Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën začíná odhalovat nástupce C5. Novinka střední třídy vsadí na neobvyklý styl

Nový Citroën střední třídy se představí již 12. dubna 2021. Zatím však stále nevíme, zda se bude jmenovat C5, nebo C6.
Zpět na článek
7. 4. 2021 16:32
Odvaha
klobouk dolů před (nyní již) Stellantisem že do toho jde.... přecejen, naděje na úspěch nijak velké nejsou.... o to víc cením že to někdo ve střední třídě s kombíkem (i když trošku crossovým) zase zkusí.... :yes:

PS: potáhněte interiér béžovou alcantarou, dejte tomu logo Lancie a můžete se mnou počítat.... :-!
7. 4. 2021 16:12
Je jasné...
že bude nová C5/C6 ozdobou silnic a přeji Citroenu úspěch.
7. 4. 2021 16:28
Vypada dobre
Pamatuju si spoustu krásných citroenů, ta značka vždycky uměla udělat sochu na kolech. C6, předtím samozřejmě DS... I tohle vypadá dobře. Fakt jim držím palce, takové značky by byla škoda.
Avatar - kari.laz
7. 4. 2021 18:20
Re: hezké
Čekat by se to dalo, ale pokud opravdu spekulují, že tam nebude diesel, tak by to bylo veliké mínus
Avatar - Ozzman
7. 4. 2021 16:49
Re: Vypada dobre
C6 byla zvláštní, ale musím říct, že je to jedno z aut, kterým v nějaké té vrcholné V6 hdi verzi bych se někdy rád svezl.
Avatar - Emel
7. 4. 2021 16:35
Re: Vypada dobre
DS jo, XM jo. Já docela mohl i poslední C5. Tím to bohužel (zatím) skončilo.
C6 je kontroverzní. Líbily se mi detaily (zadní okno, světla a tak)... naopak mi trošku vadil dlouhej čumák... i když k tomu autu to prostě patřilo.
https://c8.alamy.com/…-side-B4CK79.jpg
Avatar - Emel
7. 4. 2021 18:22
Re: hezké
Nojo, Mondeo se chvíli prodávalo s litrem a spousta lidí mu to nezapomene :-)
Za mě nakonec proč ne, čím širší nabídka, tím líp... a pro klidnýho jezdce s těma 96kW nebo kolik to má...
8. 4. 2021 13:22
Re: Vypada dobre
já s ní jel jen krátce, ale v6 jelo hezky, měla něco za sebou, takovej koráb to byl:)
7. 4. 2021 18:21
Re: hezké
Taky si myslím, že to bude co se týká pohonů +- totéž co 508. A k té 1.2 - Mondeo 1.0 je zapomenuto?
Avatar - Emel
7. 4. 2021 17:29
Re: hezké
Čekal bych +- nabídku kopírující 508.
Avatar - kari.laz
7. 4. 2021 16:53
hezké
Ani bych se nebál toho, že to nebude hezké, naopak si myslím, že to bude povedené a určitě se za tím nejeden člověk otočí. Už se těším na živé setkání.
Ale trochu se bojím pohonu. Auto střední třídy a nemělo by to diesel? Auto se kterým se nejspíše bude i jezdit dál než kolem komína? S 1,2 to je trochu ostuda i jako základ (i když nechápu, ale lidi si to kupují i do 5008). Předpokládám, že nad tím by mohl být ještě 1,6PT, pokud ho nechtějí dávat jen v kombinaci s PHEV a to by byl celkem prů*ser mít jen 1,2R3 a předražený a pro hodně lidí nevhodný PHEV.
7. 4. 2021 18:17
Re: hezké
.... tak hlavně ta 1.2 je jen fabulace autora článku ne? ofiko info to není.... a já věřím že nejsou na hlavu a takovou trapárnu neudělají.... jinak ale souhlasím s potřebou dieselu - do auta na dlouhé štreky jasná volba.....
7. 4. 2021 17:42
Zatial v pohode
Neviem či si niekto pamätáte koncept Citroën Numéro 9, toto auto mi ho tvarmi veľmi pripomína, napriklad otvorený stresny spojler ale aj bočná línia.. Ale zaujimalo by ma akú cenu nastavia, lebo očividne ide o auto velkostou medzi 508 a DS9 ale cena bude musieť byt zrejme nižšia ako pri 508.. uvidíme ;-)
Avatar - _GTE_
7. 4. 2021 17:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
11. 4. 2021 20:51
Re: Zatial v pohode
iba silueta, ale ok
v podstate, urobit ho viac suv a je to tam.... a svetla podla dnesnych a je to...
Avatar - lamal
8. 4. 2021 10:32
1.4.2021
vyslo na javo, ze pohon skutocne obstara 1.2 púrotek, ale bude tam 2x v prevedeni V6 s celkovym objemom 2,4l a vykonom 192 kW.
8. 4. 2021 09:10
Kombinace sedanu ,kombiku a SUV?
Nevíte někdo co je tím myšleno? Autor píše, že to má záď z kombíku. Tak si lámu hlavu, co to má z toho sedanu, co kombík nemá...
8. 4. 2021 08:20
Re: Vždy se musím smát,...
Souhlas, ale proč potom toto nerealizovatelné řešení po|ád cpou na koncepty?! :-( :no:
8. 4. 2021 07:52
Re: Vždy se musím smát,...
U B-Maxa bolo chybou hlavne to, že chýbajúci B-stĺpik nebol bonusom naviac, ale iba kompenzoval nedostatok priestoru v kabíne - malý kufor bol už len čerešničkou na torte. Cena auta bola popri tom sebavedome plnotučná, takže inak to asi ani nemohlo dopadnúť.
Myšlienka kabíny bez B-stĺpika nie je nijak nová, lenže bezpečnosť nepustí. B-stĺpik potom musia suplovať dvere, čo nie je jednoduché. Naberú tým na objeme aj na váhe a ani tak pevnostne B-stĺpik úplne nenahradia.
7. 4. 2021 23:21
Vždy se musím smát,...
...jak designéři u těch studií svěřepě ruší sloupky B, aby je pak u prodejní verze samozřejmě pokorně museli doplnit. Už se z toho těch konceptů stalo fakt trapné klišé... :-[] Do série to v poslední době dotáhl jen Ford u B-Maxu, a byl z toho propadák jako hrom... :-) (i když hodně k němu pomohl i na MPV směšně malý kufr, to je jasné).
Avatar - Blue Sun
8. 4. 2021 09:38
Re: Vždy se musím smát,...
Jestli to náhodou nebude tím, že ten sloupek překáží v celkovém náhledu na interiér, hm? A u konceptu jde především o ukazování ne stoprocentní technickou věrnost.
No jo, promiň, zase bych po tobě chtěl přemýšlení, to je příliš.