Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Multimédia Dacie Sandero umí to, co násobně dražší konkurence může jen tiše závidět

Značka Dacia se na českém trhu těší mimořádnému úspěchu a velký zájem očekáváme také o nové Sandero. Podívali jsme se, co všechno umí jeho infotainment.
Zpět na článek
6. 3. 2021 18:59
Re: Plha se přihlásil.
Zdravím,

v čem přesně?
Avatar - twistedTSD
6. 3. 2021 19:44
Re: Co je
Tak z principu to Škoda nebude mít dřív než VW, ale kdo další kromě koncernu uměl rok/dva zpátky bezdrátový AA/AC?
6. 3. 2021 18:58
Re: Co je
To máte pravdu a myslím, že Škodovka byla první neprémiová značka, která to nabízela. Ale standardní fíčura každého moderního auta? To určitě ne. Z posledních testovaných aut značek Toyota, Mazda, Ford, PSA/FCA to neumělo žádné.

S pozdravem,
Standa
6. 3. 2021 18:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 3. 2021 18:51
Plha se přihlásil.
Autor článku by se občas mohl svézt v jiném voze, než dacii. Neobjevil by teď Ameriku.
Avatar - Blue Sun
6. 3. 2021 20:55
Re: Co je
Proč by si majitelé Dacií nemohli kupovat iPhony? Jsou celkem levné.
6. 3. 2021 19:56
Re: Co je
Tak například nová Škoda Octavia Active v cenové relaci cca 500 až 650 tisíc jej vůbec nemá. A příkladů se určitě najde více. Takže u Dacie za poloviční cenu to určitě stojí za zmínku, i když je to vázáno na příplatek v nejvyšším výbavovém stupni.
Otázkou spíše je, kolik majitelů Dacie si kupuje iPhone. Myslím si, že bezdrátové Android Auto by využilo více majitelů.
6. 3. 2021 18:39
Co je
na wireless apple carplay tak úžasného? V podstatě standardní fíčura každého moderního auta, které nechce být označené jako vykopávka, třeba škodárna jej nabízí už asi 2 roky.
6. 3. 2021 19:34
Re: Co je
Škodovka první nebyla, třeba VW to nabízel ještě dřív. V principu to umí systém MIB3 a ten byl třeba v Passatu dřív než ve Škodě. Toyotu bych nebral jako příklad, že to nikde není, ta se teprve dnes dopracovala k wire carplay a má na něj všude barnumskou reklamu jako hlavní tahák, takže k wireless se dopracuje někdy v další pětiletce.
Avatar - Mikesus
7. 3. 2021 16:13
Re: Co je
Ja jsem nějak AA/AC porad neprisel na chuť, co na tom všichni vidí tak úžasného. Navigace? Mám vestavěnou i s aktualnimi dopravními informacemi, využívá google mapy. Narozdil od AA/AC promítá i na HUD. SMS nebo emaily? Zobrazuje nebo napíše přímo auto, pripadne hlasově nadiktuju. Volání? Opět hlasově. Co dalšího uzitecneho přináší?
Chapu to v lowendovych autech, kde nechteji investovat do vlastní navigace nebo tam, kde neumi sprovoznit vlastní infotainment.
Avatar - Mikesus
7. 3. 2021 16:09
Re: Když méně je více
To byvavalo, to je pravda. Dnes s poslední generaci Sandera je oproti minule generaci uplne jinde.
7. 3. 2021 15:39
Re: Když méně je více
Taky je spousta lidi, kteri by do dachny nikdy nesedli. Ten interier je hnusnej a takovych 15 let za zenitem, proboha.
Avatar - woody-alien
7. 3. 2021 06:36
Re: Co je
Media NAV: vestavěná navigace* + rádio DAB + zrcadlení chytrého telefonu prostřednictvím Wifi
(kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto) + připojení Bluetooth + 6 reproduktorů (4 reproduktory +
2 výškové reproduktory) + 8" dotyková obrazovka + odnímatelný držák chytrého telefonu
- - 5 000

