Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hyundai Sonata 2008 v Koreji: více prestiže, více výkonu

Hyundai začal nabízet na korejském trhu inovovaný sedan Sonata. Pod jménem Sonata Transform se skrývá zvelebení jednoho z nejprodávanějších korejských aut, ale také přepracovaná technika. Do Evropy se dostane nový Hyundai až v prvním pololetí roku 2008.
Zpět na článek
8. 11. 2007 19:18
neregistrovaný "Jan|"
9. 11. 2007 09:37
8. 11. 2007 19:25
anonym
8. 11. 2007 19:30
neregistrovaný "huraa"
8. 11. 2007 19:35
neregistrovaný "Jan|"
8. 11. 2007 20:06
neregistrovaný "huraa"
8. 11. 2007 21:25
anonym
8. 11. 2007 19:40
neregistrovaný "Jan|"
8. 11. 2007 21:29
anonym
9. 11. 2007 01:34
neregistrovaný "seki"
8. 11. 2007 22:14
8. 11. 2007 22:59
8. 11. 2007 23:19
anonym
9. 11. 2007 01:41
neregistrovaný "seki"
9. 11. 2007 10:15
9. 11. 2007 11:12
neregistrovaný "seki"
9. 11. 2007 10:36
neregistrovaný "bingo."
9. 11. 2007 19:27
anonym
10. 11. 2007 02:14
10. 11. 2007 03:14
8. 11. 2007 23:12
neregistrovaný "vr"
9. 11. 2007 00:08
9. 11. 2007 00:22
9. 11. 2007 07:26
neregistrovaný "Liptovsky baca"
9. 11. 2007 11:14
neregistrovaný "seki"
9. 11. 2007 16:41
neregistrovaný "vr"
9. 11. 2007 13:06
9. 11. 2007 16:48
neregistrovaný "vr"
9. 11. 2007 19:36
neregistrovaný "Jan|"
9. 11. 2007 08:39
neregistrovaný "lexusfuji"
9. 11. 2007 14:40
neregistrovaný "Jan|"
8. 11. 2007 23:26
neregistrovaný "yaroukh"
9. 11. 2007 16:00
neregistrovaný "Pao"
9. 11. 2007 22:22
neregistrovaný "Beekey"
9. 11. 2007 22:25
neregistrovaný "Jan|"
10. 11. 2007 09:56
neregistrovaný "Beekey"
10. 11. 2007 10:51
neregistrovaný "Star"
11. 11. 2007 15:07
anonym
11. 11. 2007 15:40
neregistrovaný ""Look""
13. 11. 2007 20:03
neregistrovaný "Oto"
neregistrovaný "Jan|"
8. 11. 2007 19:18
Žert?
Interiér je u nových Hyundaiu proste pěkný a kvalitný. :yes:
Ale co zevnějšek? Nemůžu se zbavit pocitu jako by tohle auto bylo svím designem určeno pro Čínu. :-O
Rozbalit vlákno
1
Avatar - VDC
9. 11. 2007 09:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
anonym
8. 11. 2007 19:25
Minimální změny
Koukám, že už i Hyundai se vydal cestou sotva postřehnutelných změn. I když je pravda, že jde jenom o facelift. Doufám že nová generace Sonaty se pořádně odváže. Chtělo by to něco šmrncovního, jako je Mondeo. Současná generace sice pořád nevypadá špatně, ale v porovnání se svými konkurenty vypadá až moc nenápadně a tuctově.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "huraa"
8. 11. 2007 19:30
design
interier skvely, exterier divny 8-s no radsej by som kupil Hyunday ako ten nudny Prassat, ktory je poruchovy, nudny a navyse ma imdz auta pre chudobnych obchodnych zastupcov a vyholene ho.ada z podsvetia! Ani do jednej skupiny nepatrim ;-)
Drzim palce Hyundai :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Jan|"
8. 11. 2007 19:35
Re: design
Takže Sonata je pro pracháčúú...
neregistrovaný "huraa"
8. 11. 2007 20:06
Re: design
netvrdim, ze pre prachacov.....len som mal moznost sluzobne obehnut pocas dvoch tyzdnov Nemecko a Rakusko. VYpocul som si nazor mnohych podnikatelov, ze Passat pouzivaju len obchodni zastupcovia a aj som to videl. Solidny podnikatel si to nekupi. Na SVK i CZ je to zase auto pre vyholene ho.ada z podsvetia.
