Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Budoucnost Fiatu: Další otevřená 500, levné modely i dodávky s francouzskou technikou

Značka Fiat má údajně nejvíce těžit ze spojení koncernů FCA a PSA do celku Stellantis. Co pro nás chystá v následujících letech?
Zpět na článek
Avatar - Avanti
28. 3. 2021 00:04
Re: No to jsou zase kecy...
Ono je to celé taký vývar z vody, len aby bol.. Chcel som byť aj ja kritický v komentároch - voči článku, no počkal som si radšej na diskusiu o zastaralých Fiatoch, lebo som vedel, že ešte len tam sa ukáže odbornosť... Fiaty sa totiž predávajú s najnovšou a najčerstvejšou generáciou motorov s technikou ladnou prioritne pre pocit z jazdy, nie pre čísla, s asistentami tvorenými preto, aby boli, vyhoveli, no neotravovali pri jazde, s klimatizáciou v základnej Pande, ktorá základnej o triedu väčšej a o triedu drahšej i20 chýba... s návratom 500L pre bežné rodiny s odolným 1.4 FIRE v kompletnej výbavovej ponuke.. ale tak v poslednom rade vôbec kvitujem, že aspoň niečo je.. Fiat v médiách sa cení. Chce to len trochu lepší základ a zdroje.
Avatar - sorpersa
26. 3. 2021 09:29
Re: Neverending waiting
No neviem, či si sedel v ňom, ja áno, porovnaj si ho s novinkou P308, GOLF, alebo starým Megane, alebo trebárs 500x a pochopíš... ten interiér je proste už OFF... zvonku je to auto staré, len je podvihnuté a má nové svetla a nárazníky, to je všetko...Porovnaj si to dajme tomu s podvihnutým Ceedom a rozjasní sa Ti... asi tak... proste to auto nemôže konkurovať s tou cenou...
Avatar - Blue Sun
26. 3. 2021 07:32
Re: No to jsou zase kecy...
Fiatí zmar... to musí být pro tebe kruté.
Avatar - Ja Prvni 123
25. 3. 2021 20:41
Re: Punto
Někomu chybí suvéčka a "crossovery"?!
Těch je všude natlusto...
Avatar - Ja Prvni 123
25. 3. 2021 20:40
No to jsou zase kecy...
Tak Stelantis se vyjádřil, že strategii dalšího vývoje dokončí v letošním roce... ale na auto.vw už ví spoustu detailů, samozřejmně v každém odstavci proloženém kritickou poznámkou.
Avatar - Ja Prvni 123
25. 3. 2021 20:38
Re: Neverending waiting
Twl, co je na něm zastaralého?
Víš vůbec, co je tam za technika? Nebo jen cituješ zdejší bulvár?
Avatar - Blue Sun
25. 3. 2021 17:29
Re: Neverending waiting
508 samozřejmě JE čistokrevné déčko. V segmentu C mají 308 jako hatchback a kombi. Ano, Octavia je třeba na C segment trošku přerostlá, ale pořád je to "jen" céčko.
Avatar - Blue Sun
25. 3. 2021 17:28
Re: Plány
No jo, však prémie je jen o motorech a podvozku, já zapomněl...
25. 3. 2021 16:28
Re: "Dočkáme se smršti..."
Vymeň si prádlo. ;-)
25. 3. 2021 16:26
Re: Plány
Prémiovú techniku, keď už sa to na prémiu hrá. ;-) Cingrlátka bižutéria, to je trochu málo. Keby dostali autá DS napr. Hydractive, bola by to iná pesnička.
Avatar - twistedTSD
25. 3. 2021 15:50
Re: Neverending waiting
Co je podle tebe 508, když ne D segment? Technikou a rozměry tam zapadá.
Avatar - WinDiesel
25. 3. 2021 15:26
Re: "Dočkáme se smršti..."
Něco tu smrdi...
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 15:04
Re: Neverending waiting
508 podľa mňa nie je D segment a myslím že pekný Lift sa dá na nej postaviť... ale to je môj názor...
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 15:03
Re: Plány
presne tak, mňa prekvapilo v 156 SW vzadu ako málo bolo miesta, proste des...tá kaplička s červenými digitálkami, grafika..úbohé, inak fešanda, hlavne v sedane. Môj veľký sen Alfa 159 /biela s červenou kožou/ šiel tata, pretože naftu nechcem a benzínové Holden motory sú k ničomu. Na 1,75 Tbi som nemal...Aaaa na Giuliu teraz tiež už nemám, ale je krásna a môj známy ju má, kupoval ju s najväčšou nedôverou akú mal v živote, ale dnes s úsmevom tvrdí, že neľutuje ani chvíľu tento krok...vlastní aj 3 er, aj C - klasse.