Je tam i Android Auto ;-)
Avatar - Emel
6. 3. 2021 18:56
Re: Co je
Škodovka to nabízí dlouho... ostatní až tak dlouho ne. Když se objevil wireless ve Scale, tak to byla docela pecka.
7. 3. 2021 22:32
Re: Když méně je více
To ukáže až sám čas. Passat rok 2010 lemy a nejen ty dost rozsáhlá koroze. Jen opravovaný lem po nějaké kolizi byl OK.
Avatar - twistedTSD
7. 3. 2021 19:00
Re: Když méně je více
Pozinkované by měly být, ale záruka na prorezavění je poloviční, než u konkurence. Takže těžko říct.
Avatar - twistedTSD
7. 3. 2021 18:53
Re: Co je
To mě nejvíc štve, když AA se nepromítá do palubních systémů, ale jsou auta, která to umí. A další věc je Spotify.
7. 3. 2021 18:04
Re: Když méně je více
Pravdu máte oba, bohužel cena už není tak nízká jako v minulosti. Pokud je antikorozní ochrana na úrovni sesterského Renaultu, tak by mohla i něco vydržet.
7. 3. 2021 17:28
Re: Co je
Sms si za volantem číst nehodlám :) v mém případě ta navigace, konkrétné tohle byl služební Kamiq bez vestavené navi. A když už tam je ta velká obrazovka tak proč ji nevyužít k navigaci. V telefonu mám Sygic s doživotní licencí, aktualizace map 4x do roka. A tu navigaci nepoužívám zas tak moc aby se mi chtělo připlácet za vestavěnou. U auta za milion se to ztratí, ale u komapktu řekněme za půlku si radši připlatím třeba za vyhřívané čelní sklo nebo lepší světla.
Avatar - Blue Sun
7. 3. 2021 16:46
Re: Co je
Ani bych neřekl. iPhony kupují dost často lidi, kteří pak honí bazarovou plečku za padesát tisíc, takže Dacia fakt není problém.
Avatar - Mikesus
7. 3. 2021 16:15
Re: Co je
Jo v bazaru jich je dost. Ale taky si myslím, že cilovka dacie a Applu je dost rozdílná.
7. 3. 2021 11:56
Re: Co je
Mohli, nikdo jim to nezakazuje ... ale řekl bych, že Dacia a Apple jsou produkty s dosti odlišným cílením na zákazníky.
7. 3. 2021 11:51
Re: Co je
Jooo, už to vidím :yes: Tím pádem Dacia :yes:
7. 3. 2021 10:55
Re: Co je
Výše jsi psal "V podstatě standardní fíčura každého moderního auta, které nechce být označené jako vykopávka" a teď tady kličkuješ...
7. 3. 2021 10:19
Re: Co je
No jak dlouho se vyrábí Kamiq ? Máme jeden kus jako služební auto, a Apple Car Play vzduchem mi tam spustit nešel, přes bluetooth se spároval jen telefonní seznam a rozposlouchaná audiokniha, navigace ne, MirrorLink šel spustit jen po drátě, ale v Kamiqu je jen to debilní USB-C, takže to opět vyřešil držák do mřížky ventilace. Ale možná jsem lama já, s Kamiqem jsem jel poprvé, a nebylo moc času se hrabat v nastavení a Info k auto jsem dostal "tady jsou klíče, papíry v přihrádce a jinakje to normální škodovka" :-)
Avatar - rohYpnol
7. 3. 2021 13:13
Když méně je více
Dacia jako jedna z mála automobilek skutečně vnímá, co zákazníci skutečně chtějí. A ti chtějí to, co reálně potřebují.

Většina výdobytků módních infotainmentů není nic jiného než demonstrace vývojových center a technologických možností doby.

Za mě předpovídám, že prodeje Dacie fyzickým osobám u nás v čísle převýší v zastoupených segmentech Hyundai i Škodu :-!
Avatar - lordlord
7. 3. 2021 10:25
kup
když chce redaktor používat anglické výrazy místo českých, mohl by znát jejich správnou výslovnost