A siel som sucasnou Sonatou 800 km a Passatom trosku viac. Passat Sonate nesiaha ani po ventilky na pneumatikach (kultivovanostou, komfortom, tichostou, pohodlim...) Dokonca mnohe nemecke redakcie korunovali Sonatu na rovnaku uroven ako MB E Klasse!!!!!
anonym
8. 11. 2007 21:25
Re: design
Super postreh :yes: :yes: mozem len suhlasit, napisal si to uplne tak ako je to aj v skutocnosti. V Sonate terajsej generacie som najazdil cca 6000 km (2.0 CRDi) a k tvojmu nazoru sa mozem len pridat, vzhladom na moje predchadzajuce skusenosti s mojim byvalim sluzobnym autom, ktore malo "skvely" a hlavne perfektne "kultivovany" >:D :no: motor 2.0 TDI...
Kulturou chodu a hlavne hlucnostou pri jazde po dialnici maju nemci co dohanat 8-s 8-s
8. 11. 2007 19:39
Z DOBREHO JESTE LEPSI
Hyundai Sonata ma zasadni vyhodu (ktera je v CR+zbytek vych.evr spis nevyhodou). Stejne jako napr. Fiat Croma nenabizi tolik jiz v evrope tuctove sportovni krivky. Prave tato "sportovni absence" dela ze Sonaty auto pro pohodove lidi, gentlemany, ktera se dobre prodava, ale zaroven je prekazkou k vytvoreni "prodejni bomby".
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Jan|"
8. 11. 2007 19:40
Re: Z DOBREHO JESTE LEPSI
No řekl bych ze design je až příliš střízlivý.
anonym
8. 11. 2007 21:29
Stará versus Nová
Několik postřehů majitele stávající Sonaty - motor 2.4, verze Elegance, 2 roky, najeto cca 51 tis. km.
Stará - solidní auto za dobré peníze (já nejsem ochoten za auto zaplatit více jak 900 tis.Kč). Sonata v této verzi stála včetně všech doplňků 540 tis. Kč. Auto je pohodlné na dlouhé cesty, co mi vadí je podle mne malá tuhost karoserie - na naších kvalitních silnicích pořád něco vrže, každá díra jde na doraz. Závady - pouze v prvních 3 měsících - 1x imobolizér, 1x čidlo klimatizace (vadná série) - vše vyřešil servis, sám jsem se o nic nemusel starat. Dále pouze pravidelné prohlídky - žádné další problémy.
Nová - podle fotek exteriér pouze kosmetické úpravy, což mi vyhovuje. Interiér - skok o několik generací - nesrovnatelně lepší.
Stará versus Nová - motory - 2.0 neznám, ale myslím si, že to bude slabé - auto je dost těžké. Nafta bude dobrá pro toho, kdo najede vice jak cca 40 tis. za rok. 2.4 benzin - ideální pro toto auto, tah od spodu, tichý chod, sotřeba průměr 9 l na sto. Snad jen by to chtělo 6-ti kvalt. Při 130 km/h auto točí 3500 tis./ot. Zastávám názor, že objem ničím nenahradíš. Co bych fakt ocenil - moderní automat - aspoň 5-ti kvalt!
Pokud pánové tvrdíte, že auto nemá sportovní šmrnc, tak to je to, čeho si cením. Mám rád konzervativní sedany. Mám dvě malé děti, takže potřebuji prostorné auto. Byl bych opatrný při srovnání Sonaty a MB E - to je poněkud mimo mísu. Nové Mondeo bude také asi lepší, ale za kolik (mně na konfigurátoru vyšlo více jak 1,1 mega). Pořád platí - kolik za to!
Pokud bude nová Sonata cenově srovnatelná se starou a pokud bude mít něco z toho, co jsem napsal, pak to bude hodně dobré auto.