Avatar - Blue Sun
25. 3. 2021 14:55
Re: Plány
Alfa bohužel doplatila na dlouhý seznam nedostatků od dob své největší slávy. Skvělé motory, ale choulostivé, vyžadovaly správný provoz a údržbu. 156 byla krásná, ale kombi bylo jaksi... k ničemu. 159 byla trošku přetloustlá a neohrabaná, byť opět krásná. A pak přišlo období temna, Alfa se vytratila z povědomí lidí, zatímco ostatní prémiovky posilovaly své pozice. Pak sice vytáhla podvozkově skvělou Giulii, ale pro typické kupce prémiové střední třídy to nestačí.
Avatar - Blue Sun
25. 3. 2021 14:50
Re: Neverending waiting
Podvozek 508 do segmentu nižší střední třídy? To je pro značku z nižších cenových pater trošku divoké. Jestli myslíš střední třídu, tedy segment D, tak to už zase jde po krku Superbu a ne Octavii.
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 14:49
Re: Plány
Áno máš pravdu, Giulia je TOP, asi najlepšie auto v ako som kedy šiel (dnes som šiel aj v zánovnej A8 a nepáčia sa i tak), ale proste niekde je chyba prečo sa nepredáva, myslím že Alfa by mala podliezť cenovku, pretože v rozmaznanej prémii nie každý ocení podozok, ja myslím mám na Xku najlepší v triede a predaje nič moc, na SK ani nevravím....A nie som veštec a ani nemám kúzelnú guľu, ale poviem Ti jedno --- trafil si klinec po hlavičke, presne to urobia Tonale zabijú cenou... :no:
25. 3. 2021 14:38
Re: Plány
pozri si posledné video na garaz.tv, obyčajný test 4koliek. Potom pozri komentáre… toto je to, čo alfa má … a to má len veľmi veľmi málo značiek.

Ja sa na Tonale teším a dúfam, že to nezabiju cenou :-!
25. 3. 2021 14:35
Re: Plány
ja mam práveže opačný názor, DS vôbec nereže. Može to byť načančané ako chce ale nemá to žiadnu iskru. Auto - 4 kolesá a nejaký dizajn, nič viac.
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 14:34
Re: Plány
Podpisujem presne tak :-), VinFast sa páči aj mne...
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 14:32
Re: Neverending waiting
To s tým Tipom by bolo super... C4 je príliš extravagantná... mne reže nová MOKKA... veeeľmi.
25. 3. 2021 14:32
Re: Neverending waiting
chces povedat, ze mazda cx-30, nie je zvyseny hatch? :D uz snad ikonickejsi priklad neexistuje
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 14:31
Re: Neverending waiting
CH-R, Hrv beriem, ale Kamiq je tiež len zvýšená Scala, Bayon i20 ka, CX30 - mazda 3, crossland a captur sú podvozky Corsy a Clia...Arkana bude Megane...Myslím že Tipo Cross by stačilo, ale s nižšou cenovkou. Priestorovo sú tie autá cca rovnaké..Kdesi som čítal, že by mal vzniknúť FIAT D_SUV, takže konkurent KodiaQa, tam zmysel vidím väčší, pretože už len 500x a T-Cross sa budú kanibalizovať...malú majú Pandu SUV. Ja osobne v C segmente by som rád uvidieť konkurenta Octavie - ako liftback... ala stará Croma...trebárs na podvozku 508, Giorgio by bola asi drahá platforma pre Fiat...
Avatar - 3_diamanty
25. 3. 2021 13:38
Re: Neverending waiting
Stale sa jedna len o zvyseny hatch... chcelo by to ale cistokrvny cross nieco ako CH-R kamiq bayon kona hrv mazda cx30 crossland captur arkana a pod...
Avatar - 3_diamanty
25. 3. 2021 13:35
Re: Plány
Keby len DS.. dnes uz aj vietnamsky vinfast ktory vznikol "vcera" je pred alfou... a ma do buducna vacsiu perspektivu ako ta neschopna slubotechna... pardon legenda z italie ...
