a místo toho by tam najednou narostla klasická tlačítka a otočné ovladače a svět by byl zase normální.
18. 2. 2021 09:23
Překombinovaná blbost
Tohle už není jen obtěžující jako stop/start, ale tohle už je vyloženě životu nebezpečné. Hledat každou blbost během jízdy v menu, včetně změn teploty klimatizace, výhřevu sedaček (aspoň na to je tlačítko).
Musím říct, že už půl roku uvažuji, jak se vyhnout autu s touto dotykovou blbostí, ale jediné co mě napadá je Superb, který má ještě klasická kolečka a tlačítka. Nejen že nový Octavia LU je drahý jako blázen, ale ještě to má tuhle blbost.
17. 2. 2021 13:09
Android auto
Dá se to takhle hlasově ovládat, i když je připojené AA? Nebo ta VW asistentka zmizí?
Jinak ergonomicky mě to dost zklamalo, třeba vypínat lane assist postupně dvěma rukama a ještě při tom koukat na displej, tak to už jsem ty čáry dávno projel. I ta dotyková hlasitost je úchylná. A zapínat vnitřní okuh větrání proklikáváním se obrazovkou, tak to bych už měl po nehodě.
17. 2. 2021 08:36
Re: Co tak sekvencia pokynov
Po štarte auta NECHCEM mať zapnutý stop-štart. Chcem si ho zapínať sám podľa potreby.
Po štarte auta NECHCEM mať zapnutú kontrolu jazdy v pruhu. Chcem si to zapnúť sám, keď idem na diaľnicu a uznám to za vhodné.
Avatar - Ozzman
15. 2. 2021 20:18
Re: Možná jste se nechali
Dnes ráno jsem si na tebe vzpomněl, když ani v jednom autě s kterým jsem dnes jel nebyl... Býval bych si ho zapl v těch - 18 ti :D
Avatar - Roman Horký
15. 2. 2021 18:28
Možná jste se nechali
některými zdejšími esy příliš vyschízovat. Jsem tak moc mimo hlavní proud, když řídím normálně holýma rukama?
18. 2. 2021 10:35
Front assist
V Golfu se často využije Front assist. Když i při jednom z nejzákladnějších úkonů (intenzita ventilátoru na max s ofukem skla) jdou oči na 1-2sek mimo vozovku... To je 90km/h 50m poslepu.. Hlavně, že je to dle NCAP na 5 hvězd..
Avatar - -peterp-
17. 2. 2021 18:38
návrhy
teď ještě jednou všechny pokyny, prosím, ale hlasem. šlo by to?

musím se přiznat, že mě zarazilo, jak daleko byl MBUX v asi rok starém GLE - seděl jsem v něm asi minutu a už jsem hlasem zobrazil spotřebu (graf za posledních 30 minut), vypnul a zapnul HUD, nastavil teplotu, odnavigoval se do restaurace u babičky v průhonicích, prostě pecka. Koncern s hlasovým ovládáním strašně bojuje a v 2021 A6 neni o moc dál, než v 2017 A4. ;-\
17. 2. 2021 13:12
Re: Co tak sekvencia pokynov
Mně by to až tak nevadilo, ale tenhle asistent mi po nastartování zůstává tak, jak byl.
17. 2. 2021 08:33
Re: Hruza des
Lebo telefón ti môže spadnúť pod sedadlo? ;-)
17. 2. 2021 08:09
Re: Re: Možná jste se nechali
Rukavice nosím v kapse bundy, na to odškrábání auta nepotřebuju lyžařské :-) stačí obyčejné bavlněné které se do té kapsy vejdou. Já ve svém autě mám vyhřívaná jen sedadla, zrcátka a zadní sklo, výhřev čelního a volantu si očas užiju u nějakého servisního auta. Jinak častěji škrábu sklo, než že by mě trápil studenej volant ale Ford to stejně prodává jako jeden balík, jen už by mohly zapracovat na té technlogii vyhřívání, ty drátky v čelním skle jsou docela vopruz.
16. 2. 2021 21:44
tak tohle je moc
Při crash testech přidávají body ze kdejakou ptákovinu, ale za tohle by měli hvězdu sebrat. Na nich bude jestli se výrobci jako VW vzpamatují. Snad neuteču od VW k Dacii kde to ještě funguje normálně.
16. 2. 2021 20:16
Re: Co tak sekvencia pokynov
Ještě by mě zajímalo, jak ten displej funguje po mrazivé noci. Když mi auto stálo do rána v -18, tak se údaje na palubním PC místo rychlého přecvaknutí jen tak neochtně přelévaly :-)
Avatar - curwasportiva
16. 2. 2021 01:16
Re: Možná jste se nechali
Ja cely minuly tyden startoval v teplotach kolem -40 :D
Avatar - VDC
15. 2. 2021 23:08
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - miromen
16. 2. 2021 21:54
Re: Re: Možná jste se nechali
Ja měl vyhřivane čelni sklo a tohle byla pro mě uplně postradatelna zaležitost. Dobrovolně bych si za tenhle prvek nepřiplatil.
Z vyhřevu dokažu ocenit snad jen volant, ale to hlavně proto, že jsem linej nebo spiš zapominam si bravat sebou rukavice takže po ometani sněhu a zbavovani se ledu mam povětšinou dost promrzle prsty.
16. 2. 2021 20:11
Re: Re: Možná jste se nechali
To je velkej pomocník, jenže minimálně přední boční musíš škrábat i tak, a na tu ledovku co padla minulej tejden ani to vyhřívání moc nezabíralo, než roztálo to zadní tak to byla doba.
15. 2. 2021 23:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - AurisHSD
15. 2. 2021 18:18
Tablet
Octavia IV má některé věci jednodušeji a všechno se nemusí dělat za jízdy.