Ten, kdo nemá předsudky vůči Korejcům, ať si novou Sonatu vyzkouší, já budu mezi prvními.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "seki"
9. 11. 2007 01:34
Re: Stará versus Nová
schvalne ti vyhladam testy nemeckych magazinov ;-)
...prirovnali len podvozok z hladiska komfortu. Siel som v nej a skutocne to je pohodlna lod. :yes:
8. 11. 2007 22:14
PREMKO
No, tak je to opět tady. Konečně jsme to dozvěděli - Korea, světový předvoj automobilismu. Já dokonce myslím, že bychom měli zavést novou kvalitativní kategorii, totiž - PREMKO, jako prémiová korea. Samo, že by byla nad evropskou, takový mezistupeň mezi prémiovkou (znáš ty šunky, ne - AUDI, BMW, Mercedes) a lux segmentem, co? Jasně, jak píše někdo nahoře, cituji - "Němci se mají co učit" >:D Ach bože...

Jinak velmi oceňuji střídmou a o to realističtější zpověď kolegy nade mnou, majitele Sonaty. V té souvislosti by bylo velmi zajímavé, jak by popsal své pocity (jízda, ergonomie, materiály) třeba z toho zmíněného Mondea v konfrontaci se Sonatou. Není totiž žádným tajemstvím, že do výšin premiantů třídy (Passat Mondeo) Sonata nemíří. Čili by bylo zajímavé tu popsat, co člověk tím, že koupí levnější auto, fakticky oproti premiantům "ztrácí".
Rozbalit vlákno
20
8. 11. 2007 22:59
Re: PREMKO
bolo by super keby si uz konecne vstal zpoza kompu a opustil svoju detsku izbu v dome rodicov vytapetovanu Passatmi a previezol sa na nejakom novom Hyundai. Nehovorim, ze su to najlepsie auta, to urcite nie. Ale uz len taky accent nakope zadky svojim bezprostrednym konkurentom nielen motorizaciou ale nekompromisnym cena/vykon/kvalita

nova sonat vyzera velmi zaujimavo - paradoxne trochu usadlo. Ale nie je nic lepsieho ako silne auto, ktore zbytocne neukazuje svaly. To len zbytocne drazdi sluzobne oktafky f dizlu co taha hezky vodspodku na hlinach a f metle

Sonata ta bezpecne a pohodlne dopravi aj na velke vzdialenosti a o to tu ide
anonym
8. 11. 2007 23:19
Re: PREMKO
Suhlas :yes: Accent 1.5 CRDi - 81kW a hlavne, 235 Nm, GTI, nie je to o znevazovani Passata, ale 1.9 PD 77kW a 250 Nm Comfortline za cenu Sonaty 3.3 V6 vo vybave Elegance vratane automatu a navigacneho systemu......, alebo 2.0 CRDi Elegance a este ti ostane 110.000 Sk...., dobre auto nie je len ked ma W v maske...
neregistrovaný "seki"
9. 11. 2007 01:41
Re: PREMKO
pozmenil by som to:
"dobre je auto, len ked nema VW v maske" ;-)
V dnesnej dobe je pri kupe cena/naklady obrovsky argument, ktory samozrejme prihrava Koreii :yes:
Za 1 200 000 mam premioveho passata, ktory mi za 5 rokov prevadzky spotrebuje(servis) este dalsich 600 000 !!!!

Za 800 000 ma sonatu - skvele auto, za skvelu cenu, ktore sice nie je premiove, nema premiovy design, no skvele mi posluzi a za 5 rokov prevadzky mi spotrebuje (garancky ;-) max. 100 000
Avatar - VDC
9. 11. 2007 10:15
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "seki"
9. 11. 2007 11:12
Re: PREMKO
Passata predam za cca 350-400 ...za tolko sa totiz vozia (SKK)
Sonatu tak za 250 ...takidu v bazaroch.
Cize Passat strata za 5 rokov 1,4 miliona Sk
Sonata 650 000 Sk

Jasne nie? ;-)
neregistrovaný "bingo."