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 13:31
Re: Neverending waiting
Ale veď má Tipo Cross--- parádna a predražené aaaaa zastaralé...
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 13:30
Re: Plány
Nikdy by som neveril že to napíšem, ale DS je inde ako slávna Alfa, DS4, hmmmm to im vyšlo, majú svoj štýl ultramoderný, ale mne reže... Alfinka spinkaj ďalej a zachvíľu ťa na lopatky dá aj Geely :-)
Avatar - 3_diamanty
25. 3. 2021 13:24
Re: FIAT
Almera s tou surfoidnou strechou.. teda posledna generacia almery bola svojho casu najpredavanejsie japonske auto v eu.. bolo v predajnosti aj pred yarisom prvej generacie... je v podstate nepochopitelne preco sa jej vzdali... hoc ano ... hned prvy kaskaj uspech mal ale to neznamena ze almera musela skoncit ... slo predsa o rozdielne segmenty... s prichodom tigiho vw predsa teraz nezavrhne golfa ... ale chapem... inak okrem pulsaru tu bol este aj nissan tiida.. ale to bola rovnaka nepredajna vtakovina ako vajce pulsar....
Avatar - 3_diamanty
25. 3. 2021 12:32
Re: Plány
Na jesen to bude uz 2,5 roka... a kym pride k nam na sk trh tak to uz budu mozno aj cele 3 roky... tam sa v alfe ozaj s uvedenim noviniek neponahlaju... ale potom nech sa necuduju ze nestihaju konkurencii... alfa je dnes uz bohuzial neperspektivna a mrtva... a chybat tiez nikomu ( s tymi dvoma prepadakmi na trhu ) dnes uz nebude... to uz radsej aj nejake novovzniknute DS ako nejaku skamenelu akoze legendu
Avatar - 3_diamanty
25. 3. 2021 11:56
Re: Neverending waiting
Sa divim ze okrem 500x fiat nadalej nema ziadne suv ani crossover... takto nemaju sancu aj keby nove punto bol opat bestseller
Avatar - 3_diamanty
25. 3. 2021 11:50
Punto
Tesim sa na nove punto... sice uz pride x rokov po funuse ale lepsie neskoro ako nikdy... verim ze sa dockam... inak nieco vacsie od 500x nebude? Nieco co by konkurovalo tucsonu alebo tigimu... lebo len s jednym suv v dnesnej dobe suv toho obavam sa nadalej moc nenamutia... rovnako som zvedavy co bude s tipom... ci skonci podobne neslavne ako pred par rokmi punto alebo bude aj nastupca tipa... za mna ale teda z clanku toho moc nadalej vela nevieme... hlavne za mna chybaju fiatu dnes suvecka a crossovery... kym toto nenapravia a nepochopia tak im ani nove punto velku spasu a zachranu zrejme neprinesie...
Avatar - twistedTSD
25. 3. 2021 11:28
Neverending waiting
Takže Punto za 3 roky, to je teda "super". Pětidveřová 500 bude EV, takže na našem trhu opět neprodejná. Dobrá zpráva je, že se počítá s nástupcem Tipa, jako normálnější verze C4 by mohlo uspět. A crossover pomůže trochu rozproudit prodeje.
25. 3. 2021 11:24
Re: FIAT
Baleno právě kvůli svému totálně asiatskému designu v Evropě zcela pohořelo. V současnosti totiž snad ani není auto tohoto segmentu s hnusnějším ksichtem... :-O :-( :no:
Avatar - Emel
25. 3. 2021 09:59
Re: FIAT
Tohle má vždycky dvě strany.
Almera byla ve své době na výši... výborně jezdící auto, s víceprvkem a tak...
Pulsar byl laciná náhražka. Na první pohled za výhodnou cenu, ale při poptání nabídek už tolik ne (řešil jsem to tehdy s tchánem, i jsem se byl svézt).
Takže prostě... pokud to chceš dělat, tak to dělej pořádně.
Avatar - Blue Sun
25. 3. 2021 09:39
Re: FIAT
Baleno nebylo vůbec hezké auto, navíc velikostně nebylo moc odskočené od Swiftu. Přínos nula, nedivím se konci.
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 09:36
Re: FIAT
Baleno bolo sympatické auto so super cenou a spotrebou, do mesta ideál,,,, šKODA HO, keď ho vídavám pred predajňou Suzuki ako náhradné vozidlo je mi ho ľúto..
