Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Z vývoje nové Škody Fabia: Tento vozík simuluje něco jiného, než byste řekli

Vypadá to jako aerodynamický, trošku zvláštní vozík, ve skutečnosti ale slouží k něčemu úplně jinému, než tahání nákladu.
Zpět na článek
26. 2. 2021 22:47
Avatar - Roman Horký
26. 2. 2021 18:37
Připomělo mi to jak se ten chlápek se 105kou
motal na louce pořád dokola. Nešťastník si přibouchnul do dveří pampelišku.
Rozbalit vlákno
4
26. 2. 2021 19:39
Re: Připomělo mi to jak se ten chlápek se 105kou
Ty si typek :D. Ale inak chalani sa uz naucili po celkom v pohode po anglicky. Lepsie ako u skodovky pocuvat anglinu s nemeckym prizvukom.
Ale teda to alternative testing...snad tym nemyslel kupcov :)
Avatar - karoque
26. 2. 2021 21:49
Re: Připomělo mi to jak se ten chlápek se 105kou
Zase rodilému angličanovi je někdy těžké rozumět, si pusť na youtube třeba jejich prime ministra ;-\ Pokud oba nemají angličtinu jako rodný jazyk, domluvíš se s člověkem lépe. Tady to je už trochu extrém nin. Z Fabky jsem zvědavý na kombíka a na cenu přeplňovaného litru, který považuji jako nejvhodnější kompromis pro daný vůz.
28. 2. 2021 07:50
Re: Připomělo mi to jak se ten chlápek se 105kou
Ja som to s tou jeho anglictinou myslel ako pochvalu. Ved rozprava uplne v pohode.
27. 2. 2021 10:15
Re: Připomělo mi to jak se ten chlápek se 105kou
Tohle znám s Trabantem :-!
26. 2. 2021 22:47
Asi tazko...
"...Díky této specialitě zvládnou Škodováci nasimulovat i šplhání na Grossglockner..."

Na Grossglockner ziadna cesta nejde. Existuje Grossglockner Hochalpenstrasse, ale ta obchadza Grossglockner z uctivej vzdialenosti. Najblizsie autom sa k nemu da dostat odbockou na Kaiser Franz Jozef Hohe, a odtial je to ku Grossglockneru este tak 5km vzdusnou ciarou (a 1400 vyskovych metrov). Samotna cesta prechadza cez priesmyk Hochtor (tunelom vo vyske ~2500m).

Okrem toho, neviem ako by ten vozik dokazal simulovat meniacu sa teplotu, vlhkost a tlak vzduchu. Ono v tej vyske ~2500 metrov ma vzduch tlak len ~75% hodnoty tlaku pri hladine mora. A to uz na vykone spalovacieho motora spoznate. A jazdu dole kopcom ten vozik simulovat nedokaze, nema aktivny dynamometer s dostatocnou zasobou energie...
Rozbalit vlákno
1
28. 2. 2021 07:48
Re: Asi tazko...
Dobre si to napisal, len doplnim, ze preplnovane motory netrpia na ubytok vykonu s rastucou nadmorsko vyskou. Inak je ubytok vykonu ca 10%/1000 metrov.
27. 2. 2021 02:35
Elektrické vehykl
Jasný Battery pack pro E-motion :-)
Rozbalit vlákno
0