9. 11. 2007 10:36
Re: PREMKO
No 800t za sonatu, to nevim. Spatny crashtest, hrozny interier, bych mel pocit, ze hazu penize do kanalu. Ten passat pres mega je podobny ulet.
anonym
9. 11. 2007 19:27
Re: PREMKO
Presne tak! Mám Accenta aj benzínového aj CRDi. Ale poviem Vám to CRDI je super motor! 1.5 a ťahá ako šíp! Neraz som nahánal 1.9 TDI!!! Nové auto za 400 000Sk -plná výbava s týmto motorom, neni o čom! Nemusíte nič dokupovať, všetko čo má byť v aute tam je!!! Nízka spotreba, nízka poistka a skvelý ťah! Ja som nadmieru spokojný a takto o rok kupujem dalšie CRDi Accenta. :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
10. 11. 2007 03:14
Re: PREMKO
Nedrístaj, Daniel... :no: Ani si v tom nesedel.
neregistrovaný "vr"
8. 11. 2007 23:12
Re: PREMKO
Uznavam, nekdo proste nema ambice jezdit v MB nebo BMW. Ale takove nazory, jaky ty nahore v teto diskuzi jsou proste a jednoduse zcestne. Nez novou Sonatu, to radsi klidne 2 roky "stary" 3er, 5er, C, E, Mondeo, Passat... A pozor! Pro ty co si ojetinu nemuzou dovolit (ted nemyslim kvuli penezum), Superb 2008 zacina (bude zacinat) na 620 000 Kc. (Nejen) pro me jasna volba :yes:
Avatar - Falco
9. 11. 2007 00:08
Re: PREMKO
..zlatej českej Superb :yes:
Avatar - sparrow1
9. 11. 2007 00:22
Re: PREMKO
Novej Superb beru ale Passat je pro mě hnusnej koncernovej fujtajbl.V téhle třídě je pro mě No.1 Mondeo ale Sonata není špatná. :yes:
neregistrovaný "Liptovsky baca"
9. 11. 2007 07:26
Re: PREMKO
Nove auto je nove auto!Ako si ho zabehnes a ako sa k nemu budes chovat,take ho budes mat,co u 3-rocneho MB,BMW,Mondea atd. nevies,nevies co s tym autom bolo,ako sa s nim jazdilo atd.Vacsinou sa auta po 2 rokoch nepredavaju,vtedy najviac stracas na cene.Auto ide z domu po 2 rokoch ked je to nepodarok,alebo po buracke(vzacne su vynimky ked niekdo nestiha splacat lizing,ale u tychto znaciek je to malokedy,vsetko kupuju bohate firmy a ak sa aj dobry kusok vrati naspät do predajne,tak si ho predaju predajcovia kamosom alebo znamym a normalny clovek sa k takemu autu nedostane!).Takze ja ak to auto nepoznam,tak rozhodne radsej novy korejec ako neznamy ojazdeny nemec.Jedno ojazdene som uz totiz mal a bol som rad ked islo z domu.