Avatar - Avanti
25. 3. 2021 09:19
Re: Plány
Tonale bol ako koncept v poslednej Ženeve 2019, teda to budú 2 roky od konceptu. Nemyslím, že je to nejaká dlhá doba, 2 roky od konceptu po sériový model - na jeseň je tu. Škodovka tiež vyvíja nové modely 4-5 rokov a facelift 3-4.. Pri Giulii to bol extrém, to auto vzniklo od platformy po hut za 2,5 roka, preto to zdĺhavé uvedenie sériovej podoby na trh..
Avatar - Avanti
25. 3. 2021 09:15
Re: FIAT
A ja len doplním že v tichosti sa vytratilo napríklad aj Suzuki Baleno..
Avatar - Blue Sun
25. 3. 2021 09:09
Re: FIAT
Japonci zkrátka prodávají jen to, co lidi chtějí. O Pulsar byl tak malý zájem, že nenaplnili ani polovinu předpokládané produkce. Lancer nebyl o nic lepší případ. A kvůli pár potenciáním kupcům nebudou udržovat nevýdělečné modely.
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 09:07
Re: Plány
Presne tak, Tonale FCA predstavila minulý rok a naživo bude až budúci... tá istá chyba ako s Giuliou... nechápem H/K predtsvaia nový model a o 3 mesiace už je na predajni, podbne Citroen s C4 šupom bola v predaji od predstavenia---
Avatar - SKAY
25. 3. 2021 09:07
Re: Plány
dyt´ chtějí i EV pandu neco jako 500e za 800 papíru :D Fiat dělal fajn vozítka tedka nějak stagnuje. Tak snad to zase rozjede.
Avatar - Blue Sun
25. 3. 2021 09:01
Plány
jsou to hezké, tak nezbývá než doufat, že se toho Fiat i dožije. A hlavně, že budou dost trpěliví jeho zákazníci. Jsou to dost dlouhé termíny.
Nicméně za mne - Centoventi se mi ani trochu nelíbí, a jako náhrada Pandy postrádá její hravost. Punto až v roce 2024? Po šesti letech od konce poslední generace to je zatraceně moc dlouhá doba. 500X možná postačuje dnes, ale s každým rokem bude víc a víc zaostávat za konkurencí. No a Dobló jako pátý derivát Berlinga... aby to už nebylo moc.
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 08:57
Re: FIAT
Asi tak to bude, ale počínanie japonských značiek nechápem, Lancer strašne chýba, Nissan pochoval aj Pulsar, nič nové, Toyota to drží s Corollou a ten úplne nový Civic... no...mne sa nepáči že vôbec...to je vec vkusu, pritom H/K sa dokážu drať ako plnoformátové značky... :yes:
25. 3. 2021 08:45
Re: FIAT
To je asi problém většiny značek. Náhradu za mého Lancera bych v současné nabídce Mitsubishi nenašel. Buď mají "levné" prdítko SpaceStar nebo SUV od 440 tisíc výše. Asi je potřeba si připustit, že výměna (skoro) všech aut za nová s pohonem elektřinou z baterie je základním kamenem budoucího ekonomického růstu po připozastavení (téměř všech) ekonomických aktivit.
25. 3. 2021 08:29
Fiat je Stellantis
A Stellantis se poučí od VW, jedna platforma pro všechna auta vyjde levněji.
Avatar - sorpersa
25. 3. 2021 08:19
FIAT
No ako majiteľ Fiatu, môžem povedať, že táto značka má jeden výrazný problém. Po uvedení akejkoľvek novinky na trh všetko zabije neskutočne vysokou cenou. Viď aktuálne Tipo Cross... ktoré v diesel verzii vyjde cez 23.000 eur a bežne 17.000-18.000 eur, ja som v tom aute sedel a veru to neni hodnota za peniaze, za to mi vyjde X ceed, Opel Grandland, alebo SY Korando, čo sú autá nikede inde, potažmo nová Puma, ktorá je doslova hit v EU, 2008 a spol ani nespomínam....Taktiež neviem či nebudú kanibalizovať na sebe 500x Fiat Tipo Cross a avizované B-SUV... to mi príde už dosť, radšej by mali nahradiť Tipo s úplne novým dizajnom, nie len facelift a urobiť Litback a Combi - veľkosť cca Octavia, Firefly motory a šlo by to... Punto chýba ako soľ, sa divia prečo tak dobre ide Lančka Y, no lebo nie je Punto, keby bolo už je po Lancii.