neregistrovaný "seki"
9. 11. 2007 11:14
Re: PREMKO
:yes:
neregistrovaný "vr"
9. 11. 2007 16:41
Re: PREMKO
"Vacsinou se auta po 2 rokoch nepredavaju" Auta se prodavaji porad a je jedno jak stara. Absolutne nesouhlasim taky s tim ze auta jdou z domu po 2 letech. Mozna ve Vasem okoli nikdo netoci auta po 2 letech, ale to neznamena ze je to tak vsude. V cesku je riziko koupit i nove auto - viz. afera Skodovky s prodanymi prototypy Superby :-) . Nemecko, Svycarsko tam to chodi jinak... dale netreba vysvetlovat. Nerikam ze koupe ojetiny je jednoducha, to vubec, je to beh na dlouhou trat, ale pokud se podari... ;-)
9. 11. 2007 13:06
Re: PREMKO
jj, zas jeden notoricky nakupca rozstrelenych bavorov a medvedov. Ono pchat do toho prachy a jazdit s malou dusickou cez hranice za to fakt stoja
neregistrovaný "vr"
9. 11. 2007 16:48
Re: PREMKO
Zase jeden mimon. Na toto sand ani nema cenu odpovidat. Omezim se na tohle: Nemuzu za Vas mindrak z koupe bouraneho mercedesu - taxiku s 500 000 km na tachometru (stocenymi na kulatych 50 000 km), ktery sel 5x pres strechu a pak na dovre servisu zustal stat po strese v bahne, protoze prisla velka voda. Pokud Vas bavi kupovat srot, je jedno jestli je to erzeugt in deutschland nebo made in china. Ale neobtezujete s tim pak v diskuzich. Dekuji
neregistrovaný "Jan|"
9. 11. 2007 19:36
Re: PREMKO
:yes: :yes: :yes:
neregistrovaný "lexusfuji"
9. 11. 2007 08:39
Re: PREMKO
ty rikas passatu a mondeu premiant,ty dokazes vzdycky dobre pobavit >:D
neregistrovaný "Jan|"
9. 11. 2007 14:40
Re: PREMKO
:yes:
neregistrovaný "yaroukh"
8. 11. 2007 23:26
OT: New look for Focus ST
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Pao"
9. 11. 2007 16:00
Zrychlení
Mám tu vypočítané údaje o zrychlení nové Sonaty vzhledem k zvýšenému výkonu. Tak u motoru 2.0 CVVT (106kw, zrychlení 10,5 s) nyní 116 kw a zrychlení za 9,8 s u motoru 2,0 CRDi (103kw, zrychlení 10,7 s) nyní 110kw, zrychlení 10,1 s a motor 2,4 CVVT (118,5kw, zrychlení 8,9 s) nyní 126 kw, zrychlení 8,5 s. toto jsou údaje o zrychlení pokud se příliš nezmění hmotnost vozu. (údaje v závorce jsou původní hodnoty) když se zlepší i spotřeba a zachová se cena vozu bude to bomba :-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Beekey"
9. 11. 2007 22:22
"Premiovy" Passat & co. a sused
Passat, Mondeo... su to typicke vozy pre konformistov. Co sa tyka dizajnu, tak nepovedal by som dvakrat, ze Mondeo je natom az tak dobre, ano, v podobe prototypu este bolo ale teraz podla mna vyzera ako lacna hracka a s touo hroznou imitaciou dreva na palubovke ... Tato Sonata vsak podla fotiek ma kvalitnejsi inteier, samozrejme by to potrebovalo trosku preskumat z blizka, ale podla fotiek ani to drevo nevypada tak spatne, co neni az tak obvykle v tejto kategorii. (Ktora mimochodom vobec neni premiova, ta je by som povedal lexus IS, bmw 3, c-klasse, A4. Toto je radsej premium wanna' bee, a verte mi, je to uplne jedno, ci si kupite toho tak vytuzeneho passata, s ktorym sa stretnete potom na kazdom rohu, alebo auto o ktorom si myslite ze je tak zle, len kvoli tej nizsiej cene a, ze sa vola Hyundai, tak presne na takych idotoch profituje znacka ako VW ( volks wagen - nemusim to prekladat, ze? ) . Kupte si passata, superba, a neviem este ake modifikacie tohto auta ( asi pride aj nove toledo...), ucite nie su zle auta, ale staci ak sa porovna poruchovost tychto dvoch znaciek...
Co sa tyka ojazdenych aut, kupil by som aj ja nico, ako trebars 20-25 rocne porsche od neakeho svajciara, ale asi to je vsetko... Samozrejme, ze kazdy nema na take nove auto, ake by potreboval, vzhladom na velkost rodiny atd, ale ked si neaky idiot vybera ojazdene bmw-cko z nemecka a mesiace sedi pred netom a veri v tom, ze si 'novym' petrocnym autom ziska prestiz, tak nech sa Vam paci, vsak viete ako to je: "Krava i vôl knihy majú, a predsa čítať neznajú."
Vim ako to chodi, ten kdo nato ma, a ceni si tu pracu, ktoru potreboval k tomu aby sa dostal tam, kde je, si kupi auto, podla vlastnej potreby, ked sa mu zachce, tak si kupi audi, bmw, lexus, atd, ale NIE PRETO, ZE JE TO AUDI, BMW, LEXUS!!! Tak isto ako nikto v mojej rodine si nekupuje auto "pre suseda"..., aj ked vacsinou taky sused by povedal aj keby si si clovek kupil bentley, ze 'tak no, neni to zle auto, ale no, aj by sa naslo nieco lepsie za take peniaze...', typicke pre takeho sused je, ze si nikdy nebude moct dovolit take iste auto, tak sniva o passatoch a vzdy je lepsie to auto, co on nema...
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Jan|"
9. 11. 2007 22:25
Re: "Premiovy" Passat & co. a sused
Tak POZOR!
To že u Forda použili pitomou imitaci a u Hyundai opravdové dřevo ješte neznamená že je kvalitnejší. Jistě nové Hyundaie jsou s interiérem špičky. Ale sedni si do Mondea. Ja jsem v něm byl. A několik krát. Špičkové spracováni. :yes:
neregistrovaný "Beekey"
10. 11. 2007 09:56
Re: "Premiovy" Passat & co. a sused
Nehovoril som, ze neni kvalitna spracovane auto, len mi ta pristrojovka pripada byt taka lacina... nemozem si pomoct, cele auto. Najlepsie by som to porovnal, k unemi. Da sa robit pekne, a nezvycajne auto bez gycu, trebars nova mazda 6 aby sme zostali v tejto kategorii, ano trosku nam to moze pipominat lexus IS, ale tam ten dojem jedinecnosti je, a pitom ani tie predne a zadne svetla vypadaju fakt originalne. U mondea sa to nepodarilo zial, hovorim zial, lebo v podobe prototypu, sa dalo este od toho auta slubovat viac.
neregistrovaný "Star"
10. 11. 2007 10:51
unikatni reseni
........ unikatni reseni, je to bonalni, ale fakt funguje, za zkousku nic nedate www.xado-eu.cz
Rozbalit vlákno
0
anonym
11. 11. 2007 15:07
Super
Vlastním Sonatu štvrtej generácie a nedám na ňu dopustiť. Nikdy som sňou nemal žiadne problemy. Kúpil som si ju lebo sa my strašne páčila a je uplne jedno či sa páči susedovi alebo či sa môj kolega vozí v Pasate. Ale jedno jej nik nezoberie a to je to že sa každý za ňou otočí či už z hrôzov čo to je alebo že to niečo iné ako okukany Pasat ine značky ktore sa už prehliadajú tym že ich stoia 20 vedla seba.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný ""Look""
11. 11. 2007 15:40
Re: Super
No nejak neskoro! :-O
neregistrovaný "Oto"
13. 11. 2007 20:03
Kvalita a cena ?!
Vlastnil jsem Hyudai Sonata rok 1996 2.0 a najezdil jsem s ní sice jen 100 000km ale zato absolutně bez závad a otec s totožným vozem najezdil také bez závad a koroze 130 000km oba jsme si letos koupily opět Sonaty 2,4 a jsme s ní absolutně spokojeni to je jasné,že se něco člověku nezdá ale to myslím,že se najde na každém autě něco co by si člověk představoval jinak.Jen ať si dále milovnící passatů a spol.tyto auta kupují tak alespoň Hyundai ńebude zdražovat mimochodem předchozí Sonatu jsem koupil dráž než tuto to je bomba co.Zkuste porovnat jakéhokoliv konkurenta jestli si podržel cenu po 10 let a neoškubal ho výbavu ba naopak přidal jak to udělal hyundai u Sonaty a cena zůstala minimálně stejná.
Rozbalit vlákno
0
25. 5. 2010 11:36
Mé rozhodování při nákupu auta střední třídy
Povím vám něco o své výměně auta. Vzhledem k tomu, že mé stávající auto dieselový Ford Mondeo TDCi 96kW již vyžadoval během 5ti let provozu a najetých 100tis km výměnu některých finančně velmi nákladných dílů, na kterých se podepsala mimojiné i "kvalitní" česká nafta, byl jsem rozhodnut o jeho prodeji. Jelikož potřebuji denně jezdit, prodej Mondea jsem chtěl řešit v době ujasnění výběru mého nového auta. Dieselový motor jsem už v mém novém autě zavrhnul, neboť dieselové Mondeo nebylo zrovna nejspolehlivější a nákladné servisy a opravy dieselu jsou přeci jen cenově jinde než u motoru benzínového. Na víc cena nafty je téměř srovnatelná jako cena Naturalu a o její kvalitě mám pochybnosti. Co se týče spotřeby, tak radši budu jezdit o 2 litry naturalu více o proti dieselu, ale na druhou stranu zase ušetřím na servisu dieselu. Takže otázku motorizace jsem měl vyřešenou. Během měsíců února a března 2010 jsem tedy objížděl autosalony a vozil se v předváděcích vozech vesměs střední třídy. A tak jsem zkoušel Mazdu 6, Ford Mondeo, Superba, Volvo S40, Citroena C5, Subaru Legacy, Hondu Accord, Peugeota 407, Avensis (VW jsem nezkoušel neboť jsem na tuto značku alergický díky mnoha českým bezmozkům co si myslí že jim patří svět), ale na každém voze mě něco vadilo a nebyly to jen drobnosti. Nejméně věcí mi vadilo na Citroenu C5 a Mondeu, nejvíce věcí mi naopak vadilo na Subaru, Avensisu a Superbu. V té době jsem se objednal ještě na zkušební jízdu Sonátou, ale auto zrovna neměli na prodejně a tak jsem delší dobu čekal mež jí přivezli na předváděcí jízdu (mezi tím jsem vyzkoušel ix35). Na konec jí přivezli, tak jsme ji s prodejcem vyzkoušeli a měl jsem jasno V Sonátě mi vůbec nic nevadilo a když to řeknu česky, tak mi padla jak poklice na hrnec a splnila všechny mé požadavky. Sonáta kterou jsme s prodejcem zkoušeli byla sice dieselová 110kw, ale v benzínu jsem si ji také dokázal představit. Takže v rámci předváděcích jízd vozidel střední třídy Sonáta vyhrála. Cena v té době byla ve výbavě Premium nějakých 589 tis. Mondeo kombi v akci s názvem Enterprise stálo 619 tis a Citroen C5 kombi v akci s názvem Millenium bylo za 550 tis. Takže jak správně čtete, měl jsem mezi auty 3 favority a to Sonátu, Mondeo a C5. Sonáta byla z testovaných aut nejlepší, ale cena 589 tis byla docela dost vysoká. V Mondeu se mi nelíbil interiér neboť působil hodně lacině, ale kompenzovaly to zase jízdní vlastnosti, které jsou na špičkové úrovni. Na Fordu je poslední dobou hodně vidět jak na autech šetří a vše působí poměrně lacině, takže Mondeo jsem odepsal. C5 byla zase hodně pohodlná, měkoučká a cenově hodně zajímavá. Zatím jsem ještě vyčkával, ale o dva měsíce později jsem využil mimořádné slevy na poslední modely faceliftových Sonát. Nyní necelý měsíc vlastním úplně novou Sonátu ve výbavě Premium a zajíždím nový motor DCVVT 121kW, mám najeto cca 650km a zatím maximální spokojenost. Když to shrnu, tak Sonáta je hodně dobré auto, na dobré technické i kvalitativní úrovni jako ostatní evropská auta střední třídy, jen neprávem někteří stále kritizují korejská auta a když je člověk pozve ke zkušební jízdě, tak radši nechtějí, aby nemuseli uznat že se pletli. Motor Sonaty je téměř neslyšitelný, interier hodně příjemný, jízdní vlastnosti dobré, limity auta zatím neznám, ale trasu kterou jsem projížděl s Mondem celkem ostře, tak Sonáta je také v pohodě. Takže jen tak dál Hyundai :-)
Rozbalit vlákno
0